Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:25 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Štv Júl 31, 2014 4:48 pm 
Offline

Registrovaný: Pia Feb 19, 2010 11:14 pm
Príspevky: 205
Bydlisko: horehronie
zdravím.
je ich dosť,stačí vybrať...aj za pár euro aj kus za 10€. Hľadaj pod názvom "mikrofrezky" alebo"brúsne telieska" Veľa ich je v Čechách, ale cenovo je to neraz lacnejšie ako zo Slovenska. Majú často nižšie ceny ako u nás...
Pár odkazov.:
http://www.diamantovenastroje.sk/brouse ... BRUSOVANIE

http://www.diakh.sk/?article=showtables ... 00&prd=350

http://www.remab.sk/sk/Tvrdokovove-frezky

http://www.unlock.cz/zarizenihtml/vrtacky.php


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Str Nov 19, 2014 9:21 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 12:12 pm
Príspevky: 116
Rozmýšľal som do ktorej témy pridám svoj príspevok - sem sa mi to zdalo vhodné.
Môj kamarát závodný lekár vždy po šiestom pive vstal a skonštatoval: "Keď príde ku mne do ordinácie niekto že si udrel čímsi po nechte a kňučí že to príšerne bolí, tak ho pošlem o dvoje dverí vedľa k zubárovi". A opäť si pohodlne sadol a podoprel si ťažkú hlavu rukou. Nevedel som prečo to hovorieva, až kým som si ja nepricvikol kamsi prst. Vtedy mi došlo čo tým myslel. A pomohlo to. Aj od bolesti, aj od dĺžky hojenia sa prsta a vôbec mi nezišiel necht. Krv odišla dierkami v nechte, čiže pod nechtom nemalo čo hnisať, kaziť sa, tvoriť "bublinu" a pod. Vrrtajte opatrne ale len potiaľ, kým "nevybehne" (chcel som napísať že "nevystrekne" - ale zdalo sa mi to prehnané :) ) krv. Vtedy si ani nepoškodíte nechtové lôžko a pod. Teraz som si spomenul, že vrtáčik som ani ničím nedezinfikoval - ale asi by sa mal.
"Pracovný postup" je na fotografiách. Bol by som rád, keby ste to ale nikdy nemuseli použiť.
Jozef


Prílohy:
P1080492m.JPG
P1080492m.JPG [ 130.53 KiB | Zobrazené 14381 krát ]
P1080505m.JPG
P1080505m.JPG [ 141.23 KiB | Zobrazené 14381 krát ]
P1080508m.JPG
P1080508m.JPG [ 129.09 KiB | Zobrazené 14381 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Štv Nov 20, 2014 8:48 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Ty kokso to je riadne sado maso :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Pia Nov 21, 2014 2:08 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
hurdox píše:
Rozmýšľal som do ktorej témy pridám svoj príspevok - sem sa mi to zdalo vhodné.
Môj kamarát závodný lekár vždy po šiestom pive vstal a skonštatoval: "Keď príde ku mne do ordinácie niekto že si udrel čímsi po nechte a kňučí že to príšerne bolí, tak ho pošlem o dvoje dverí vedľa k zubárovi". A opäť si pohodlne sadol a podoprel si ťažkú hlavu rukou. Nevedel som prečo to hovorieva, až kým som si ja nepricvikol kamsi prst. Vtedy mi došlo čo tým myslel. A pomohlo to. Aj od bolesti, aj od dĺžky hojenia sa prsta a vôbec mi nezišiel necht. Krv odišla dierkami v nechte, čiže pod nechtom nemalo čo hnisať, kaziť sa, tvoriť "bublinu" a pod. Vrrtajte opatrne ale len potiaľ, kým "nevybehne" (chcel som napísať že "nevystrekne" - ale zdalo sa mi to prehnané :) ) krv. Vtedy si ani nepoškodíte nechtové lôžko a pod. Teraz som si spomenul, že vrtáčik som ani ničím nedezinfikoval - ale asi by sa mal.
"Pracovný postup" je na fotografiách. Bol by som rád, keby ste to ale nikdy nemuseli použiť.
Jozef


Je to jedna z metod.
Také se dá koupit injekční jehla, nebo vzít ostrý nožík a ostrou hranou jehly, nebo špičkou ostří nožíku škrabkat a škrabkat, až se vyškrábe jamička kterou krev odteče.
Naposledy na sobě použil před necelým rokem.
Zajodovat předtím nehet jodovým perem není od věci.
V případě, že se pod nehtem vytvoří řádná krevní sraženina, hrozí její zhnisání a následné chirurgické ošetření v podobě tzv.strhávání nehtu, v praxi vytětí klínu nehtu, s následným déledobým hojením a léčením.
Kdy vrtat ???
Když to bolí jako sviňa, pod nehtem a v celém prstu to smýká, krev promodrává,
bývá citlivé a nateklé i bříško prstu.Celý ten postižený článek prstu je silnější ve srovnání s prstem zdravé ruky.Také teplejší.
Prevence-bacha na prsty a v případě úrazu zkusit co nejdříve zaledovat.
Pokud bolest po uvolnění krve zpodnehtu neustoupí, může jít o tříštivou zlomeninu posledního článku prstu-osobně naposledy 2 roky zpět. Diagnostika-rentgen.
jirka tokár


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Pon Nov 24, 2014 12:21 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Aug 20, 2007 1:14 pm
Príspevky: 930
Bydlisko: Havířov
Znám to, byt nerad čas od času to musím taky provádět. Pokud to jde raději píchnu pod nehet jehlu ale když je to daleko tak je třeba vrtat. Můj otec raději propaluje nehet nažhavenou jehlou. Taky možnost. V lékárničce co mám v dílně mám pro tyto účely i vrtáček 1mm. Dám si to do Uku vrtačky a je po problému. Horší je autooperace levou rukou do pravé. To nedávám a potřebuji pomoc druhé osoby. :)

_________________
Stále ostrá dláta přeje Čestmír.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Pon Nov 24, 2014 12:44 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Mar 22, 2008 7:48 pm
Príspevky: 72
Bydlisko: Svrčinovec
:roll: Dôležitá je prevencia. To znamená navŕtať si všetky nechty pred začatím práce a nepoužité dierky prelepiť. :idea: :idea: :idea: Pre dôverčivých musím zdôrazniť že to je žart!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Pon Nov 24, 2014 3:23 pm 
Offline

Registrovaný: Str Máj 21, 2008 7:17 pm
Príspevky: 125
aj na nohách?
v.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Pon Nov 24, 2014 9:26 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
No mě z toho trochu mrazí, protože si dovedu představit situaci, kdy bude řemeslník pravák prokazovat notářským osvědčením dvě dírky v každém nehtu levé ruky jako nutný doklad kvalifikace pro získání státní zakázky - nařízení EU - vše pro dobro řemeslníků, aby až se praští lépe snášeli to trauma :evil:.

Běda tomu kdo se praští a nebude odvrtaný. Vrtejme už teď, problémům je třeba předcházet. Ty paznehty na nohou bych nevynechal, co když nám na ně něco spadne. Já už jsem se pojistil, koupil jsem si do dílny sandály s ocelovou špičkou. Tož tak přátelé, jsem v klidu páč jsem pro sichr udělal pár děr i do té ocelové špičky - má to i výhody, lépe větrají. :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Uto Nov 25, 2014 1:43 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Radim Kocián píše:
No mě z toho trochu mrazí, protože si dovedu představit situaci, kdy bude řemeslník pravák prokazovat notářským osvědčením dvě dírky v každém nehtu levé ruky jako nutný doklad kvalifikace pro získání státní zakázky - nařízení EU - vše pro dobro řemeslníků, aby až se praští lépe snášeli to trauma :evil:.

Běda tomu kdo se praští a nebude odvrtaný. Vrtejme už teď, problémům je třeba předcházet. Ty paznehty na nohou bych nevynechal, co když nám na ně něco spadne. Já už jsem se pojistil, koupil jsem si do dílny sandály s ocelovou špičkou. Tož tak přátelé, jsem v klidu páč jsem pro sichr udělal pár děr i do té ocelové špičky - má to i výhody, lépe větrají. :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Pia Dec 05, 2014 11:45 am 
Offline

Registrovaný: Ned Jan 08, 2012 5:13 pm
Príspevky: 41
artik píše:
zdravím.
je ich dosť,stačí vybrať...aj za pár euro aj kus za 10€. Hľadaj pod názvom "mikrofrezky" alebo"brúsne telieska" Veľa ich je v Čechách, ale cenovo je to neraz lacnejšie ako zo Slovenska. Majú často nižšie ceny ako u nás...
Pár odkazov.:
http://www.diamantovenastroje.sk/brouse ... BRUSOVANIE

http://www.diakh.sk/?article=showtables ... 00&prd=350

http://www.remab.sk/sk/Tvrdokovove-frezky

http://www.unlock.cz/zarizenihtml/vrtacky.php


Také tady najdete co hledáte, mám to od jednoho pána který si je kupuje na frézování bola (růže shozu) doporučil mě je že jsou super, také si je budu teď kupovat.
http://www.medin.cz/stomatologicke-nast ... atorni--m/
http://advantage-fl.cz/eshop/rotacni-nastroje/frezky


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Ned Dec 14, 2014 10:32 am 
Offline

Registrovaný: Štv Máj 19, 2011 4:41 pm
Príspevky: 19
ahojte nevier niekto poradit kde kupit novy piest na 044 za dobru cenu. vdaka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Ned Dec 14, 2014 7:57 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
rybaryk píše:
ahojte nevier niekto poradit kde kupit novy piest na 044 za dobru cenu. vdaka

To asi len v origo servise ,podla toho odkial si .S nejakymi lacnejsimi nahradami by som (ak teda chceš aby fungovala spolahlivo) neexperimentoval .V Topolcanoch fy. Renars zastupuju aj origo Stihl.Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Štv Dec 25, 2014 4:55 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Máj 19, 2011 4:41 pm
Príspevky: 19
Vdaka som z HE a ano iba origos diely.Zadrela sa pri rezani fosne z orecha.Aj tak dik.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Sob Dec 27, 2014 6:56 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Apr 23, 2009 5:25 pm
Príspevky: 183
Bydlisko: BRNO
Ahoj :) , chtěl bych poradit se smrkovou pryskyřicí kterou hodlám odlívat.
Jak dlouho vydrží v nezměněném stavu, když ji nějakým způsobem odliji. Jako jestli světlem ztmavne, či by popraskala? Já myslím, že vydrží dlouho, ale je náchylná na teplo.

Odlívat pryskyřici je opravdu oříšek. Protože je extra křehká a myslím, že se nedá moc leštit.
Zatím jsem ji kapal na šikmé sklo se zlatým prachem. A když jsem dokapal všimnul jsem si, že se vytvořil jemný vlas. Ale ten byl úplně ohebný. Asi jsem na něco přišel. Raději to pošlu na nějakou fakultu aby to prozkoumaly.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Ned Dec 28, 2014 3:05 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Milan zo Sniny píše:
Ahoj :) , chtěl bych poradit se smrkovou pryskyřicí kterou hodlám odlívat.
Jak dlouho vydrží v nezměněném stavu, když ji nějakým způsobem odliji. Jako jestli světlem ztmavne, či by popraskala? Já myslím, že vydrží dlouho, ale je náchylná na teplo.

Odlívat pryskyřici je opravdu oříšek. Protože je extra křehká a myslím, že se nedá moc leštit.
Zatím jsem ji kapal na šikmé sklo se zlatým prachem. A když jsem dokapal všimnul jsem si, že se vytvořil jemný vlas. Ale ten byl úplně ohebný. Asi jsem na něco přišel. Raději to pošlu na nějakou fakultu aby to prozkoumaly.


Taketo niečo som raz skušal ale nejake velke vysledky čo sa tyka trvacnosti som nedosiahol (popraskalo mi to a dlho ......dlho....dlho to bolo lepkave ) .Teda skušal som to s čerstvou živicou, potom mi ktosi poradil miešat to s terpentinom no k tomu som sa už nedostal a skutočne netuším čo to mohlo urobiť Ernest


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com