Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:01 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Nov 11, 2010 4:56 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
artik píše:




V truhlářských listech před deseti lety o tom byl článek. Zařízení podobné jen se nevnořoval pilový list pod stůl ale do zubů pily vystřelil elektromagnet gumový blok který list zastavil a následně odpojil motor. Testovali to párkem a dalo se to dodatečně namontovat do jakékoliv pily. Bohužel cena převyšovala 50 000kč :(


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Nov 11, 2010 5:34 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Brano píše:
Chlapi ,pozor na takéto pílenie. !!! http://www.youtube.com/watch?v=jhF6K6qy ... r_embedded


Ten chlap mal ruku celkom blízko k listu, ale prst si určite neodrezal. Ani na tom dreve nemal žiadnu značku podľa ktorej by rezal. Príliš veľký kus dreva na nepresné rezanie, príliš akurátne rozmery na to, aby sa ukázal takýto "výjav". A hlavne, chlap celú dobu držal dosku na tom mieste, kde mal ruku aj pri pílení. Čumel na to ako reže až veľmi pozorne, aby nevidel že si odreže prst by musel mať šedý zákal, alebo aspoň päťky dioptrie. A prvé čo bolo, že vypol cirkulárku. No a na záver - takto zrežírovaných videí je možno viac ako tých skutočných prípadov.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Nov 12, 2010 12:34 am 
Offline

Registrovaný: Pia Feb 19, 2010 11:14 pm
Príspevky: 205
Bydlisko: horehronie
irsa píše:
Brano píše:
Chlapi ,pozor na takéto pílenie. !!! http://www.youtube.com/watch?v=jhF6K6qy ... r_embedded


Ten chlap mal ruku celkom blízko k listu, ale prst si určite neodrezal. Ani na tom dreve nemal žiadnu značku podľa ktorej by rezal. Príliš veľký kus dreva na nepresné rezanie, príliš akurátne rozmery na to, aby sa ukázal takýto "výjav". A hlavne, chlap celú dobu držal dosku na tom mieste, kde mal ruku aj pri pílení. Čumel na to ako reže až veľmi pozorne, aby nevidel že si odreže prst by musel mať šedý zákal, alebo aspoň päťky dioptrie. A prvé čo bolo, že vypol cirkulárku. No a na záver - takto zrežírovaných videí je možno viac ako tých skutočných prípadov.


Andrej,je to vcelku prirodzená reakcia. Podobne som reagoval ja dvakrát. Prvý krát,keď som začínal zo stolárčinou. Jednou rukou som hobľoval hranolček asi 15×10cm. Dvakrát som prešiel a tretíkrát mi vyrazilo hranolček a zhobľovalo nechty. Ja som ruku otriasol a chcel pokračovať v hobľovaní,ale keďže krvi bolo ako z vola,tak som vypol hohľovačku a odišiel do kúpeľne. Druhý krát(asi o 10 rokov,na tej istej ruke) som pre zmenu odrezal koniec ukazováka(už bez nechta) a malú chvíľku pozeral ako píla po prste rapoce. A znova to otrepanie atď. V prvých chvíľach bolesť necítiš. Až neskôr. Ale potom to bolelo ako fras.
A perlička(neodporúčam!!!) ten prst som chcel obstrihať sám doma a pokračovať v robote,ale trčala kosť tak som musel na úrazovku. Ale našťastie okrem toho skráteného ukazováka sú prsty celé.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Nov 12, 2010 10:51 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
artik píše:
irsa píše:
Brano píše:
Chlapi ,pozor na takéto pílenie. !!! http://www.youtube.com/watch?v=jhF6K6qy ... r_embedded


Ten chlap mal ruku celkom blízko k listu, ale prst si určite neodrezal. Ani na tom dreve nemal žiadnu značku podľa ktorej by rezal. Príliš veľký kus dreva na nepresné rezanie, príliš akurátne rozmery na to, aby sa ukázal takýto "výjav". A hlavne, chlap celú dobu držal dosku na tom mieste, kde mal ruku aj pri pílení. Čumel na to ako reže až veľmi pozorne, aby nevidel že si odreže prst by musel mať šedý zákal, alebo aspoň päťky dioptrie. A prvé čo bolo, že vypol cirkulárku. No a na záver - takto zrežírovaných videí je možno viac ako tých skutočných prípadov.


Andrej,je to vcelku prirodzená reakcia. Podobne som reagoval ja dvakrát. Prvý krát,keď som začínal zo stolárčinou. Jednou rukou som hobľoval hranolček asi 15×10cm. Dvakrát som prešiel a tretíkrát mi vyrazilo hranolček a zhobľovalo nechty. Ja som ruku otriasol a chcel pokračovať v hobľovaní,ale keďže krvi bolo ako z vola,tak som vypol hohľovačku a odišiel do kúpeľne. Druhý krát(asi o 10 rokov,na tej istej ruke) som pre zmenu odrezal koniec ukazováka(už bez nechta) a malú chvíľku pozeral ako píla po prste rapoce. A znova to otrepanie atď. V prvých chvíľach bolesť necítiš. Až neskôr. Ale potom to bolelo ako fras.
A perlička(neodporúčam!!!) ten prst som chcel obstrihať sám doma a pokračovať v robote,ale trčala kosť tak som musel na úrazovku. Ale našťastie okrem toho skráteného ukazováka sú prsty celé.


Mne sa tiež stal úraz na ruke (prst). Tiež som to necítil (až potom) dokonca mi niekoľko minút netiekla ani krv a to si hobľovačka zobrala celý sval a kus kĺbu. Lenže keď som na to prišiel - bral som dosku a nechcel sa mi narovnať prst (veď bodaj by sa aj narovnal bez svalu, že) tak som to zistil. A vypnúť hobľovačku ma v tú chvílu skutočne nenapadlo. Najprv som neveriacky čumel, potom som pozeral po zemi kde mám kus prsta a až potom som ten stroj vypol, aby som sa pozrel, či sa nekolotočuje ten prevít ešte na noži hobľovačky. Bol to riadny prevít, pretože som ho nikde nenašiel...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Nov 14, 2010 3:52 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Jan 05, 2008 7:59 am
Príspevky: 434
Bydlisko: Bošany
Či to video bolo hrané , alebo nie vie najlepšie aj tak len ten aktér. Ale musím z vlestnej skúsenosti povedať , že po tom , ako som ho videl dávam zase o niečo väčší pozor pri práci.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Dec 15, 2010 9:09 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Aug 20, 2007 1:14 pm
Príspevky: 930
Bydlisko: Havířov
K nám letos zavítal i sám velký Santa a nakupoval v
http://www.amazon.com/Peltor-WTD2600-Wo ... 678&sr=8-4
:D :D :D

Obrázok

_________________
Stále ostrá dláta přeje Čestmír.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Dec 15, 2010 9:55 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Mar 03, 2009 7:17 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Otín - Planá
Moc pěkné. Jen nevím, jak se s takovými sluchátky pracuje. Jestli to nejsou ty, pomocí kterých může manželka překonat řev motorové pily a co můza kybicuje - "tady to uber, tam to nech"... prostě takový dřevorubec na dálkové ovládání :wink:
Ale dosti srandy. Ať Ti slouží.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Dec 16, 2010 1:48 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Aug 20, 2007 1:14 pm
Príspevky: 930
Bydlisko: Havířov
Právě na opak manželku tím dokonale odfiltruješ a pustíš si tam z 5 předvoleb radijko nebo nějaký song z mobilu. :)

_________________
Stále ostrá dláta přeje Čestmír.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Ochrana palce
PoslaťNapísal: Str Mar 02, 2011 7:59 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Jan 24, 2011 10:39 pm
Príspevky: 5
Bydlisko: Havířov
Chci se zeptat jestli existuje nějaký ochranný náprstek na palec. Zatím se učím vyřezávat jen nožem a mám z toho vždy palec hodně otlačený. nebo mě napadla rukavice a ustřihnuté prsty kromě palce...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ochrana palce
PoslaťNapísal: Štv Mar 03, 2011 7:12 pm 
Offline

Registrovaný: Pia Nov 20, 2009 8:27 pm
Príspevky: 30
Bydlisko: Všehrdy (Plzeň-sever)
Rocky píše:
Chci se zeptat jestli existuje nějaký ochranný náprstek na palec. Zatím se učím vyřezávat jen nožem a mám z toho vždy palec hodně otlačený. nebo mě napadla rukavice a ustřihnuté prsty kromě palce...


časem kůže ztvrdne a udělá se mozol a pak už to tlačit nebude :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Mar 03, 2011 10:48 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Jan 24, 2011 10:39 pm
Príspevky: 5
Bydlisko: Havířov
tak to se mám na co těšit :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Mar 04, 2011 7:59 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Aug 20, 2007 1:14 pm
Príspevky: 930
Bydlisko: Havířov
http://www.treelineusa.com/l-tuff-knit- ... glove.html
http://www.amazon.com/gp/search/ref=a9_ ... 1299221869
navíc nemáš řezbu upocenou a zašpiněnou.
Další varianta je kožený palec prodává se v lékárně, taky jsem ho nosil po manikuře na cirkulárce.
:wink:

_________________
Stále ostrá dláta přeje Čestmír.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Mar 04, 2011 8:28 am 
Offline

Registrovaný: Sob Mar 22, 2008 7:48 pm
Príspevky: 72
Bydlisko: Svrčinovec
Mozol má tú výhodu, že je stále poruke. S tou manikúrou ala Česťo, máme skuseností asi viacerí, od takej ochraňuj nás Pane. :wink:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re:
PoslaťNapísal: Sob Apr 16, 2011 6:58 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jan 02, 2008 11:24 am
Príspevky: 417
Jirka píše:
Já používám polomasku 3M 7500 a jsem s ní spokojen. Prachové filtry občas vyperu v mýdlové vodě a slouží dále. Někdy používám kombinaci masky a štítu. Jirka
Obrázok

_________________
Jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ochranné pomůcky
PoslaťNapísal: Ned Apr 24, 2011 10:17 am 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
Ve čtvrtek jsem začal řezat dřevo do krbu na cirkuli, jako na potvoru jsem nemohl najít žádné ochranné brýle. A to si na takových věcech zakládám.(úraz už sem měl, nový silikonový kloub v ukazováčku) :roll: Vyložený bordelář. :oops: Po druhým polínku mě vletěla maličká tříska do oka, moc to nebolelo ale okamžitě jsem letěl do auta aspoň pro sluneční. Výsledek? Do včerejšího večera jsem na levé oko vyděl rozmazaně. :( Co z toho plyne? čert nikdy nespí enom podřimuje! :D :oops:


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com