Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:38 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 126 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Štv Apr 25, 2013 9:06 pm 
Offline

Registrovaný: Str Aug 03, 2011 12:59 am
Príspevky: 299
Bydlisko: Trenčín
Bořek píše:
Peter celý tohle osočování je zdá se mi o tom, že tu od tebe prostě není vidět žádný výtvor, nářadí prostě nic. Pro mě je to docela důležitý. Když sem třeba Oskar hodí něco o dlátech, tak jdu kouknu co má odřezáno a co vlastně dělá a pak si řeknu jo je dobrej a nebo ne a nemá to takovou vypovídající hodnotu. Když to sem dá Andrej tak vim, že má prostě pravdu, protože je to na tý tvorbě vidět. Ale od tebe mi to prostě chybí, jsi jak sám říkáš hobby řezbář(to mi tady skoro všichni taky), ale jednoduše dokud nepujdeš s kůži na trh tak prostě nelze tvoje rady brát moc vážně. A já mám začínám mít pocit, že vlastně ani nevyřezáváš.

To samí nedávno ses tu ptal na nějaké dlátko na oči. Když sem dáš co vlastně děláš a jaký tip očí vyřezáváš, tak ti kluci poradí, jo má to cenu a nebo ne nekupuj to na tenhle tvar je to zbytečný. Protože jestli řežeš klasiku task ti stačí nůž a jedno dláto, jestli děláš barokní sochu tak už musíš mít lepší vercajk.
Zatím si prostě jen nezařaditelný :wink:


A aký výtvor by som tu mal dať ? Osobne nemám záujem o hodnotenie, mojej rezby a najmä nie od týchto odborníkov. Doposiaľ mi stačilo čítať osočenie atď.
Ak mám čítať tieto názory kde jeden tu trepe aké hobby lacné nástroje sú dobré...potom to dobehne Oskarko a napíše aby som si strkal dlátka do.....tam také chujoviny si píšte jeden druhému.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Štv Apr 25, 2013 9:50 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Diskusia ide nesprávnym smerom.

Čo sa týka lupienkových pílok - mám robenú. Nerobil som ju síce ja, ale ten kto ju robil ju zhotovil celkom dobre, pretože bola pre výrobcu drevených hračiek - skladačiek. Je veľká, masívna, no poháňa ju motor z práčky a má len jednu rýchlosť.
Keď som ju kúpil, musel som si tam nejaké veci dorobiť, aby vyhovovala mojím účelom. Mám takú skúsenosť, že tie lacnejšie stroje (bobby), trpia spravidla nejakým drobným nešvárom. Napríklad podrezávajú, rezonujú, často sa trhajú pílky... Veľmi často sa to dá poriešiť vylepšením a ich schopnosti sa priblížia tým drehším kolegom. V minulosti som okrem pílky takto poriešil aj sústruh, nedávno mikrofrézku. Ono nie vždy sú financie na kvalitný stroj a tie lacné, ak treba dorobiť zákazku veľmi dobre poslúžia. Mám aj Lídlacky vercajch a aj keď to nie je možno špica - ako prechodový typ si funkciu splnia (ak sa niečo pokazí a nie je za čo tú lepšiu kvalitu kúpiť). Niektoré výrobky sú napriek nízkej cene celkom použiteľné. Jeden majster čo nie len opravuje, ale doslova vyrába veteránov zo šrotu používa takmer výlučne lacné neznačkové elektrické náradie. A vraj k plnej spokojnosti. A teraz si vyberte :shock:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Štv Apr 25, 2013 11:45 pm 
Offline

Registrovaný: Pia Feb 19, 2010 11:14 pm
Príspevky: 205
Bydlisko: horehronie
Paródia alebo rezbárske fórum???

Mám taký pocit že toto fórum sa už dlhšiu dobu uberá nesprávnym smerom.
Husto ako to napíšeš takým spôsobom : Takže ak niekto nebude chcieť investovať do profi náradia, tak si z hobby netreba vyberať z tých najdrahších, ale tipu "lidlacke" bohato postačia. Netreba zbytočne špekulovať. Tak každý začiatočník,ktorý nemá žiadne vedomosti o náradí kúpi prvý najlacnejší šmejd na ktorý natrafí. Dokonca aj známe sady za 1-3 €. Ale koľko vydržia? Mali by ste brať do úvahy,že tu chodia aj úplný neznalci,ktorý by to radi vyskúšali. Roky kupujem len hobby triedu a nie každá značka je v hobby prijateľná. Niektoré sú dobré,niektoré prijateľné ale aj škoda peňazí. Skrátka niektoré neprispôsobíš a neupravíš pre ich opakujúcu sa výrobnu chybu. Oskar samozrejme že m-stein sú u nás najlepšie,ale profíci používajú aj napr. značku MAMELI. Zahraničné značky sa tu nedali kúpiť veľmi dlhú dobu a cena je podstatne vyššia oproti našim plus dovoz zo zahraničia a pomer platov voči cenám všeobecne.... A všetci dobre vieme ako sa využívajú aj niektoré nástroje nesprávne až devastujúco,ktoré sú určené na niečo iné. Ako napr. priamočiara pílka na puncovanie a pod. Každý robí ako najlepšie vie a často nie pofesionálnym spôsobom. Ale je to profesionálne? Napísať to takým spôsobom (stričíš...) len naznačuje reakciu v hneve a nie serioznu reakciu na fóre. Často tu vidím urážky a zhadzovanie zosmiešnenie všeobecne bez výhrady. Toto tu nebývalo. Aj odpoveď typu : Toto tu už bolo,pohľadaj si to. Toto fórum je najmenšie zo všetkých rezbárskych ktoré poznám,ale nikde som sa s týmto nestretol. Ako za dozvedieť niečo nové keď odpoveď je : už to bolo.... Veď často sa stáva,že čo bolo dobré vlani,je dnes už "zastaralé" a niekto možno pozná lepšie spôsob,ale to sa už nikto nedozvie lebo... toto tu už bolo.....Keď takáto odpoveď padne v inom fóre vždy ku tomu dotyčný priloží aj odkaz,kde to pýtajúci sa nájde. Fórum je už dosť obsiahle a bude ešte viac postupom času a hľadať niečo pár hodín nebude nik. Fórum sa stane mŕtvym. Druhá vec je narážky že to nepatrí do tejto témy. Fórum je o komunikácie,radách informáciach. Často sa pri jednej práci preberie celý výrobný proces, náradie ,postupy,povrchovka atď... Ako to potom zaradiť? Každé patrí do inej témy. Fórum sa nedá škatuľkovať. Rezbárstvo je obsiahlá téma. Ak to bude niekto stále triediť a preraďovať,tak vznikne chaos a na každom kroku sa bude narážať na jedno a to isté.
Je už na každom čo si s tohoto zoberie,alebo nie. Nezabúdajte! Všetci sme boli raz na začiatku...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Pia Apr 26, 2013 9:29 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Takto. Kúpou osvedčenej značky sa nič nepokazí. Pokiaľ sa "značková" vec pokazí - má záruku dva roky. Kto chce vykonávať prácu intenzívnejšie, vsádza na istotu a osvedčené "nie som tak bohatý, aby som kupoval lacné veci". Je to to jednoducho tak. Lenže skutočne nie každý si môže dovoliť kúpiť hneď na začiatku to lepšie a teda drahšie ( to je jednoducho smutný fakt). Tie neznačkové veci prestavujú určité riziko - ale kúpené v obchode musia mať tiež dvojročnú záruku. U tých neznačkových poznám aj ich servis, ktorý je mimoriadne rýchly, pretože vymenia kus za kus - teda žiadna oprava. Miro Kinder robí pomerne intenzívne a keď sa mu pokazila uhľovka z Lídlu, vymenili mu ju a on zasa pracoval pomerne intenzívne... Vec sa mu zaplatila niekoľko krát a za tú cenu - nie je čo riešiť. Tiež som si ju zriadil ako zálohu, pretože teraz ako na potvoru moje dve značkové BOSCHky revú jak sirény (vylágrované prevodovky) - to znamená, že pri šetrnej práci ich dorazím do dvoch týždňov a práce k slušnému "berousovi" mám tak na mesiac... Napríklad na zmienené puncovanie používam výlučne neznačkové priamočiarky. Najlepšia je jednoduchá matematika: mestský znak, kde potrebujem vypuncovať niektoré polia stojí povedzme 500 eur. Aj keby som mal do vercajchu a materiálu investovať 100 EUR - zvyšok je zisk. Neznačková priamočiarka však stojí cca 20 eur. Ešte sa mi nestalo, že by odišla hneď pri prvej práci - aj keď s tým vzhľadom na typ práce rátam... Značkovú vzhľadom k cene a práve tomu servisu, kde stroj prehliadajú odborníci a zistia čo s ním bolo robené by som si takto nedovolil používať... Tú neznačkovú vec veľmi často neprehliadne nikto a bez prehliadky sa závada javí ako vada stroja a dajú Vám ako som povedal v prípade s Mirom - kus za kus. Paradoxom však je, že mne konkrétne sa nepodarilo spotrebovať ešte žiadnu priamočiarku pred vypršaním záruky, pretože ju zasa tak často nepoužívam. Zato to čo používam intenzívne (myslím tým napríklad značkové uhľové brúsky) - spravidla stihne aspoň jeden záručný servis. Pri neznačkových výrobkoch by som možno reklamoval 3, možno aj päť krát - no to už by mi určite reklamáciu neuznali... Čiže vyplatí sa v niektorých prípadoch použiť aj neprofesionálne náradie? Dovolím si povedať že k prihliadnutiu ku konkrétnym okolnostiam - áno. Ten správny výber je totiž založený viac na skúsenosti a zmienených konkrétnych okolnostiach, než na nejakom zaužívanom porekadle. Inak Artík má pravdu. Veľa hobby náriadia je využívaného aj profesionálmi. A to prakticky vo všetkých smeroch. No to čo sa používa ozaj často, to čo naviac zarába - tam by pri serióznom prístupe k veci malo byť veľmi zvážené, či si "ešte" zriadim niečo neznačkové, alebo "už" radšej idem do tej istejšej aj keď vyššej investície. U dlát, kde si kus kupujem prakticky na celý život - tam to výrazne nakláňa jazýček váh k tej zaručenejšej, respektíve kvalitnejšej veci. No ak je pre niekoho rezbárstvo výlučne koníčkom, a možno nie stálym (napríklad deti nemajú ešte ustálené záujmy), tam sú zasa výhodnejšie tie hobby výrobky. No a veľmi často zostanú vo výbave ako doplnkový vercajch aj v dospelosti, respektíve bývajú posunuté menej náročnejšiemu spotrebiteľovi - čiže aj takýto výrobok má dôvod na svoju existenciu. Jednoducho - je to vec voľby, nie pravidlo...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Pia Apr 26, 2013 9:58 am 
Offline

Registrovaný: Str Aug 03, 2011 12:59 am
Príspevky: 299
Bydlisko: Trenčín
Všetko hore popísané je vecné a správne. Avšak stále nie je adresovaná podstata. Alebo to je tu tabu ?
Ako začínajúci amatér rád si nechám poradiť " ako na to. "
Avšak byť zosmiešňovaný asi nikto nepotrebuje.
Sú určité veci ktorým nerozumiem a preto som sa tu registroval aby som si pomohol. Ak niekto má s tým problém, vysvetliť veci, alebo nie je ochotný, potom treba to povedať a nie vypisovať blbosti.
Tak isto bolo tu spomenuté " ukáž svoju prácu. " Pýtam sa kto bude ukazovať svoje amatérske rezby keď tlupa hustých pribehne a vysmeje sa týmto tzv. rezbám ?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Pia Apr 26, 2013 10:01 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 11:10 pm
Príspevky: 1536
Bydlisko: Choceň
Peter omlouvám se za tyto slova " Za tyto slova si doufám vrazíš dláto do p..... "Ta věta měla vyznít takto DOUFÁM ŽE SE DLÁTY OD MESÁROŠE ŘÍZNEŠ DO P..... ABYS JE NEHANIL.
opravdu nešlo o zastrkávání :lol: :lol: :lol: :lol: Zas tak sprostý na lidi které neznám nejsem.
jedny z nejlepších pilek za bolševika se vyráběly ze starých šicích strojů.Taková singrofka umístěná obráceně pod stolem a nahoře jen rameno s pružinou tak to makalo jak divý.
Soused ji měl z obuvnický mašiny a to byla síla,normálně tam upnul kus pilky na železo a řezal na tom pláty na kamna.Bohužel jí jeho syn již prodal.

_________________
Dřevořezba není cil ale cesta.
Oskar


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Pia Apr 26, 2013 10:09 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 11:10 pm
Príspevky: 1536
Bydlisko: Choceň
Ukaž komu jsme se tady vysmály :!: :!: :!: Tak hustý a zlý nejsme nikdo a trocha odborné kritiky od Irsy ti jen pomůže.Pokud si přečteš moje tak já většinou chválím a u tebe se zdržím
veškerých poznámek.teda pokud mi nespadne údivem brada pod stůl. a chválu přijmeš rád ,a také sem lépe zapadneš :!: :!:
Johaniku jsem také před ostatníma bránil když šla s kůží na trh.

_________________
Dřevořezba není cil ale cesta.
Oskar


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Pia Apr 26, 2013 10:39 am 
Offline

Registrovaný: Str Aug 03, 2011 12:59 am
Príspevky: 299
Bydlisko: Trenčín
A nemáš náhodou Ty rečovú bariéru ?
Dlátka mStein sú dostatočné pre mňa neznamená, že ich zatracujem.
Ako som už písal môžem si dovoliť kúpiť, pfeil, kirschner avšak pre mňa to nemá zmysel.
A ešte jedno iba kvôli tebe. Vety ktoré tu píšeš aby som sa porezal...to si nechaj pre Tvojich kumpánov !


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Pia Apr 26, 2013 11:42 am 
Offline

Registrovaný: Str Máj 21, 2008 7:17 pm
Príspevky: 125
Oskara som osobne stretol dva krát v živote a viem, že je človek,ktorý rád pomôže, bez toho aby niečo čakal naspäť. Je tu od neho veľa informácií,ktorými pomohol ostatným. Nikto sa tu nikomu nevysmieval za jeho prvotiny. Andrej vždy poradil v čom sa podľa neho treba zlepšiť. Toto nie sú konfliktný ľudia a som rád že som ich stretol.
Toľko môj názor k lupienkovým pílam.
vladob


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Pia Apr 26, 2013 12:22 pm 
Offline

Registrovaný: Str Aug 03, 2011 12:59 am
Príspevky: 299
Bydlisko: Trenčín
http://www.youtube.com/watch?v=AJnpqPXaW64

Môj názor, viď hore.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Pia Apr 26, 2013 10:57 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Dobrý den,
pro všechny, kdo jsou vedeni upřímnou snahou pomoci bloudícímu Spejblovi musím znovu upozornit :
" Vyfukováním tabákového kouře do vody zlato nevznikne "
Jára Cimrman :D :D :D

Příspěvek nemá žádnou souvislost s žádnou konkrétní osobou, ani s výše uvedenými příspěvky a doufám, že nebude důvodem k další reakci, protože není postižených.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Ned Apr 28, 2013 7:25 pm 
Offline

Registrovaný: Str Feb 20, 2013 9:02 pm
Príspevky: 34
hurdox píše:
Husto, Vividoff....
Pomocou spodného a horného uchytenia som nastavil kolmosť listu voči stolu a už list kmitá bez odchylky do strán.
Ešte rozmýšľam, že kašlem na záruku a vypením stôl odspodu nejakou tvrdou PUR penou nech sa tak netrasie - tak ako sa to robí s vaničkami u sprchovacích kútov.
Brali by ste, keby sa ten istý výrobok predával za dve ceny - jedna by bola pre ten istý výrobok bez záruky a druhá so zárukou?
Ja asi ano - lebo aj tak všetko čo kúpim dorábam a dolaďujem a tým tratím záruku :(.
Jozef

som rad za sa ti to podarilo s tym kmitanim,prezrad ako si to spravil...mozno niekomu pomoze...ja som na ten stol surovo nalepil kus laminatovej podlahy ale sposobov je neurekom...
a co sa tyka upravy na ukor zaruky moj nazor je ze pri cene 50€ nerozhoduje ...ale pri cene naradia 500€ by som uz radsej neriskoval


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Str Máj 01, 2013 7:48 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 12:12 pm
Príspevky: 116
prezrad ako si to spravil...mozno niekomu pomoze...
Nič komplikované som s tým nerobil - iba pomocou spodného a horného uchytenia pilového listu - ich posunom do ľava či do prava - som nastavil kolmosť listu voči stolu. Toď vsjo :)
Jozef


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Pia Jún 07, 2013 6:35 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Feb 13, 2013 5:16 pm
Príspevky: 5
Prosím Vás, o aktuálnu situáciu, reakcie novo kupených lupienkových píl, kvalita, skúsenosti, cena. Po prečitani príspevkov okrem Top Deval (nedostupná v SK) je následné Dremel? Kde sa dá Dremel 1800 lup. pílka kúpiť na Slovensku?

http://sdrv.ms/19VIQvw

má niekto skúsenosť s Píla lupienková DKS 501 Vario (http://www.najnaradie.sk/tovar/pila-lup ... 501-vario/)
Príloha:
Bez názvu.png
Bez názvu.png [ 125.72 KiB | Zobrazené 19682 krát ]


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Lupienkové píly
PoslaťNapísal: Uto Aug 26, 2014 9:52 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Feb 13, 2013 5:16 pm
Príspevky: 5
špeciálne ručné prevedenie
Príloha:
untitled.jpg
untitled.jpg [ 167.94 KiB | Zobrazené 19598 krát ]


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 126 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com