Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:17 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 167 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Moja prvá rezbárska práca
PoslaťNapísal: Štv Aug 30, 2018 12:44 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Plánujem to mať v interiéry tak sa chcem zároveň spýtať aký prípravok použiť na ošetrenie, aké laky sú dobré na zafarbenie. Vďaka za pripomienky. Juraj[/quote]




Ahoj co sa tyka rezby za mna parada ,co sa tyka povrchu ak je to suche, teda ma to vlhkost pod 11% pre interier siel by som do olejov Clou Osms Adler Milesi Borma wachs a podobne predca len nie je v nich tvrda chemia ktora sa uolnuje .Čo sa tyka zafarbenia tak vodove moridla na ktorych dokažeš postupnym brusenim tebars vystupenych casti odkryvat svetlejsi podklad a tak dosiahnut vzhlad vekov .Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Moja prvá rezbárska práca
PoslaťNapísal: Štv Aug 30, 2018 6:47 pm 
Offline

Registrovaný: Str Nov 09, 2016 10:33 pm
Príspevky: 4
Ernest píše:
Ahoj co sa tyka rezby za mna parada ,co sa tyka povrchu ak je to suche, teda ma to vlhkost pod 11% pre interier siel by som do olejov Clou Osms Adler Milesi Borma wachs a podobne predca len nie je v nich tvrda chemia ktora sa uolnuje .Čo sa tyka zafarbenia tak vodove moridla na ktorych dokažeš postupnym brusenim tebars vystupenych casti odkryvat svetlejsi podklad a tak dosiahnut vzhlad vekov .Ernest


Zdar Ernest vďaka za zhodnotenie, cením si toho :)
Čo sa týka dreva, to je suché ako trúd, schlo 2roky v pivnici, je až moc preschnuté by som povedal, odlupujú sa mi špice, do budúcna musím zvoliť predsa vlhkejšie drevo asi.
Skúsim pozrieť tie oleje, ale nemal by som to ešte pred tým , brúsnym papierom vybrúsiť nejakým jemným do hladka? Či by to narušilo neskôr finalny vzhľad? tomu finišu čo popisuješ to by som asi musel najprv vidieť "live" ako sa vraví, nemam o tom ani šajn.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 167 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com