Aktuálny čas je Uto Júl 16, 2024 2:37 pm

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Pravidlá fóra
PoslaťNapísal: Sob Jan 29, 2011 9:28 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Pravidlá portálu Rezbárstvo.sk

Charakteristika
Portál Rezbárstvo.sk slúži na podporu remesiel - predovšetkým v oblasti umeleckého spracovania dreva. Úlohou portálu je vzdelávanie, výmena informáciíí a evidencia štatistických údajov. Ďalej umožňuje propagáciu tvorivej činnosti členov, uľahčuje organizáciu podujatí, umiestnenie ponúk služieb, predaja a výmeny tovarov. Fórum ktoré je súčasťou portálu je jeho nedeliteľnou súčasťou.

Registrácia
Jedna registrácia je platná pre všetky možnosti členského využívania portálu a jedna osoba môže mať len jednu identitu (registrácia na fóre neplatí pre samostatné registračné formuláre, napríklad pre registráciu účasti na konkrétnej akcii a pod).

Neprihlásený používateľ môže čítať, vyhľadávať a nahlasovať nevhodné príspevky.

Prihlásený používateľ je riadnym členom fóra a portálu Rezbárstvo.sk a je jeho povinnosťou dbať na upozornenia, výzvy, nariadenia.

Prihlásený používateľ môže reagovať na ktorúkoľvek z tém, zakladať nové témy, vkladať odkazy na vídeá, zaujímavé stránky, informovať o svojich aktivitách, zverejňovať fotografie, rozširovať a aktualizovať vlastný profil v zmysle stanovených pravidiel, reagovať na články a zverejňovať články vlastné.

Registrácia je zadarmo.

Vedenie fóra
Zodpovedá za bezproblémovú komunikáciu, preto má vo vzťahu k príspevkom príslušné možnosti nápravy podľa uváženia. Pre rozdielnosť názorov a efektívny výkon tejto funkcie musí byť zásah správcu akceptovaný aj v prípade osobného nesúhlasu. Administrátori sa zodpovedajú správcovi, ktorý má výsadné rozhodovacie práva. Vaše otázky, návrhy a riešenia patria do fóra, nie do mailovej pošty s požiadavkou osobného riešenia. Z takéhoto počínania nemajú iní účastníci žiadny úžitok a správcu, alebo adminov oberáte o drahocenný čas. Napádanie práce správcu a administrátorov portálu, neúmerná snaha o presadenie vlastných návrhov a pripomienok ktorá nenašla priaznivú odozvu či pochopenie nebude tolerovaná. O mazaní, spájaní, presúvaní a upravení príspevkov a tém rozhoduje správca a administrátori podľa svojho zváženia, alebo potrieb fóra. Takéto úpravy sa nevykonávajú bezdôvodne, preto je potrebné túto skutočnosť bez námietok strpieť.


Témy a príspevky.
· Pred založením novej témy sa presvedčte, či podobná téma vo fóre už neexistuje. Duplicitné témy budú zmazané.
· Skúste najprv vyhľadávanie Google, Wikipédiu, literatúru, články na Rezbárstve, témy vo fóre či iné dostupné možnosti získania potrebnej informácie.
· Odpovede nástojčivo nevyžadujte - nikto nemá povinnosť Vám odpovedať a odpovede sú prejavom dobrej vôle za ktorú nik nedostáva odmenu.
· Svoje príspevky formulujte zrozumiteľne.
· Názov témy píšte krátko a jasne. Z názvu musí byť zrejmé o čo v téme ide. Nepoužívajte nič nehovoriace názvy ako "Otázka", "Potrebujem pomoc", a pod.
· Komunikačnými jazykmi sú čeština a slovenčina. Iné jazyky môžu byť použité len ako citácie pôvodného textu.
· Citácie jasne oddelíme od vlastného vyjadrenia, najlepšie uvedením textu v úvodzovkách a kurzívou. Citácie využívame v prijateľnom rozsahu a len ak je to potrebné.
· Smajlíkov používajte na vyjadrenie pocitov ktoré dopĺňajú písaný text, nepovažujte ich za rovnocennú formu komunikácie.
· Vážte si ochoty a snažte sa obdobným spôsobom pristupovať aj k menej skúseným, ktorí hľadajú riešenia.
· Budťe tolerantní k iným názorom. Každý má právo na vlastný názor, aj v prípade keď sa Vám to nepáči.
· Svoju požiadavku formulujte spisovne, vrátane interpunkcie, používajte veľké písmená na začiatku viet. Nepíšte výlučne veľkými písmenami, čo je považované za krik a snahu nedovoleného získavania pozornosti.
· Je zakázané vkladať autorsky chránený materiál a hypertextové odkazy na stránky ktoré porušujú zákony.
· Nereagujte na príspevky ktorým nerozumiete a ktoré ste si dostatočne nepreštudovali.
· Príspevok, s ktorým nesúhlasíte sa nesnažte odstrániť, upraviť či inak zmeniť nátlakom na administrátora či správcu stránky. Tento Vám nie je povinný vyhovieť, ak príspevok neodporuje platným zákonom SR a pokiaľ je tým ohrozená logická väzba s ostatnými príspevkami. Nezabúdajte, že máte rovnakú možnosť zverejnenia svojho stanoviska, (vrátane negatívneho) priamo v téme.
· Je zakázané používať v komunikácii vulgarizmy, nadávky a osočovanie.
· Je zakázané zverejňovať texty ktoré šíria rasovú nenávisť, podnecujú náboženskú neznášanlivosť, napádajú sexuálnu orientáciu, postihnutie či inak (aj náznakom) znižujú ľudskú dôstojnosť.
· Odoslaním príspevku zároveň potvrdzujete svoj súhlas so zverejnením. Žiadosti o vymazanie príspevku nemusí byť vyhovené, najmä ak naň už niekto zareagoval.
· Diskutujúcemu je ponechané právo úpravy či zmazania príspevku. Nezneužívajte toto právo svojvoľne zmenou názoru, poškodzujete tým kvalitu diskusie. Úprava vlastných príspevkov je vhodná, ak pôvodný príspevok obsahuje gramatické a formulačné nedostatky, pričom sa úpravou nemení význam príspevku.

Záverečné ustanovenia

Každý príspevok predstavuje osobný názor autora a prevádzkovateľ fóra nenesie žiadnu zodpovednosť za obsah ktoréhokoľvek príspevku uverejneného vo fóre.
Pri nedodržaní ustanovení môžu byť príspevky upravené na prípustnú mieru, krátené, alebo úplne odstránené.
Pri opakovanom porušení či ignorovaní opatrení bude účet dočasne, alebo úplne zablokovaný a taktiež bude prerušená akákoľvek komunikácia.
Správca si vyhradzuje právo doplnenia, úpravy a zmeny tu zverejnených pravidiel a právo veta pri riešení prípadných sporov.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com