Aktuálny čas je Uto Máj 26, 2020 12:52 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Wodcarver Gold
PoslaťNapísal: Pia Jan 18, 2008 9:19 pm 

Ahoj chci se s vami podelit o zkusenost. objednal jsem si u jiste firmi kotouc" Woodcarver Gold"115mm a jsem max spokojen. cetl jsem recenze na foru a je tam jeden kotouc s ulomenymi zuby. jsem presvedcen ze to tento kotouc neni protoze tento je zakalen. tam na obrazku je oddelena cast ohnuta. a to si myslim u zakaleneho materialu nepripada v uvahu. 8)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Jan 18, 2008 10:32 pm 
Obrázok užívateľa

Ale pripadá. Kotúč sa nekalí celý, ale len zuby. Ako príklad by som uviedol pílku ma železo. Tá má zakalený materiál asi 3 max 5 mm. Zbytok materiálu je nekalený teda mäkký. Aj keď sa zdá, že zakalený materiál by bol bezpečnejší, opak je pravdou. Nekalený materiál je oveľa ťažnejší a tak sa napríklad pri zachytení o klinec skôr zdeformuje, ale drží. Ten kalený (napriek tvrdosti) by bol určite nebezpečnejší. Práve z dôvodu vyššej bezpečnosti sa kalia tie zuby, a zbytok materiálu je mäkší. Stačí mať známeho v nejakej fabrike, daj urobiť skúšku tvrdosti a uvidíš že je to tak.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Jan 18, 2008 10:54 pm 

mluvim o tom ze jestli je kotouc po obvodu zakalenna cca 60HRC( stred samozrejme musi byt houzevnaty) tak neni mozne aby se odlomil jak bylo ukazano na obrazku z knihy "Pracujeme se drevem". a hlavne kazdy kotouc je uplne jiny. hlavni rozdil je asi ve dvaru omezovaku

Obrázok

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Jan 18, 2008 11:10 pm 
Obrázok užívateľa

Tiež si myslím že to bolo v rukách nejakého "odborníka". Mohol rezať tupým nástrojom, popustiť ho, je to celkom bežné že kto nepozná mieru pre brúsenie ostria, prehrietie materiálu, nepozná mieru ani pre prítlak. Mne to pripadá, že sa veľmi často pracovalo ťahaním nástroja do boku a s príliš veľkým úberom. Vznikne tak zaujímavý efekt a ak by som si ho sám nevyskúšal, neveril by som. Skús šnôrou od topánky urezať hrdlo pivovej fľaše, tak že fľašu prišlápneš a šnóru ťaháš (rýchlo) jednou a potom druhou rukou okolo hrdla. Tou šnórou to hrdlo jednoducho urežieš! Takže aj to drevo môže trením "obrezať" ten materiál. Na to treba dávať pozor aj u kvalitného náradia. Nechcem tvrdiť že ten kotúč je nekvalitný, ale spôsob práce je tým, čím vznikajú uvedené prípady...

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Jan 19, 2008 9:04 am 

irsa píše:
Ale pripadá. Kotúč sa nekalí celý, ale len zuby. Ako príklad by som uviedol pílku ma železo. Tá má zakalený materiál asi 3 max 5 mm. Zbytok materiálu je nekalený teda mäkký. Aj keď sa zdá, že zakalený materiál by bol bezpečnejší, opak je pravdou. Nekalený materiál je oveľa ťažnejší a tak sa napríklad pri zachytení o klinec skôr zdeformuje, ale drží. Ten kalený (napriek tvrdosti) by bol určite nebezpečnejší. Práve z dôvodu vyššej bezpečnosti sa kalia tie zuby, a zbytok materiálu je mäkší. Stačí mať známeho v nejakej fabrike, daj urobiť skúšku tvrdosti a uvidíš že je to tak.

s tym musim suhlasit dokomca aj BAHCO kalí svoje dlata len do dvoch tretín čepele (tvrdost HRC 58-60) to nevim co je za tvrdost ale nevadi a narex tiez .
to asi preto aby sa nelamali :idea:

Predmet príspevku: Arbortech nebo Kaindl?
PoslaťNapísal: Štv Júl 01, 2010 10:14 am 

Právě dorazil obědnaný korouč Arbortech Woodcarver cena u prodejce Ideaimport 1590,-+100,- poštovné. Dovozce nářadí firma Kaindl prodává stejný kotouč ale s jiným názvem Woodcarver Gold v jiné barvě za 1890,-+100,- poštovné. Je mezi něma nějaký rozdíl kromě ceny barvy a maximálních otáček?

Arbortech Woodcarver maximální otáčky 15000RPM
Woodcarver Gold Kaindl maximální otáčky 11000RPM

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Feb 08, 2011 1:24 pm 
Obrázok užívateľa

Čo hovoríte na toto. Bola by to dobrá kúpa ?
http://www.emeltools.sk/files/action_pr ... 162229.pdf

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Feb 08, 2011 3:19 pm 
Obrázok užívateľa

husto píše:

Áno a zajtra tá akcia bude aj ako PR článok na Rezbárstve.

Predmet príspevku: Re:
PoslaťNapísal: Sob Apr 30, 2011 6:55 pm 

irsa píše:
husto píše:

--Ja robím z rôznymi kotúčmi aj s týmito Kwičkami---ako sa robí s tým niekto?Lebo chcem kúpiť aj Keindl, aj arbortech---ten sa mi zdá najlepší, kôli otáčaniu segmentov.Ale Kwičky sú zasa lacné a zatiaľ som nechytil kliniec.
-- http://www.vrtaky-brusne-kotouce.cz/spe ... iksaw.html

Predmet príspevku: Re: Re:
PoslaťNapísal: Sob Apr 30, 2011 8:49 pm 
Obrázok užívateľa

tyrnau píše:
irsa píše:
husto píše:

--Ja robím z rôznymi kotúčmi aj s týmito Kwičkami---ako sa robí s tým niekto?Lebo chcem kúpiť aj Keindl, aj arbortech---ten sa mi zdá najlepší, kôli otáčaniu segmentov.Ale Kwičky sú zasa lacné a zatiaľ som nechytil kliniec.
-- http://www.vrtaky-brusne-kotouce.cz/spe ... iksaw.html

Róbert, používam aj "kvicky" aj Kaindl, aj Arbortech, aj Lancelot a Galahad. Aj obdobu Woodcarver Gold od Arbortechu mám doma na testovanie. Teraz som dokončil test elektrického dláta Arbortech. S Kaindlom sa pracuje super, článok mám už hotový, tak ho dám v predstihu sem a pozri si aj toto video http://www.youtube.com/user/artpraktik# ... iWJCawyRaU . Tá soška je urobená za dva dni a Kaindl výrazne pomohol v hrubom opracovaní. Inak, vidím že rád píšeš, a práve najlepší autori článkov môžu ten Kaindl vyhrať. Na budúci týždeň bude v Komunite spustený blog, môžeš (aj ostatní) písať články na akúkoľvek tému. Veľa autorov nebude, takže šance sú veľmi reálne. Ja sa súťaže nemôžem zúčastniť, takže nikoho neohrozím, ale každému pomôžem s pravopisom a pod...

KAINDL
Na princípe rezných zubov reťazových píl je založená konštrukcia kotúčov z profilovaného oceľového plechu, ktoré sú na rozdiel od reťazových kotúčov vyrobené z jedného kusu. V článku si predstavíme jeden z najobľúbenejších kotúčov pre efektívne uberanie materiálu WOODCARVER GOLD od nemeckej firmy KAINDL.

Technické údaje
Kotúč má deklarovanú tvrdosť 62 HRC (Rockwell).
vonkajší Ø 115 mm
maximálne dovolené otáčky 11.000 RPM
Upnutie na závit Ø 14 mm (cez plastový prstenec - súčasť balenia)
Otvor kotúča Ø 128 mm
maximálna hĺbka zárezu 28 mm,
šírka zárezu 9 mm

Bezpečnosť práce
Uberací a rezazí kotúč KAINDL má certifikáciu nemeckého profesijného združenia 'Holz
Berufsgenossenschaft ' - BG-Test 172-001. Náradie je pri dodržaní bezpečnosti práce a obzvlášť s použitím špeciálneho krytu vhodné na prácu s ručnou uhľovou brúskou. Kotúč je odolný voči spätnému rázu a unikátnou konštrukciou kotúča je dosiahnutý kľudný chod s minimom vibrácií.

Uberacím kotúčom tohto typu urobilo zlú reklamu tvrdenie, že môže prísť k deštrukcii kotúča v priebehu práce. Toto tvrdenie s fotografiou je predmetom rôznych internetových diskusií a je aj v knihe Martina Patřičného. Poškodenie vytrhnutím časti kotúča počas práce však nebolo u výrobku Woodcarver Gold od firmy KAINDL preukázané. Môžeme však pripustiť, že existujú výrobky, ktoré nedosahujú bezpečnostných parametrov hore uvedeného kotúča.

Napriek testom a kvalitnému prevedeniu musíme mať na mysli aj riziko, ktoré vychádza z princípu práce. Rotačné nástroje sú pri nedodržaní bezpečnosti práce nebezpečné. Zuby pri kontakte s tkanivami spôsobujú závažné devastačné poranenia s dlhou dobou liečby.

Porovnania
V porovnaní s reťazovými kotúčmi je konštrukcia výrobku oveľa Woodcarver Gold bezpečnejšia. Tvrdenie predajcov o bezpečnostnom aspekte reťazového kotúča, ktorý pri zaseknutí prekĺzne je skôr marketingový ťah, ako skutočná výhoda. Prekĺzanie totiž znižuje efektívnosť práce a sú tu výrazné bezpečnostné riziká. Roztrhnutá reťaz vrhnutá rotujúcim kotúčom je nebezpečná nie len pracovníkovi, ale aj okoliu. Taktiež prekĺzaním vzniká tolerancia, ktorá je častou príčinou hádzavosti kotúča. Rozstúpenie plechových diskov a zapadnutie reťaze do drážky je taktiež reálnou hrozbou.

Konštrukcia kotúča Woodcarver Gold
Kotúč KAINDL je povrchovo upravený tzv. nitridovaním. Nitridovanie je nasycovanie povrchovej vrstvy ocele dusíkom. Pri tomto spôsobe úpravy ocele prichádza k spevneniu materiálu až do hĺbky 500 mikrónov. Na rozdiel od klasického kalenia a cementovania neprichádza vplyvom nižších teplôt (50 až 600 °C) k nežiaducej deformácii výrobku. Základný materiál zostáva v hĺbke mäkší. Kombinácia tvrdého povrchu a mäkkého jadra zabezpečuje maximálnu pevnosť. Povrchová vrstva je nie len tvrdá, ale aj odolná voči oderu, korózii, je podstatne znížené trenie a únava materiálu.

Striedavé umiestnenie zubov so zaobleným profilom väčšieho priemeru na obvode kotúča pridali nástroju na účinnosti. Tieto kotúče vynikajú silným ubratím materiálu, veľmi dobrým odvodom stružliny, oblou stopou po nástroji. Kotúče sa vyznačujú stálosťou vlastností počas používania, takmer až do úplného spotrebovania rezných zubov brúsením. Kľudný chod a takmer nulové riziko spätného vrhu robia z nástroja ideálneho pomocníka na opracovanie dreva. Výraznou nevýhodou je vymedzovací plastový prstnec, ktorý sa pri nedostatočnej pozornosti pri výmene nástroja či transporte môže "stratiť".

Zrnutie
Kotúč Woodcarver Gold je určený na opracovanie masívneho aj vrstveného dreva, vrátane drevotriesok. Je vhodný na krátenie, drážkovanie, plošný úber a tvarové opracovanie. Je nevhodný na opracovanie znečisteného dreva (hlina, piesok), uzlovitých a veľmi tvrdých drevín a subfosílneho dubu. Pri dodržaní bezpečnostných pravidiel je práca oveľa bezpečnejšia ako s reťazovými kotúčmi. Aj keď nástroj produkuje minimálne chvenie, pri dlhotrvajúcej práci je zvýšené riziko vazoneurózy (zbelanie a tzv. mravenčenie prstov rúk, prípadne dlaní), čo môžeme obmedziť používaním antivibračných rukavíc.

Andrej Irša

Predmet príspevku: Re: Wodcarver Gold
PoslaťNapísal: Pon Máj 02, 2011 2:50 pm 

Je to určite najlepšia vychytávka ten woodcarver od Kaidla kôli tomu profilovému zubu.Ďakujem za komentáre.
Respect :!:

PoslaťNapísal: Štv Máj 05, 2011 5:03 am 

Tyrnau jsem dával odkaz na firmu s kotouči kviksaw, u této firmy se dají koupit nerezové brusné kotouče struhadlového typu za velice slušnou cenu do flexky. Má s tím někdo zkušenost? Jak to bere, jak se to tupí a pod. Uvažuji nad koupí. :)

PoslaťNapísal: Štv Máj 05, 2011 6:58 am 
Obrázok užívateľa

Paťas píše:
Tyrnau jsem dával odkaz na firmu s kotouči kviksaw, u této firmy se dají koupit nerezové brusné kotouče struhadlového typu za velice slušnou cenu do flexky. Má s tím někdo zkušenost? Jak to bere, jak se to tupí a pod. Uvažuji nad koupí. :)

Ten struhadlový kotúč mám na testovanie, zatiaľ som sa k tomu nedostal. Dá sa kúpiť tu, alebo o pár dní aj u mňa: http://www.ideaimport.cz/index.php?a=kategorie&p=1&k=60
Doménu pre e-shop som zaregistroval - www.vercajch.eu , bol som prekvapený, že bola ešte voľná. Teraz sa to robí.

PoslaťNapísal: Štv Máj 05, 2011 7:28 am 
Obrázok užívateľa

Podle obrázku soudím že je to kotouček který asi před mněsícem skončil kdesi v zahradě kam jsem ho vzteky zahodil.
1 ucpává se
2malá prohlubeň pro matku taže škrtáte štoubem a pkud říkáte že jsem blbec že to mám naklonit tak TO POTOM NEFUNGUJE VŮBEC PROTOŽE KOTOUČ JE ROVNÝ A TAK O BERETE JEN HRANOU A TAM NEJSOU ZOUBKY.doporučuji nekupovat.JO a nerez to není protože to rezlo!!!!!!!!!!!to si radši za ty dvě stovky kupte flašu a bude vám lépe :D :D

PoslaťNapísal: Pia Máj 06, 2011 4:51 am 

oskar píše:
Podle obrázku soudím že je to kotouček který asi před mněsícem skončil kdesi v zahradě kam jsem ho vzteky zahodil.
1 ucpává se
2malá prohlubeň pro matku taže škrtáte štoubem a pkud říkáte že jsem blbec že to mám naklonit tak TO POTOM NEFUNGUJE VŮBEC PROTOŽE KOTOUČ JE ROVNÝ A TAK O BERETE JEN HRANOU A TAM NEJSOU ZOUBKY.doporučuji nekupovat.JO a nerez to není protože to rezlo!!!!!!!!!!!to si radši za ty dvě stovky kupte flašu a bude vám lépe :D :D

Díky Oskare! Přeju pevné zdravíčko! :)

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 11 hostia