Aktuálny čas je Štv Apr 18, 2024 5:48 pm

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 109 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Voľná téma (o všetkom)
PoslaťNapísal: Pon Jan 04, 2016 6:27 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Svaťa píše:
Peter Trebuľa píše:
Svaťa píše:
... a také nemám rád nevyřešené spory ....

Svaťo, Svaťo! Týmto si povedal všetko, už nie je potrebné nič dodať. Príde mi to ako v tom starom vtipe:

- Týpek si v Rusku kúpi noviny ktoré sú celkom prázdne. Pýta sa predavača prečo je to tak a ten mu odpovedá: "Za čem bukvy?! Vsjo jasno!" :)

Svaťo, ak niekto má iný názor ako ja, tak rozhodne s ním nie som v spore. O odtieňoch toho, čo, kto a ako myslel, napísal, mal pravdu, nemal pravdu, ...., sa tu môžeme baviť donekonečna, no jediné čo dosiahneme je, že tým ostatných unavíme, znechutíme a to by bola škoda.

Prajem Tebe aj všetkým do nového roku najmä dobrého zdravia, pokoj v duši a veľa vydarených výtvorov.

Peter

--------------------------------------------------------------------------------------
Tak pokud jsem já u vás za blbce (vis vaše přirovnání k tomu ruskému vtipu) tak opravdu nemá dále tuto diskuzi vést. Je vidět že ne já ale vy jste nepochopil, o co mi šlo. Nepamatujete si s toho sporu zřejmě zhola nic anebo nechcete, spíš to druhé. Nikomu neberu jeho názory a ani to nevyžaduji, jak se stále domníváte vy. Pokud bych nebyl obviněn, že chci někoho připravit o prsty, neřešil bych to. Ale to nemá stále pro ty, co nerozumí dál tu omílat dokola. Ukončeme to tím, že se pan Kocián, který by se mněl k tomuto vyjádřit nehodlá zapojit do téhle diskuze. Vy ho bráníte, což bych vzhledem k tomu, že jste kamarádi, pochopil. Ale pak se nedivte, že diskutujících a přispívajících na těchto stránkách ubývá. Pak tu pláčete a pochlebujete si, že se zřejmě nemáte s kým hádat. Proboha proberte se už, tady nejde o něčí ego, tady jde o to, že jsem chtěl podle něj způsobit někomu zranění svou radou. A nezapomeňte zase napsat, že to stále omílám dokola. A raději si odpusťte další komentář, k hádkám tohle fórum nebylo založeno. Řešil bych tento spor v soukromé poště, ale vzhledem k tomu že se tu chce neustále někdo přít a potřebuje k tomu své kamarády tak se to řeší tady.


Ukončeme to tím, že se pan Kocián, který by se mněl k tomuto vyjádřit nehodlá zapojit do téhle diskuze

Ano nehodlá, protože jsem se už párkrát nechal emotivně vtáhnout do plané diskuse a Vám jsem vše vysvětlil na stránce 32 témy " Poraďme si navzájom", takže jenom Vám osvěžím paměť a zkopíruji svou odpověď. A prosím Vás nikde jsem neuváděl, že jste špatně poradil [u]schválně, to jste si pouze domyslel. Myšlenka, že by někdo na tomto fóru poradil schválně špatně tu si ani nepřipouštím. A protože děláte účet bez hostinského ( proč se Jirky-tokára nezeptáte jak to nakonec udělal v praxi ?) tak nevím kdo se tu chce neustále přít[/u].


Ahoj Svaťo,
jsem o trošku starší a tak Vám nabízím tykání ( to snad starší může :D ). Jestli toto fórum je o předávání si zkušeností, tak nemá smysl, abychom tento probém řešili soukromě. Kdyby to udělal každý, pak toto fórum skončí a to bych velice nerad páč jsem mu hodně vděčný ( mimo jiné jsem tento postup kritizoval na našem soutokárském fóru, když se něco načne a pak se přejde na mail ).

A teď k věci :
- z Vašeho příspěvku je zřejmé a je to tak asi u většiny dnešních stolních kotoučových pil ( tzv. cirkulárek ), že kroutící moment od motoru se přenáší přes řemenice klínovými řemeny na hřídel, na které je pevně fixovaný pilový kotouč. To znamená, že klínový řemen je v drážce a třením o boky drážky se přenáší kroutící moment. Při správném napnutí klínového řemenu nehrozí, že i při namazaném řemenu klínový řemen vyklouzne z drážky. Pokud je mastný a bude prokluzovat, tak ho více napnete a řežete dál. Jediné co se může stát je, že řemen praskne a pokud máte správně krytovanou mašinu nic se neděje.
- u pásové pily je problém diametrálně odlišný. Tam sice také přenášíte ( většinou ) kroutící moment od motoru přes řemenice klínovým řemenem, ale na hnací kolo, které má spolu s hnaným kolem pogumovaný obvod. Na těchto dvou pogumovaných kolech je nasazen pilový pás. U mojí pásovky je nastavení pásu řešeno naklopením hnaného kola, a dále pás proti sjetí fixuje horní a spodní vedení na pracovním stole, když přitlačím obrobek do záběru. Když namažete gumu na hnacím a hnaném kole hrozí ( hlavně při pohybu obrobku ze záběru zpět ) sklouznutí pásu z kol ( pás se nemá o co opřít - už jsem to zažil a naštěstí stihl vypnout mašinu ) a jak píše Oskar není to nic o co bych stál znovu.
A Jirka se ptal právě na konzervaci pilového pásu v souvislosti s naleptáním ( namazáním ) těch pogumovaných kol ( odborně přyže pásnic ). Čili nejde o nastříkání klíňáků při údržbě jakékoli mašiny. Už mě chápete?

Ahoj Radim.

P.S. Osobně se domnívám, že Jirkova úloha nemá řešení. Pokud jsem ho dobře pochopil nechce se mu sundávat pilový pás na pásovce ustájené venku, který mu rezne od vzdušné vlhkosti. Prostředek, který by zabránil reznutí pilového pásu a zároveň nenamazal pryž pásnic aby pilový pás nesklouzl asi neexistuje :D :D :D . Ale zeptal se ( on ne já ) a já jsem mu poradil - "zeptej se výrobce", bez dalších komentářů a domněnek tož tak.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Voľná téma (o všetkom)
PoslaťNapísal: Pon Jan 04, 2016 8:35 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Jan 08, 2012 5:13 pm
Príspevky: 41
Ahoj Svaťo,
jsem o trošku starší a tak Vám nabízím tykání ( to snad starší může :D ). Jestli toto fórum je o předávání si zkušeností, tak nemá smysl, abychom tento probém řešili soukromě. Kdyby to udělal každý, pak toto fórum skončí a to bych velice nerad páč jsem mu hodně vděčný ( mimo jiné jsem tento postup kritizoval na našem soutokárském fóru, když se něco načne a pak se přejde na mail ).

A teď k věci :
- z Vašeho příspěvku je zřejmé a je to tak asi u většiny dnešních stolních kotoučových pil ( tzv. cirkulárek ), že kroutící moment od motoru se přenáší přes řemenice klínovými řemeny na hřídel, na které je pevně fixovaný pilový kotouč. To znamená, že klínový řemen je v drážce a třením o boky drážky se přenáší kroutící moment. Při správném napnutí klínového řemenu nehrozí, že i při namazaném řemenu klínový řemen vyklouzne z drážky. Pokud je mastný a bude prokluzovat, tak ho více napnete a řežete dál. Jediné co se může stát je, že řemen praskne a pokud máte správně krytovanou mašinu nic se neděje.
- u pásové pily je problém diametrálně odlišný. Tam sice také přenášíte ( většinou ) kroutící moment od motoru přes řemenice klínovým řemenem, ale na hnací kolo, které má spolu s hnaným kolem pogumovaný obvod. Na těchto dvou pogumovaných kolech je nasazen pilový pás. U mojí pásovky je nastavení pásu řešeno naklopením hnaného kola, a dále pás proti sjetí fixuje horní a spodní vedení na pracovním stole, když přitlačím obrobek do záběru. Když namažete gumu na hnacím a hnaném kole hrozí ( hlavně při pohybu obrobku ze záběru zpět ) sklouznutí pásu z kol ( pás se nemá o co opřít - už jsem to zažil a naštěstí stihl vypnout mašinu ) a jak píše Oskar není to nic o co bych stál znovu.
A Jirka se ptal právě na konzervaci pilového pásu v souvislosti s naleptáním ( namazáním ) těch pogumovaných kol ( odborně přyže pásnic ). Čili nejde o nastříkání klíňáků při údržbě jakékoli mašiny. Už mě chápete?

Ahoj Radim.

P.S. Osobně se domnívám, že Jirkova úloha nemá řešení. Pokud jsem ho dobře pochopil nechce se mu sundávat pilový pás na pásovce ustájené venku, který mu rezne od vzdušné vlhkosti. Prostředek, který by zabránil reznutí pilového pásu a zároveň nenamazal pryž pásnic aby pilový pás nesklouzl asi neexistuje :D :D :D . Ale zeptal se ( on ne já ) a já jsem mu poradil - "zeptej se výrobce", bez dalších komentářů a domněnek tož tak.[/quote]
--------------------------------------------------------------------------------------- Tak začnu tím tykáním, tak nevím, když i vy mi chvíli tykáte a pak vykáte jak vás nyní oslovit. Již jsem to tu také řešil, mě nedělá problém tykat i daleko mladším. Vykám na jiných fórech i lidem, kteří by mohli být ve věku mích dětí. Dále, napsal jsem úmyslně, že jste se nevyjádřil, protože si myslím, že nebyl spor dostatečně dořešen. Pak používáte vtipně, že dělám účet bez hostinského, tím jste mne pobavil. Ale pokud někdo chce zaplatit účet (berte tuto větu s nadsázkou) tak v účtu musí být uvedeno vše za co mám zaplatit. Myslím tím samozřejmě to, že nekopírujte vše, co k tomuto problému bylo napsáno, ale jen to co se vám hodí. Určitě víte, co mám na mysli. Opomínáte tu také tu naftu, kterou jsem radil, jako první. Tu vám přeci potvrdil i váš známí či kamarád, kterého jste se ptali. Navíc nafta by váš problém řešila ze všeho asi nejvíc. Odstranila by vám i nečistoty (nánosy) pod kterýma se pak drží víc vlhkost a pás pak rezaví i když vlhkosti není kupříkladu venku mnoho. Samozřejmě za předpokladů že tuto naftu ihned setřete (ale doufal jsem, že to dá rozum) ale asi se to neobejde opět bez sundání pásu. Opět jeto ale patová záležitost kterou váš problém nevyřeší, abyste nemuseli sundávat ten pás. Myslel jsem, že ale píšu odborníkům, kterým nemusím psát „ že na kamna se pokud se topí, nesahá“. Pokud se ale ptáte, proč jsem to tedy nerozepsal víc tak důvodem je to že se na většině fór řeší to, že se nechce většině lidí číst dlouhé příspěvky. A na ty také pak se musí složitě odepisovat. Proto pokud ví, že dotazující plně rozumí problematice, není nutno to rozvádět. Pak se dotaz ořízne na nutné sdělení aniž bych doufal, že na ty pomyslné kamna opravdu někdo sáhne a spálí se. No a závěrem bych ještě rád vzpomněl ten olej, který vás zřejmě nejvíce popudil. Není olej jako olej vlastnosti sem pokud se nepletu zmíněných olejů uvedl. Ale i tu jsou opět ty pomyslné dvířka, o které se dá hravě spálit. Ovšem pokud jste to opět nepochopil, že je i tu snad zapotřebí přebytečný olej setřít a následně i odstranit tak potom dobrá. Ale už jsme zase u sundávání pásu, tak alespoň nám snad vydržel bez koroze, než budeme pásovku na jaře používat. Andrej vám snad o tom oleji také něco napsal, nebo jeho jste pochopil a mne ne? A pokud používá pásovku neustále tak měl dotaz znít jak udělat vhodný přístřešek nad pásovkou než ochrana jen pilového pásu. Ale i tu si nepomůžete, Andrej vám to snad napsal, že má pásovku v dílně a stejně mu pás rezaví. Tak pak pokud se nepletu je jen rada jedna a to ta co jste už věděli, než jste se ptali.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: erik
PoslaťNapísal: Ned Mar 20, 2016 7:30 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Aug 09, 2010 7:53 pm
Príspevky: 105
Bydlisko: Filakovo
DNES SOM DOKONCIL PROSIM O KRITIKU
Príloha:
IMG_20160320_183243.jpg
IMG_20160320_183243.jpg [ 283.9 KiB | Zobrazené 10738 krát ]


duplicita = 2 x to samé


Prílohy:
IMG_20160320_183056.jpg
IMG_20160320_183056.jpg [ 281.14 KiB | Zobrazené 10738 krát ]
IMG_20160320_183005.jpg
IMG_20160320_183005.jpg [ 307.48 KiB | Zobrazené 10738 krát ]
IMG_20160320_182950.jpg
IMG_20160320_182950.jpg [ 324.12 KiB | Zobrazené 10738 krát ]
IMG_20160320_182939.jpg
IMG_20160320_182939.jpg [ 334.5 KiB | Zobrazené 10738 krát ]
IMG_20160320_182920.jpg
IMG_20160320_182920.jpg [ 266.07 KiB | Zobrazené 10738 krát ]
IMG_20160320_182906.jpg
IMG_20160320_182906.jpg [ 277.34 KiB | Zobrazené 10738 krát ]
IMG_20160320_182838.jpg
IMG_20160320_182838.jpg [ 291 KiB | Zobrazené 10738 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: paličky a palice
PoslaťNapísal: Str Mar 23, 2016 8:49 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 11:10 pm
Príspevky: 1536
Bydlisko: Choceň
Materiál je HDPE. Neboli plastová víčka,obaly od šamponú a pod. Zařáto na 180-200 C.to stáčí na to že se tento materiál začne tavit a stlačenímse spojí.Jelikož lze obrábět jako dřevo lze takto vyrobit třeba i paličku na maso (HDPE je potravinářský plast) Lze takto vyrábět mnoho krásných hraček kuchiňských doplňků. apod.jen je potřeba nastaveny materiál slisovat pomocí truhlářských svěrek .na internetu je mnoho nápadů na zpracování tohoto materiálu který se povaluje temné na každém kroku.

duplicita = 2 x to samé

_________________
Dřevořezba není cil ale cesta.
Oskar


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 109 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com