Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 5:50 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Aký lak na jedálenský stôl a stoličky
PoslaťNapísal: Štv Júl 19, 2018 8:51 am 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 02, 2007 8:16 pm
Príspevky: 15
Zdravím, poraďte mi prosím, neviem kde sa ešte spýtať, aký priehľadný lak, kryciu farbu, vosk - použiť na prelakovanie jedálenského stola a stoličiek? Poraďte prosím aj konkrétnu značku aj typ. Buď to zbrúsim až na drevo alebo to len mierne obrúsim a prelakujem krycím. Tak prosím poraďte pre obe varianty. Aj postup ak by ste boli takí dobrí. Či viac vrstiev, či jednotlivé prebrusovať, či na povrch ešte bezfarebný lak a podobne. Moc ďakujem.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Aký lak na jedálenský stôl a stoličky
PoslaťNapísal: Sob Júl 21, 2018 9:52 am 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Azuritko píše:
Zdravím, poraďte mi prosím, neviem kde sa ešte spýtať, aký priehľadný lak, kryciu farbu, vosk - použiť na prelakovanie jedálenského stola a stoličiek? Poraďte prosím aj konkrétnu značku aj typ. Buď to zbrúsim až na drevo alebo to len mierne obrúsim a prelakujem krycím. Tak prosím poraďte pre obe varianty. Aj postup ak by ste boli takí dobrí. Či viac vrstiev, či jednotlivé prebrusovať, či na povrch ešte bezfarebný lak a podobne. Moc ďakujem.





No Azuritko každa rada dobra ,ale....pomohla by fotka pripadne sirsi opis problematiky .Je to masiv, dyha , nieco ine ... Totiž toto je zaklad a ak ma byt vysledok uspokojivy treba vediet presne co potrebujes a hlavne co chces mat ako vysledok ,pretoze si nerozpisal problem obsirnejsie .Ak chces pouzit farbu v zmysle colorovaneho pigmentu plne postaci povrchovo odmastnit a jemne vybrusit do zrna 240 a kludne nastriekat požadovanym sprayom ,akrylovou farbou, polyuretanom to ti DOBRY obchodnik rad poradi ked mu popises ucel a umiestnenie nabytku pretože zaleži aj na tom ci to ma byt umiestnene vnutri ci vonku na slnu v tieni v priamom styku s potravinami a pod........Každopadne ak mas cisto masivne teda drevenne a chces zachovat texturu dreva potrebujes cas, urcite obrusit na zaklad postupne aspon brusivom po zrnitost 180 .Tak ziskas zaklad pre zacatie prac (morenie lakovanie olejovanie ).Velmi nerad by som ta odradil alebo poradil nejaky zly postup pretoze aksa na to nechces pozerat nejaky cas a lamentovat nad stratenym casom treba viac info pretoze ponuka na trhu je chvalabohu neskutocne siroka to vsak je aj jej achylovkou :D .Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Aký lak na jedálenský stôl a stoličky
PoslaťNapísal: Pon Júl 23, 2018 6:14 am 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 02, 2007 8:16 pm
Príspevky: 15
Nevedel som čo všetko treba spomenúť. Takže bude to interiér, kuchyňa, takže styk s potravinami, taniere, poháre, voda, malinovka, krv z mäsa teotreticky, hrnce. Bude pod oknom kde z rána svieti slnko, na obed už veľmi nie. Stôl som zistil, že je dýha, lebo je rozťahovací a na jednej prídavnej sekcii som skúšal zbrúsiť pôvodnú takmer až červenú farbu a buď to ostalo červenkasté trochu, alebo som sa dostal až na drevotriesku. Z prvého pohľadu som nevedel určiť či to je masív alebo nie. Dúfal som, že mi zostane kresba dreva a že zmením farbu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Aký lak na jedálenský stôl a stoličky
PoslaťNapísal: Uto Júl 24, 2018 5:49 am 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 02, 2007 8:16 pm
Príspevky: 15
Inak bola by aj nejaká dobrá rada na odstránenie laku zo stoličiek? Niekto spomínal, že dobrá je cidlina na to. Som ani nevedel čo to je. Nevolá sa to na Slovensku inak, lebo skôr České stránky som nachádzal, keď som hľadal cidlinu. Alebo nejaký nástavec na vŕtačku?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Aký lak na jedálenský stôl a stoličky
PoslaťNapísal: Uto Júl 24, 2018 7:58 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Azuritko píše:
Inak bola by aj nejaká dobrá rada na odstránenie laku zo stoličiek? Niekto spomínal, že dobrá je cidlina na to. Som ani nevedel čo to je. Nevolá sa to na Slovensku inak, lebo skôr České stránky som nachádzal, keď som hľadal cidlinu. Alebo nejaký nástavec na vŕtačku?





Cidlina ( obtahovacka ,skrabka ....)je vlastne pas asi milimeter hruby a 50x 150 mm siroky ocelovy prikaleny do ostrych dlhsich hran vybruseny plech nieco ako toto http://eshop.hurtik.sk/obtahovacka-cidl ... d7182.aspx
tiež sa volaju labutenky to su už tie tvarovane s cidlinou to bude dobre no zacal by som bruskou a potom dokoncil idlinou Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Aký lak na jedálenský stôl a stoličky
PoslaťNapísal: Uto Júl 24, 2018 9:54 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 02, 2007 8:16 pm
Príspevky: 15
A ako teda s tým stolom a stoličkami? Aký lak? Už som napísal presnejšie info. Či ešte niečo treba?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Aký lak na jedálenský stôl a stoličky
PoslaťNapísal: Str Okt 03, 2018 6:32 am 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 02, 2007 8:16 pm
Príspevky: 15
Takže, nakoniec som zistil, že brúsiť to nemá cenu. Je to len dýha na povrchu a to nikdy dokonale nezbrúsim, ak áno, tak sa dostanem na drevotriesku. Tak som sa rozhodol, že to prekryjem bielou farbou. V obchode mi poradili Oversol 2v1. Skúsil som to na testovacej časti, len trochu som to prešiel brúsnym papierom a dal som jednu vrstvu. Dal som to do kuchyne a po pár dňoch je tam škrabnuté. Už keď to schlo sa mi to moc nezdalo, povrch je taký akoby vytvoril gumovú vrstvičku, ktorú je možné relatívne ľahko oškrabať. Ak si dobre pamätám predajca mi povedal, že to sa nelakuje. Tak čo teraz? Prelakovať nejakým priehľadným lakom? (neviem akým, čo som zistil, vraj je dobrý lak na parkety) Alebo mám postupovať úplne inak? Fakt som bezradný ako to teda nalakovať. Výber lakov je taký, že absolútne nemám tušenia čo robiť. A už teraz som zaexperimentoval celkovo za 30€ a zatiaľ nič z toho. Poraďte prosím. A takisto potrebujem aj lak na stoličky poradiť. Či to isté čo na stôl....


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Aký lak na jedálenský stôl a stoličky
PoslaťNapísal: Štv Okt 04, 2018 5:59 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Tak čo teraz? Prelakovať nejakým priehľadným lakom?




Nazdar Azuritko,tak podla tvojho opisu sa ti podklad s vrchnym naterom jednoducho nespojil a sklamem ta brusit asi budes musiet .Tu nepomože ani prelakovanie stale sa to bude lupat ..Docita lsom sa o zdanlivych kladoch tohto tvojho produktu na baze rozpuštadiel- Obsahuje butanón-oxím, 3-jódprop-2-inyl-butylkarbamát.Kto ma odvahu nech patra .Jedinou nevyhodou vo vsetkych popisoch napriec predajcami ktory zjavne po nicom nepatrali a iba nakopirovali popis je nevhodnost použitia v saune ,asi som malo skuseny no farbou natretu saunu som este nestretol :) .Použite naradie sa cisti bežnymy sintetickymi riedidlami . Technicky list https://www.xyladecor.sk/files/2014/08/ ... 1-2015.pdf Kedže si sa rozhodol použit pigmentovanu naterovu hmotu ,odporucam dvojzložkovu polyuretanovu farbu ktora vytvara pevny kompaktny a dostatocne oteru odolny povrch,použivam v praci prave taketo produkty a v dnesnej dobe sa do zmluv pise zaruka bežne dlhsia ako zakonom stanovena .Skus pozriet stranky pripadne zazvon do firiem ako, Sir color , Icla ,PPU Minarech ( s tymito firmami mam osobnu skusenost pri profi praci ), alebo inych ktore mas v okoli,ktory sa zaoberaju prave naterovymi hmotami a dokazu poradit .Bruseniu a to dôkladnemu sa vsak ani v pripade použitia tychto farieb nevyhnes idealne do zrnitosti 240 zrn na cm 2 ,kuchyna je ako labak rôzne vypari ,mastnoty su prirodzene a odmastnenie ci už brusenim alebo omitim technickym benzinom ci acetonom je nutne .Čisty povrch zbaveny mastnoty a prachu je zaklad .Tu vsak doporucim nastrek co najskor po bruse a doprasneni .Snad som poradil Ernest


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com