Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:03 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 336 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Ned Jan 11, 2015 9:58 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Jarík píše:
Zdravím,
Chlapi neviete aký je rozdiel medzi elektrickými pílami Dolmar ES2130 a novinkou ES2131? V parametroch som videl že má väčšiu reznú rýchlosť(14,5 oproti13,3 m/s) a z obrázku vyzerá byť trochu iný mechanizmus napínania reťaze. Neviem či to je všetko a ktorú je lepšie kúpiť. Viem že to isté bude platiť aj o Makitách.


Má vraj lepšie spracované to napínanie. To staršie sa dosť často pokazilo. Napríklad ja som to bezkľúčové napínanie na staršom type radšej vyhodil hneď po prvých použitiach, lebo malo tendenciu odpadnúť... Potom trošku s tou novou rýply do dizajnu - ale to je len kozmetická vec. S Rýchlosťou by som si starosť nerobil. Ono rýchlejšie neznamená vždy lepšie :wink:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Uto Jan 13, 2015 8:14 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Apr 06, 2009 7:41 pm
Príspevky: 408
Bydlisko: Vizovice
Možná bych měl ohodnotit přechod HQ na Makitu/ dolmar/. Vcelku je to totéž, řetezka je trochu poškozená ,no ale je to 5 let. Bezklíčové napínání odpadlo do roka,zdá se mi že se častěji ucpává mazání lišty, a je to taková šmudla zaolejovaná, zátka na olej propouští, jo a tu zátku jsem musel znovu přidělat. drátek upadl.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Pia Jan 16, 2015 3:59 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Máj 19, 2011 7:15 am
Príspevky: 322
Má vraj lepšie spracované to napínanie. To staršie sa dosť často pokazilo. Napríklad ja som to bezkľúčové napínanie na staršom type radšej vyhodil hneď po prvých použitiach, lebo malo tendenciu odpadnúť... Potom trošku s tou novou rýply do dizajnu - ale to je len kozmetická vec. S Rýchlosťou by som si starosť nerobil. Ono rýchlejšie neznamená vždy lepšie :wink:[/quote]

Díky za info. Už mám tiež kúpený ten starší typ. A keď sa to napínanie pokazí tak to tiež vyhodím, zrejme sa to dá urobiť iba na nejaké šrauby. Však keď s tým človek robí, tak nejaké 10 sekundové zdržanie nie je až také podstatné.
Díky
Jaro BS


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Pon Júl 06, 2015 7:01 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Kamarádi,
dá se poznat bez demontáže, z jakého materiálu má elektrická řetězová pila převodovku??
Nějaký ten plast, silon, nebo kovovou?
Hezký sváteční den přeji
Jirka tokár


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Str Júl 08, 2015 9:00 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Aug 20, 2007 1:14 pm
Príspevky: 930
Bydlisko: Havířov
Asi si můžeš udělat představu podle ceny? Měl jsem elektrickou Narexku a měla převodovku plastovou(nešťastný stroj). Nyní mám Stihlku MSE 170 a co jsem slyšel tak je taky v plastu(jsem s ní celkem spokojený nějaké mouchy má ale je to tak na 1-).
Tahle by mohla být kovová
STIHL MSE 220 C-Q ( ale asi by si nechtěl dát za elektriskou pilku 14 000,-)
http://www.dobrepilky.cz/stihl-mse-220-c-q_1054.html
Jeden můj soused má 25let starou lektrickou Stihlku ketrou jeho otec přivezl ze západního německa parádní stroj. Ikdyž je převodovka ok tak odešel komutátor. Takže si nevybereš.

_________________
Stále ostrá dláta přeje Čestmír.


Naposledy upravil Cestmir dňa Str Júl 08, 2015 9:17 pm, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Str Júl 08, 2015 9:13 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Díky moc Čestmíre,
původně jsem myslel, že plastové ozubené kolo/asi nějaký druh silonu/ u podélně uloženého motoru, je známka šuntu. Ale asi to mají opravdu všechny pily přístupné cenové kategorie.
Možná je to i jakási pojistka přetížení motoru.
Jak se sekne řetěz, zkrátka ´kovové kolo na rotoru ten silon "ojede", kolo se vymění a jede se dál.
Tady je problém s neznačkovými pilami-sehnat ten díl.
Takže značka-neznačka není jen rozdíl v ceně, ale v sehnatelnosti opotřebovatelných dílů.
Děkuji
Jirka tokár.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Štv Júl 09, 2015 6:12 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Apr 06, 2009 7:41 pm
Príspevky: 408
Bydlisko: Vizovice
Já bych plastová kolečka ani neřešil: pokazila se vám někdy? Kazí se jiné věci: řetězky, rotor,.........Ale elektrická má stále méně namáhaných dílů než motorka, a váha k tomu, není co řešit.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Štv Júl 09, 2015 9:20 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Aug 20, 2007 1:14 pm
Príspevky: 930
Bydlisko: Havířov
V roce 2007 jsem toto vlákno založil. Za tu dobu jsem si v tom udělal jasno.
Pokud řežu venku tak používám motorové pily. Využívám výkon pil volnost pohybu. Využívám změnu otáček (uberu přidám plyn).
Pokud jsem v dílně a nebo je neděle nechci rušit sousedy používám pilu elektrickou. Je lehká není tak hlučná a na drobnější věci dostačující (nedovedu si představit, že bych dělal 2m. sochu s elektrikou).
Nedá se regulovat rychlost řetězu buť stojí nebo jede. Občas zapomínám dolévat olej.
Co se týče značek tak používám pily Stihl. A nehodlám to měnitmá s touto značkou vybornou skušenost. I hoby nářadí vydrží slušné zatížení. Měl jsem pilu MS 180 mockrát se zaplatil auž byla chudinka celá roztřesena. Měl jsem strach že mi zahyne v náruči. tak jsem ji vystavil na Aukru za 1000Kč. Vydražila se za 3500,-
Na tuto značku nedám dopustit řetězy pilníky i jiné příslušenství splňuje mé požadavky a očekáváni.

_________________
Stále ostrá dláta přeje Čestmír.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Pon Júl 13, 2015 8:03 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Cestmir píše:
V roce 2007 jsem toto vlákno založil. Za tu dobu jsem si v tom udělal jasno.
Pokud řežu venku tak používám motorové pily. Využívám výkon pil volnost pohybu. Využívám změnu otáček (uberu přidám plyn).
Pokud jsem v dílně a nebo je neděle nechci rušit sousedy používám pilu elektrickou. Je lehká není tak hlučná a na drobnější věci dostačující (nedovedu si představit, že bych dělal 2m. sochu s elektrikou).
Nedá se regulovat rychlost řetězu buť stojí nebo jede. Občas zapomínám dolévat olej.
Co se týče značek tak používám pily Stihl. A nehodlám to měnitmá s touto značkou vybornou skušenost. I hoby nářadí vydrží slušné zatížení. Měl jsem pilu MS 180 mockrát se zaplatil auž byla chudinka celá roztřesena. Měl jsem strach že mi zahyne v náruči. tak jsem ji vystavil na Aukru za 1000Kč. Vydražila se za 3500,-
Na tuto značku nedám dopustit řetězy pilníky i jiné příslušenství splňuje mé požadavky a očekáváni.


Robil som nedávno rozbor (bude použitý v článku) a výsledkom je - že nie značka, ale výhody sú smerodatné. Ak máš vo svojej blízkosti predajňu Stihl a rozumieš si s predajcom - je veľká šanca, že sa staneš jej priaznivcom (napríklad Ty). Ten kto má podobnú výhodu v Husqvarne - ten preferuje túto značku (napríklad Martin Kalman). Napríklad Jan Paďour používal HQ, no keď bude mať cez Echo Carving Team lepšie výhody - niet čo riešiť - bude echáč - respektíve už je (len dorazí svoje HQ) a je to... Mne poskytuje najviac výhod Makita/Dolmar - cez vynikajúceho predajcu. O tých výhodách a výbere "svojej" značky bude druhý najnovší článok - v krátkom čase bude článok o kaplnke Sv. Huberta na Pluskovci na Valašsku. Ale o tom obchode a značkách - tam sa viacerí nájdete :) .


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Štv Aug 20, 2015 8:27 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Feb 27, 2010 10:18 pm
Príspevky: 41
Bydlisko: Jaroměř ČR
Ahoj Andreji, když už si to naťuknul rád bych podotkl že jsem nikdy nebyl skalním zastáncem značky,pravověrný vyznavač Hq nebo Stihlu , vždy mi šlo o dobrý stroj k vyřezávání , k jednomu i druhému prodejci to mám stejně daleko,s jedním i druhým se dá domluvit na drobné slevě či výhodě jako dodání řetězu v metráži či pod. tím to ale bohužel končí . Kontaktoval jsem zastoupení obou zmiňovaných firem a nabízel oboustranně výhodnou spolupráci – nezájem. Obě firmy jsou na tom stejně –jsou zkostnatělé až hanba , zakopané na pozici prodejce pro dřevorubce . Oproti tomu Echo jako nováček na českém trhu hledá díru kde se uchytit a jde na to myslím chytře. Hodnotit techniku Echo si prozatím nerisknu, nemám jejich nářadí tak dlouho. Osobně jsem zastáncem této rovnice, velké pily od Hq XP řada ,malé lehké od Stihlu, malé lehké od Echa,řetězy pouze od Stihlu.Poměr nářadí v mojí dílně 6 H,5 S,5 E. Za celou dobu jsem žádnou nezadřel , největší problém uklepaný šroub vyfuku a uvolněný šroub uchycení lišty.
Přeju všem mnoho zábavy pri práci a bez poruch, mějte se fajn.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Štv Aug 27, 2015 10:56 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Janek píše:
Ahoj Andreji, když už si to naťuknul rád bych podotkl že jsem nikdy nebyl skalním zastáncem značky,pravověrný vyznavač Hq nebo Stihlu , vždy mi šlo o dobrý stroj k vyřezávání , k jednomu i druhému prodejci to mám stejně daleko,s jedním i druhým se dá domluvit na drobné slevě či výhodě jako dodání řetězu v metráži či pod. tím to ale bohužel končí . Kontaktoval jsem zastoupení obou zmiňovaných firem a nabízel oboustranně výhodnou spolupráci – nezájem. Obě firmy jsou na tom stejně –jsou zkostnatělé až hanba , zakopané na pozici prodejce pro dřevorubce . Oproti tomu Echo jako nováček na českém trhu hledá díru kde se uchytit a jde na to myslím chytře. Hodnotit techniku Echo si prozatím nerisknu, nemám jejich nářadí tak dlouho. Osobně jsem zastáncem této rovnice, velké pily od Hq XP řada ,malé lehké od Stihlu, malé lehké od Echa,řetězy pouze od Stihlu.Poměr nářadí v mojí dílně 6 H,5 S,5 E. Za celou dobu jsem žádnou nezadřel , největší problém uklepaný šroub vyfuku a uvolněný šroub uchycení lišty.
Přeju všem mnoho zábavy pri práci a bez poruch, mějte se fajn.


Veď práve preto, že nie si skalným zástancom značky ale výhod som Ťa dal ako príklad. A podľa odpovede v príspevku som teraz presvedčený, že aj najlepší príklad. Ideš za tým - čo Ti poskytuje výhody - žiadne sektárstvo. Len s tým expresívnym výrazom "echáč" som to možno prehnal. No chcel som spomenúť nejakým spôsobom aj Echo a nenapadlo ma nič lepšie. Mimochodom - okrem Stihlu a Husqvarny nepoznám žiadnu inú značku, kde by boli doslova takí fanatickí prívrženci ako u Stihl a HQ. U toho Echa a Dolmaru - to vidím skôr na výber spotrebiteľov so zvážením viacerých pre aj proti a nestretol som sa (zasa expresívne) s trieskaním do stola, že len táto značka a basta. No a to mi je na nich (okrem zmienených výhod) sympatické.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Str Sep 23, 2015 11:07 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Mar 03, 2009 7:17 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Otín - Planá
Mám otázku - Máte někdo zkušenosti s pilou Stihl MS 661?

Mám různé pily (Stihl 192 CE, Stihl 250, Husqvarna 372 XP, Echo CS-280WES, Echo CS-260 TES).
Na větší věci s delší lištou jsem si pořídil Husqvarna 372 XP, ale nějak se mi nezdá, že by byl nárůst výkonu proti Stihl 250 nějak výrazný. Je pravda, že na Stihlce je kratší lišta a menší zub řetězu. Byl jsem s 372 XP na seřízení, jestli není pod otáčkama, ale prý je to OK.
Když jsem byl na sympoziu v rámci akce Dřevorubecké dny v Bernarticích, pořadatel (kácel profesionálně) měl u 372 XP na soutěže zvednuté otáčky, znělo to jako jiná pila a na výkonu to bylo znát. Na kácení v lese si zase otáčky snižuje.
Na dřevosochání potřebuji ze začátku rychlejší úběr, ale netuším, jak dlouho pila bude při zvýšených otáčkách v dobré kondici...
Řetěz Oregon s drážkou 1,5 mm nahradím řetězem Stihl s 1,6 mm - lištu už nějakou dobu provozuji a šířka drážky už není problém.

Stihl má v Česku podzimní akci slev a MS 661 je o 3 600 ,-Kč levnější za 24 790,- Kč.


Prílohy:
37df8b02bd3e39def5c8626db4c183a9.jpg
37df8b02bd3e39def5c8626db4c183a9.jpg [ 62.08 KiB | Zobrazené 18623 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Štv Sep 24, 2015 7:27 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Feb 27, 2010 10:18 pm
Príspevky: 41
Bydlisko: Jaroměř ČR
Ahoj, nemám zkušenosti konkrétně s 661. Ale shodou okolností se mě na její nákup ptal řezbář Vašek Lemon kterého zaujala taktéž zmiňovaná sleva.
Stroj je to určitě dobrý a zvládne utáhnout i metrovou lištu, s lištou 70cm se na ni bude dát i trochu „tlačit“. Určitě ale nezapomeňte na váhu, udávaná 7,4kg je holý stoj bez náplní a lišty , myslím že reálná váha provozu schopné pilky bude kolem 13kg a víc. Nasadit takovou pilku do vodorovného řezu, třeba ve výši ramen je téměř nemožné. Takže určitě na dělící řez a na dlouhé řezy na stojato , eventuelně k řezání fošen podle vodítka určitě ano.
Šťastnou ruku při výběru přeje Janek .


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Ned Sep 27, 2015 6:43 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Aug 20, 2007 1:14 pm
Príspevky: 930
Bydlisko: Havířov
Ahoj, já mám MS441 výrobce udává hmotnost 6.6Kg bez řezných částí a náplně. Měl jsem ji možnost převážit natankovanou a s 50cm lištou. 9.3Kg Chvili ji nad halvou udržím, ale na kdoví jakou řezbařinu na vysoké úrovni nemám páru :lol: . Přikláním se k Jankovému názoru.


Prílohy:
IMG_2785.JPG
IMG_2785.JPG [ 306.44 KiB | Zobrazené 18569 krát ]

_________________
Stále ostrá dláta přeje Čestmír.
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Řetězová pila benzínová nebo elektrická?
PoslaťNapísal: Str Mar 30, 2016 7:56 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Ahojte kamarádi,
mám elektrickou řetězovou pilu non name, prý Herkules :-),
byla levná, výkonná a fungovala, dokonce má kovové převodové ústrojí.
Porouchal se v ní bazmek, co slouží k příjemnému, plynulému soft startu.
Pokouším se sehnat z jiné pily, nebo stávající součástku čítající pár kousků čehosi na tištěném spoji nechat přeměřit ev.opravit.
Když to neopravím, spojím to nakrátko a budu bez plynulého rozběhu.
2200 W. Trpí tím tvrdým rozběhem pila? Nebo jen ruky.
Máte s tím prosím někdo praktickou zkušenost? Kromě odevzdání do značkového servisu?
Děkuji
jirka-tokár


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 336 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com