https://www.rezbarstvo.sk/diskusia/

Zaujímavý tovar
https://www.rezbarstvo.sk/diskusia/viewtopic.php?f=2&t=159
Stránka 1 z 1

Autor:  irsa [ Uto Apr 06, 2010 7:54 am ]
Predmet príspevku:  Zaujímavý tovar

Na túto tému budú smerované odkazy z viacerých článkov, ktoré sa budú venovať zaujímavému (nedostatkovému, novému, neznámemu) tovaru.

Autor:  Hynek [ Uto Apr 06, 2010 9:31 am ]
Predmet príspevku: 

V tématu Kotúč Arbortech z 22.3.2010
Paťas píše:
Firma Kaindl tam opravdu prodávala kotouče Arbotech. Nazvali to profikotouč a cena byla 2800,- Kaindl prodává i kotouče wodcarver a dokonce i mini wodcarver který je asi 5cm v průměru s nástavcem na flexu.

V tvém článku Na výstavisku v Brne píšeš, že Arbotech prodává Jiří Krška (Idea Import.ante s.r.o). O Arbotechu v nabídce firmy Kaindl nepadlo ani slovo. :?
Prodával se tam tedy "Industrial Woodcarver" od Arbotechu u více prodejců? A jaké byly ceny? Na svých stránkách ho ani Kaindl http://www.kaindl-naradi.cz/ ani Idea Importante http://www.ideaimport.cz/ zatím nemají. :cry:

Autor:  irsa [ Uto Apr 06, 2010 5:47 pm ]
Predmet príspevku: 

S pánom Krškom som sa rozprával a hovorí, že chlapi od Kaindlu začínali s ním. Potom sa vraj osamostatnili. Obaja predajci sú z Tvarožnej, takže do určitej miery sú teraz lokálne veľmi blízkou konkurenciou. Chlapi od Kaindlu majú doménu Kaindl-naradí, stánok majú označený "Kaindl" takže z toho jasne plynie sortimentné smerovanie a možnosť efektívneho smerovania ponuky cez doménu. Pán Krška sa zasa začal viac orientovať na iný druh tovaru (King... a Arbortech), a má v ponuke aj tie tvrdokovové uberacie Arbortechy aj tie uberacie plechové aj tvrdokovové rezné a dokonca aj nástavce Arbortech. Z toho jasne plynie, že sortiment je v tomto smere pestrejší a to zaujatie touto značkou pravdepodobne vážnejšie. Takže každému čo jeho jest. Rád pomôžem propagáciou výrobkov, ale formou podpory dvoch kohútov na jednom hnojisku sa dosiahne opačného efektu. Obaja predajci sú dobrými predajcami pretože o svojej ponuke aj niečo vedia a pýtajú sa na skúsenosti z praxe. Inak, aj iný doplnkový tovar majú podobný, či dokonca zhodný. V prípade dvoch kvalitných predajcov chcem jednak zachovať pozíciu nestrannosti voči osobám, ale dovolím si vytiahnuť prednosti čo sa týka sortimentu. Myslím si, že toto je akceptovateľné aj predeajcami aj zákazníkmi, pretože trh v tomto segmente je veľmi slabý, ale je pravda, že veľa predajcov sa úzkoprofilovým tovarom neuživí.
Ešte tie stránky. Pán Krška má stránky ktoré chce ale nechať prerobiť a požiadal ma, že by istý čas radšej jednal cez telefón pretože aj teraz ide niekde predávať a je tak viac k zastihnutiu na telefóne ako na maile. No a chcel by predstaviť, až tú novšiu verziu stránky, takže jeho želanie rešpektujem. Takže asi toľko.

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/