Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:50 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Výtvarnícke lišty a reťaze
PoslaťNapísal: Ned Júl 04, 2010 11:17 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Môžete uvádzať Vaše skúsenosti so získavaním informácií v uvedenom smere a ich kvalitou, prípadne uveďte konkrétne prípady. Informácie iste pomôžu v riešení problémov.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Júl 07, 2010 7:34 am 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Toto je opravdu všeobsahující článek.
Osobně jsem chtěl lištu na Dolmarku, ale dokonce ani po radě Martina K. jsem nedokázal z katalogu Grube vybrat- nebyl jsem si jistý- skutečně je rozdíl, když máte něco hmatatelně v rukách a můžete si to vyzkoušet nebo Vám někdo ( opravdu) erudovaně poradí.Díky tomuto jsem koncem roku 2009 napsal emaily do autorizovaných prodejen Stihl v Hodoníně, Strážnici, Uh. Hradišti a Zlíně s dotazem na výtvarnickou lištu, co se týče její dostupnosti a ceny.Představa byla taková, že bych přijel s el.Dolmarkou a čínskou Stihlkou ( kterou hodlám vyměnit za originál) a vyzkoušeli bychom, co tam pásne.Jedině ve Zlíně měli lištu skladem,ale za 3000Kč bez řetězky a řetězu...
Teď mám díky živé a hlavně konstruktivní diskuzi na toto téma lištu od KOXu se dvěma řetazama za 2000Kč.
Je škoda, že jsem vymazal všechny emaily od zmíněných prodejců - mohli posloužit jako demo...

Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Júl 08, 2010 7:56 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Božetěch píše:
Toto je opravdu všeobsahující článek.
Osobně jsem chtěl lištu na Dolmarku, ale dokonce ani po radě Martina K. jsem nedokázal z katalogu Grube vybrat- nebyl jsem si jistý- skutečně je rozdíl, když máte něco hmatatelně v rukách a můžete si to vyzkoušet nebo Vám někdo ( opravdu) erudovaně poradí.Díky tomuto jsem koncem roku 2009 napsal emaily do autorizovaných prodejen Stihl v Hodoníně, Strážnici, Uh. Hradišti a Zlíně s dotazem na výtvarnickou lištu, co se týče její dostupnosti a ceny.Představa byla taková, že bych přijel s el.Dolmarkou a čínskou Stihlkou ( kterou hodlám vyměnit za originál) a vyzkoušeli bychom, co tam pásne.Jedině ve Zlíně měli lištu skladem,ale za 3000Kč bez řetězky a řetězu...
Teď mám díky živé a hlavně konstruktivní diskuzi na toto téma lištu od KOXu se dvěma řetazama za 2000Kč.
Je škoda, že jsem vymazal všechny emaily od zmíněných prodejců - mohli posloužit jako demo...

Božetěch


Predajcovia majú kupujúcich tak trochu za ovce. Poskytujú im pastvu, ale nezaujíma ich či im aj chutí. Priznám sa, že aj moje tvrdenia môžu mať trhliny. Lenže "opozícia" nepredložila žiadne hodnoverné informácie, ktoré by moje tvrdenia vedeli účinne spochybniť. Nevyprodukovali napríklad žiadny výstup (leták, informácie na stránkach, články v tlači...), ktorý by v uvedenej problematike spotrebiteľov informoval, keď som žiadal informácie a podporu pri realizácii knihy, ukázali chrbát... Žnú teda to, čo zasiali. Naopak, ja mám svoje tvrdenia podložené reálnymi prípadmi, preberali sme niektoré veci aj v iných témach. Nám štatistiky, screeny stránok, vyjadrenia spotrebiteľov aj odbornej verejnosti a iné dokumenty ktorými dokážem preukázať tvrdenia.
Vec sa má tak, že v minulosti boli predajcovia napríklad v oblasti sponzoringu pomerne štedrí. No a poučili sa. Venovali pílu, oblečenie a iné veci na projekty, ktoré ich vklad nevedeli zúročiť. Nevznikli žiadne články, dokumentácia, žiadna "stopa" na internete, projekty mali nízku mieru reprezentatívnosti. Firmy sa teda boja poskytnúť svoje výrobky k testovaniu a rozboru užívateľských vlastností, pretože skôr vidia stratu, ako prínosy ktoré sa pri dobrej spolupráci dajú dosiahnuť. Samozrejme sú tu aj iné vplyvy. Napríklad tzv. ázijská kríza koncom minulého storočia a preorientovanie na iný nosný segment výroby urobili svoje. V minulosti boli napríklad motorové píly hlavným výrobným artiklom, teraz prevažujú kosačky, vyžínače... Znamená to menšie investície do výskumu v oblasti motorových píl aj zmienené marketingocé pochybenia...

A ešte niečo. Je dôležité odkladať akúkoľvek dokumentáciu (maily, bločky, tlačové správy, nespprávne informácie). Dôležité sú dátumy, miesta, konkrétne mená. V prípade sporu sú práve takéto fakty rozhodujúce.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com