Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:44 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Prečo tokárske fórum?
PoslaťNapísal: Uto Sep 06, 2011 8:10 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Na Rezbárstve.sk sú v súčasnosti tri hlavné témy:
Rezbárstvo - fórum
Diskusie k článkom
Tokárstvo - soustružení dřeva

Všetky príspevky však smerovali do prvej položky. Veľmi silnou skupinou návštevníkov sú však práve tokári - sústružníci a celá problematika je preberaná len v jednom poste - ktorý už nejde ďalej deliť na diskusie o nástrojoch, podujatiach, trendoch... Celé toto mohutné vlákno je však jedinou niťou silného prúdu, ktorý si zaslúži viac priestoru. Preto boli viaceré možnosti.
1. Mohlo by to fungovať ako doteraz.
2. Vzniklo by úplne nové fórum s touto témou.
3. Vytvorí sa len nový post na existujúcom projekte a umožní sa povolanejším administrácia.
Existujú projekty, kde je záujem rozbehnúť diskusiu tohto druhu, ale trpia neduhom všetkých začínajúcich fór - je malá diskusná skupina a málo príspevkov, ktoré zaujmú nových členov. Ak by sa však presunula konverzácia o tokárstve do nového špecializovaného vlákna, máme aj členskú základňu aj rozsiahlu diskusiu. Taktiež rozdelenie práce je pre mňa veľkou pomocou, nehľadiac na to, že som viac rezbárom, ako tokárom (aj keď minulý týždeň som točil žembu). A ostatné je už len vecou záujmu.
Gurt zvažoval tie iné možnosti a pýtal sa ma na názor. Myslím si, že vznik novej hlavnej témy (jednej z troch) nie je tak veľa a som presvedčený, že sa tým nič nestratí, len získa. Chce to ale aj bannerovú podporu z titulnej stránky, aj články s témou sústruženia. Tak asi tak nejako...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prečo tokárske fórum?
PoslaťNapísal: Str Sep 07, 2011 1:41 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned Mar 01, 2009 12:38 pm
Príspevky: 136
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Myslím, že je to dobrý nápad, hlavne to snáď podporí k aktivite takých, ako som ja, možno tokár, ale do rezbáriny si kecať netrúfam. Hlavne máme šancu zistiť, či nás je viac, rovnako postihnutých :-).


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prečo tokárske fórum?
PoslaťNapísal: Str Sep 07, 2011 1:50 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Presunúť celá téma z rezbárskeho vlákna išla, takže sa môže pokračovať tu. Dúfam, že aj s vkladaním obrázkov je to už lepšie, už si len zvyknúť :wink: .


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prečo tokárske fórum?
PoslaťNapísal: Uto Jan 29, 2013 5:28 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
Mám dotaz: jak je časově omezené psaní příspěvku? Už se mi několikrát stalo, že mi to tzv. "spadlo" dřív, než jsem stačil příspěvek dopsat.
Jindra


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prečo tokárske fórum?
PoslaťNapísal: Uto Jan 29, 2013 5:41 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Jindra píše:
Mám dotaz: jak je časově omezené psaní příspěvku? Už se mi několikrát stalo, že mi to tzv. "spadlo" dřív, než jsem stačil příspěvek dopsat.
Jindra


Takto jsem se již "vydrbal" nesčetně krát. Řeším to buď tak, že před každým odesláním si levým tlačítkem myši označím celý text (kliknu na začátek, tlačítko podržím a táhnu, na konci pustím ) a pak do označeného textu kliknu pravým tlačítkem a rozbalí se mi nabídka ve které je i položka - Kopírovat, tak to odkliknu a mám text v paměti. Pak to odešlu a jestli se mi to nepovede, tak se přihlásím znova na REZBÁRSTVO a zkopíruju to z té paměti do odpovědi - kliknu do prostoru pravým tlačítkem a dám - Vložit. U hodně časově náročných příspěvků je dobré to napsat např. ve Wordu a pak překopírovat. :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prečo tokárske fórum?
PoslaťNapísal: Str Jan 30, 2013 8:42 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
ano je dobré to kopírovat. nebo se trvale přihlásit (při přihlášení zatrhnout "Zapamätať si ma") pokud nejsi trvale přihlášen, při nečinnosti (což pro počítač je právě i psaní) se automaticky po krátké době odhlásí. Pokud se tak již stane, někdy pomůže dát pár kroků zpět...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prečo tokárske fórum?
PoslaťNapísal: Pon Feb 18, 2013 9:59 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned Mar 01, 2009 12:38 pm
Príspevky: 136
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
No to je Adame pekné, ale ak si na stránke , píšeš reakciu, tá sesion po prihlásení je naozaj krátko platná, skoro ako na niektorých internet bankingoch.
A zvlášť je to potom švanda, že by malo pomôcť vrátiť sa k nejakému predchádzajúcemu oknu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prečo tokárske fórum?
PoslaťNapísal: Uto Okt 04, 2016 8:30 am 
Offline

Registrovaný: Štv Apr 10, 2014 6:13 pm
Príspevky: 83
irsa píše:
Presunúť celá téma z rezbárskeho vlákna išla, takže sa môže pokračovať tu. Dúfam, že aj s vkladaním obrázkov je to už lepšie, už si len zvyknúť :wink: .



Dobrý den,

Jen bych se chtěl zeptat, píšete, že téma přesunout šla, ale já jsem náhodou nedávno narazil v sekci rezbárstvo na téma mokré soustružení, tohle téma nešlo přesunout nebo je u toho jiný problém, že to není v tokárkském tématu ? Prípadně šlo by to přesunout dodatečně ?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prečo tokárske fórum?
PoslaťNapísal: Str Okt 05, 2016 7:51 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jún 17, 2015 8:31 pm
Príspevky: 13
Bydlisko: Březová nad Svitavou
Pěkný den, za sebe bych se přimlouval nic neměnit, mně vyhovuje propojenost obou témat, bo mne obě zajímají a mají k sobě pěkný vztah. Franta


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com