https://www.rezbarstvo.sk/diskusia/

Prečo tokárske fórum?
https://www.rezbarstvo.sk/diskusia/viewtopic.php?f=4&t=378
Stránka 1 z 1

Autor:  irsa [ Uto Sep 06, 2011 8:10 pm ]
Predmet príspevku:  Prečo tokárske fórum?

Na Rezbárstve.sk sú v súčasnosti tri hlavné témy:
Rezbárstvo - fórum
Diskusie k článkom
Tokárstvo - soustružení dřeva

Všetky príspevky však smerovali do prvej položky. Veľmi silnou skupinou návštevníkov sú však práve tokári - sústružníci a celá problematika je preberaná len v jednom poste - ktorý už nejde ďalej deliť na diskusie o nástrojoch, podujatiach, trendoch... Celé toto mohutné vlákno je však jedinou niťou silného prúdu, ktorý si zaslúži viac priestoru. Preto boli viaceré možnosti.
1. Mohlo by to fungovať ako doteraz.
2. Vzniklo by úplne nové fórum s touto témou.
3. Vytvorí sa len nový post na existujúcom projekte a umožní sa povolanejším administrácia.
Existujú projekty, kde je záujem rozbehnúť diskusiu tohto druhu, ale trpia neduhom všetkých začínajúcich fór - je malá diskusná skupina a málo príspevkov, ktoré zaujmú nových členov. Ak by sa však presunula konverzácia o tokárstve do nového špecializovaného vlákna, máme aj členskú základňu aj rozsiahlu diskusiu. Taktiež rozdelenie práce je pre mňa veľkou pomocou, nehľadiac na to, že som viac rezbárom, ako tokárom (aj keď minulý týždeň som točil žembu). A ostatné je už len vecou záujmu.
Gurt zvažoval tie iné možnosti a pýtal sa ma na názor. Myslím si, že vznik novej hlavnej témy (jednej z troch) nie je tak veľa a som presvedčený, že sa tým nič nestratí, len získa. Chce to ale aj bannerovú podporu z titulnej stránky, aj články s témou sústruženia. Tak asi tak nejako...

Autor:  poklop [ Str Sep 07, 2011 1:41 pm ]
Predmet príspevku:  Re: Prečo tokárske fórum?

Myslím, že je to dobrý nápad, hlavne to snáď podporí k aktivite takých, ako som ja, možno tokár, ale do rezbáriny si kecať netrúfam. Hlavne máme šancu zistiť, či nás je viac, rovnako postihnutých :-).

Autor:  irsa [ Str Sep 07, 2011 1:50 pm ]
Predmet príspevku:  Re: Prečo tokárske fórum?

Presunúť celá téma z rezbárskeho vlákna išla, takže sa môže pokračovať tu. Dúfam, že aj s vkladaním obrázkov je to už lepšie, už si len zvyknúť :wink: .

Autor:  Jindra [ Uto Jan 29, 2013 5:28 pm ]
Predmet príspevku:  Re: Prečo tokárske fórum?

Mám dotaz: jak je časově omezené psaní příspěvku? Už se mi několikrát stalo, že mi to tzv. "spadlo" dřív, než jsem stačil příspěvek dopsat.
Jindra

Autor:  Radim Kocián [ Uto Jan 29, 2013 5:41 pm ]
Predmet príspevku:  Re: Prečo tokárske fórum?

Jindra píše:
Mám dotaz: jak je časově omezené psaní příspěvku? Už se mi několikrát stalo, že mi to tzv. "spadlo" dřív, než jsem stačil příspěvek dopsat.
Jindra


Takto jsem se již "vydrbal" nesčetně krát. Řeším to buď tak, že před každým odesláním si levým tlačítkem myši označím celý text (kliknu na začátek, tlačítko podržím a táhnu, na konci pustím ) a pak do označeného textu kliknu pravým tlačítkem a rozbalí se mi nabídka ve které je i položka - Kopírovat, tak to odkliknu a mám text v paměti. Pak to odešlu a jestli se mi to nepovede, tak se přihlásím znova na REZBÁRSTVO a zkopíruju to z té paměti do odpovědi - kliknu do prostoru pravým tlačítkem a dám - Vložit. U hodně časově náročných příspěvků je dobré to napsat např. ve Wordu a pak překopírovat. :)

Autor:  gurt [ Str Jan 30, 2013 8:42 pm ]
Predmet príspevku:  Re: Prečo tokárske fórum?

ano je dobré to kopírovat. nebo se trvale přihlásit (při přihlášení zatrhnout "Zapamätať si ma") pokud nejsi trvale přihlášen, při nečinnosti (což pro počítač je právě i psaní) se automaticky po krátké době odhlásí. Pokud se tak již stane, někdy pomůže dát pár kroků zpět...

Autor:  poklop [ Pon Feb 18, 2013 9:59 am ]
Predmet príspevku:  Re: Prečo tokárske fórum?

No to je Adame pekné, ale ak si na stránke , píšeš reakciu, tá sesion po prihlásení je naozaj krátko platná, skoro ako na niektorých internet bankingoch.
A zvlášť je to potom švanda, že by malo pomôcť vrátiť sa k nejakému predchádzajúcemu oknu.

Autor:  stanislav kašík [ Uto Okt 04, 2016 8:30 am ]
Predmet príspevku:  Re: Prečo tokárske fórum?

irsa píše:
Presunúť celá téma z rezbárskeho vlákna išla, takže sa môže pokračovať tu. Dúfam, že aj s vkladaním obrázkov je to už lepšie, už si len zvyknúť :wink: .Dobrý den,

Jen bych se chtěl zeptat, píšete, že téma přesunout šla, ale já jsem náhodou nedávno narazil v sekci rezbárstvo na téma mokré soustružení, tohle téma nešlo přesunout nebo je u toho jiný problém, že to není v tokárkském tématu ? Prípadně šlo by to přesunout dodatečně ?

Autor:  FrantaM [ Str Okt 05, 2016 7:51 am ]
Predmet príspevku:  Re: Prečo tokárske fórum?

Pěkný den, za sebe bych se přimlouval nic neměnit, mně vyhovuje propojenost obou témat, bo mne obě zajímají a mají k sobě pěkný vztah. Franta

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/