Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 1:02 pm

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 980 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva - tokárstvo
PoslaťNapísal: Pia Jan 12, 2018 6:41 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Júl 03, 2015 4:01 pm
Príspevky: 113
Bydlisko: Opočno pod Orl.h.
Erich Černaj píše:
Aojte - poradte
Mám v pláne vyrobiť "Longworth chuck" zo želza ,aké hrúbky platní použiť?.
Priemer bude cca 500mm, dám to vypáliť laserom jediným limitom tam je presnosť pálenia do hrúbky 12mm.

Ahoj Erich jestli ti stačí průměr 400 mm síla placky 6mm vypáleno laserem galvanicky pozinkováno ,tak se ozvi.Leží mi to vdílně dva roky .Z Orliček zdraví Honza


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva - tokárstvo
PoslaťNapísal: Sob Jan 13, 2018 2:03 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Yetti píše:
Erich Černaj píše:
Aojte - poradte
Mám v pláne vyrobiť "Longworth chuck" zo želza ,aké hrúbky platní použiť?.
Priemer bude cca 500mm, dám to vypáliť laserom jediným limitom tam je presnosť pálenia do hrúbky 12mm.

Ahoj Erich jestli ti stačí průměr 400 mm síla placky 6mm vypáleno laserem galvanicky pozinkováno ,tak se ozvi.Leží mi to vdílně dva roky .Z Orliček zdraví Honza


Ahoj |Honzo,
prosím Tě, až budeš u té své 510tky, vyfoť mi nebo přeměř to osazení za závitem na hřídeli. Takové to hladké, průměr 34 mm, jak je to dlouhé. ISO 800 to má 9-10mm, a teď na nových 510tkách to je sotva 4mm, tak jsetmi to tak dělali odjakživa, nebo je to novinka. Jak Ti na té hřídeli sedí které sklíčidlo???? Máš Talon ????
Díky
zdravím do Orliček.
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva - tokárstvo
PoslaťNapísal: Sob Jan 13, 2018 3:13 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Júl 03, 2015 4:01 pm
Príspevky: 113
Bydlisko: Opočno pod Orl.h.
Ahoj Jirko moje 510 to má takto:průměr osazení je 33mm a délka je3mm.Talon nemám ale v Německu mi ho půjčil Gurt a nebyl žádný problém.Vlastním dvě Tosky -lícní desky od Lorcha a 125 UNIMAX,vše pasuje.Nedávno jsem nechal dělat novou hřídel do nového vřeteníku a bylo mi řečeno že zadní osazení není tak důležité jeko zadní dosedací plocha a správně vykalibrovaný závit 33x3,5.Z Orliček zdraví Honza


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva - tokárstvo
PoslaťNapísal: Sob Jan 13, 2018 4:30 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Yetti píše:
Ahoj Jirko moje 510 to má takto:průměr osazení je 33mm a délka je3mm.Talon nemám ale v Německu mi ho půjčil Gurt a nebyl žádný problém.Vlastním dvě Tosky -lícní desky od Lorcha a 125 UNIMAX,vše pasuje.Nedávno jsem nechal dělat novou hřídel do nového vřeteníku a bylo mi řečeno že zadní osazení není tak důležité jeko zadní dosedací plocha a správně vykalibrovaný závit 33x3,5.Z Orliček zdraví Honza


Díky moc
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva - tokárstvo
PoslaťNapísal: Pia Máj 11, 2018 6:40 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Ahoj všem, dávám na vědomí, že jsem si domluvil obchodní zastoupení s dánskou firmou vyrábějící mlýnky na sůl, pepř a jiná koření. Poslali mi první várku keramických mlecích mechanismů v délce 195mm, takže finální výška mlýnku je někde okolo 23cm. Tyčka se dá zakrátit, takže menší jdou udělat snadno :) Na ukázku je vezmu do Kloubouk a jinak je možné je objednat zde: http://www.ghur.cz/e-shop/
Na stránce najdete jak video-návod, tak i pdf soubor s řezem.
Zdravám vás. Hurykán


Prílohy:
DSC01874-800.jpg
DSC01874-800.jpg [ 41.07 KiB | Zobrazené 15183 krát ]
DSC01870-800.jpg
DSC01870-800.jpg [ 68.16 KiB | Zobrazené 15183 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva - tokárstvo
PoslaťNapísal: Sob Máj 12, 2018 6:24 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Sep 07, 2015 12:16 am
Príspevky: 231
Bydlisko: Skalica
Mne sa zase podarilo zohnať "neznačkové" mechaniky na mlynčeky za dobrú cenu. Momentálne neviem posúdiť kvalitu, zatiaľ som vyrobil len jeden mlynček, melie to...
Aby som sa dostal na túto dobrú cenu, musel som ich zobrať trocha viac, takisto zoberiem na zraz, dúfam že ma v tom nenecháte... :-)
Ide o mechaniky s nastavovacou skrutkou hore, dĺžka hriadele 150 mm, takže výsledná výška mlynčeka cca 160 mm - viď foto...


Prílohy:
mlyncek.jpg
mlyncek.jpg [ 148.95 KiB | Zobrazené 15133 krát ]
mlynceky.jpg
mlynceky.jpg [ 102.77 KiB | Zobrazené 15133 krát ]

_________________
Štefan
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva - tokárstvo
PoslaťNapísal: Pon Jún 11, 2018 2:34 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Tak jsem konečně použil jeden ze svých četných přípravků na broušení struhů,
a to Vojtův, a docela se mi to zalíbilo, jestli se mi teda podaří pokaždé to naštelovat, asi si nechám co struh to přípravek :-), to mi tak akorát vyjde.
Vojto,
moc děkuji.
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Pásovka P320
PoslaťNapísal: Str Jún 20, 2018 12:11 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
Všem kteří vlastní pásovečku P320 doporučuji zakoupit nové ložiskové vedení pásu.
Jeden šikovný klučina z Bojkovic je nechává vyrábět. Kvalita řezu je teď nesrovnatelná s tím co jsem tam měl, naprosto perfetní strojařské zpracování na excentry. Nechci dělat reklamu ale než se trápit s pásovkou tak ať to někomu pomůže.
Na jeho blogu je i pěkný článek o pilových pásech tak se mrkněte gunsmithjm.blogspot.cz


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pásovka P320
PoslaťNapísal: Pia Jún 22, 2018 5:35 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Paťas píše:
Všem kteří vlastní pásovečku P320 doporučuji zakoupit nové ložiskové vedení pásu.
Jeden šikovný klučina z Bojkovic je nechává vyrábět. Kvalita řezu je teď nesrovnatelná s tím co jsem tam měl, naprosto perfetní strojařské zpracování na excentry. Nechci dělat reklamu ale než se trápit s pásovkou tak ať to někomu pomůže.
Na jeho blogu je i pěkný článek o pilových pásech tak se mrkněte gunsmithjm.blogspot.cz


super typ, díky za to, sice topotřebuju na jinou pásovku, ale dá se to přizpůsobit :-)
ahoooj Jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pásovka P320
PoslaťNapísal: Sob Jún 23, 2018 5:53 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Máj 19, 2011 7:15 am
Príspevky: 322
jiri tovarys píše:
[quote="Paťas"

super typ, díky za to, sice topotřebuju na jinou pásovku, ale dá se to přizpůsobit :-)
ahoooj Jirka


Ja by som tiež také chcel na inú pásovku. Možno aj Peťo s Dávidom. Napíš potom Jirko prosím Ťa, ako by sa to dalo zohnať, cena a pod. Na tej stránke to nie je, iba popis a kontakt.
Díky
Jaro


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pásovka P320
PoslaťNapísal: Pon Jún 25, 2018 6:17 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Jarík píše:
jiri tovarys píše:
[quote="Paťas"

super typ, díky za to, sice topotřebuju na jinou pásovku, ale dá se to přizpůsobit :-)
ahoooj Jirka


Ja by som tiež také chcel na inú pásovku. Možno aj Peťo s Dávidom. Napíš potom Jirko prosím Ťa, ako by sa to dalo zohnať, cena a pod. Na tej stránke to nie je, iba popis a kontakt.
Díky
Jaro


Borec je super, ještě má pár kousků na 320 i na pilu 410, já to budu mít na pásovku 500, a půjde to, tento týden bych to měl dostat.
Podle fotek na jeho blogu si můžeš odvodit, jestli by Ti to pasovalo, jiné uchycení možná.
Má na tom svém blogu emajl, tel.sice mám, ale nepřeje si zveřejnovat, tak mu pošli mejla. Stojí to na pilu 320 860 kč na na pilu 410 1060 kč.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pásovka P320
PoslaťNapísal: Pon Jún 25, 2018 9:26 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Máj 19, 2011 7:15 am
Príspevky: 322
jiri tovarys píše:
Jarík píše:
jiri tovarys píše:
[quote="Paťas"
. Stojí to na pilu 320 860 kč na na pilu 410 1060 kč.


Díky, popozerám a porozmýšlam čo by sa hodilo


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pásovka P320
PoslaťNapísal: Pon Jún 25, 2018 8:50 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
tak jsem ráno přihodil příspěvek a ztratil se :-(

opravoval jsem informace-nejde o pilu 410. ale 401,ale stejně už nejsou.
takže pár posledních kousků na pilu 320 a podle obrázků z blogu se podívejte, jestli by vám to nepasovalo i na vaši pilu, jinou než 320. Na pilu 401 zatím nejsou a v brzké době nebudou, a když budou, dám vědět.
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pásovka P320
PoslaťNapísal: Štv Jan 24, 2019 1:44 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
jiri tovarys píše:
tak jsem ráno přihodil příspěvek a ztratil se :-(

opravoval jsem informace-nejde o pilu 410. ale 401,ale stejně už nejsou.
takže pár posledních kousků na pilu 320 a podle obrázků z blogu se podívejte, jestli by vám to nepasovalo i na vaši pilu, jinou než 320. Na pilu 401 zatím nejsou a v brzké době nebudou, a když budou, dám vědět.
jirka


Borec to vedení pilového pásu na P320 ještě vylepšil, lehce to tím podražilo, ale je to super, práce s pilou s ložiskovým vedením oproti kolíčkům je nesrovnatelně lepší.

jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva - tokárstvo
PoslaťNapísal: Štv Jan 24, 2019 1:47 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
HEFTY

docela dobře jde při absenci vrtáku o pár desetin menšího jak je želízko kudly, použít na fixaci v relativně větší díře tavné lepidlo, struh se nahřeje horkovzduškou, namatle lepidlem a nasune. Oproti epoxydu je toto spojení rozebiratelné, struh se zahřeje a želízko vytáhne. Docela to drží.
Ahooooj borci,
to všici spíte, nebo jste zamrzli ????
Jirka


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 980 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com