Aktuálny čas je Uto Apr 16, 2024 11:50 pm

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 980 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 66  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva - tokárstvo
PoslaťNapísal: Štv Jan 26, 2017 9:08 pm 
Obrázok užívateľa

Jindra píše:
MarekJ píše:
Dobrý deň
Chcel bi som sa opýtať aký názor máte na túto upínaciu hlavu https://www.strojeslovensko.sk/sadapresustruhy DP95 HOLZMANN alebo či má niekto s ňou skúsenosti.
Chcel som kúpiť DP125 HOLZMANN ale vraj sa už nevyrába.
Prajem všetkým šťastné a veselé sviatky.

Nazdar, soutokáry.
Konečně můžu říci „konečně“. Dnes mi došla souprava sklíčidla Holzmann DP 95. Původně jsem si chtěl prodloužit vánoce a objednal si ji na „stroje-cz“ těsně před Silvestrem. Po novém roce mi došel omluvný mail, že budu muset chvíli počkat, protože v Rakousku mají o svátcích zavřené i sklady a z vánočního spánku se neprobouzejí dříve, než ve druhém týdnu. Celou tu dobu jsem žil v mírné nejistotě, jestli mi to bude na můj soustruh pasovat, protože nikde, ani na originálních stránkách Holzmanna jsem nenašel podle mne základní parametr, tedy rozměr připojovacího závitu. Naštěstí to klaplo. Jak jsem ale netrpělivě čekal na dodávku, důkladněji jsem listoval v nabídce příslušenství „stroje-cz“, a co mne nepotěšilo, byla skutečnost, že jsem mohl skoro tisícovku ušetřit.. Zatímco na cca 4. stránce nabídky příslušenství byla sada Holzmann DP 95 za 6993,00Kč , na 14. stránce byla sada pro soustruhy Holzstar za 5796,00Kč. Když se člověk podívá na připojené obrázky, musí konstatovat, že se fyzicky jedná o jedno a to samé. Navíc v názvu soupravy Holzstar už je parametr M33x3,5 uveden.
Přidávám pár obrázků, jak jsem si tu svou novou hračku vybalil.
Zdraví Jindra

zajtra večer sa možno budem aj ja tešit.

PoslaťNapísal: Štv Jan 26, 2017 9:50 pm 

jiri tovarys píše:
Sháním pro jednoho nového soutokárského kamaráda
upravené čelisti TOS 125/4 pro Oneway.
Nebudete si to někdo teď upravovat, že byste to vzali za úplatu dvakrát????
Jen obyč. úprava, bez kalení.
Díky a ahoj
jirka

Jirko,
teď toto řeším. Mě to nešlo, ale chtít po Sl 2000 aby dokázala, co normální soustruh na kov není možné, navíc když jsem chtěl opracovávat tvrdé - originální čelisti. Soustružníci ( a i Adam ) mi řekli, že to chce tvrdokovový nůž. Je třeba říci, že už jsou zařízlé, zabroušené a stačí udělat jen tu drážku.
Dostal to za úkol mladý, ale nevyšlo to a tak to půjde do firmy, co dokáže téměř vše, ale za řádný peníz. Výhodou je, že téměř okamžitě.
Co je to řádný peníz?
Dělali mi díru do řemenice, tlusté 90mm, která už měla i drážku a všichni oslovení soustružníci od toho dávali ruce pryč. Stálo mě to 1 200Kč, ale nelituji - ta řemenice běží absolutně přesně i když má něco přes 400 mm. Ráno jsem ji tam zavezl a druhý den v poledne platil...
Až budu dělat měkké monobloky, věřím, že to dokážu sám, ale to až někdy na podzim.

Božetěch

PoslaťNapísal: Sob Jan 28, 2017 9:32 pm 
Obrázok užívateľa

zdravym vas všetkych.tak vianoce mam zatial polovične.prišli mi zatiaa len čeluste ,hlava bude za dva tyždne.postreh aj pre vas. čeluste som namontoval na hlavu z UNIMAXU 100. diery pasovali akurat šrobky su o dva milimetre dlhšie.

Prílohy:
vel702249.jpg
vel702249.jpg [ 70.67 KiB | Zobrazené 11181 krát ]
20170128_211435.jpg
20170128_211435.jpg [ 168.82 KiB | Zobrazené 11181 krát ]
20170128_211410.jpg
20170128_211410.jpg [ 165.66 KiB | Zobrazené 11181 krát ]

PoslaťNapísal: Uto Jan 31, 2017 10:34 pm 

Božetěch píše:
iri tovarys píše:
Díky a ahoj
jirka

Jirko,
teď toto řeším. Mě to nešlo, ale chtít po Sl 2000 aby dokázala, co normální soustruh na kov není možné, navíc když jsem chtěl opracovávat tvrdé - originální čelisti. Soustružníci ( a i Adam ) mi řekli, že to chce tvrdokovový nůž. Je třeba říci, že už jsou zařízlé, zabroušené a stačí udělat jen tu drážku.
Dostal to za úkol mladý, ale nevyšlo to a tak to půjde do firmy, co dokáže téměř vše, ale za řádný peníz. Výhodou je, že téměř okamžitě.
Co je to řádný peníz?
Dělali mi díru do řemenice, tlusté 90mm, která už měla i drážku a všichni oslovení soustružníci od toho dávali ruce pryč. Stálo mě to 1 200Kč, ale nelituji - ta řemenice běží absolutně přesně i když má něco přes 400 mm. Ráno jsem ji tam zavezl a druhý den v poledne platil...
Až budu dělat měkké monobloky, věřím, že to dokážu sám, ale to až někdy na podzim.

Božetěch

Ahoj kluci.Rˇeším úplně stejný problém jako vy dva. Mám TOSku 125/4 a chtěl bych na ni čelisti Stronghold,asi dvoje-základní a velké. A taky nevím jestli nízké nebo vysoké.Ale to není to proč vám píšu.Potřeboval bych taky upravit spodní čelisti z monoblokových měkkých tosáckých na ty zámky strongholdů
Jestli máš Jirko někoho kdo to udělá tak se přidám a Boža možná taky. I když o píše že je bude dělat až na podzim.
Tak dej Jirko vědět atˇ se domluvíme. Petr

PoslaťNapísal: Str Feb 01, 2017 12:27 pm 
Obrázok užívateľa

tayger píše:
Božetěch píše:
iri tovarys píše:
Díky a ahoj
jirka

Jirko,
Co je to řádný peníz?

Božetěch

Ahoj kluci.Rˇeším úplně stejný problém jako vy dva. Mám TOSku 125/4 a chtěl bych na ni čelisti Stronghold,asi dvoje-základní a velké. A taky nevím jestli nízké nebo vysoké.Ale to není to proč vám píšu.Potřeboval bych taky upravit spodní čelisti z monoblokových měkkých tosáckých na ty zámky strongholdů
Jestli máš Jirko někoho kdo to udělá tak se přidám a Boža možná taky. I když o píše že je bude dělat až na podzim.
Tak dej Jirko vědět atˇ se domluvíme. Petr

ok dam vedet

PoslaťNapísal: Str Feb 01, 2017 5:39 pm 

Když chvíli počkáte, tak bych to nechal udělat

PoslaťNapísal: Str Feb 01, 2017 8:56 pm 

Ahoj Lorch, počkáme :)

Dobrá zpráva, plánuji vyměnit svojí 3 paknovou TOS za 4, takže se to určitě bude hodit!

Jakmile budeš mít, dej vědět a nafoť to, ať se pokocháme a domluvíme..

Díky předem! Ten nástavec na flexu od tebe je taky super :)

David

PoslaťNapísal: Štv Feb 02, 2017 8:43 am 
Obrázok užívateľa

Lorch píše:

to já počkám rád, než někoho shánět a hlavně vysvětlovat,
a taky, protože už to mám osobně pořešeno.
Takže za nového kamaráda, co na to čeká, tak počká, půjčil jsem mu svoje.

Díky Petře
jirka

určitě nemusíme kalené :-)

PoslaťNapísal: Štv Feb 02, 2017 12:17 pm 

jiri tovarys píše:
Lorch píše:

to já počkám rád, než někoho shánět a hlavně vysvětlovat,
a taky, protože už to mám osobně pořešeno.
Takže za nového kamaráda, co na to čeká, tak počká, půjčil jsem mu svoje.

Díky Petře
jirka

určitě nemusíme kalené :-)

Jasně, to se pak domluvíme, kolik kusů a jestli bez kalení a broušení aby to bylo co nejlevnější. Mám ted rozdělaný jeden projekt, tak až tom dodělám, tak se tomu budu věnovat.

PoslaťNapísal: Štv Feb 02, 2017 4:45 pm 

[quote="jiri tovarys"]

Jasně, to se pak domluvíme, kolik kusů a jestli bez kalení a broušení aby to bylo co nejlevnější. Mám ted rozdělaný jeden projekt, tak až tom dodělám, tak se tomu budu věnovat.
[
/quote]

beru na vědomí ,až na to příjde čas ozvu se.

PoslaťNapísal: Štv Feb 02, 2017 10:07 pm 

Vzhledem k tomu, že už od Petra nějakou věc mám a jsem s ní max. spokojený jak s funkčností, tak s provedením- klidně bych si to dal vitríny a jenom na to koukal - tak precizně je to udělané, si asi také počkám.
Tayger - já to mám namyšleno, že jsou základní a velké ( BIG ) a přidám na podzim vysoké.

Božetěch

PoslaťNapísal: Štv Feb 02, 2017 10:36 pm 

Božetěch píše:
Tayger - já to mám namyšleno, že jsou základní a velké ( BIG ) a přidám na podzim vysoké.

Božetěch

Ahoj , takže budeš mít čtvery čelisti. Dej zkušenosti. ty základní jak fungují a unesou toho hodně nebo je lepší koupit hned ty vysoké? Petr

PoslaťNapísal: Pia Feb 03, 2017 10:32 pm 

Čau, musíš s reportem počkat - jak jsem psal výš, ještě je nemám nahozené na sklíčidle, protože mi chybí ta drážka a mladý odsunul příjezd domů o týden ( měl za úkol v práci zařídit vysoustružení, ale neklaplo to ),tak čekám ...
Čelisti ve finále budou jen troje - základní, velké a pak asi ty vysoké, ale mám dvě sklíčidla, mezi mima budu jen přehazovat čelisti, které budou našroubované napevno na originálech ( TOS ).

Božetěch

PoslaťNapísal: Sob Feb 04, 2017 3:27 pm 

Božetěch píše:
Čau, musíš s reportem počkat - jak jsem psal výš, ještě je nemám nahozené na sklíčidle, protože mi chybí ta drážka a mladý odsunul příjezd domů o týden ( měl za úkol v práci zařídit vysoustružení, ale neklaplo to ),tak čekám ...
Čelisti ve finále budou jen troje - základní, velké a pak asi ty vysoké, ale mám dvě sklíčidla, mezi mima budu jen přehazovat čelisti, které budou našroubované napevno na originálech ( TOS ).

Božetěch

Ahoj. počkám s reportem. Mám na tebe dotaz ohledně trafa na vypalovačku. Vím že to tady někde je , ale nechce se mi to hledat. Výstupní napětí by mělo být 2volty i když mám trafo od Sˇtefana je to tak správně nebo může být i víc? Dík

PoslaťNapísal: Sob Feb 04, 2017 10:20 pm 

Klidně můžeš nechat víc - já mám něco kolem 5V, protože s tím řežu metrové desky polystyrenu a tam třeba větší napětí. Zbytek doreguluješ podle potřebné teploty na hrotu a podle materiálu smyčky.

Božetěch

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 980 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 66  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť