Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:41 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Jsem TU
PoslaťNapísal: Str Nov 09, 2011 11:08 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
ST.NICOLAUS nadhodil, že bychom se mohli představit. Představení neproběhlo vlastně ani na střetnutí a některé to teď mrzí, tak to můžeme, kdo bude chtít, udělat nyní.
můžete přidat i nějakou svojí fotografii.

Je vhodné, uvést místo působnosti! mnohým to pomůže v orientaci a Vám samotným to může přinést též nejedno ovoce!!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Str Nov 09, 2011 11:20 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
Civilně se jmenuji Adam Florian, kamarádi mi říkaj "gurt" bydlím na jižní Moravě. Jsem panelákové dítě. Vystudoval jsem truhlařinu (stolársku) a pokračoval (a do dnes pokračuji) dalšími přibližně v tomtéž.
Dílnu mám maličkou, ale jak se říká "je malý ale náš!"


Baví mě práce s čerstvým a mokrým dřevem (prach mi nedělá dobře a z mokrého prach vzniká minimálně) Použit soustružení na vytvoření "polotovaru" mi přijde jako dobrá cesta, Na soustružení jsem přesedlal z řezbařiny, tak se to snažím někdy skloubit.

K soustružení se dostanu nárazově, především lednu a únoru. Po zbytek roku jen ak "šontám" a třesu se na zimu 8)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Nov 10, 2011 6:23 am 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
Jmenuji se Jaroslav Burda, od kluka mám přezdívku Paťas. Jsem vyučen stolářem ale řemeslo nedělám protože všechny firmy kolem nás dělají z lamina a to mě nevoní. Teď momentálně pracuju jako údržbář,zahradník,jeřábník a prodejce technických a potravinářských plynů. Taková holka pro všechno. :D Ke dřevu se vracím rád ale v podobě řezbařiny a domácího kutění. Do budoucna plánuju točit, soustruh je ve výrobě. Dílničku mám zatím malinkou ale už se bude pracovat na rozšíření.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Nov 10, 2011 5:10 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 23, 2011 1:11 pm
Príspevky: 417
Bydlisko: BRNO
ST.NICOLAUS mi prischlo z práce, som Štefan Palovčík, pochádzam z Východu Východného Slovenska a žijem prechodne v Česku skoro 20 rokov, natrvalo v Brně 13 rokov.
Drevo milujem od malička, kov a kováčstvo prežívam asi 8 rokov, sústruženie dreva len v rámci možností, nejaké rezby...
Mám trošku problém a potrebujem poradiť:
so Slovákmi komunikujem po Slovensky
, s Čechem můžu mluvit snad slušnou Češtinou, ... takto aj existujem vo firme ...
Toto je Slovenské forum, ak by niekoho urážalo toto "kabatnictvo", možem dať prednosť jednému jazyku ..
Postreh Slovka v Česku: co česky rychle slušně a věcně vyjadřím ... to Slovensky musím dlho dlho okecávať..
Všetko, ďakujem, v Kloboukach som strávil maličkú chvíľku, ale bolo to super..


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Nov 10, 2011 9:32 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Ahojte kamarádi,
jmenuji se Jiří Tovaryš :-), to byste neřekli.
Bydlím v Kroměříži a jsem myslím typický federální kutil.
Manželka mi říká strýc Pepin-viz Postřižiny.
Dřevo snad miluju, z celé té lásky jsem si z něj i stloukl domeček.
Momentálně mě baví soustružení, nejvíce mísy, misky, misečky, ale trochu jsem řezboval a fascinuje mě práce s motorovou pilou-zatím s ní alespoň rozebírám kmeny na kolečka.
Jak vtipně pojmenoval JanoG.
Baví mě jakákoli práce se dřevem, i štípání na palivo, i lavice, rámečky,police a cokoli, co je k užitku.Třeba prkénka na krájení-mimochodem dost oblíbená.
Dřevem a výrobky z něho jsem se obklopil doma a dárky z něho zahrunuji blízké.
Pan Patřičný říká, že kde je dřevo, cítí se každý dobře.A dávám mu za pravdu.
Tak kamarádi,
fotku mám na foru pěknou, s Radimem, takže si mě můžete i vybavit.
Půlku života , tu delší, mám už za sebou.
Mějte se všichni moc pěkně.
Jirka
P.S.
Paťas, to Ty jsi točil u Lexů tu rohatou misečku z akátu?????
Abych si přiřadil obličej.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Nov 11, 2011 5:54 am 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
jiri tovarys píše:
Ahojte kamarádi,
jmenuji se Jiří Tovaryš :-), to byste neřekli.
Bydlím v Kroměříži a jsem myslím typický federální kutil.
Manželka mi říká strýc Pepin-viz Postřižiny.
Dřevo snad miluju, z celé té lásky jsem si z něj i stloukl domeček.
Momentálně mě baví soustružení, nejvíce mísy, misky, misečky, ale trochu jsem řezboval a fascinuje mě práce s motorovou pilou-zatím s ní alespoň rozebírám kmeny na kolečka.
Jak vtipně pojmenoval JanoG.
Baví mě jakákoli práce se dřevem, i štípání na palivo, i lavice, rámečky,police a cokoli, co je k užitku.Třeba prkénka na krájení-mimochodem dost oblíbená.
Dřevem a výrobky z něho jsem se obklopil doma a dárky z něho zahrunuji blízké.
Pan Patřičný říká, že kde je dřevo, cítí se každý dobře.A dávám mu za pravdu.
Tak kamarádi,
fotku mám na foru pěknou, s Radimem, takže si mě můžete i vybavit.
Půlku života , tu delší, mám už za sebou.
Mějte se všichni moc pěkně.
Jirka
P.S.
Paťas, to Ty jsi točil u Lexů tu rohatou misečku z akátu?????
Abych si přiřadil obličej.

Ne ne, já na setkání bohužel nebyl. :( :( Doma vznikly nějaké problémy tak jsem musel toto setkání oželet. :evil: Tolik rad co tam určitě bylo není v žádných knížkách a to mne mrzí. Já naposledy točil před dvaceti lety, ještě v dřevomodelárně. Samé vázičky, rámečky na obrázky a pod. Chci se k tomu ale vrátit!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Nov 11, 2011 7:41 pm 
Offline

Registrovaný: Str Nov 09, 2011 8:07 pm
Príspevky: 57
dobrý večer páni tokáry
jmenuji se luděk tetur jsem z velkých bílovic (jižní morava)
ke dřevu a soustružení jsem se dostal, ani nevim jak a kdy přesně ale dřevo mě přirostlo k srdci velkou silou. práci se dřevem mám rád už od jeho počátku od kácení, porcování, až k hotovému výrobku.
víc toho o sobě nevím :D , tak chci alespoň poděkovat lexovu klanu a všem kdo se zasloužily o setkání TOKÁROU. děkuji
doufám že nebylo poslední. jsem ten s tou holou hlavou, na fotce za jojem.
jirko jesli myslíš tu malou akátovou s rohem uvnitř tak to byl můj výtvor.
z pozdravem LT


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Nov 11, 2011 9:32 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
luděk píše:
dobrý večer páni tokáry
jmenuji se luděk tetur jsem z velkých bílovic (jižní morava)
ke dřevu a soustružení jsem se dostal, ani nevim jak a kdy přesně ale dřevo mě přirostlo k srdci velkou silou. práci se dřevem mám rád už od jeho počátku od kácení, porcování, až k hotovému výrobku.
víc toho o sobě nevím :D , tak chci alespoň poděkovat lexovu klanu a všem kdo se zasloužily o setkání TOKÁROU. děkuji
doufám že nebylo poslední. jsem ten s tou holou hlavou, na fotce za jojem.
jirko jesli myslíš tu malou akátovou s rohem uvnitř tak to byl můj výtvor.
z pozdravem LT

Jo jo,
přesně tak,
zase mám jedno jméno i s obličejem :-)
Zdar Luďo.
Dřevo, to je naše.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Ned Nov 13, 2011 9:53 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 17, 2011 10:47 pm
Príspevky: 321
Bydlisko: Prešov
Ahojte.
Volám sa Jano Gorej.Som z Prešova.
Ja som ten čo sa bez manželky nepohnem.
Drevo ,stromy ,Lesy je naša spoločná záľuba.
Sustruženiu sa venujem posledné tri roky skor nebolo kde ani kedy.
TOčim si len tak pre potešenie svoje a rodinu.
Dostanem sa k tomu hlavne cez zimu ked je viac času.
Zatial tolko.
Jano.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Nov 18, 2011 3:37 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Nov 18, 2011 1:35 am
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno
Príloha:
já.jpg
já.jpg [ 24.3 KiB | Zobrazené 23357 krát ]

Honza Vrtěna, důchodce (to zní hrdě),naturalizovaný Brňák
V dětsví jsem měl štěstí, že jsem se dostal do sportovně turistického oddílu jehož vedoucí byl mimo jiné výtvarník a kromě lásky k přírodě nás vedl i k práci se dřevem. Nasměroval nás do aktivního života. Začínali jsme s tesařinou na táborech /stany na kůlech/, pak samorosty, totemy, vyřezávané žličky a naběračky atd.
Dík starému soustruhu z konce 19. stol.ve sklepě u strýčka mně oslovilo i soustružení. V současné době kromě točení ještě opravuji a vyrábím strunné hudební nástroje zejména pro kamarády.
Abych při této své činnosti nebyl úplný blbec, absolvoval jsem v minulých letech dva letní kurzy zaměřené na stavbu nástrojů a také kurz soustružení v Hradci Králové. Není nad to, když Vám odborník ukáže co máte dělat a vysvětlí co děláte blbě a proč. Proto jsem rád, že jsem se účastnil setkání v Kloboukách, kde bylo odborníků dost.
S přáním dlouhých spirál, Honza
PS:pokud by jste potřebovali opravit kytaru,mandolínu, atp. pouštím se (zatím úspěšně) i do popelnicových záležitostí. H.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Dec 02, 2011 2:52 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Nov 27, 2011 9:34 pm
Príspevky: 16
No tak já se taky představím. Jmenuju se Petr Kavan, a nesídlím ani na Slovensku, ani na Moravě, ale ve východních Čechách, ve Chvalči (u Trutnova). Vystudoval jsem matfyz, živím se jako programátor. K soustruhu jsem se dostal před dvěma lety, kdy jsem si jen tak na pokus sestavil historický pružinový šlapací soustruh. Díky tomu jsem zjistil nejen že to fakt funguje, ale i že mě soustružení baví. Jsem amatér, zkušenosti jsem nabýval hlavně pokusem a omylem, a taky hledáním po internetu.

Coby neprofesionál oceňuju výhody pružinového soustruhu - když lidem ukážu na čem jsem tu misku soustružil, tak se na výsledek přestanou dívat tak kritickým okem :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Dec 08, 2011 9:24 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Dec 01, 2011 9:48 pm
Príspevky: 10
Moje meno je Katarína Prokešová, som Slovenka, a pred viac ako tridciatimi rokmi som sa vydala za moju lásku Toníka a presťahovala som sa do Čiech. Nemám problémy presne sa vyjadrovať ( nemusím obkecávať v Slovenčine to čo chcem povedať)v Slovenčine a ani v Češtine. Niektorí mi hovoria babajaga, iní ma titulujú bilinkárka, ale i striga a pod. Liečim uboľavené ľudské dušičky. Po vyliečení som najzlatejšia babka, alebo Katuška či babkakatka a pod. Hľadajúc liečivky, všímala som si podrobne prírodu - stromy, kry. Začala som i s manželom so samorastami. Manžel sa začal viac venovať rezbárstvu a ja tokárskej činnosti som sa začala venovať v r.1992, keď v Rakúsku som videla ako pán tvorí nádherné misky. Kúpila som si točovku a všetko príslušenstvo čo rakúska firma ponúkala. Dostala som veľmi dobrú zľavu (termín „vynikajúcu“ je výstižnejší) a tak som to využila. Prvé vedomosti som získavala z časopisu Selbst in der Man (dúfam, že som názov časopisu uviedla správne - je to už veľmi dávno). Navštevovala som stolárov o ktorých som sa dozvedela, že sa venujú i tokárskemu remeslu. Tokárskej činnosti sa venujem dosť sporadicky, hlavne keď si potrebujem vyčistiť hlavu pri ťažkých boľavých dušičkách. Potom im dávam na pamiatku to čo som vyrobila. Manžel ovláda dobre angličtinu a tak využívame výpožičnú medzinárodnú
službu. Tu získavam teoretické vedomosti a skúšam ich realizovať. :D :D :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Dec 09, 2011 10:29 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 23, 2011 1:11 pm
Príspevky: 417
Bydlisko: BRNO
Nemám problémy presne sa vyjadrovať ( nemusím obkecávať v Slovenčine to čo chcem povedať)v Slovenčine a ani v Češtine.
:P
... babkakatka, vyzerá, že fakt nemáte žiadny problém ...
Z ktorej časti Slovenska ste prišla do Čiech ? ďakujem
pekný večer všetkým ..


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Sob Dec 10, 2011 11:09 am 
Offline

Registrovaný: Pon Nov 28, 2011 3:26 pm
Príspevky: 14
Bydlisko: Svitavy
Myslím, že jsem poslední kdo se tu ještě nepředstavil, tak abych to napravil:
Jmenuji se (jak to již profil napovídá) Libor Flídr , je mi 22 let a pocházím z malého městečka jménem Svitavy, ležící na hranicích čech a moravy.
Jsem vyučený truhlář a nedávno jsem začal v tomto oboru podnikat.
Co se týká soustružení moje první výtvory jsem točil na motoru s lícní deskou (nepřál bych vám vidět ten pekelný stroj). Dnes když se nad tím zamyslím hrůzou mi naskočí husí kůže a divím se že jsem vyvázl bez úrazu :shock:
Nyní mám soustruhy dva: jeden funkční od firmy Holzstar DB 1100 ( celkem slušná mašinka na začátky) a druhý zatím nepojízdný je rumunský soustruh SL 2000, ale to je povídání do jiného vlákna.
Tvorba je prozatím malá, protože toho času nemám poslední dobou mnoho, přednost má rekonstrukce dílny, nezbývá tedy čekat až bude dílna hotová abych se mohl pustit i do větších akcí :D .
Tak to je o mě ve stručnosti zatím vše.
S pozdravem Libor F.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Str Feb 22, 2012 6:18 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Libor Flídr píše:
Myslím, že jsem poslední kdo se tu ještě nepředstavil, tak abych to napravil:
Jmenuji se (jak to již profil napovídá) Libor Flídr , je mi 22 let a pocházím z malého městečka jménem Svitavy, ležící na hranicích čech a moravy.
Jsem vyučený truhlář a nedávno jsem začal v tomto oboru podnikat.
Co se týká soustružení moje první výtvory jsem točil na motoru s lícní deskou (nepřál bych vám vidět ten pekelný stroj). Dnes když se nad tím zamyslím hrůzou mi naskočí husí kůže a divím se že jsem vyvázl bez úrazu :shock:
Nyní mám soustruhy dva: jeden funkční od firmy Holzstar DB 1100 ( celkem slušná mašinka na začátky) a druhý zatím nepojízdný je rumunský soustruh SL 2000, ale to je povídání do jiného vlákna.
Tvorba je prozatím malá, protože toho času nemám poslední dobou mnoho, přednost má rekonstrukce dílny, nezbývá tedy čekat až bude dílna hotová abych se mohl pustit i do větších akcí :D .
Tak to je o mě ve stručnosti zatím vše.
S pozdravem Libor F.





Zdar Libore,
Ty jsi koupil toho rumuna, co byl inzerovaný asi před půl rokem - jako nekompletní, bez motoru ?

Božetěch


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com