Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 7:29 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 454 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Sob Apr 16, 2016 12:58 pm 
Offline

Registrovaný: Str Mar 16, 2016 10:20 am
Príspevky: 4
Bydlisko: Třinec - Kanada
Koupil jsem si sadu struhu od fy Bernardo.at (Profi-Drechselmessersatz B). Myslíte si, že jsou struhy správně nabroušené v té "prodejní" podobě ?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Ned Apr 17, 2016 2:13 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
Ahoj Honzo,

jedno je jeslti je to bernardo, holstar, nebo superstar, všechno jsou to věci vyráběné na jednom pásu.

Každy soustružník má svoji techniku práce a tím i odlišné požadavky na nábrusy.

i renomované firmy dodávají tzv. standartní nábrus - připravené pro vlastní úpravu, jen málo lidem vyhovují jak jsou. a potom tzv. Signované - nesoucí jméno většinou nějakého známého soustružníka (zde mě zaráží, že často nejsou ani tyto správně nabroušené, za ty peníze navíc, by to měl někdo hlídat...)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Ned Jún 05, 2016 9:09 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jan 20, 2016 10:13 am
Príspevky: 2
Bydlisko: Břeclav, Czech
Dobrý den / ahoj ,
mohly by jste mi doporučit nějakou dobrou (osvědčenou) sadu struhů ? nebo je lepší koupit vše vzlášt, chtěl bych soustružit vcelku jen misky :) ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Str Jún 08, 2016 6:26 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
Ahoj Béďo,
asi ti nic nového neporadíme. Vše už bylo probráno víše - různé sady, které jsou na trhu, i jednotlivé kusy.
Pro misky by ti mohlo do začátku stačit jeden dutinový nůž. když tě to bude bavit víc přikoupíš ještě jeden na hrubování (aby jsi měl jeden připravený a stále ostřejší pro dokončování) a jeden plochý nůž - scraper.
ostatní ti ukáže čas.
Běžně se doporučuje raději méně použitelných než více těžko použitelných, ale každý na to jde jinak...
HOdně zdaru
vše dobré
gurt


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Uto Júl 26, 2016 8:41 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jan 20, 2016 10:13 am
Príspevky: 2
Bydlisko: Břeclav, Czech
Nazdar, chci se vás zeptat, co si myslíté o těchto struhách ? http://drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=5508 chci to primárně jen na misky. Mam trochu strach aby my nedošli s nábrusem jak je na obrazku http://drevorezba.cz/images/kategorie/vel720312.jpg , planuji koupit 13 a 16 mm nebo jestli tady prodává někdo struhy na misky tak bych rád koupil :) .... jak se říká tomuto dlátu http://drevorezba.cz/images/kategorie/vel701976.jpg dutinové ? a ještě se chci zeptat jak je to s poštovným z dřevořezby ...
předem dík za odp.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Uto Júl 26, 2016 9:39 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Apr 07, 2014 1:45 pm
Príspevky: 137
Ahoj,

za sebe doporučuju struhy od Gurta - vyrábí z kvalitního materiálu a za víc než příznivou cenu. Víc info u něj.

K nábrusu - stejně budeš potřebovat brusku, takže nábrus je to nejmenší, když nebude vyhovovat zakoupený, tak jen přebrousíš. Praxe ukáže ;-)

David


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Str Júl 27, 2016 1:16 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Z drevorezbou mám takovou zkušenost/starší/, že do dodávky nevím, co vlastně přijde.Jaký nábrus. Mívaly Ellsw.ve zvláštní kategorii, byl dražší, ale stejně bylo lepší ho přebrousit.Žlábek je skorostejný,
PM je super, ale myslím že bych raději vzal dvě od Gurta, než jednu PMku.
A ještě zbyde. Co se týká síly, je to individuální, používám skoro na vše, i na misky 12cm struh 16mm. Ale je to o zvyku a o technice.
Dnes bych šel jedině do struhů od Gurta :-)
jirka

http://drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=5509

POZOR, jestli chceš Ellsworth, tak je to tohle, a za to máš od Gurta tři.
Pokud tam není vysloveně uvedeno Ellsworth, tak to bude rovný nábrus, nebo něco, obrázky jsou ilustrační, nemusí odpovídat.Na dotazy dle mé zkušenosti Dřevorezba nereaguje.

Teď jsem si to dočetl, že jsou to dláta kovaná, dokonce ručně kovaná.
To je největší kec, jaký jem v poslední době slyšel.
A takových keců je na drevorezbě celá řada, protože to tam píšou úúplní laici.
Takže opatrně.
Je dost možná, že Crowni také ručně kovaná dláta mají, ale nejsou to tahle, pod kterými je popisek :-)
jsou to trubky


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Str Júl 27, 2016 6:52 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Jún 08, 2015 9:27 am
Príspevky: 384
Bydlisko: Myjava
jiri tovarys píše:
Z drevorezbou mám takovou zkušenost/starší/, že do dodávky nevím, co vlastně přijde.Jaký nábrus. Mívaly Ellsw.ve zvláštní kategorii, byl dražší, ale stejně bylo lepší ho přebrousit.Žlábek je skorostejný,
PM je super, ale myslím že bych raději vzal dvě od Gurta, než jednu PMku.
A ještě zbyde. Co se týká síly, je to individuální, používám skoro na vše, i na misky 12cm struh 16mm. Ale je to o zvyku a o technice.
Dnes bych šel jedině do struhů od Gurta :-)
jirka

http://drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=5509

POZOR, jestli chceš Ellsworth, tak je to tohle, a za to máš od Gurta tři.
Pokud tam není vysloveně uvedeno Ellsworth, tak to bude rovný nábrus, nebo něco, obrázky jsou ilustrační, nemusí odpovídat.Na dotazy dle mé zkušenosti Dřevorezba nereaguje.

Teď jsem si to dočetl, že jsou to dláta kovaná, dokonce ručně kovaná.
To je největší kec, jaký jem v poslední době slyšel.
A takových keců je na drevorezbě celá řada, protože to tam píšou úúplní laici.
Takže opatrně.
Je dost možná, že Crowni také ručně kovaná dláta mají, ale nejsou to tahle, pod kterými je popisek :-)
jsou to trubky

zdravym.ja to dlato mam.ale za tie peniaze maš od Gurta ovela viac v tej istej kvalite.ak by ti chybal napis na rukoveti za dvadsat ečiek ti ju popišem. :lol:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Str Júl 27, 2016 8:57 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
POZOR, jestli chceš Ellsworth, tak je to tohle, a za to máš od Gurta tři.
Pokud tam není vysloveně uvedeno Ellsworth, tak to bude rovný nábrus, nebo něco, obrázky jsou ilustrační, nemusí odpovídat.Na dotazy dle mé zkušenosti Dřevorezba nereaguje.

Teď jsem si to dočetl, že jsou to dláta kovaná, dokonce ručně kovaná.
To je největší kec, jaký jem v poslední době slyšel.

Ano je to jenom marketink. Proč by někdo koval soustružnické dláta, když je lze ve vynikající kvalitě vyfrézovat z kulatiny třídy 19... a zakalit. Pokud by někdo chtěl jít do vyšší kategorie tak volí dláta vyrobená metodou práškové metalurgie. Kdo je máte tak se ozvěte :D .


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Štv Júl 28, 2016 7:05 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Ahoj Radime,
PMka byl ten struh, co jem s ním statečně celou sobotu točil. Ten s černým heftem.
jirka
P.S. Trubkama jsem myslel prodejce na drevorezbě :-), ne že je struh z trubky :-) :-) :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Štv Nov 17, 2016 8:19 pm 
Offline

Registrovaný: Str Apr 01, 2015 9:18 pm
Príspevky: 1
Zdravím.
Zhánam dutinový struh 16 mm od Gurta,ako sa dá kupiť.
Vdaka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Pia Nov 18, 2016 4:23 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
zsoce píše:
Zdravím.
Zhánam dutinový struh 16 mm od Gurta,ako sa dá kupiť.
Vdaka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Uto Jan 31, 2017 12:36 am 
Offline

Registrovaný: Sob Júl 24, 2010 3:38 pm
Príspevky: 89
Bydlisko: Czech Republic, Kyjov
Zdravím,
tak mi v minulém týdnu přišel od gurta (Adama) můj první dutinový struh D16, a dneska jsem si dokončil výrobu rukojeti. Celková délka struhu je cca 62cm a rukojeť je ze dřeva jasanu. Mosazný kroušek je z vykuchané staré rychlospojky (samice) na tlakový vzduch. Vrtal jsem to s pomocí mojí nové ještě nedokončené lunety a šlo to nad očekávání dobře. Železo je vsazeno 7cm a vlepené epoxidovou pryskyřicí.
Obrázok
Pro ty co by chtěli taky, tak stačilo napsat PM gurtovi a druhý den jsem měl struh doma a pak mu poslal peníze na účet. Takže velká spokojenost.
Ať se daří. Petr

_________________
ピーター 大工 http://pekne-truhlarsvi.blogspot.com/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Pia Mar 03, 2017 7:54 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Mar 03, 2017 7:32 am
Príspevky: 2
Zdravím všechny. Potřeboval bych od "p. Gurta" vyrobit nějaké struhy. netuším, kde se můj příspěvek objeví, neboť se v tom teď momentálně neorientuji. Jest-li byste mi nějak pomohli kontaktovat "p. Gurta". Rád bych si od něj pořídil pro začátek nějaké základní struhy, nějaký na hrubování dutínkový a jeden plochý nůž - scraper. Na tomto foru mi nějak selhává přihlášení a také se tu moc neorientuji, tak že případná Vaše odpověďi by se ke mně nemusela vůbec dostat. Snad to časem vychytám. Pokud byste mi chtěli vyhovět, raději prosím na můj e-mail: sztula@seznam.cz
Předem děkuji za odpověď.
Zdraví Vás
Karel Sztula


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustružnické struhy - tokárské nože
PoslaťNapísal: Pia Máj 05, 2017 10:01 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Zpověď,
není nikdy jednoduchá.
Vzal jsem do ruky želízko struhu, poslední verze, o kterém Gurt píše ve svém obchůdku Gurtool, že je nabroušen k přímému použití.
Samotným želízkem v ruce, bez heftu, jsem si vytočil misečku 20cm, jako po másle. Jak jsem přiložil struh, tak mě zamrazilo . Se struhem se pracovalo tak snadno a tak lehko.
Takže jsem zjistil, že mé nábrusy a broušení nejsou ZDALEKA tak DOKONALÉ, jako ten Gurtův struh. Už jsem si na ty své tupáče zvykl a zapomněl, jaké to je mít dokonalý nástroj v ruce. Zastyděl jsem se a vidím, že budu muset brousit na přípravku, protože to co nabrousím z ruky, se nedá srovnat.
Takže Adame, veřejná poklona. Třeba později, ale přece.
Pozn.: Originály Crown teda nabroušené nejsou vůbec, ani náhodou se nedají hned použít.
jirka
ahoooooj všichni v sobotu nebo dnes večer


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 454 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com