Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:00 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 337 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Štv Nov 15, 2018 7:53 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Júl 03, 2015 4:01 pm
Príspevky: 113
Bydlisko: Opočno pod Orl.h.
Poličák píše:
Ahoj kamarádi!!! Dávám dohromady nový (jetý) soustruh a sháním sklíčidlo TOS 100/4 i bez čelistí. Nezavazí náhodou někomu v dílně? Úplně ideální by bylo se závitem 33x... To ale není podmínkou. Zdravím všechny a rád vás zase všechny uvidím Karel

Ahoj Karle jestli se ti podaří sehnat více kusů stojím první ve frontě jako zájemce.Projíždím bazary dva roky marně tříčelistovek je spousta ale čtyřky nic,dávám dohromady novou mašinku ,fotky sem pak dám.Přeju ti hodně zdraví a těším se na shledání,Honza.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pia Jan 04, 2019 10:51 am 
Offline

Registrovaný: Str Aug 08, 2018 9:22 am
Príspevky: 2
Zdravim vsechny, nechtel by nekdo soustruh SL 2000?, mozna budu mit jeden navic, kdyz se mi ho podari vystehovat. Cena 25 tis., okres Louny. Piste sem nebo na info@imemine.cz. Diky Lukas


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Str Jan 16, 2019 9:59 pm 
Offline

Registrovaný: Str Feb 14, 2018 11:51 pm
Príspevky: 24
Bydlisko: Trenčín
Nemá niekto z okolia Trenčína, tak do 20 km, na predaj pár klátikov dreva, tak do 20 - 25 cm v priemere? Moje je mokré a sústavne mi pri točení alebo do druhého dňa praská. Už som dva týždne nemal nič v sústruhu a zabúdam aj to málo čo som sa už naučil.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pia Jan 18, 2019 9:30 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Kováčik píše:
Nemá niekto z okolia Trenčína, tak do 20 km, na predaj pár klátikov dreva, tak do 20 - 25 cm v priemere? Moje je mokré a sústavne mi pri točení alebo do druhého dňa praská. Už som dva týždne nemal nič v sústruhu a zabúdam aj to málo čo som sa už naučil.


Ahoj, nakupuji v prodejnách s palivovým dřívím, když se domluvím, prodají mi kulatinu, nenaštípanou....toč to na polotovary na pomalé doschnutí, ale asi děláš něco zásadně špatně, když Ti mokré praská, to normálně nedělá, když swe točí, jak má.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Sob Jan 19, 2019 11:28 pm 
Offline

Registrovaný: Str Feb 14, 2018 11:51 pm
Príspevky: 24
Bydlisko: Trenčín
Jirko dakujem za tip. To ma nenapadlo skúsiť predajcov palivového dreva. Vyskúšam. :O)))
Drevo nepraská pri točení ale ako polotovar medzi vytočením, finálnym uhladením a povrchovou úpravou. Nakoľko sa k točeniu dostanem momentálne tak max cez víkend ked je teplo vždy to praskne. Neporušené zostali len 4 vianočné stromčeky a jeden panáčik. Momentálne skúšam len medzi hrotmi nejaký ten svietničok, rúčku, kolík na sadenie a podobné drobnosti a aj to malých priemerov.
K môjmu drevu. Mám len trocha jabloňového čo som zrezával v novembri. Je to v podstate len haluzina tak do cca 15 cm priemeru. Kmene som musel zatiaľ ponechať. Firma ktorá bude u mňa realizovať rizikový výrub troch smrekov (od 3 do 6 m od domu) si pch chce ponechať ako pomoc pri vedení lán pri ťahaní k drtiču. Ťahať sa bude cez 3 m uličku asi 20m tesne popri múre domu. Smreky majú tak do 18 m výšku. Ešte čakám na povolenie na výrub.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Ned Jan 20, 2019 3:03 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
Protože se dřevo sesychá okolo "biologického" středu (okolo kterého to rostlo), je třeba se mu vyhýbat. Pokud získám nějaký špalek čerstvého dřeva, pokud možno hned ho podélně rozříznu právě přes ten střed (i když to většinou není uprostřed špalku). Protože mi v poslední době praskaly okraje misek, pokud obsahovaly ten "biologický" střed, zjistil jsem, že v budoucnu budu muset odříznout ještě i menší vrstvu okolo toho středu. Pokud si takhle upravíš tenkou jabloňovou větev, už ti na soustružení moc nezbyde. Jabloň obecně má tendenci praskat.
Zdraví Jindra


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Ned Feb 03, 2019 11:52 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 17, 2011 10:47 pm
Príspevky: 321
Bydlisko: Prešov
Zdar chlapi.
Ňemate niekto volne celuste od Petra, tie velikanske na tosku 125.Rozsah upnutia do 120mm.
Ma ich vypredane.
Dik Jano.


Prílohy:
kat117_id835_1.jpg [4.04 KiB]
Zatiaľ nikým nestiahnuté
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 337 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com