Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:51 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Uto Máj 26, 2015 1:42 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 23, 2011 1:11 pm
Príspevky: 417
Bydlisko: BRNO
Peska píše:
taky se mě dařilo.Kdyby to neprasklo nevyletělo nerozbilo seto tak by to byla pěkná číše

franta


Ahoj, nehaž flintu do ozimu, udělej z toho ... lopatku ... třeba na mouku ... :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Str Máj 27, 2015 7:25 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jan 14, 2015 8:29 am
Príspevky: 34
Bydlisko: Přímělkov
ST.NICOLAUS píše:
Peska píše:
taky se mě dařilo.Kdyby to neprasklo nevyletělo nerozbilo seto tak by to byla pěkná číše

franta


Ahoj, nehaž flintu do ozimu, udělej z toho ... lopatku ... třeba na mouku ... :)


Pozdě
Jak sem byl nasratý tak proletěla komínem.

franta


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Pon Jún 01, 2015 9:21 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Feb 10, 2014 10:51 am
Príspevky: 72
Takto to vyzerať nemalo.
Sústružené zo surového orecha hrúbka cca 5mm. Sušené v papieri. Žiaľ prasklo to v mieste kazu.


Prílohy:
IMG_5783.jpg
IMG_5783.jpg [ 174.94 KiB | Zobrazené 14718 krát ]
IMG_5782.jpg
IMG_5782.jpg [ 139.57 KiB | Zobrazené 14718 krát ]
IMG_5780.jpg
IMG_5780.jpg [ 154.89 KiB | Zobrazené 14718 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Pon Jún 01, 2015 10:03 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 23, 2011 1:11 pm
Príspevky: 417
Bydlisko: BRNO
Erich Černaj píše:
Takto to vyzerať nemalo.
Sústružené zo surového orecha hrúbka cca 5mm. Sušené v papieri. Žiaľ prasklo to v mieste kazu.


Až teraz je to výzva, suprové... dorieš to,
ale, ak nemáš inšpiráciu, alebo nemáš chuť, nerieš, ale je to Tvoje dítě ;.-
ahoj
Štefan


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Sob Nov 21, 2015 8:09 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 17, 2011 10:47 pm
Príspevky: 321
Bydlisko: Prešov
tak tu je čerešňa 40cm priemer spadla z police .
ah ake krehké drevo.
teraz ma čaká lepenie a zošívanie.


Prílohy:
čerešňa polka_1_1.JPG
čerešňa polka_1_1.JPG [ 33.28 KiB | Zobrazené 14404 krát ]
čerešňa_1_1.JPG
čerešňa_1_1.JPG [ 29.98 KiB | Zobrazené 14404 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Sob Dec 26, 2015 7:42 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Okt 31, 2014 6:51 am
Príspevky: 157
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Hezky den kamaradi.
Dneska jsem se pokusil i stolicku z jednoho kusu spalku.Nikdy jsem nic podobneho nedelal a tak jsem to jen zkusil.Docela jsem zklaman.Neni to nic jednoducheho.Proste nemam vytvarnicke cíteni asi mi je souzeno soutruzeni.Davam to sem, protoze se tady citim jako doma.Jinak rezal jsem to pilou partnerkou s listou 40cm,pak to trosku doskrabal a napustil olejem lnenym,tung.a pomeranč.
Jeto zkřenčelej Javor.
Zdenda


Prílohy:
WP_20151226_0022.jpg
WP_20151226_0022.jpg [ 247 KiB | Zobrazené 14320 krát ]
WP_20151226_0011.jpg
WP_20151226_0011.jpg [ 234.68 KiB | Zobrazené 14320 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Sob Dec 26, 2015 8:08 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Dec 28, 2010 10:14 pm
Príspevky: 408
Zdenek Svoboda píše:
Hezky den kamaradi.
Dneska jsem se pokusil i stolicku z jednoho kusu spalku.Nikdy jsem nic podobneho nedelal a tak jsem to jen zkusil.Docela jsem zklaman.Neni to nic jednoducheho.Proste nemam vytvarnicke cíteni asi mi je souzeno soutruzeni.Davam to sem, protoze se tady citim jako doma.Jinak rezal jsem to pilou partnerkou s listou 40cm,pak to trosku doskrabal a napustil olejem lnenym,tung.a pomeranč.
Jeto zkřenčelej Javor.
Zdenda



ahoj Zdenku, co to meleš o zklamání? je suprová a s výtvarným cítěním to nemá nic společného. Je dobře , že si dovedeme všichni přiznat, že naše práce nejsou nic jednoduchého. Vezmi si Čestmíra, mistr v řezbě pilou a tady s námu probírá jak soustružit. a tak to máš se vším. a makej dál a dál :-D uvidíš, že se ti začnou líbit i tvoje vlastní práce. Jo a ještě jedna připomínka, soustružení není jen o řemesle ale taky o kusu výtvarného cítění. Jinak by jsi dělal na kopírce pořád jednu a tu samou misku a to by tě myslím taky nebavilo.
Tak ještě jednou, je perfektní a hlavně je tvoje, tvojema rukama udělaná. (Y)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Sob Dec 26, 2015 8:27 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Jún 08, 2015 9:27 am
Príspevky: 384
Bydlisko: Myjava
hand64 píše:
Zdenek Svoboda píše:
Hezky den kamaradi.
Dneska jsem se pokusil i stolicku z jednoho kusu spalku.Nikdy jsem nic podobneho nedelal a tak jsem to jen zkusil.Docela jsem zklaman.Neni to nic jednoducheho.Proste nemam vytvarnicke cíteni asi mi je souzeno soutruzeni.Davam to sem, protoze se tady citim jako doma.Jinak rezal jsem to pilou partnerkou s listou 40cm,pak to trosku doskrabal a napustil olejem lnenym,tung.a pomeranč.
Jeto zkřenčelej Javor.
Zdenda



ahoj Zdenku, co to meleš o zklamání? je suprová a s výtvarným cítěním to nemá nic společného. Je dobře , že si dovedeme všichni přiznat, že naše práce nejsou nic jednoduchého. Vezmi si Čestmíra, mistr v řezbě pilou a tady s námu probírá jak soustružit. a tak to máš se vším. a makej dál a dál :-D uvidíš, že se ti začnou líbit i tvoje vlastní práce. Jo a ještě jedna připomínka, soustružení není jen o řemesle ale taky o kusu výtvarného cítění. Jinak by jsi dělal na kopírce pořád jednu a tu samou misku a to by tě myslím taky nebavilo.
Tak ještě jednou, je perfektní a hlavně je tvoje, tvojema rukama udělaná. (Y)

Je dobře , že si dovedeme všichni přiznat, že naše práce nejsou nic jednoduchého.to mi niečo pripomenulo.niektori ludia priam opovrhnu vyrobkom ,lebo na pohlad im to nič nehovori.a ja som zastanca radšej rozdavam ako ponukat za peniaze a ponižit sa kupujucim ktoremu to nič nehovori


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Sob Dec 26, 2015 8:32 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Zdenek Svoboda píše:
Hezky den kamaradi.
Dneska jsem se pokusil i stolicku z jednoho kusu spalku.Nikdy jsem nic podobneho nedelal a tak jsem to jen zkusil.Docela jsem zklaman.Neni to nic jednoducheho.Proste nemam vytvarnicke cíteni asi mi je souzeno soutruzeni.Davam to sem, protoze se tady citim jako doma.Jinak rezal jsem to pilou partnerkou s listou 40cm,pak to trosku doskrabal a napustil olejem lnenym,tung.a pomeranč.
Jeto zkřenčelej Javor.
Zdenda


Za mne hodně dobrý, Zdendo
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Sob Dec 26, 2015 8:40 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Dec 28, 2010 10:14 pm
Príspevky: 408
Je dobře , že si dovedeme všichni přiznat, že naše práce nejsou nic jednoduchého.to mi niečo pripomenulo.niektori ludia priam opovrhnu vyrobkom ,lebo na pohlad im to nič nehovori.a ja som zastanca radšej rozdavam ako ponukat za peniaze a ponižit sa kupujucim ktoremu to nič nehovori[/quote]

jej, tak to je někdy ještě větší problém - daruješ někomu svoje dílko, on dar přijme, ale nemusí se mu líbit - ze slušnosti poděkuje, ale.... kdežto když se mu líbí, koupí si ho a je rád. Mám s tím zkušenost, popravdě jezdím čas od času tady na Valachách po řemeslných jarmarcích a to, co si myslím, že si nikdo nekoupí, protože se mi to nelíbí, tak většinou jde jako první :-D
tahle diskuze už tady někde proběhla.
ale vrátím se k meritu věci: Ta židlička je super a za tím si stojím


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Pon Dec 28, 2015 7:03 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Máj 19, 2011 7:15 am
Príspevky: 322
Zdenek Svoboda píše:
Hezky den kamaradi.
Dneska jsem se pokusil i stolicku z jednoho kusu spalku.Nikdy jsem nic podobneho nedelal a tak jsem to jen zkusil.Docela jsem zklaman.Neni to nic jednoducheho.Proste nemam vytvarnicke cíteni asi mi je souzeno soutruzeni.Davam to sem, protoze se tady citim jako doma.Jinak rezal jsem to pilou partnerkou s listou 40cm,pak to trosku doskrabal a napustil olejem lnenym,tung.a pomeranč.
Jeto zkřenčelej Javor.
Zdenda


No nazdar, toto že je nezdar? Veď je parádna.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Pon Dec 28, 2015 7:26 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Okt 31, 2014 6:51 am
Príspevky: 157
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Ahojka kamaradi.Musim rici ze mne to hodne potesilo a vratilo zpet k pokusum.Budu to zkoušet dal.Jen ted uz vim,ze to chce asi tu cros lištu.A hlavne nespechat (to je asi muj nejvetsi problem,vsecko chci hned .ale proc ne kdyz ten cas tak leti,zejo).Take bych se uz s vama rad setkal.Nemam v okoli zadnou spriznenou dusi a moc mi to chybi.
Zdenda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Ned Sep 04, 2016 7:24 pm 
Offline

Registrovaný: Str Mar 16, 2016 9:55 am
Príspevky: 28
Dlouho už tu nic v nepodarcích nebylo, tak přidávám momentku z dnešního leteckého dne :) Naštestí jenom hrubování na cca 300ot, krásně mi to skočilo do náručí. Průměr cca 20cm, spaltovaný ořech, vyrvalo se to ve zpráchnivělé běli i přes to, že to drželo na 7 vrutech. Tak bacha na věc, mít to na vyšší točky, tak nevím, nevím...
P.S. Zdendo, začínám zase jezdit každý pátek do Teplic, býváš nějak na chajdě, že bych se konečně stavil? Přes léto to fakt nešlo, omlouvám se, bylo toho moc.


Prílohy:
leteckyden.jpg
leteckyden.jpg [ 329.63 KiB | Zobrazené 13885 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Pon Sep 19, 2016 6:44 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Okt 31, 2014 6:51 am
Príspevky: 157
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Ahojky jo byvame porad na chajde kdyz je pocasi.Zdenda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Nezdary nezdarené.
PoslaťNapísal: Ned Dec 25, 2016 6:23 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
Tak, na zápaďáckou profesionální technologii nemám. Na základě luďovi technologie (Dobrochov 2016) s využitím komponent čínsko-korejských propisovaček jsem se dopracoval k 15 kouskům (všechny se na obrázek nedostaly). Původně jsem myslel, že na té první si vyzkouším a naplánuji postup "průmyslové" výroby. Jak jsem se mýlil - nakonec mi nejvíce práce dala ta vůbec poslední propisovačka. Přitom jsem zjistil, jak nedokonalé mám vybavení (dělaná MK2 stopka ke sklíčidlu pro uchycení vrtáků - vrtáky nejsou přesně v ose rotace, problém s uchycením malých průměrů ve sklíčidle... to vše se u misek neprojevovalo), což způsobilo, že každý kousek musel být postupně různě dobrušován a přizpůsobován, a tak je nezaměnitelným originálem. Jen mi to nasadilo do hlavy brouka o dokonalejším (dražším) vybavení.
Zdraví Jindra


Prílohy:
propisovačky.jpg
propisovačky.jpg [ 391.06 KiB | Zobrazené 13625 krát ]
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com