Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:48 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1095 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 69, 70, 71, 72, 73
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Str Feb 14, 2018 10:29 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Aug 07, 2016 12:51 pm
Príspevky: 32
jvalik píše:
Lorch píše:
To na modrém soustruhu je originál. Přidávám fotky mých držáků. Chtěly by trochu poladit, jinak jsou OK, mě vyhovují víc než kostka, jsou malé a nepřekážejí.


Safra, to dole na tom voskovym papíře je mi povědomý. Dostal jsem to spolu se soustruhem, akorát mi schází ten "pěšec" vpravo. Ovšem zrovna ten pěšec co ho nemám bych chápal k čemu je, ale na co je teda to co mám?

Díky

Hans


Aha, už jsem to asi pochopil. Ten pěšec drží to železo se šroubem a podložkama co mam já a až mezi ty podložky se dává nůž. No, to je pravda prostorově opravdu trochu náročný. Ale nejspíš to umožní jít víc za roh.

No nic, tak buď nějak udělám toho pěšce, no a nebo koupim tu strojařskou kostku a k ní podstavec.

Děkuju všem že jste mi pomohli si to projasnit.

Hans


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Štv Feb 15, 2018 5:48 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Aug 18, 2012 9:46 pm
Príspevky: 160
jvalik píše:
jvalik píše:
Lorch píše:
To na modrém soustruhu je originál. Přidávám fotky mých držáků. Chtěly by trochu poladit, jinak jsou OK, mě vyhovují víc než kostka, jsou malé a nepřekážejí.


Safra, to dole na tom voskovym papíře je mi povědomý. Dostal jsem to spolu se soustruhem, akorát mi schází ten "pěšec" vpravo. Ovšem zrovna ten pěšec co ho nemám bych chápal k čemu je, ale na co je teda to co mám?

Díky

Hans


Aha, už jsem to asi pochopil. Ten pěšec drží to železo se šroubem a podložkama co mam já a až mezi ty podložky se dává nůž. No, to je pravda prostorově opravdu trochu náročný. Ale nejspíš to umožní jít víc za roh.

No nic, tak buď nějak udělám toho pěšce, no a nebo koupim tu strojařskou kostku a k ní podstavec.

Děkuju všem že jste mi pomohli si to projasnit.

Hans



Nejlepší je nůž přímo do pěšce, jako to je na prvnim obrázku.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Ned Feb 18, 2018 10:36 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Aug 07, 2016 12:51 pm
Príspevky: 32
Tak to zatim zkusim s tim pěšcem, protože spíš na mě bude mít čas soustružník než frézař. Sice se na to moc netvářil, ale nějak už to dopadne. Děkuju všem :-)

Hans


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Uto Mar 20, 2018 7:01 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Klucíííí,
ještě se dá sehnat nový Ligmet??? Nebo jeho části, ve fabrice, kde se vyráběli??? Nekupoval to někdo z vás před pár lety, nebo nezjišťoval???
Díky moc a ať se točí,
zatím s námi točí asi ty chřipajzny, co.
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Uto Mar 20, 2018 8:26 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Júl 03, 2015 4:01 pm
Príspevky: 113
Bydlisko: Opočno pod Orl.h.
jiri tovarys píše:
Klucíííí,
ještě se dá sehnat nový Ligmet??? Nebo jeho části, ve fabrice, kde se vyráběli??? Nekupoval to někdo z vás před pár lety, nebo nezjišťoval???
Díky moc a ať se točí,
zatím s námi točí asi ty chřipajzny, co.
jirka

Ahoj Jirko ve fabrice jsem byl osobně je to asi 6let .Soustruhy dělaly hlavně na vývoz.Jednání příjemné ale neprůstřelné,součásti strojů neprodávají ale třeba to je jinak.Adresa Ligmed SD AS. Hradec Králové Dvorská 503 11 na stránkách jsou kontaktní telefony.Z Orliček zdraví Honza


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Str Mar 21, 2018 10:03 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Yetti píše:
jiri tovarys píše:
Klucíííí,
ještě se dá sehnat nový Ligmet??? Nebo jeho části, ve fabrice, kde se vyráběli??? Nekupoval to někdo z vás před pár lety, nebo nezjišťoval???
Díky moc a ať se točí,
zatím s námi točí asi ty chřipajzny, co.
jirka

Ahoj Jirko ve fabrice jsem byl osobně je to asi 6let .Soustruhy dělaly hlavně na vývoz.Jednání příjemné ale neprůstřelné,součásti strojů neprodávají ale třeba to je jinak.Adresa Ligmed SD AS. Hradec Králové Dvorská 503 11 na stránkách jsou kontaktní telefony.Z Orliček zdraví Honza


Honzo, moc děkuji, já věděl, že jsem s někým mluvil,
ale ta paměť.
Díky moc, předám dál kamarádovi, co má zájem
a mějte se hezkyyyy
jirka
a v Kloboukách to roztočíme :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Sob Mar 31, 2018 9:30 pm 
Offline

Registrovaný: Str Feb 14, 2018 11:51 pm
Príspevky: 24
Bydlisko: Trenčín
Máte prosím niekto skúsenosť s Holzstar DB 450? Chcel by som ho kúpiť ako svoj prvý sústruh. Celkom sa mi pozdáva ale neviem ako je to s výkonom motora. Udávajú 370W a niekde som zachytil info, že cca po 30 min. sa motor prehrieva a ochrana ho vypne. Je udávaný výkon dostačujúci na pozdĺžne sústruženie medzi hrotmi? Vopred ďakujem za vaše odpovede.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Ned Apr 01, 2018 9:29 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Aug 01, 2017 9:41 pm
Príspevky: 21
Kováčik píše:
Máte prosím niekto skúsenosť s Holzstar DB 450? Chcel by som ho kúpiť ako svoj prvý sústruh. Celkom sa mi pozdáva ale neviem ako je to s výkonom motora. Udávajú 370W a niekde som zachytil info, že cca po 30 min. sa motor prehrieva a ochrana ho vypne. Je udávaný výkon dostačujúci na pozdĺžne sústruženie medzi hrotmi? Vopred ďakujem za vaše odpovede.


Ahoj, mám Holzmann 460FXL což je asi hodně podobný strojek, dělám na něm skoro denně i pár hodin a jede v pohodě. Dělal jsem i jasanove kousky o váze přes 2kila a dá se to. Nečekej že budeš ubírat centimetrove struzinky, pěkně v klidu, pomalu a opatrně. Ono, dvoukilovy kus dřeva je slušný projektil.
Jarda Orion


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Ned Apr 01, 2018 10:08 am 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
Orion1757 píše:
Kováčik píše:
Máte prosím niekto skúsenosť s Holzstar DB 450? Chcel by som ho kúpiť ako svoj prvý sústruh. Celkom sa mi pozdáva ale neviem ako je to s výkonom motora. Udávajú 370W a niekde som zachytil info, že cca po 30 min. sa motor prehrieva a ochrana ho vypne. Je udávaný výkon dostačujúci na pozdĺžne sústruženie medzi hrotmi? Vopred ďakujem za vaše odpovede.


Ahoj, mám Holzmann 460FXL což je asi hodně podobný strojek, dělám na něm skoro denně i pár hodin a jede v pohodě. Dělal jsem i jasanove kousky o váze přes 2kila a dá se to. Nečekej že budeš ubírat centimetrove struzinky, pěkně v klidu, pomalu a opatrně. Ono, dvoukilovy kus dřeva je slušný projektil.
Jarda Orion


Nazdar. Začínal jsem s Promou 450 s udávaným výkonem 370W, což jsem velmi brzy začal mít za nedostatečné. Přehřívání jsem nezaznamenal, ale když jsem se už osmělil v práci se struhy, každou chvíli jsem ho zastavil. Holzmann 460 měl udávaný výkon 500W a bylo to znát. Nevím, jaké jsou v současné době cenové relace, ale šel bych raději po silnějším stroji.
Zdraví Jindra


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Ned Apr 01, 2018 7:05 pm 
Offline

Registrovaný: Str Feb 14, 2018 11:51 pm
Príspevky: 24
Bydlisko: Trenčín
Jindra píše:
Nazdar. Začínal jsem s Promou 450 s udávaným výkonem 370W, což jsem velmi brzy začal mít za nedostatečné. Přehřívání jsem nezaznamenal, ale když jsem se už osmělil v práci se struhy, každou chvíli jsem ho zastavil. Holzmann 460 měl udávaný výkon 500W a bylo to znát. Nevím, jaké jsou v současné době cenové relace, ale šel bych raději po silnějším stroji.
Zdraví Jindra

Aby som pravdu povedal, uvažujem tak, že pri výkone 370 W sa v prípade mojej chyby pri práci so struhom hradiel zastaví skorej ako by sa struh zakúsol a kopol. Uvažujem dobre?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Pon Apr 02, 2018 6:17 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
Kováčik píše:
Jindra píše:


Aby som pravdu povedal, uvažujem tak, že pri výkone 370 W sa v prípade mojej chyby pri práci so struhom hradiel zastaví skorej ako by sa struh zakúsol a kopol. Uvažujem dobre?


Při chybně nastaveném struhu se kousne i slabší soustruh. Pokud je nástrojová opěrka blízko obráběného povrchu, pak při délce struhu s rukojetí není pravděpodobné, že by ani 0,5kW motor vyrazil struh z ruky. Nemám zkušenosti s motory o výkonu 1kW a více. Pokud si nechceš dělat postupně sbírku soustruhů od nejmenšího výše, asi by bylo vhodnější pořídit si maximum, co si můžeš dovolit, a v dané cenové relaci co nejsilnější soustruh s maximální výškou osy rotace nad ložem. Ani zánovní soustruh už neprodáš cenu blízkou ceně pořizovací. Více nejsem schopen poradit.
Zdraví Jindra


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Str Apr 04, 2018 10:17 am 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 03, 2017 7:32 pm
Príspevky: 6
Bydlisko: Uherský Brod
Zdravím všechny soustružníky. Měl bych dotaz. Rád bych si pořídil lícní desku se špuntíkama, abych mohl uchytit misku a opracovat její dno zvenčí. Mám soustruh Holzmann d 460 fxl a sklíčidlo z unimaxu inout 4. Mohl by mi někdo poradit co by se na to hodilo ?

díval jsem se po něčem takovém
http://drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=5695
pasovalo by to ?

příp. jak to máte vyřešené vy ?

díky


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Str Apr 04, 2018 11:32 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Aug 01, 2017 9:41 pm
Príspevky: 21
Venouš píše:
Zdravím všechny soustružníky. Měl bych dotaz. Rád bych si pořídil lícní desku se špuntíkama, abych mohl uchytit misku a opracovat její dno zvenčí. Mám soustruh Holzmann d 460 fxl a sklíčidlo z unimaxu inout 4. Mohl by mi někdo poradit co by se na to hodilo ?

díval jsem se po něčem takovém
http://drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=5695
pasovalo by to ?

příp. jak to máte vyřešené vy ?

díky


Ahoj,
samo-doma výroba z překližky tzv. Longworth chuck, na D460 ti bohatě stačí s 6 špunty. Příklad výroby najdeš třeba tady https://www.woodcraft.com/blog_entries/ ... n-thompson

Jarda - Orion


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Pon Apr 15, 2019 8:14 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Jan 28, 2013 7:46 pm
Príspevky: 97
Ahoj všichni,
zeťák jakožto ředitel neziskové vzdělávací instituce v Rosicích u Brna mě poprosil, zda bych nemohl dorazit se soustruhem na Den dětí, který organizují v Rosicích 1.6.2019. Slíbil jsem mu to, ale bude to fuška s mým soustruhem, který není na takovéto přejíždění stavěný. Proto bych se rád zeptal, jestli by někdo z okolí Brna nebo jihomoravského regionu nebyl ochotný zapůjčit na jeden den nějaký menší stroj ideálně se stojanem. Vercajk, sklíčidlo atd. bych samozřejmě použil své. Samozřejmě bych to nechtěl zadarmo...
Případně pokud by měl někdo chuť se spoluúčastnit, budu jedině rád. Jde o to tam předvést jak se soustruží, vyrobit děckám káču nebo je opatrně nechat si to osahat. Případně udělat výstavku výrobků s možností prodeje...
Díky za jakoukoliv nabídku.
Mějte se krásně.
Vojta.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: soustruhy - točovky
PoslaťNapísal: Uto Apr 16, 2019 4:59 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
ahoj Vojto,
mam soustruh na kurzy Holzmann D510. tak ti je k dispozici.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1095 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 69, 70, 71, 72, 73

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com