Aktuálny čas je Pia Apr 19, 2024 8:52 pm

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 47  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Dec 16, 2012 10:27 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Zdar Jardo,
schválně jsem sedl po přečtení Tvé reakce na cenu z Lidlu. Nebyl jsem si uplně jistý, jestli nešly penízky zbytečně.
Tady je výsledek - za výseky ( 30 ks ) od Inny bych dal 104,60 Kč
- za pásy ( 30 ks ) od Inny 114,90 Kč ( nebo levnější 94 ) u těch třeba dodat, že jsou o pár milimetrů širší i delší
a k tomu poštovné 120 Kč.
Vyplývá, že to nebyl z finančního hlediska až tak velký výbuch. Jak to bude s broušením, dám vědět po vyzkoušení.
Jinak věřím, že u těch nástrojů je to neodiskutovatelné !
Zdar

Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Dec 19, 2012 10:15 am 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 28, 2011 9:59 pm
Príspevky: 54
Já u nich nakupuju když se sejde víc věcí, třeba jsem si pořídil nosiče výseků pro každou hrubost šmirglu nebo mě po letech dojdou rutilové elektrody tak koupím dvě kila a podobně. Když je nákup za pár stovek tak se poštovné ztratí. Pokud jde o trvanlivost výseků se sucháčem, je dobrá, když mají pryč okraje, používám je na broušení v ruce a jsou málem na furt. Měj se, Jarda.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Jan 06, 2013 2:51 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Sep 22, 2011 12:36 pm
Príspevky: 164
Bydlisko: Veľký Krtíš
Reakcia na rezbárske vlákno:
jiri tovarys píše:
... a potíže s rozuměním mluveného slova se budou prohlubovat :-( ...
... Pozn.zejm.pro starší soudřevaře:
Tebokan zlepšuje prokrvení VŠEHO na periferii :-) ...

Tak tento problém s rozumením sa u mňa najviacej prejavuje pri manželke, vidím, počujem, no nerozumiem :D Nejaká rada, recept, tabletôčka, ... pre zlepšenie by sa nenašla? :)

No vážne, to pískanie je problém asi viacerých. Ja som v mladosti na to vybral aj nejaké papaverínové injekcie, no nepomohlo. Skúsim sa pozrieť za Tebokan-om na Slovensku a naozaj, naozaj, celkom určite nie preto, že potrebujem prekrviť nejaké iné periférie :D

Nech sa darí.
P. :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Jan 06, 2013 5:25 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
No fakt, teď jsem tu vatu vytáhl a je to Nový svět :-D
Jak žiješ starý barde? Tvoříš?

No Poldo, misky točím a rozdávám pořád, ale mám teď takový tvůrčí útlum co se týče nových věcí v tokárstvu. Vánoce proběhly kolem, že jsem je ani nestačil užít a furt se všude šturmovalo v práci i doma. Prostě jsem nestihl dobít baterky. Též rýpu do kde čeho a zkouším nějaké nožíky, ale to neuděláš za jedno odpoledne jako misku, navíc u mě to je proces - musím se hrabat pár dní na internetu a v knížkách než "otěhotním" nějakou myšlenkou. A s tím pískáním - to může myslím taky dělat i neléčený vysoký tlak, ale pryč od tohoto tématu, jinak nám Ti mladí vynadají do hypochondrických stréců :D .

Tož tak Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Jan 06, 2013 6:25 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Dec 28, 2010 10:14 pm
Príspevky: 408
Radim Kocián píše:
No fakt, teď jsem tu vatu vytáhl a je to Nový svět :-D
Jak žiješ starý barde? Tvoříš?

No Poldo, misky točím a rozdávám pořád, ale mám teď takový tvůrčí útlum co se týče nových věcí v tokárstvu. Vánoce proběhly kolem, že jsem je ani nestačil užít a furt se všude šturmovalo v práci i doma. Prostě jsem nestihl dobít baterky. Též rýpu do kde čeho a zkouším nějaké nožíky, ale to neuděláš za jedno odpoledne jako misku, navíc u mě to je proces - musím se hrabat pár dní na internetu a v knížkách než "otěhotním" nějakou myšlenkou. A s tím pískáním - to může myslím taky dělat i neléčený vysoký tlak, ale pryč od tohoto tématu, jinak nám Ti mladí vynadají do hypochondrických stréců :D .

Tož tak Radim.



s tím tlakem jsi narazil hřebíček na hlavičku :-( ale fakt pryč od toho :-D s vánocema máš pravdu, představoval jsem si kolik toho neudělám a málem nula od nuly pošla :-D tak ať nám to tady všem v tom novém roce dobře točí :-D Polda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Jan 16, 2013 2:32 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
Když jsem se kochal bloumáním po galerii, napadl mne problém s focením. Dost často se mi nedaří dostat obrázky s přirozenou barvou dřeva přes různé čarování s vyvažování bílé. Sice mám možnost upravovat teplotu barev v počítači, ale to mne moc nebaví. Jaké s tím máte zkušenosti vy, soudruzi soustružníci? (slovo "soudruzi" jsem si vypůjčil od A.Jiráska ze Starých pověstí českých)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Jan 17, 2013 9:43 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Jindra píše:
Když jsem se kochal bloumáním po galerii, napadl mne problém s focením. Dost často se mi nedaří dostat obrázky s přirozenou barvou dřeva přes různé čarování s vyvažování bílé. Sice mám možnost upravovat teplotu barev v počítači, ale to mne moc nebaví. Jaké s tím máte zkušenosti vy, soudruzi soustružníci? (slovo "soudruzi" jsem si vypůjčil od A.Jiráska ze Starých pověstí českých)


To máš jednoduché. Ak máš kompakt - dá sa to aj nadstavením na niektorý z režimov. Plná automatika síce dokáže veľa, ale nie je všemocná. Mám síce zrkadlovku, celkom dobrý objektív, ale keď chcem urobiť dobrú fotografiu, bez postprocesu to nie je ono. Ako som spomenul - nastavenie fotoaparátu je síce dobrá vec, ale nie vždy sa dá predísť nedostatlkom - viac mi vyhovuje to doladenie v programe.
Spracúvam fotografie z RAWu, ale pre bežné použitie postačuje aj úprava JPGov. RAW rieši aj nedoexponované, či preexponované snímky. Trávim s tým ale hóóodne času, teda ako ho ušetriť asi nepomôžem..


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Jan 20, 2013 5:54 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 28, 2011 9:59 pm
Príspevky: 54
Radime, vysoký tlak nebolí a když začne bolet, je pozdě. U doktorů se zastav, polykat každé ráno pilulku zas není takový opruz. Po vysokém tlaku tvrdnou cévy (arterioskleroza), tvrdé cévy zvýší tlak a tak dokola, až odejdou ledviny. Kdo by nám psal na blog. Jarda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Jan 20, 2013 6:47 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Dec 28, 2010 10:14 pm
Príspevky: 408
tak se podívejte jak se změnilo tokárstvo od roku 1921

http://www.archive.org/stream/arteducationinwo00kleniala#page/n0/mode/2up


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Jan 20, 2013 6:51 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Poldíku klid, klid - podível se na naši krysičku s vlkošem - no problem- :D


Prílohy:
IMG_21121.jpg
IMG_21121.jpg [ 81.89 KiB | Zobrazené 13618 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Jan 20, 2013 7:11 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Jaroslav Machaj píše:
Radime, vysoký tlak nebolí a když začne bolet, je pozdě. U doktorů se zastav, polykat každé ráno pilulku zas není takový opruz. Po vysokém tlaku tvrdnou cévy (arterioskleroza), tvrdé cévy zvýší tlak a tak dokola, až odejdou ledviny. Kdo by nám psal na blog. Jarda


Jardo, děkuji za starostlivost - pilulky polykám. Snažím se nám to občas zpestřit nějakým fórkem a dokud mě někdo sprostě nevynadá tak občas psát budu. Ahoj Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Jan 20, 2013 9:46 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
hand64 píše:
tak se podívejte jak se změnilo tokárstvo od roku 1921

http://www.archive.org/stream/arteducationinwo00kleniala#page/n0/mode/2up


Poldiku fajn, ale tady by to zapadlo, dám to do "zajímavé linky" ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Feb 03, 2013 3:31 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 23, 2011 1:11 pm
Príspevky: 417
Bydlisko: BRNO
Přátelé, kamarádi, ...
nedá mi to, abych Vám tady neukázal světovou špičku , momentálně na České scéně
Mistrovskou čepel od Serrgeje Tichomirova, dokončoval můj kamarád Roman z Bílovic nad Svitavou, bronz a mroží zub, zadání bylo " keltský motiv"

Jestli to sem nepatří, tak prosím adminy, ať to smáznou,

Nebo tady někde uprostřed stránky:
http://knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g ... 2000&p=102


Prílohy:
RO-m.jpg
RO-m.jpg [ 109.25 KiB | Zobrazené 13546 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Feb 07, 2013 12:14 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Nov 18, 2011 1:35 am
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno
Kamarádi poraďte.
Konečně mi po nemocech vybyl čas na zpracování chyceného javora získaného dík velkorysosti mistra Lexy. Ale nastal problém
Príloha:
houby01.jpg
houby01.jpg [ 167.51 KiB | Zobrazené 13473 krát ]
Príloha:
houby2.jpg
houby2.jpg [ 91.74 KiB | Zobrazené 13473 krát ]
Príloha:
houby3.jpg
houby3.jpg [ 195.36 KiB | Zobrazené 13473 krát ]

Co s tím? mám počkat do jara a sklidit úrodu, doufám že jsou jedlé. Pokud jsou nejedlé, začnu tvořit( no to jsem přehnal), raději řeknu zpracovávat na misky nebo duťáky. Ale i tady mám trochu problém. Když už je to takhle chycené, nevyraší začas z duťáku houbička, stačí povrchová úprava tvrdým olejem nebo je třeba aplikovat nějaký houbostop? Babo raď. Protože jediná baba na tomto fóru tzv Babakatka se po úvodním antré odmlčela, je to na Vás. Předem dík za všechny (i nekvalifikované) odpovědi. Honza


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Feb 07, 2013 1:24 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
Penízovka Sametonohá, výborná jedlá podzimní a zimní houba. Neměj strach že na vytočené misce vyroste. Dřevo jak trochu ztratí vlhkost nebo vyschne tak houby přestanou růst. Jinak by jsem asi misku nenapouštěl kromě oleje. Co na to odborníci? Jirka,Radim,Gurt....................... :D


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 47  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com