Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:27 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 47  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Ned Máj 28, 2017 8:09 pm 
Offline

Registrovaný: Str Júl 28, 2010 3:07 pm
Príspevky: 115
Bydlisko: opava
já měl podobný problém na motorové pile a stačilo vyměnit lištu a i na tupý řetěz už to nepodřezávalo


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Máj 31, 2017 8:44 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Potřeboval jsem nalisovat ložisko na hřídel vřeteníku nového soustruhu.
Objednal jsem se na 12t lis, protože posledně z mého 3t tekl olej.
Dnes jsem využil manž. nepozornosti a hřídel dal na mražák, ložisko na slunko, že se na něm nedala udržet ruka-a šlo to jako po másle . Doma. Nikam jsem nemusel. Asi hraje roli i to, že hřídel je děravá.
Překvapilo mě, jak až velký to mělo vliv, ten rozdíl teplot.
Z tohoto pohledu montáž snazší jak demontáž, to se dá jen nahřát ložisko, ale stejně prohříváte i hřídel.
Tak chutě do toho.
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Máj 31, 2017 9:42 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Jirko, ty kluku šikovná. Vymyslet to byla určitě hračka, ale vystihnout ten okamžik nepozornosti manželky....to se cení... :D jako u nás doma... :D Tak ať se daří....


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pon Jún 05, 2017 3:42 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
Nazdar kluci soustružníci.
Potřebuju poradit, jak naostřit (nabrousit) vrták do dřeva. Existuje na to nějaký přípravek?
Jindra


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pon Jún 05, 2017 4:06 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Jindra píše:
Nazdar kluci soustružníci.
Potřebuju poradit, jak naostřit (nabrousit) vrták do dřeva. Existuje na to nějaký přípravek?
Jindra




No pokial mysli nabrus na vrtaku ako do kovu t.j. cca110 stupnov tak sa daju kupit tie male hoby brusky ako napr toto https://www.youtube.com/watch?v=q5YhUwUrDoM ,no ak myslis nabrus ako toto http://www.supernaradie.sk/prislusenstv ... ove-vrtaky (forstnerov vrtak ) zver to odbornikom .Ak mas vsak na mysli nejaky mali vrtak do cca 10 mm tak to skus s starsim kusom normalne z ruky na nejakom uzkom kotuciku .Prvy asi nebude to prave orechove ale rychlo to dostanes do ruky ,staci pozorne prezriet original a potom to len napodobnit.Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Uto Jún 06, 2017 1:30 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Sep 07, 2015 12:16 am
Príspevky: 231
Bydlisko: Skalica
V sobotu som si priviezol zo zberného dvora mikrovlnku s tým že z nej vykuchám trafo a vyskúšam si woodburning - vypaľovanie pomocou elektriky ako to predvádzal chlapík v Nemecku pri vedľajšom stánku. S Božetěchom sme urobili priemyselnú špionáž ako to má zapojené - jednoduché, nič extra na tom nie je.
http://soutokari.rajce.idnes.cz/2017-5- ... G_7897.jpg
http://jindraki.rajce.idnes.cz/DFT_2017 ... C_0182.jpg

Pani v zbernom dvore ma upozornila že nech si nerobím nádeje že nájdem niečo funkčné, lebo tie funkčné si obvykle rozoberú zamestnanci. Povedal som jej čo mám za ľubom, povedala že nech sa pozriem či tam niečo leží vonku pred kontajnerom na zemi, ak nie tak mi odomkne mrežu na kontajneri kde to skladujú. Na zemi ležal jeden kúsok zn. TESCO, tak som ju vzal a odviezol si ju domov. Mikrovlnka vyzerá dobre, evidentne málo používaná. Po odkapotovaní som si povedal, že pred vykuchaním trafa ju ešte vyskúšam, či je funkčná - nešla, po zapnutí ani ťuk, evidentne problém v napájaní. Premeral som poistku - vadná. Nemal som náhradnú, tak som tam namiesto nej ako provizórium vrazil skrutku a po zapnutí mikrovlnka funguje ako nová. Normálne mám dilemu, či ju mám zničiť vymontovaním trafa, alebo si ju mám nechať, je lepšia a novšia ako tá čo máme už dlhé roky v kuchyni...

_________________
Štefan


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Uto Jún 06, 2017 2:50 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Štefane pár mých postřehů. Mikrovlnky z Tesca používáme v práci pro ubytované žáky. Jsou stále v provozu a vydrží tak max. rok. Bývají slabé. Často vyhoří. Z jedné takové jsem vymontoval trafo a kamarád mi to zapojil a zkoušel jsem také vypalování a nic moc. Chce to vybrat takovou mikrovlnku, která je silnější. Pokud ti funguje nechal bych si ji v dílně pro sušení což se mi v poslední době osvědčilo a hledal bych nějakou s více Watty. Hurykan


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Uto Jún 06, 2017 8:47 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Sep 07, 2015 12:16 am
Príspevky: 231
Bydlisko: Skalica
Hurykan píše:
Štefane pár mých postřehů. Mikrovlnky z Tesca používáme v práci pro ubytované žáky. Jsou stále v provozu a vydrží tak max. rok. Bývají slabé. Často vyhoří. Z jedné takové jsem vymontoval trafo a kamarád mi to zapojil a zkoušel jsem také vypalování a nic moc. Chce to vybrat takovou mikrovlnku, která je silnější. Pokud ti funguje nechal bych si ji v dílně pro sušení což se mi v poslední době osvědčilo a hledal bych nějakou s více Watty. Hurykan


Bohužiaľ na danom mieste som si nemohol vyberať podľa výkonu...
Tiež som uvažoval nad tým že si ju nechám v dielni na sušenie, ale v dielni je príliš veľa prachu, ktovie ako dlho by v takom prostredí vydržala. Samotné trafo je pripojené pomocou odpojiteľných kontaktov (faston konektory), takže môžem vyskúšať vypaľovanie tak že odpojím sekundár a pripojím tam elektródy bez demontáže z mikrovlnky. A možno tým získam multifunčný prístroj... :-)

_________________
Štefan


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Uto Jún 06, 2017 9:07 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Š.J. píše:
Hurykan píše:
Štefane pár mých postřehů. Mikrovlnky z Tesca používáme v práci pro ubytované žáky. Jsou stále v provozu a vydrží tak max. rok. Bývají slabé. Často vyhoří. Z jedné takové jsem vymontoval trafo a kamarád mi to zapojil a zkoušel jsem také vypalování a nic moc. Chce to vybrat takovou mikrovlnku, která je silnější. Pokud ti funguje nechal bych si ji v dílně pro sušení což se mi v poslední době osvědčilo a hledal bych nějakou s více Watty. Hurykan


Bohužiaľ na danom mieste som si nemohol vyberať podľa výkonu...
Tiež som uvažoval nad tým že si ju nechám v dielni na sušenie, ale v dielni je príliš veľa prachu, ktovie ako dlho by v takom prostredí vydržala. Samotné trafo je pripojené pomocou odpojiteľných kontaktov (faston konektory), takže môžem vyskúšať vypaľovanie tak že odpojím sekundár a pripojím tam elektródy bez demontáže z mikrovlnky. A možno tým získam multifunčný prístroj... :-)


ohříval bych si s ní v zimě v dílně svařák a na vypalování sehnal výkonnější :-).
Jak jsem již psal-mne na šroťák už nepustí :-( :.-( :-(


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Jún 07, 2017 4:41 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Borci bacha!!!
V tomto případě se spletete jen jednou !
Laboruji s tím už delší dobu a pořád mám dost velké obavy, bo jde fakt o život.
Božetěch


Prílohy:
IMG_8238.JPG
IMG_8238.JPG [ 180.06 KiB | Zobrazené 11426 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Jún 07, 2017 4:47 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Mám dotaz na kluky ze Slovenska.
Je dálnice D2 přes Dunaj směrem od Stupavy a D1 kolem Bratislavy placený úsek nebo ne? Vezu neteř na letiště a nerad bych platil pokutu.
Mapy sice zahrnuly tento kus do neplacených, ale rád bych měl jistotu.
Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Jún 07, 2017 6:04 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Jún 08, 2015 9:27 am
Príspevky: 384
Bydlisko: Myjava
Božetěch píše:
Mám dotaz na kluky ze Slovenska.
Je dálnice D2 přes Dunaj směrem od Stupavy a D1 kolem Bratislavy placený úsek nebo ne? Vezu neteř na letiště a nerad bych platil pokutu.
Mapy sice zahrnuly tento kus do neplacených, ale rád bych měl jistotu.
Božetěch

dalnice cez mesto nejsu platene


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Jún 07, 2017 7:00 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Božetěch píše:
Borci bacha!!!
V tomto případě se spletete jen jednou !
Laboruji s tím už delší dobu a pořád mám dost velké obavy, bo jde fakt o život.
Božetěch





Znovu súhlasím s Božom ! Bachaaaaaa, pri tomto ide fakt o život.Počítali sme to so synom, Take 900 Watove trafo (MOT )vam prskne iskru cez vzduch hoci aj po povrchu misky ale vyboj sa nemusí vypnut ani po 800 mm.Tu drobna chyba znamena vskutku spopolnenie .Apropo niekde na youtube ,odkaz bol aj tu, to borec potiera nejakym roztokom asi to bola jedla soda čo silne zvysovalo vodivost.Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Jún 08, 2017 7:36 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Sep 07, 2015 12:16 am
Príspevky: 231
Bydlisko: Skalica
Božetěch píše:
Mám dotaz na kluky ze Slovenska.
Je dálnice D2 přes Dunaj směrem od Stupavy a D1 kolem Bratislavy placený úsek nebo ne? Vezu neteř na letiště a nerad bych platil pokutu.
Mapy sice zahrnuly tento kus do neplacených, ale rád bych měl jistotu.
Božetěch


Ako píše Lubo, vo vnútri BA nepotrebuješ diaľničnú známku. Úsek D2 od Kútov do BA sa dá pohodlne prejsť po paralelných okreskách, pri Lamači vojdeš na diaľnicu a za cca 25 minút si na letisku (ak teda ideš na letisko BA...). Na petržalskej strane (za Dunajom) sa diaľnica rozdvojuje, treba si dať pozor, aby ťa to nehodilo na Budapešť (priamy smer), z pohľadu vodiča to vyzerá ako keby si odbočoval doprava (a vzápätí sa diaľnica cez nadjazd stočí doľava...). Pred Prístavným mostom (druhý most cez Dunaj) bývajú v špičkách (hlavne ráno) zápchy, treba na to myslieť.


Prílohy:
d2.jpg
d2.jpg [ 51.26 KiB | Zobrazené 11378 krát ]

_________________
Štefan
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Jún 08, 2017 7:46 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Sep 07, 2015 12:16 am
Príspevky: 231
Bydlisko: Skalica
Ernest píše:
Božetěch píše:
Borci bacha!!!
V tomto případě se spletete jen jednou !
Laboruji s tím už delší dobu a pořád mám dost velké obavy, bo jde fakt o život.
Božetěch





Znovu súhlasím s Božom ! Bachaaaaaa, pri tomto ide fakt o život.Počítali sme to so synom, Take 900 Watove trafo (MOT )vam prskne iskru cez vzduch hoci aj po povrchu misky ale vyboj sa nemusí vypnut ani po 800 mm.Tu drobna chyba znamena vskutku spopolnenie .Apropo niekde na youtube ,odkaz bol aj tu, to borec potiera nejakym roztokom asi to bola jedla soda čo silne zvysovalo vodivost.Ernest


Bezpečnosť pri práci je dôležitá, dôležitejšia než práca samotná. :-)

Potretie roztokom jedlej sódy slúži na zvýšenie vodivosti, ale zároveň má aj bezpečnostný aspekt - usmerňuje smer elektrického prúdu tam, kam chceme aby smeroval. Bez toho roztoku by to nefungovalo - prúd by nešiel po povrchu dreva, ale neriadene cestou najmenšieho odporu.

P.S. Mikrovlnku som zatiaľ odložil do regálu, nemám na to čas. Možno ju budem používať na sušenie, možno v zime zohrievať nápoje, ešte keby to tak teraz v lete dokázalo chladiť pivo...

_________________
Štefan


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 47  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com