Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 5:54 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Nov 28, 2012 9:44 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Okt 06, 2012 9:09 pm
Príspevky: 23
Bydlisko: Roztoky u Prahy
Nazdar,
Mě ceny určuje žena :-) S klidných srdcem by řekla za tuhle misku 5-6 set protože je fakt hezká. A prodává, že to občas ani nestačím nafotit. Záleží taky, z jakého je to dřeva. Když se hůř shání, je to dražší...

Jediná zásada platí - stanov si cenu a buď s ní v pohodě. Pak jí bez problémů přijme i kupující.

Jinak točím, řežu, fotím, nedávám sem :-( Polepším se :-)

Láďa


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Nov 28, 2012 2:14 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Lada Vrany píše:
Nazdar,
Mě ceny určuje žena :-) S klidných srdcem by řekla za tuhle misku 5-6 set protože je fakt hezká. A prodává, že to občas ani nestačím nafotit. Záleží taky, z jakého je to dřeva. Když se hůř shání, je to dražší...

Jediná zásada platí - stanov si cenu a buď s ní v pohodě. Pak jí bez problémů přijme i kupující.

Jinak točím, řežu, fotím, nedávám sem :-( Polepším se :-)

Láďa


Díky,
to je v poho, hlavně že se točíííí :-)
ku radosti Tobě, ženě a stréců z Moravy.
Jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Nov 28, 2012 9:39 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
[quote="Lada Vrany"]Nazdar,
Mě ceny určuje žena

Nazdar chlapi,
s těma cenama se pereme všeci. Já bych volil přístup Ládíka - ať si určí cenu manželka, z praktického hlediska je to dobře, protože názor autora je pokřivený časem, který tomu věnoval, materiálem, náročností opracování atd.. Ty naše ženské jsou oproštěny těchto "hovadin svazujících obchod" a jdou na to ryze z praktického hlediska líbí x nelíbí se to zákazníkovi ( manželce) zaplať a nazdar nebo ahoj příště.
Já jsem v tomto ryzí amatér, páč moje rodina a moji známí, kteří mi poskytují materiál, vyrábějí pomůcky apod. odebrali protislužbou zatím 100 % mojí produkce a mám pocit, že jsem jim furt zavázán jak po nich pořád něco chci a nemám zatím pocit, že bych je tím otravoval. Nebo směňuji s kamarády - obzvlášť Poklop mě potěšil - ale ticho, pst neřikejte to nikomu chtěl tu moji sůvičku-vajíčko jako dárek pro manželku, tak jsem mu ji dal a dostal jsem oko olivy oplátkou. Takže i hříbkáč jako já může potěšit manželku profíka :D :D :D .

Ahoj chlapci.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Nov 28, 2012 10:51 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Jo, jo, baby mají na to svůj náhled - vidí, co to stojí úsilí a zároveň posoudí i praktičnost ve spojení s estetikou. Je pravdou, že někdy až srdíčko bolí, když jdou nějaké věci z domu za to, co nám se zdá málo a kupujícímu přestřelené.
Je třeba skouknout prodejce v jaké povrchovce to hrnou ven...
Podle mého, co jsem zatím viděl na trzích, by většina z nás tohle nepustila z dílny a za cenu by se našinec styděl !
Jirko ten ořech byl podstřelený - všichni víme, jak ladíš povrchovku - jde o o to vážit si své práce, ale také materiálu, který se nevylisoval ve fabrice za pět minut, no a amortizace strojů se spotřebním materiálem se musí také někde projevit.
Ještě jeden můj postřeh ve spojitosti s tím lisováním - jasanová miska bez kazu, s vyleštěným povrchem, mi byla označena za umakartovou maketu. Naproti tomu kazy a kůra ponechaná ve stěně misky, stejně jako červotoč a tesařík v dubu byly vysoce hodnoceny.
Nedělám na kšeft, ale chci aby si lidé uvědomili, že si chtějí pořídit kus živého materiálu a to prostě něco stojí...

Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Nov 29, 2012 10:06 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Naproti tomu kazy a kůra ponechaná ve stěně misky, stejně jako červotoč a tesařík v dubu byly vysoce hodnoceny.
Nedělám na kšeft, ale chci aby si lidé uvědomili, že si chtějí pořídit kus živého materiálu a to prostě něco stojí...

Božetěch[/quote]

Přesně tohle obdivuji na Jaríkových miskách.
Že nechá takhle vyniknout to dřevo.
Taky to zkouším, ale stále mi nakonec vyjde něco docela vyumělkovaného.
Poslední zkušenost ale mám takovou-křehké mísy nešly z ruky do ruky, to ty masivní, co člověk nemá strach je chytnout, osahat, poobracet v rukách.Jasně že mám milion polotovarů na křehotinky, do kterých se mně teď už nechce.Na silnější stěnu nezbyl matroš :-(

Díky za názory.

Boži, nepojedeš služebně nakupovat do KM skladu?
Nemusel bych být doma, nachystal bych Ti to.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Nov 29, 2012 11:39 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Ahoj Radime,
nemáš prosím Tě plnou schránku PM?
Omrkni to.
Jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Nov 29, 2012 7:37 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
ohledně cen, mě kdysi posunul ve vyrovnání jeden šéf, když jsme se bavili o cenách...
člověk by se neměl přeceňovat, ale ani podceňovat, to je první pravidlo, ale dost všeobecné.
někdy i višší cena je cen(n)a, když to opravdu někdo chce, tak to chce.
Dokonce někteří levnější věc nekoupí a dražší ano i když jde o stejnou kvalitu (v nejširším slova smyslu)
jistě že jsem se mockrát na jarmarcích setkal s lidmi, kterým jsem nechtěl něco prodat. už když to brali, tak to pro ně bylo jen kus masa. Ale nechsi být masařem, na to jsou jiní...
Jindy bych je nejraději rozdal, když člověk vidí s jakým smyslem to někteří (především ženy) berou do rukou. je v tom cítit pokora a úcta...

Jinak popravdě si nemyslím že to kolik času jsme investovali, se dá násobyt nějákým koeficientem a výjde nám cena. Jistě by se tam měla promítnouti i zručnost, nápad a jiné přidané hodnoty.

je to ale opravdu velmi "kluzké" téma, až téměř neuchopitelné, nebot každý na něj hledí od jinud. někteří řeknou že peníze nehrají žádnou cenu a jiní by to bez odměny fin. nedělali (ti tu ale na foru aktivně se vyskytující ani nejsou)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Nov 29, 2012 8:41 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
gurt píše:
ohledně cen, mě kdysi posunul ve vyrovnání jeden šéf, když jsme se bavili o cenách...
člověk by se neměl přeceňovat, ale ani podceňovat, to je první pravidlo, ale dost všeobecné.
někdy i višší cena je cen(n)a, když to opravdu někdo chce, tak to chce.
Dokonce někteří levnější věc nekoupí a dražší ano i když jde o stejnou kvalitu (v nejširším slova smyslu)
jistě že jsem se mockrát na jarmarcích setkal s lidmi, kterým jsem nechtěl něco prodat. už když to brali, tak to pro ně bylo jen kus masa. Ale nechsi být masařem, na to jsou jiní...
Jindy bych je nejraději rozdal, když člověk vidí s jakým smyslem to někteří (především ženy) berou do rukou. je v tom cítit pokora a úcta...

Jinak popravdě si nemyslím že to kolik času jsme investovali, se dá násobyt nějákým koeficientem a výjde nám cena. Jistě by se tam měla promítnouti i zručnost, nápad a jiné přidané hodnoty.

je to ale opravdu velmi "kluzké" téma, až téměř neuchopitelné, nebot každý na něj hledí od jinud. někteří řeknou že peníze nehrají žádnou cenu a jiní by to bez odměny fin. nedělali (ti tu ale na foru aktivně se vyskytující ani nejsou)


Adame, mluvíš mi z duše, ale nějak se s tím tématem musíme všichni vyrovnat.

Bohužel nemám čím přispět ahoj Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Nov 29, 2012 10:13 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
jiri tovarys píše:

Díky za názory.

Boži, nepojedeš služebně nakupovat do KM skladu?
Nemusel bych být doma, nachystal bych Ti to.



Jirko,
teď otvvíráme dvě nové prodejny a máme takové fofry, že se nestíhám ani podívat do dílny.
Veškeré pojížďky teď směřují buď do Znojma nebo Šternberku. Jeden den tu a druhý tam. Dvě hoďky jedna cesta - už padám na tvář a ráno se mi nechce z postele...
Poodložme to naše setkáníčko na kousek přívětivější čásek.

Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Nov 29, 2012 10:58 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Božetěch píše:
jiri tovarys píše:

Díky za názory.

Boži, nepojedeš služebně nakupovat do KM skladu?
Nemusel bych být doma, nachystal bych Ti to.



Jirko,
teď otvvíráme dvě nové prodejny a máme takové fofry, že se nestíhám ani podívat do dílny.
Veškeré pojížďky teď směřují buď do Znojma nebo Šternberku. Jeden den tu a druhý tam. Dvě hoďky jedna cesta - už padám na tvář a ráno se mi nechce z postele...
Poodložme to naše setkáníčko na kousek přívětivější čásek.

Božetěch

OK.
počká to na Tebe


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Dec 06, 2012 10:32 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Borci do Lidla !
Mají brusné výseky se sucháčem a za ten peníz se to hodí vyzkoušet i když jsem je dvakrát vrátil do regálu...
Vědět, že jsou k něčemu, vezmu jich víc. Máte někdo s nima zkušenosti ?
Výseky 125mm - 129 Kč
Obdélníky 93x185 mm - 99 Kč
Príloha:
P1015763.jpg
P1015763.jpg [ 117.73 KiB | Zobrazené 14050 krát ]


Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pia Dec 07, 2012 11:21 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Božetěch píše:
Borci do Lidla !
Mají brusné výseky se sucháčem a za ten peníz se to hodí vyzkoušet i když jsem je dvakrát vrátil do regálu...
Vědět, že jsou k něčemu, vezmu jich víc. Máte někdo s nima zkušenosti ?
Výseky 125mm - 129 Kč
Obdélníky 93x185 mm - 99 Kč
Príloha:
P1015763.jpg


Božetěch


Výseky kupuju už jen v Lidlu, ale měl jsem perforované, tyhle co jsi vyfotil nejsou, tak nevím, jestli je to stejné.
Kulaté jsou kvalitní, ty obdélníky když srovnám s Boschem orig.tak jsou horší, rychleji se sjedou.
Když už je o tom řeč, potřeboval jsem ty malé kotoučky 6cm tak jsem koupil na zkoušku p¨místo plátna papír na sucháč-7x14 cm 4,50 Kč, zrnitost 180 a spokojenost.
takže zůstanu u papíru.
Ten obdélník rozstřihnu napůl a lípnu celý čtvereček, jen sestřihnu rohy a nechám tak.
Bez vysekávání, obstřihávání a bez práce na zakulacení, v tom zrnu 180 dobrý.
Snažím se točit tak, abych začínal brousit od těch 180ti.Když se zadaří, dobrý pocit.
A hlavně, je to rychlé, bez škrábanců, poslední 4 ořechomísy se mi takto podařily, i díky
žiletkově ostrému struhu pana Dvořáka.
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Dec 12, 2012 5:47 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 17, 2011 10:47 pm
Príspevky: 321
Bydlisko: Prešov
ZAjtra sy chystam do lidlu.
Budu mať tie brusne papiere.
Okruhle kupujem zakaždým a som spokojný.
Tie obdlžnikove chcem skusiť ak budu na suchý zip tak to bnude super,zatial som na 7cm unašač obstrihaval z okruhlych ,ale bol to velky odpad.
Tak ako pisaj JirkA sa mi to hodi viacej.
Jang.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Dec 12, 2012 9:46 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
jang píše:
ZAjtra sy chystam do lidlu.
Budu mať tie brusne papiere.
Okruhle kupujem zakaždým a som spokojný.
Tie obdlžnikove chcem skusiť ak budu na suchý zip tak to bnude super,zatial som na 7cm unašač obstrihaval z okruhlych ,ale bol to velky odpad.
Tak ako pisaj JirkA sa mi to hodi viacej.
Jang.


Papír 7x14 cm je na sucháč, ale ne z Lidlu.
4,50 Kč nebo někde 5 Kč, koĺko to budě v eurách, neviem .
Kolečko za 2,50 je dobrá cena?
Měj se Jano na tom dálném východě pěkně
Jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Sob Dec 15, 2012 10:10 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 28, 2011 9:59 pm
Príspevky: 54
Božetěchu, ty ceny v Lidlu jsou šílené, koukni se na nástroje Inna, dávají 125mm šmirgl se sucháčem 5ks za 14.50 bez DPH a už jsem se zmiňoval i o dalším, třeba 40 mm vidiový sukovnk za 70 místo za sedm stovek. Jarda


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com