Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:45 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Čo by sme dokázali, ak by sme neboli lenivý...
PoslaťNapísal: Pon Feb 21, 2011 9:07 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Diskusia k článku http://www.rezbarstvo.sk/index.php?opti ... 3&Itemid=1 .


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Feb 21, 2011 11:58 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 11:10 pm
Príspevky: 1536
Bydlisko: Choceň
Máš pravdu od listopadu nekouřím výkon šel nahoru.a ještě jsi zapomněl napsat že hodně zdržuje stálé běhání pro nářadí které jste si předem nepřipravily :lol: proto věnujte přípravě čas a on se vám vrátí :lol: :lol:

_________________
Dřevořezba není cil ale cesta.
Oskar


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Feb 22, 2011 7:18 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Odporúčam pozrieť toto video http://dokumentarni.tv/penize-ekonomika ... -low-price .

Je to o tom, čo sú ochotní ľudia podstúpiť pre "istotu" práce a ako obchodné reťazce dokážu maximálne využiť zamestnancov veľmi prepracovaným systémom. Ale pozor, treba si na to vyhradiť 98 minút. Zo začiatku to zaujímavo nevyzerá, ale potom sa to začne vyfarbovať...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Feb 23, 2011 8:13 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Feb 22, 2011 3:15 pm
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava
pripájam sa ako nový člen klubu bezprstých.Teda ja mám všetky-aspoň doteraz.

Ťažký biznis a jeho podoby, ku ktorým sa slovania nikdy neprepracujú, pretože nikdy nepochopia kapitalizmus v plnom rozsahu.Nemáme na to gény, filozofiu ani žalúdok.Som zvedavý, kam to dotiahneme a čo nové svetu prinesieme na poli "spájania materializmu a duchovna".Pretože filozofia kapitalizmu už v modernej dobe zlyháva.Takže akokoľvek sme sa snažili dostať k pravde a láske a víťazstvu, zasa bude dobrá len totalita akéhokoľvek systému. Ale som rád, že ide jar a teplo :D

_________________
tyrnau


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Feb 23, 2011 8:49 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
tyrnau píše:
pripájam sa ako nový člen klubu bezprstých.Teda ja mám všetky-aspoň doteraz.

Ťažký biznis a jeho podoby, ku ktorým sa slovania nikdy neprepracujú, pretože nikdy nepochopia kapitalizmus v plnom rozsahu.Nemáme na to gény, filozofiu ani žalúdok.Som zvedavý, kam to dotiahneme a čo nové svetu prinesieme na poli "spájania materializmu a duchovna".Pretože filozofia kapitalizmu už v modernej dobe zlyháva.Takže akokoľvek sme sa snažili dostať k pravde a láske a víťazstvu, zasa bude dobrá len totalita akéhokoľvek systému. Ale som rád, že ide jar a teplo :D


Jak, bezprstých, co bezprstých. Šak já man šecky!
Teda jeden mám skoro bez kĺbu, zopár operácií aj s istením Kirschnerovými drôtami, malá plastika z kože predlaktia, ale stále desať!

Tak Ťa vítam, ak keď sa už tak trochu poznáme. Ťáááážká filozofia, ale Slováci majú obrovskú učenlivosť a z kapitalizmu sa ihneď naučili to horšie a na to lepšie sme zasa zvyknutí čakať. Ono sa to nakoniec nejako utrepe, s totalitou daj pokoj...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Feb 23, 2011 11:28 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
No teda,
tak mne to přikovalo k monitoru, že zítra asi nevstanu do rachoty...

Moje sestra dělala v jednom známém ( Holandském ) supermarketu s modrožlutým logem, na celkem významném postu a když mi popisovala, jak to tam chodí s přístupem k zaměstnancům a vyžadováním přesčasů od nich, v mnohém mi to připadá stejné. Chodila dobrovolně v neděli do práce, aby dodělala, co nestihla přes týden a nebyla následně za to krácena na penězích - odměnou jí bylo, že dostala místo prémií slevovou poukázku na nákup v jejich obchodě.
Jo a nemyslete, že byla na 50% ,nebyla ani na 40% , dokonce ani na 30% !!!
Byla nervní, přestala jíst, trpěla zdravotnímí potížemi a ve finále potratila...
Teď má třiapůlletého kluka, dělá uklízečku v malé firmě na částečný úvazek a má téměř tolik jako když ,, vejrala " celý den do PC, k němuž si musela z domu přinést vlastní monitor, protože firma na neměla.

A k tomu článku - je to asi tak, jak zpívá Pepa Vojtek :
... já jsem kůže líná,
jak ten medvěd o Kolína.
Proč mám běžet mne nikdo nehoní ...

Je faktem, že je vždy lepší ten stimul ( jakýkoliv )

Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Feb 25, 2011 2:18 pm 
Offline

Registrovaný: Str Sep 17, 2008 9:26 am
Príspevky: 66
Diky za članok, je velmi pravdivy, mam teraz podobnu skusenost odkedy mam dcerku tak som nespravil dokopy nic, lebo ked pridem z prace tak sa snazim venovat jej a ked spi, tak bud vklznem na PC trochualebo TV, alebo jednoducho dohanam spanok... alebo chodia navstevy kvoli malej :)
Uz dlhsie si hovorim ze s tym treba nieco robit a tento clanok ma trocha "nakopol" tak zajtra idem nakalat drevo, a vecer ak nebude velmi velka zima tak aj do dielne (sice t dielna nie je ale ponk tam mam :) ... Vstekym drzim palce nech maju stale chut do prace :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Mar 06, 2011 9:22 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 1:34 pm
Príspevky: 433
ja to furt hovorim že Thomas Alva Edison bol lenivec . lenivy bol stale chodit po petrolej a tak vimyslel žiarovku. a mal po strosti :D

inak to stou neistotou pri tom stružlikani ked opatrne uberam aby sa dačo nepototo to na mna pasuje jak riť na šerbel

_________________
Ľutujte tých čo sa ľutujú , povzbudzujte tých čo bojujú ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Mar 24, 2011 10:51 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned Mar 01, 2009 12:38 pm
Príspevky: 136
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Andrej, tak tu si trafil klinec po hlavičke. Pozerám sa niekedy dozadu a rozmýšľam, kto to robil ? No, krásu nevymyslíš, tá prichádza sama. A keď veľa robíme, tak chodí častejšie okolo.
Keď chce človek dosiahnuť, vytvoriť nejaký cieľ, musí dodržať postupnosť :
myšlienka, slovo, čin. A rýchlosť, akou niečo vytvoríme závisí od intenzity a váhy
myšlienky, slova a činu. A ešte koľko vecí nás na tej našej ceste odvádza od cieľa.
Posadnutým šťastie praje...

Tak v skratke môj pohľad.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com