Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:08 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Aug 30, 2012 3:25 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Aug 18, 2012 9:46 pm
Príspevky: 160
Omluva Lorchovi Petrovi.
Promiň prosím Tě,
myslel jsem, že jsi takový kutil jako jsme my povětšinou,
netušil jsem, že jsi profesionální dřevař,
to bych si ten žoviální ton opravdu odpustil.
Tak promiň a na čumendu bych nejraději přijel já,
na dílnu, na Tvou práci, na materiál.......
tak na viděnou
Jirka
RYZÍ amatér se vším, co je s tím spojeno.


Ahoj,
vůbec se nemáš za co omlouvat. Udělej si čas příští sobotu a přijeď pokoukat, nebo si klidně i něco vyrobit, budu celý den v dílně.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Sob Okt 06, 2012 10:34 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Okt 06, 2012 9:09 pm
Príspevky: 23
Bydlisko: Roztoky u Prahy
Ahojte páni a dámy,
jmenuji se Láďa Vraný, je mi cca 34 a jsem od Prahy (jinak jsem normální :-)
Se dřevem pracuji na hobby úrovni - vše dřevěné doma dělám sám.
Jednou jsem se rozhodl, že si koupím soustruh...a tak ho mám - DB 1100 :-) K tomu sadu levných struhů z Unimaxu, které však pro začátek bohatě stačí.
Už od 27.9. 2012 roztáčím každé polínko které se k tomu aspoň trochu hodí.
Techniku jsem odkoukal z Youtube a teď to převádím do praxe a moc mě to baví :D

... kdyby vás cokoli zajímalo, klidně se ptejte :-)

Láďa StB (soutokárský bažant)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Ned Okt 07, 2012 8:18 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
tak to gratulujeme k výběru nového mazlíčka do domácnosti :)
co nevýme na to se doptáme na srazu, určitě vem svoje pokusi!
těšíme se. Ahoj.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Sob Nov 10, 2012 6:56 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
Nazdar, soustružníci.
Hlásí se Jindra z Havířova - ten co v Kloboukách nosil šátek na hlavě


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Ned Nov 18, 2012 10:42 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 28, 2011 9:59 pm
Príspevky: 54
Ahoj všichni, taky se zapíšu a třeba se mi podaří dostat sem i fotku. Jmenuju se Jaroslav Mácha, Andrej mě přidal jedno písmeno, abych se jmenoval jako slavný slovenský řezbář. Navrch mám dalšího řezbáře kompletního jmenovce, naštěstí se podepisuje dvěma křestními jako Jaroslav Hynek. Budu asi musit taky zkusit nějaké dlabání, aby byl zmatek kompletní. Jsem něco mezi chemikem a biologem, dělal jsem hlavně molekulární genetiku a točení je moje příprava na penzi- od nového roku. Ani nevím, jak jsem se k tomu dostal, zkoušel jsem nejdřív točit na staré cirkulárce s dubovou přírubou a třemi vruty, pochodovala i s malou miskou. Teď mám Holtzstar 900 a jsem v Praze. Všem přeje dřevo bez prasklin Jarda


Prílohy:
Jaroslav Mácha.jpg
Jaroslav Mácha.jpg [ 19.09 KiB | Zobrazené 13911 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pon Nov 19, 2012 8:52 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Jaroslav Machaj píše:
Ahoj všichni, taky se zapíšu a třeba se mi podaří dostat sem i fotku. Jmenuju se Jaroslav Mácha, Andrej mě přidal jedno písmeno, abych se jmenoval jako slavný slovenský řezbář. Navrch mám dalšího řezbáře kompletního jmenovce, naštěstí se podepisuje dvěma křestními jako Jaroslav Hynek. Budu asi musit taky zkusit nějaké dlabání, aby byl zmatek kompletní. Jsem něco mezi chemikem a biologem, dělal jsem hlavně molekulární genetiku a točení je moje příprava na penzi- od nového roku. Ani nevím, jak jsem se k tomu dostal, zkoušel jsem nejdřív točit na staré cirkulárce s dubovou přírubou a třemi vruty, pochodovala i s malou miskou. Teď mám Holtzstar 900 a jsem v Praze. Všem přeje dřevo bez prasklin Jarda


Ahoj Jardo.
máš za prvé krásné jméno ( i když z poesie mám zatím rád pouze F. Villona ), to je dar sudiček. Pak máš obrovské znalosti v té chemii ( omlouvám se, ale u mně se ta chemie a biologie smrskla na jedno slovo ) tam jak plavu, tak Tě budu mordovat dotazama a pak jsi sympatický Pražák a to je dobře. Mám rád všechny lidi co něco umí a Tebe se budu občas ptát jestli Ti to nevadí.

Ahoj Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pon Nov 19, 2012 9:24 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Jaroslav Machaj píše:
Ahoj všichni, taky se zapíšu a třeba se mi podaří dostat sem i fotku. Jmenuju se Jaroslav Mácha, Andrej mě přidal jedno písmeno, abych se jmenoval jako slavný slovenský řezbář. Navrch mám dalšího řezbáře kompletního jmenovce, naštěstí se podepisuje dvěma křestními jako Jaroslav Hynek. Budu asi musit taky zkusit nějaké dlabání, aby byl zmatek kompletní. Jsem něco mezi chemikem a biologem, dělal jsem hlavně molekulární genetiku a točení je moje příprava na penzi- od nového roku. Ani nevím, jak jsem se k tomu dostal, zkoušel jsem nejdřív točit na staré cirkulárce s dubovou přírubou a třemi vruty, pochodovala i s malou miskou. Teď mám Holtzstar 900 a jsem v Praze. Všem přeje dřevo bez prasklin Jarda

Molekulární genetika,
krása,
škoda, že jsem to nevěděl, zeptal bych se v \kloboukách,
na Tvůj názor na DNA, jestli je tak chytrá, že si vytvářela a vytvářela až si vyrobila člověka k obrazu svému jako zatím nejlepšího nosiče ke svému přežívání???
Že jsme tady díky a kvůli a trpěni touto kyselinou????
:-)
Měj se moc hezky, fandím Ti v točení a chraň si hlavu :-)
A nekuř, není to zdravé ?:-)
S pozdravem a úctou
Jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pon Dec 31, 2012 11:28 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 28, 2011 9:59 pm
Príspevky: 54
Ahoj kluci, klidně se ptejte, v té molekulárce jde o to, jak DNA rozřezat nebo kus okopírovat, zjistit jak jsou kousky dlouhé a ty správné slepit. Vlastně truhlařina, i nejlepší spojení je přeplátováním. Jirka zřejmě četl Dawkinse, ten má pravdu, jenže to funguje taky obráceně, přežijou jen ty kusy DNA, co pomůžou svému nositeli. Příště můžeme kecat, jen doufám, že se sejdeme dřív než po letech. Jarda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Jan 04, 2013 11:25 am 
Offline

Registrovaný: Pia Jan 04, 2013 10:57 am
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava
Ahojte, takže ak dovolíte, pridal by som sa k partii aj ja :-) Vekovo už pomaly zapadám medzi seniorov, o chvíľu 50-ka na krku a do penzie ešte ďaleko :-) Pracujem už roky v letectve ale ináč mám ku všetkému blízko, som typický chalupár, čo si všetko spraví radšej sám. Ako vravieval môj otec: Keď si niečo pok....., pok.... si to sám :-) Bývam v Bratislave a chalupu mám na juhu stredného Slovenska, neďaleko Dudiniec, hneď za kopcom. Je to starý rodinný domček, kde som si jednu miestnosť vyhradil ako dielňu a pred Vianocami som si splnil jeden sen, DB 900 Holzstar :-) K tomu jednu sadu ,, maslových,, struhov a skúšam :-) Skúsil som si kúpiť aj polotovar z HSS profilu a vybrúsiť ho karboškou, osadiť a zalepiť epoxidom do rúčky, relatívne sa podarilo, ale je to prvotina :-) Účelu slúži :-) Letecký deň som už tiež absolvoval pri točení misky zo starej slivky, nôž mi zbehol pri záverečnom hladení do prasklinky a už to letelo... ale dopadlo to dobre, bez ujmy pre mňa, škoda misky :-) A ak by som mal nepatričné dotazy, berte do úvahy prosím, že som len učeň, ktorý od vás ostatných rád nasaje nejaké znalosti a skúsenosti. Dlhú šponu praje v Novom roku
Mike


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Jan 04, 2013 2:48 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Mikuláš Bruttovszký píše:
Ahojte, takže ak dovolíte, pridal by som sa k partii aj ja :-) Vekovo už pomaly zapadám medzi seniorov, o chvíľu 50-ka na krku a do penzie ešte ďaleko :-) Pracujem už roky v letectve ale ináč mám ku všetkému blízko, som typický chalupár, čo si všetko spraví radšej sám. Ako vravieval môj otec: Keď si niečo pok....., pok.... si to sám :-) Bývam v Bratislave a chalupu mám na juhu stredného Slovenska, neďaleko Dudiniec, hneď za kopcom. Je to starý rodinný domček, kde som si jednu miestnosť vyhradil ako dielňu a pred Vianocami som si splnil jeden sen, DB 900 Holzstar :-) K tomu jednu sadu ,, maslových,, struhov a skúšam :-) Skúsil som si kúpiť aj polotovar z HSS profilu a vybrúsiť ho karboškou, osadiť a zalepiť epoxidom do rúčky, relatívne sa podarilo, ale je to prvotina :-) Účelu slúži :-) Letecký deň som už tiež absolvoval pri točení misky zo starej slivky, nôž mi zbehol pri záverečnom hladení do prasklinky a už to letelo... ale dopadlo to dobre, bez ujmy pre mňa, škoda misky :-) A ak by som mal nepatričné dotazy, berte do úvahy prosím, že som len učeň, ktorý od vás ostatných rád nasaje nejaké znalosti a skúsenosti. Dlhú šponu praje v Novom roku

Není nepatřičných dotazů :-)
Jirka
Mike


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Jan 04, 2013 4:33 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Dec 28, 2010 10:14 pm
Príspevky: 408
jiri tovarys píše:
Mikuláš Bruttovszký píše:
Ahojte, takže ak dovolíte, pridal by som sa k partii aj ja :-) Vekovo už pomaly zapadám medzi seniorov, o chvíľu 50-ka na krku a do penzie ešte ďaleko :-) Pracujem už roky v letectve ale ináč mám ku všetkému blízko, som typický chalupár, čo si všetko spraví radšej sám. Ako vravieval môj otec: Keď si niečo pok....., pok.... si to sám :-) Bývam v Bratislave a chalupu mám na juhu stredného Slovenska, neďaleko Dudiniec, hneď za kopcom. Je to starý rodinný domček, kde som si jednu miestnosť vyhradil ako dielňu a pred Vianocami som si splnil jeden sen, DB 900 Holzstar :-) K tomu jednu sadu ,, maslových,, struhov a skúšam :-) Skúsil som si kúpiť aj polotovar z HSS profilu a vybrúsiť ho karboškou, osadiť a zalepiť epoxidom do rúčky, relatívne sa podarilo, ale je to prvotina :-) Účelu slúži :-) Letecký deň som už tiež absolvoval pri točení misky zo starej slivky, nôž mi zbehol pri záverečnom hladení do prasklinky a už to letelo... ale dopadlo to dobre, bez ujmy pre mňa, škoda misky :-) A ak by som mal nepatričné dotazy, berte do úvahy prosím, že som len učeň, ktorý od vás ostatných rád nasaje nejaké znalosti a skúsenosti. Dlhú šponu praje v Novom roku

Není nepatřičných dotazů :-)
Jirka
Mike

Vítej mezi námi, hodíš se sem jak věkem , tak i zkušenostma, jsme všichni pořád začínající soutokári :-D
a na dotazy jsme tady odborníci, dokážeme všechno proprat ze všech stran a vždy si něco vybereš.
zdraví Polda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Str Feb 20, 2013 10:55 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Feb 20, 2013 9:59 pm
Príspevky: 106
Bydlisko: Trenčín
Dobrý deň. Volám sa Juraj Hrubý, vek tesne nad 30 :-). pochádzam z Trenčína ale načas bol mojim domovom aj Zvolen. Sústruženiu, teda aspoň jeho základom, ma učil ešte môj otec, keď som mohol mat tak 12-14 rokov, na doma zvarenom sústruhu, ktorý mám doteraz. Bavilo ma to, tak ako každá práca s drevom. Amatérsky som skúšal aj rezbárčinu, ale to mi až tak nešlo. Neskor som sa potom tomu dlhšie nevenoval, hlavne kvôli škole. Som pôvodne vyučený stolár, a mám vyštudované aj drevárske inžinierstvo vo Zvolene, čiže to drevo ma nikdy neopustilo :-) K sústruženiu som sa zas dostal len pred dvomi rokmi, keď som sa vrátil do Trenčína, a začal som chodiť do skupiny historického šermu. Tam som zistil, že im chýbajú drevené točené výrobky,a odvtedy ma to znovu chytilo, a momentálne som tak trochu závislý :-) Sústružením si tak aspoň trochu prilepšujem, predsa len výbava na šerm nieje lacná záležitosť. Som však i trochu neverný, okúsil som totiž i kováčinu a tá ma tiež chytila :-) Zisťujem, že ma tento typ manuálnej práce baví a napĺňa stále viac a viac. Milujem, ked pod dlátom alebo kladivom pred ocami vzniká daču pekné alebo aj užitočné. Len dúfam, že moje výrobky nepatria do kategórie "polotovarov" :-) .To je asi tak všetko o mne. S pozdravom Juraj.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Feb 21, 2013 3:49 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Tož vítej nám jenž kovařinou jsi chycen.

Tak nějak cítím, že portfolio užitečných řemesel nám utěšeně narůstá. Též se na tu kovařinu chystám v létě, tak jsem rád, že do toho nebudu mlátit sám ( myslím ještě Hand má feldšmídu ) a bude s kým vyměňovat zkušenosti nejen o točení dřeva.

Tak ať se daří Radim.

P.S.: Jediné co postrádám je pokrývka hlavy v avatarovi. :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Feb 21, 2013 7:27 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Umbriell píše:
Dobrý deň. Volám sa Juraj Hrubý, vek tesne nad 30 :-). pochádzam z Trenčína ale načas bol mojim domovom aj Zvolen. Sústruženiu, teda aspoň jeho základom, ma učil ešte môj otec, keď som mohol mat tak 12-14 rokov, na doma zvarenom sústruhu, ktorý mám doteraz. Bavilo ma to, tak ako každá práca s drevom. Amatérsky som skúšal aj rezbárčinu, ale to mi až tak nešlo. Neskor som sa potom tomu dlhšie nevenoval, hlavne kvôli škole. Som pôvodne vyučený stolár, a mám vyštudované aj drevárske inžinierstvo vo Zvolene, čiže to drevo ma nikdy neopustilo :-) K sústruženiu som sa zas dostal len pred dvomi rokmi, keď som sa vrátil do Trenčína, a začal som chodiť do skupiny historického šermu. Tam som zistil, že im chýbajú drevené točené výrobky,a odvtedy ma to znovu chytilo, a momentálne som tak trochu závislý :-) Sústružením si tak aspoň trochu prilepšujem, predsa len výbava na šerm nieje lacná záležitosť. Som však i trochu neverný, okúsil som totiž i kováčinu a tá ma tiež chytila :-) Zisťujem, že ma tento typ manuálnej práce baví a napĺňa stále viac a viac. Milujem, ked pod dlátom alebo kladivom pred ocami vzniká daču pekné alebo aj užitočné. Len dúfam, že moje výrobky nepatria do kategórie "polotovarov" :-) .To je asi tak všetko o mne. S pozdravom Juraj.

Mám rád kováře, řezbáře, soutokáry, historický šerm,
budu mít určitě rád i Tebe :-)
a jsem rád, že se určitě nikdy neutkáme v souboji ani skutečném, ani v přízni žen,
protože to bych musel vzdát předem :-)
Přeji samé úspěšné dny.
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Feb 21, 2013 11:29 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Feb 20, 2013 9:59 pm
Príspevky: 106
Bydlisko: Trenčín
Aha , pokrievka hlavy, to mi ušlo :-) No, pokúsim sa to napraviť, len neviem či vôbec mám dáku takú fotku. Skúsim dačo pohľadať. Ďakujem za milé privítanie. Samozrejme, možeme pokecať o hocičom, o tokárstve o kováčstve ale i o ženách :-) Budem len rád. Rád načerpám nové nápady, a ešte radšej sa dačo naučím. A na učenie je toho tak veľa. Juraj.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com