Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:52 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 481 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Ned Máj 12, 2013 6:59 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Sep 22, 2011 12:36 pm
Príspevky: 164
Bydlisko: Veľký Krtíš
hand64 píše:
hodiny z kaštanu pro kamaráda, krásná kresba
Naozaj krásna! 8) Odkiaľ získavaš strojčeky?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Ned Máj 12, 2013 7:14 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Dec 28, 2010 10:14 pm
Príspevky: 408
Peter Trebuľa píše:
hand64 píše:
hodiny z kaštanu pro kamaráda, krásná kresba
Naozaj krásna! 8) Odkiaľ získavaš strojčeky?


Strojky k hodinám jsem sehnal v obchodě ve Valašském Meziříčí, ty co jsem objednal na netu tak mají krátkou osičku na ručičky a to je problém, i když psali, že je to 9 mm tak nakonec přišli s krátkou osičkou. Je to problém sehnat. Už mi také docházejí :-(


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Sob Máj 25, 2013 10:47 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
U nás zase chčije. Tak to je prima čas na útěk do dílny :D .
Manželka má potřebu se obklopit nějakou nejedlou zeleninou ( kvítka všeho druhu ) a tak jsem byl pověřen výrobou podstavce ( stojanu ) pod kvítka. Měl jsem určitou ideu, která představovala i zapuštění květinového truhlíku do dřeva, tak cca 3 cm. Tak jsem sekerou otesal půlpoleno a hledal jsem nástroj na vyrobení toho zahloubení. Ve svém "šrotu" jsem vyhrabal staré dláto, které někdo zahodil. Tak jsem si říkal zkusím to, je to zrzavé jak liška, trochu to nabrousím ale to zahloubení s tím snad vyrobím. S Narexovskými dláty, které mám k disposici bych to ozobával týden. Po vyrobení prvního stojanu jsem byl vlastnostmi dláta tak příjemně překvapen, že jsem si v duchu vynadal, že jsem ho tak podcenil a řekl jsem si, ( protože mezi tím přišli sousedi, že též chcou dva podstavce ), že ho trochu předělám. Koval ho nějaký kovářský mistr zpod Beskyd ( odtud mi ho kolega přinesl ) a perfektně drží ostří - po vykopání jednoho podstavce ostří lepí stejně jako na začátku. Jo a dřevo podstavců je buk. Dlátu říkám Bucek, je dlouhé 36,5 cm, šířka ostří 2 cm. Ručka je tak masívní proto, aby se do toho dalo bušit půlkilovým kladivem s kterým jde práce rychle.
Tak tady přikládám pár foteček ať se to tu trochu probudí.


Prílohy:
staré dláto.jpg
staré dláto.jpg [ 58.23 KiB | Zobrazené 12592 krát ]
srovnání velikosti.jpg
srovnání velikosti.jpg [ 84.29 KiB | Zobrazené 12592 krát ]
detail boku dláta.jpg
detail boku dláta.jpg [ 85.39 KiB | Zobrazené 12592 krát ]
jak sedí v ruce.jpg
jak sedí v ruce.jpg [ 64.7 KiB | Zobrazené 12592 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Pon Okt 14, 2013 5:13 am 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
Včera dopoledne u nás byla AutoMoto burza. Na staré motorky,pincky auta a podobně se dalo sehnat všechno, mezi tím vším haraburdím k nepotřebě jak říká manželka jsem narazil na starou teslici. Starší pán ze Slovenska mi ji prodal za krásných 70Kč :D Teď ji bude čekat očista,broušení nové topůrko bo je na perník od červotoče. Su šťastné! :D :D Na Jarní burze jsem pořídil kovovou vlašťovku zn. Kunz za 20,-
Nejlepší je na takové akce chodit ale bez ženské jinak se přejde spoustu zajímavých věcí.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Pon Okt 14, 2013 6:09 am 
Offline

Registrovaný: Str Máj 21, 2008 7:17 pm
Príspevky: 125
zdravím Vás páni tokáry.
vrátim sa k tomu ,, nitovaniu- lepeniu " rúčky na nože.
Dá sa to robiť aj tak,že prevŕtaný otvor z jednej strany prelepíš napr. leukoplastom a z druhej strany tam vyleješ roztopený cín a potom to prebrúsíš. dá sa tak vyrobiť aj obrazec do dreva, vyplniť prasklina v dreve. Je to vlastne stará technika spájania rúčok.Je to veľmi efektné len si to treba najprv odskúšať . Obrazce do dreva robím tak, že si dlátkom alebo frézkou spravím cca 3-4mm drážku do dreva, najlepšie je keď v spodnej časti je to širšie ako na povrchu dreva aby cín nemal snahu vypadnúť a potom tam pájkovačkou postupne roztápam cín. Je to trochu pracnejšie, lepšie je aby bolo drevo teplejšie/ cín sa tak rýchlo neochladí/, zase treba len skúšať. Ale je to veľmi zaujímavé.
Ja už dlhšie čítam vaše články a rozmýšlam nad nejakým sústruhom na výrobu misiek, nakoľko ich zatiaľ robím pilou a brúskou a manželka ich dokončuje s vitrážou.
www.strekart.webnode.sk
vlado


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Okt 23, 2013 7:34 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Tož chlapi, tak dneska jsem přepálil hobby rozpočet. Jirka Tovaryš se zmínil na srazu o veletrhu wood-*** v Brně. A tak jsem ho pod dojmem sobotní předváděčky poslal na stánek KAINDLU pro WOODCARWER GOLD a pak jsem omdlel, páč Jirka hlásil - kotouč je za 1250,- a diamantový brusný za 990,- + diamantové brusné tělísko jako bonus. Jak na zavolání se potkal s Jindrou z Havířova, a tak to mám dnes odpoledne doma. Chlapi, veletrh je do pátku tak co to máte blízko - máte možnost na tom ušetřit.

Je to za dvoutřetinovou cenu oproti internetovým. Koupil jsem oba dva kotouče a za ušetřené peníze manželce zákusek - no není to prima mít Vás za kamarády. Děkuji JIrkovi + Jindrovi za nezištnou pomoc. Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Okt 23, 2013 8:14 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
jdu tam v patek, tak treba tam jeste neco zbude :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Okt 23, 2013 8:35 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
gurt píše:
jdu tam v patek, tak treba tam jeste neco zbude :)

Radime,
jen prosím Tě opatrně.Je to trochu zbraň. :-)

Jinak celkový dojem z veletrhu-nic moc.
Rok od roku je to horší a horší, rok od roku myslím jednou Brno, jednou Praha.
Ještě cca před 3-4mi lety jsem si na takové akci vybíral točovku.Byl výběr, taky jsem si objednával struhy, Holzcraft a nevím co ještě.
Dnes nic, vlastně prd.
Samá okna a dýhy a podobně, pro kutily nic.Repas baterií do akustrroječků, zmiňovaný Kaindl, Arbortech, jinak fakt nic.
Dva pavilony a 260 Kč vstupné.
Ještě že mám toho Radima, jinak by to byl výlet na nic.
Už ani JET tool tam neměl točovky, struhy, nic pro nás.
Jedině jedno KDRko.
Tak si říkám, že na rok do Prahy nepojedu.

Jinak klucíííí, setkání mě nakoplo, jako i vás,
takže točím ořechové " přípravky" na misky, denně ze dva, abych to dostal do ruky.:-)
Takže jedééééém.
V polomokrém dřevě se dobře cvičí i ostření struhů, tupý nástroj škube.
A my to máme rádi hladké.
Tak ať se vám daří, kamarádi.
Jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Okt 23, 2013 8:41 pm 
Offline

Registrovaný: Str Júl 28, 2010 3:07 pm
Príspevky: 115
Bydlisko: opava
Vyjíždím zítra ráno , Jirka mi vzal trochu vítr z plachet . Tak uvidím a nebo neuvidím.
Tayger


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Okt 23, 2013 8:45 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Jirko a za kolik byl Arbotech ?


Radime, za ty prachy se na něj může klidně prášit...



Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Okt 23, 2013 8:50 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
tayger píše:
Vyjíždím zítra ráno , Jirka mi vzal trochu vítr z plachet . Tak uvidím a nebo neuvidím.
Tayger


Zdarec Petře,
zkus na vstupné studentskouslevu :-).

BOži,
Arbortech nevím, ale Kaindl šel s tou cenou dolů proto, že Arbortech má stánek hned vedle a byl levnější . Teda jen plechový koutouček, mají myslím 95mm, Kaindl 115.
Ale kolik stojí s SK plátky, to jsem se nedíval.
Narváno u stánku nebylo :-).

MOžná kdybych neměl od DMT už skoro všechno, tak se tam dají koupit jejich diamanty.
A hodně dobrý kafe ve stánku v pavilonu P u východu, 30Kč vynikající capučko.
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Sob Nov 02, 2013 9:51 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Máj 28, 2011 9:59 pm
Príspevky: 54
Ještě ke střenkám- ženě praskla střenka nože mikropilka a želítko mělo tak 4 cm- zalepil jsem to epoxy 1200 do dvou půlek z javoru a drží i po dvou letech.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Ned Nov 10, 2013 6:33 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Nov 18, 2011 1:35 am
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno
Zdarec kamarádi,
není to moc slušné, ale musím se pochlubit.Už pár let pracuji s DB 900 a vadí mi ten (pro mně) slabý motor, což značí strávit hodě času při hrubování větších misek a obrobků. Dnes jsem vyhrál na aukru masivní stroj zn. Stempel. Měl jsem možnost si ho prohlédnout a tak jsem věděl do čeho jdu. Hlava s převodovou skříní je z profi kovosoustruhu, koník domaděl a podstavec s ložem z nějakého (dle mého názoru) bývaleho dřevosoustruhu. Dostala mne ta převodovka, je v ní funkční variomat a celé to běhá v olejové lázni. No nekupte to za pět tisíc. Mimochodem, až provedu repasi a instalaci (vidím to tak po vánocích), bude k mání jedna DB 900 s kompletní výbavou- pro kamarády za slušnou cenu.
Honza


Prílohy:
stempel.jpg
stempel.jpg [ 19.94 KiB | Zobrazené 12125 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Pon Nov 11, 2013 8:26 am 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 23, 2011 1:11 pm
Príspevky: 417
Bydlisko: BRNO
Veliká gratulace,
pohon vypadá opravdu "funkčně" :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Pon Nov 11, 2013 9:11 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Jan Vrtěna píše:
Zdarec kamarádi,
není to moc slušné, ale musím se pochlubit.Už pár let pracuji s DB 900 a vadí mi ten (pro mně) slabý motor, což značí strávit hodě času při hrubování větších misek a obrobků. Dnes jsem vyhrál na aukru masivní stroj zn. Stempel. Měl jsem možnost si ho prohlédnout a tak jsem věděl do čeho jdu. Hlava s převodovou skříní je z profi kovosoustruhu, koník domaděl a podstavec s ložem z nějakého (dle mého názoru) bývaleho dřevosoustruhu. Dostala mne ta převodovka, je v ní funkční variomat a celé to běhá v olejové lázni. No nekupte to za pět tisíc. Mimochodem, až provedu repasi a instalaci (vidím to tak po vánocích), bude k mání jedna DB 900 s kompletní výbavou- pro kamarády za slušnou cenu.
Honza


Jak asi to bude snášet vyšší otáčky?????
Pohledově se mi líbí, ale právě ten variomat .
Hlavně, že ho budeš mít rád.
Jirka


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 481 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com