Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:11 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 337 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 4:15 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Peter Trebuľa píše:
Citácia:
hej a tady na tomto videu kolem 2:10 minuty je stejný tvar dláta na ty mísy, jak na tom obrázku, co jsem posílal před tím
http://www.youtube.com/watch?v=aygwFTMB2o0


Tvar toho dláta mi príde riadne divoký a pre výrobu misiek dvojité zalomenie asi nadbytočné. Celkovo nevidím výhodu v tomto zalomenom tvare. :roll:


Takový tvar dláta na misky jsem viděl jenom na obrázku, ale myslím, že to je na hluboké mísy s ostrým přechodem stěny do dna. Dneska se nám zdají ty tvary " divoké", ale zkus si Peťo vypnout v dílně elektriku a udělat mamince ze špalku dřevěný " hrnec ". Ty tvary byly vymýšleny leta generacemi našich předků. Já až v momentě, kdy jsem sedl na "kozu" nebo chytil do ruky lžičkař a dokončoval s ním mísu, tak jsem se v duchu hluboce poklonil lidem, kteří ty nástroje vymysleli, protože jsou jednoduché a mají široké použití. On totiž ten domkář musel s pár nástrojema zvládnout opravu chalupy, vyrobit si jídelní nádobí, nábytek a spravit postroj pro koně. A dílnu měl v místnosti kde bydlel, jedl a spal. Já kdybych natahal manželce do obýváku dílnu, tak na noc by mi čouhaly nohy ze dveří a jich spalo ve světnici 5 lidí.
Je zajímavé taky sledovat, jak se vyvíjely tvary nástrojů v různých oblastech


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 7:14 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Dec 28, 2010 10:14 pm
Príspevky: 408
Radim samozřejmě o té své dílně nechce hovořit na plnou hubu. Nahrál jsem pro Vás video, jak to má doma zařízený. Jen tu čepičku nenosí v obýváku, jinak je to on
http://zasmejsa.com/videa/zobrazit/6600 ... a-nechces/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 7:56 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Sep 22, 2011 12:36 pm
Príspevky: 164
Bydlisko: Veľký Krtíš
Radim Kocián píše:
Já kdybych natahal manželce do obýváku dílnu, tak na noc by mi čouhaly nohy ze dveří a jich spalo ve světnici 5 lidí.

Keby som manželke naťahal dielňu do obývačky, tak by som "ze dveří čouhal celej" aj s kuframi a zanedlho aj s vercajgom :lol: :lol:

Určite súhlasím s Tebou, že vznik nástroja v minulosti, najmä ak mal byť univerzálny nejakú tú chvíľu trval. Aj tvorca tohto nástroja vedel prečo ho ohýna 2x, no na túto relatívne plytkú misku mi príde nepraktický a práca s ním oveľa náročnejšia.

Peter 8)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 8:31 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
hand64 píše:
Radim samozřejmě o té své dílně nechce hovořit na plnou hubu. Nahrál jsem pro Vás video, jak to má doma zařízený. Jen tu čepičku nenosí v obýváku, jinak je to on
http://zasmejsa.com/videa/zobrazit/6600 ... a-nechces/


Musím Poldu opravit to není obývák - tam mám zámečnickou dílnu, to je jenom děcák - tam je ta truhlářská dílna ve které točil to video. Nechápu proč si to nezapamatoval, když jsme ho s manželkou druhý den vynášeli na autobusovou zastávku ještě mluvil, sice moravský přízvuk nebyl nejlepší, ale pořád zpíval obstojně.

No fakt to nechápu, příště ho do té zámečnické musím určirě vzít, ale musím oprášíit kočárek páč ta zastávka je z ruky.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 9:16 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Peter Trebuľa píše:
Radim Kocián píše:
Já kdybych natahal manželce do obýváku dílnu, tak na noc by mi čouhaly nohy ze dveří a jich spalo ve světnici 5 lidí.

Keby som manželke naťahal dielňu do obývačky, tak by som "ze dveří čouhal celej" aj s kuframi a zanedlho aj s vercajgom :lol: :lol:

Určite súhlasím s Tebou, že vznik nástroja v minulosti, najmä ak mal byť univerzálny nejakú tú chvíľu trval. Aj tvorca tohto nástroja vedel prečo ho ohýna 2x, no na túto relatívne plytkú misku mi príde nepraktický a práca s ním oveľa náročnejšia.

Peter 8)


O.K. Peťo já ho asi kvůli tobě vyrobím a vyzkoušíš si to, i já si to rád zkusím, i Polda a další, on vypadá cizokrajně, ale z mých drobných zkušeností z ruční výrobou misek mi už ten tvar nepřijde až tak nepatřičný. :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 9:19 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Tak aby to nebylo jenom plané plkání - všechno růčo. Lžička je jetá šmirglem, páč ta švestka by nevynikla.


Prílohy:
IMG_24561.jpg
IMG_24561.jpg [ 73.53 KiB | Zobrazené 12769 krát ]
IMG_24581.jpg
IMG_24581.jpg [ 54.31 KiB | Zobrazené 12769 krát ]
IMG_24591.jpg
IMG_24591.jpg [ 65.35 KiB | Zobrazené 12769 krát ]
IMG_24601.jpg
IMG_24601.jpg [ 71.04 KiB | Zobrazené 12769 krát ]
IMG_24621.jpg
IMG_24621.jpg [ 61.32 KiB | Zobrazené 12769 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 9:48 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
Wau...

čučákujem jako blázen :shock: :shock: :shock: vážně všechno růčo? ty tykvice jsou opravdu malířský majsterštyk! ale i ta draperie se ti teda povedla s tou jemnou tkanou texturkou plátnové vazby! to se musí nechat....

(zase jsem tě nezklamal že jo :) to sem hold ja :(


Jinak Radůš nevím jak to máš z výhní, ale já se těším, jak se ochladí, abych také mohl zase zatopit v petrách a taky někoho (něco? to ještě uvidíme) umlátit, už jsem dlouho nevybil svojí agresi a je to citelné...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 10:01 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
[quote="gurt"]Wau...

ty tykvice jsou opravdu malířský majsterštyk! ale i ta draperie se ti teda povedla s tou jemnou tkanou texturkou plátnové vazby! to se musí nechat....

(zase jsem tě nezklamal že jo :) to sem hold ja :(

Ale nezklamal, jsi pořád mazanější popichovač mého ega, též mě napadlo ty dýničky vyrobit ze dřeva až mi tady ty zhnijou. Vy mě asi utrápíte, tolika věcí najednou, ale když se naseru :D :D :D .

Hurdoxi dej mi prosím tvůj soukromý mail do PM. Díky Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 10:03 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Sakriš klucííí,
to je nádhera.
Zítra sem musím hodit taky něco růůčo. :-)
I s nářadím domamade.
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 10:11 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
Radim Kocián píše:
...
Ale nezklamal, jsi pořád mazanější popichovač mého ega, též mě napadlo ty dýničky vyrobit ze dřeva až mi tady ty zhnijou. Vy mě asi utrápíte, tolika věcí najednou, ale když se naseru :D :D :D .
...

tak to skonči v toaletě?


žádný strachy předsedo, někdy ty dyně vydrží i do vánoc, tak to je kopica času na vypilování :)


když ty jsi tu snad jedinej šikovnej kterej něco kutá, máš ty vůbec představu kolik nás to stojí úsilí a času tě v tom psychicky podpořit!? to raději nech koňovi. No a pak kdy máme tvořit my...

Neboj to počasí dlouho už nemůže hezké vydržet a hned se k tobě připojí jistě další, já si na srazu nabrousil nářadí (když jste se k tomu neměli :), tak hned na to vlítnu (snad mi nepřistřihnou křidýlka...)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Pon Nov 04, 2013 10:20 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Už jsem se přistihnul i s kacířsků modlitbu na rtu - Bože dej ať skončí ty podzimní práce a začne už konečně chcat ať mě mamina furt netahá za ušiska z dílny.
I vlastní děcka mě práskají že "Grizly je zasev brlohu" :lol:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Uto Nov 05, 2013 4:15 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Sep 22, 2011 12:36 pm
Príspevky: 164
Bydlisko: Veľký Krtíš
Radim Kocián píše:
O.K. Peťo já ho asi kvůli tobě vyrobím a vyzkoušíš si to, i já si to rád zkusím, i Polda a další, on vypadá cizokrajně, ale z mých drobných zkušeností z ruční výrobou misek mi už ten tvar nepřijde až tak nepatřičný. :D


Radime to beriem, určite ho rád vyskúšam!
Ak by si však zvládol vyrobiť nejaké také, ako používa ten chalan na tom Tvojom videu, tak by si bol BOSSS :)

Péter 8)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Uto Nov 05, 2013 5:33 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 12:12 pm
Príspevky: 116
Hurdoxi dej mi prosím tvůj soukromý mail do PM. Díky Radim.
Radime - poslal som ti ho obratom a teraz som s hrůzou zistil, že mi to uložilo do "správy na odoslanie" a neodoslalo. Nechodím do PM správ a zistil som, že tam mám neodoslané správy aj spred niekoľkých rokov a ja som sa divil, že prečo mi tí, ktorým som písal mi neodpovedajú.
Keďže niet dôvod tajiť svoju identitu, napíš mi na podoliak.jozef@gmail.com
Jozef
PS: Existuje nejaký - aj mne zrozumitelný - spôsob -návod ako písať PMky?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Uto Nov 05, 2013 7:47 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 12:12 pm
Príspevky: 116
Existuje nejaký - aj mne zrozumitelný - spôsob -návod ako písať PMky?
... už vieeeeeem - písal o tom Radim "Str Júl 24, 2013"
Jozef


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Bazar
PoslaťNapísal: Uto Nov 05, 2013 8:47 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
hurdox píše:
Existuje nejaký - aj mne zrozumitelný - spôsob -návod ako písať PMky?
... už vieeeeeem - písal o tom Radim "Str Júl 24, 2013"
Jozef


V pohodě máš můj mail a těším se na spolupráci s Tebou. Miluji fujary. Radim.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 337 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com