Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:14 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 481 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Sob Jan 18, 2014 3:13 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Okt 22, 2013 4:56 pm
Príspevky: 76
Bydlisko: Mirošovice
Pavel Dvořák píše:
přípravek je celý ze dřeva,původně to byla taková z nouze náhrada jen abych mohl obtahovat struhy,ale naprosto v pohodě funguje a hlavně je zadarmo.Stačí si trošku pohrát s bukovým hranolkem,koupíš bukový kolík a jediné,co je velmi důležité - navrtat osy otvorů přesně kolmo k sobě,což se na stojanové vrtačce dá.Na tom totiž závisí celá geometrie broušení.


Prosim tě, nemohl by jsi dát do kategorie (pomůcky a přípravky pro soustružení dřeva) víc fotek toho přípravku abych měl při výrobě lepší přectavu. Tedy pokud to není chráněno patentem :-)
Předem děkuji Michal

_________________
Nemám čas ztrácet čas


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Sob Jan 18, 2014 7:02 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Pavel Dvořák píše:
Michale,gratuluji k brusce.Pokud jsi někdy viděl Tormek,tak pochopíš,že platíš především značku a jejich myšlenku.Když jsem vybíral mezi Tormekem a Jetem,tak jsem vybral Jet,protože nemíním dávat dvakrát více peněz za stejný stroj.Příslušenství si při trošce šikovnosti a samozřejmě možnosti vyrobíš sám,jen jsem dokupoval tvarový obtahovací kotouč a budeš muset vyřešit srovnávání brusného kotouče,poněvadž značně ubívá.



Pan Dvořák,
super.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Sob Jan 18, 2014 7:48 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 01, 2012 6:31 am
Príspevky: 92
Bydlisko: Letovice
Přípravek rozeberu a nafotím.Jinak jsem to vyráběl podle obrázku od Tormeka.Stačí trocha fantazie.Jen prosím o trošku času.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Sob Jan 18, 2014 8:31 pm 
Offline

Registrovaný: Str Júl 28, 2010 3:07 pm
Príspevky: 115
Bydlisko: opava
Zdravím brusiče . Mám jen malý dotaz ,jak pro tebe Michale ,tak pro pana Dvořáka. Je opravdu tak velký rozdíl mezi tím nabroušením na pomaloběžné brusce a na normální? Když brousím na mé brusce na pomalejší otáčky a použiji jemější kotouč ,tak ty struhy jsou hodně dobře ostré. ahoj Petr


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Sob Jan 18, 2014 10:23 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Okt 22, 2013 4:56 pm
Príspevky: 76
Bydlisko: Mirošovice
tayger píše:
Zdravím brusiče . Mám jen malý dotaz ,jak pro tebe Michale ,tak pro pana Dvořáka. Je opravdu tak velký rozdíl mezi tím nabroušením na pomaloběžné brusce a na normální? Když brousím na mé brusce na pomalejší otáčky a použiji jemější kotouč ,tak ty struhy jsou hodně dobře ostré. ahoj Petr


Do teď jsem brousil vše na klasický brusce od ruky a tady to stačí dojet na kameni a je to ostré lépe. Podle mě to bude rovnoměrným celistvým broušení. Vruce to dost poskakuje a neudrží se sklon všude stejný.(moc otáček a taky se mi klepou ruce :-) )
Hlavně tady se to rovnou chladí a na klasice to musím hlídat.

Obrázok

_________________
Nemám čas ztrácet čas


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Ned Jan 19, 2014 9:00 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 01, 2012 6:31 am
Príspevky: 92
Bydlisko: Letovice
Při broušení hrozně moc záleží na tepelném zatížení ostří.Pokud brousím na klasické brusce a to jak při rychlých otáčkách,tak i pomalých,ostří se enormně zahřívá a dochází k nežádoucímu "měknutí".Ikdyž neustále chladíte v přiloženém kalíšku,tak to prostě nestačí a dochází k nežádoucím změnám struktury kovu.Pomaloběžná bruska je konstruovaná tak,že kotouč je ve vodní lázni tudíž při broušení je ostří neustále chlazeno,proto se struktura kovu nemění a ostří vydrží mnohem déle ostré,než na klasické brusce.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Pon Jan 20, 2014 10:29 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Okt 22, 2013 4:56 pm
Príspevky: 76
Bydlisko: Mirošovice
Nedávno jsem si vyrobil struh čtvrt kruhového tvaru. Po nabroušení na klasické brusce (vedeno v ruce ale brus rovnoměrný) následné dobroušení na dvou kamenech.Zkouška v suchém javoru byla katastrofální po minutě byl tupý a začal pěkně štípat a kopat. Moc mě to nepotěšilo.
Po koupi vodní brusky jsem přebrousil celý vercajk.
Dneska jsem se pustil do jedné odložené misky na kterou nebyla chuť, jaké bylo moje překvapení když jsem vybral celé dno misky průměr 25cm hloubky4, 5cm bez známek otupení. Když hodně přitlačím bere to šponu jako ďas (teda dokud se mi nezačne zastavovat soustruh) naopak lehce a pomalu to bere jen tak vlásek a nebudu muset ani to dno skoro brousit. Sakra to mě tak překvapilo, že uvažuji o výrobě dalšího struhu. Mám ještě dva kousky tohoto komunistického matroše.
Jen škoda, že se nenašel i nějaký ten materiál kruhového průřezu.
Možná vám napovím leželo to přes 20let ve skladu a vypadalo to jako kdyby to bylo pochromované jak se to lesklo ani známky koroze? V kovech se nevyznám. Super je že to celé má na délku 25cm a to se už něco dá vyrobit.
Konečně mě po dlouhé době něco potěšilo.
Ještě dodám , při soustružení se struh nehřeje což se nedá říct o Crownech ty se hřeji tak až mi rukavice hoří a někdy mi ostří zčerná a to mě moc netěší. (nebo s těmi crowny dělám nějakou chybu) starý narex byl lepší jen bohužel malinkatý.
Mám namysli "žlábkové dláto anglického stylu"možná že ho blbě použivám.
Obrázok
Ten nový struh je uplně na pravo, crown třetí z prava a starý dobrý jen malý a hubený narex je sedmý z prava.
Je těžká práce samouka.
Michal

_________________
Nemám čas ztrácet čas


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Pon Feb 03, 2014 8:38 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Pomůcka, která mi udělala radost. Vymazlil jsem si ju na 0,650 kg ( akát + mosaz ).


Prílohy:
IMG_25691.jpg
IMG_25691.jpg [ 75.49 KiB | Zobrazené 11027 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Pon Feb 03, 2014 11:50 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 12:12 pm
Príspevky: 116
MichalKraft píše:
Jen škoda, že se nenašel i nějaký ten materiál kruhového průřezu.
Možná vám napovím leželo to přes 20let ve skladu a vypadalo to jako kdyby to bylo pochromované jak se to lesklo ani známky koroze? V kovech se nevyznám.
Michal
Nieje to Radeco?
Jozef


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Uto Feb 04, 2014 10:09 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Jan 28, 2013 7:46 pm
Príspevky: 97
dnes mi bratr na svém home-made CNC frézce vyrobil vypalovací raznici, kterou si chci označovat některé své výrobky.
Kdyby měl někdo zájem mohu zprostředkovat výrobu dle přání.
Materiál hliník, velikost písmen je 8mm


Prílohy:
VH2.jpg
VH2.jpg [ 297.74 KiB | Zobrazené 10984 krát ]
VH.jpg
VH.jpg [ 201.41 KiB | Zobrazené 10984 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Feb 05, 2014 6:18 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Sep 22, 2011 12:36 pm
Príspevky: 164
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vhyn píše:
dnes mi bratr na svém home-made CNC frézce vyrobil vypalovací raznici, kterou si chci označovat některé své výrobky.
Kdyby měl někdo zájem mohu zprostředkovat výrobu dle přání.
Materiál hliník, velikost písmen je 8mm


Vydarené :idea: Mám niečo podobné, akurát materiál je mosadz.

P.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Feb 05, 2014 6:34 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
O něco takového bych zájem měl. Co by taková legrace stála? Jak se to žhaví?
Zdraví Jindra


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Feb 05, 2014 8:12 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
Tak jsem včera dotáhl z kovošrotu stolní vrtačku V20 rok výroby 1963 kužel MK3 kovovýroba Dačice. Chybí sice řemenice a motor ale s tím se nějak porvu. 120kilo poctivé české litiny. :D Su šťastné. :D :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Feb 05, 2014 10:24 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 23, 2011 1:11 pm
Príspevky: 417
Bydlisko: BRNO
Paťas píše:
Tak jsem včera dotáhl z kovošrotu stolní vrtačku V20 rok výroby 1963 kužel MK3 kovovýroba Dačice. Chybí sice řemenice a motor ale s tím se nějak porvu. 120kilo poctivé české litiny. :D Su šťastné. :D :D


Velká gratulace, pořídil jsem předloni VS13 a je to jiné vrtáníčko :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Feb 05, 2014 11:06 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Jan 28, 2013 7:46 pm
Príspevky: 97
Jindra píše:
O něco takového bych zájem měl. Co by taková legrace stála? Jak se to žhaví?
Zdraví Jindra


Cena by se pohybovala 250Kč za 2 písmena, každé další písmeno dalších 50Kč. Nahřívám to nad plamenem plynového sporáku. Z druhé strany hliníkové kostičky je díra se závitem M4 pro upevnění držátka. Hloubka vyfrézování písmen je 1mm.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 481 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com