Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:05 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 481 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Štv Feb 06, 2014 5:19 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Dec 28, 2010 10:14 pm
Príspevky: 408
Vhyn píše:
Jindra píše:
O něco takového bych zájem měl. Co by taková legrace stála? Jak se to žhaví?
Zdraví Jindra


Cena by se pohybovala 250Kč za 2 písmena, každé další písmeno dalších 50Kč. Nahřívám to nad plamenem plynového sporáku. Z druhé strany hliníkové kostičky je díra se závitem M4 pro upevnění držátka. Hloubka vyfrézování písmen je 1mm.

Ahoj , člověče to je šikovný. myslím i to vypalování i to domácí CNC. Čím to krmí? Jakým programem to ovládá? Polda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Štv Feb 06, 2014 10:26 am 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
ST.NICOLAUS píše:
Paťas píše:
Tak jsem včera dotáhl z kovošrotu stolní vrtačku V20 rok výroby 1963 kužel MK3 kovovýroba Dačice. Chybí sice řemenice a motor ale s tím se nějak porvu. 120kilo poctivé české litiny. :D Su šťastné. :D :D


Velká gratulace, pořídil jsem předloni VS13 a je to jiné vrtáníčko :D


Já chtěl nějakou stojanovku kde se dá vrtat i větší průměry klidně i nějakou čínu. Bohužel všichni mě od toho zrazovali ať už to byli nekvalitní ložiska,vůle špatné opracování. No nemohl sem ji tam nechat za 1100,-! Dneska sem ji rozhodil povytahoval všechna ložiska a těsnění a už jsou objednané, cca 300,- motor za 100,- 500W taky ze šrotu, funglovka ještě byl v krabici zabalený. Řemenice budou asi dražší ale do 2500,- se dostanu s kompletní generálkou. :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Štv Feb 06, 2014 8:08 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Paťas píše:
ST.NICOLAUS píše:
Paťas píše:
Tak jsem včera dotáhl z kovošrotu stolní vrtačku V20 rok výroby 1963 kužel MK3 kovovýroba Dačice. Chybí sice řemenice a motor ale s tím se nějak porvu. 120kilo poctivé české litiny. :D Su šťastné. :D :D


Velká gratulace, pořídil jsem předloni VS13 a je to jiné vrtáníčko :D


Já chtěl nějakou stojanovku kde se dá vrtat i větší průměry klidně i nějakou čínu. Bohužel všichni mě od toho zrazovali ať už to byli nekvalitní ložiska,vůle špatné opracování. No nemohl sem ji tam nechat za 1100,-! Dneska sem ji rozhodil povytahoval všechna ložiska a těsnění a už jsou objednané, cca 300,- motor za 100,- 500W taky ze šrotu, funglovka ještě byl v krabici zabalený. Řemenice budou asi dražší ale do 2500,- se dostanu s kompletní generálkou. :D


No tak to je kauf, o tom sa mi len sníva :D . Taky o něčem takovém uvažuju, páč ta moje čínská babička už má za sebou několik reinkarnací. Tak to vyfoť před a po, ať Ti můžem zatleskat :D .


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Štv Feb 06, 2014 10:43 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Jan 28, 2013 7:46 pm
Príspevky: 97
hand64 píše:
Vhyn píše:
Jindra píše:
O něco takového bych zájem měl. Co by taková legrace stála? Jak se to žhaví?
Zdraví Jindra


Cena by se pohybovala 250Kč za 2 písmena, každé další písmeno dalších 50Kč. Nahřívám to nad plamenem plynového sporáku. Z druhé strany hliníkové kostičky je díra se závitem M4 pro upevnění držátka. Hloubka vyfrézování písmen je 1mm.

Ahoj , člověče to je šikovný. myslím i to vypalování i to domácí CNC. Čím to krmí? Jakým programem to ovládá? Polda


je to frézka řízena klasickým PC se softwarem pro řízení CNC strojů. Řídící kód generuje nějaký CAM systém podle 3D modelu nakresléného například v AutoCadu nebo Inventoru... Krokové motory zajišťují posuv os. Je to taková hračka :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Pia Feb 07, 2014 6:36 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Vhyn píše:
dnes mi bratr na svém home-made CNC frézce vyrobil vypalovací raznici, kterou si chci označovat některé své výrobky.
Kdyby měl někdo zájem mohu zprostředkovat výrobu dle přání.
Materiál hliník, velikost písmen je 8mm


Hezký nápad Vojti.

:-)
Doba bronzová - bronz, vyfrézováno vrtačkou z ruky, někdy kolem 1990, jak vidno z naivního podání. Přinýtováno přes podložku z azbestu, aby se to neprohřívalo celé.
Nepoužívám-nemám plyn.
Dnes bych upřednostnil, kdybych signoval, originální podpis odporovým drátkem.
Na to se taky roky chystám :-).
Zhotovit vypalovací pero. Na konci žhavou kuličku.
Kamarádi, v době dremelek a frézek, hračka si vyrobit svůj originál, originálně nedokonalý dokonale originální. Jako rukopis.
Jirka
P.S.Pilně cvičím, vyfotím :-)

Ta miska je taky tak stará, hodně jsem hledal, jediná podepsaná co mám doma, jilmová.


Prílohy:
PICT0233.JPG
PICT0233.JPG [ 136.91 KiB | Zobrazené 10389 krát ]
PICT0232.JPG
PICT0232.JPG [ 153.01 KiB | Zobrazené 10389 krát ]
PICT0231.JPG
PICT0231.JPG [ 131.33 KiB | Zobrazené 10389 krát ]
PICT0230.JPG
PICT0230.JPG [ 136.38 KiB | Zobrazené 10389 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Feb 12, 2014 9:33 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 12:12 pm
Príspevky: 116
"Vhyn" - mi bratr vyrobil vypalovací raznici, kterou si chci označovat některé své výrobky.


"Jiri Tovaris" - vyfrézováno vrtačkou z ruky
Dnes bych upřednostnil, kdybych signoval originální podpis
Zhotovit vypalovací pero. Na konci žhavou kuličku.
Kamarádi, v době dremelek a frézek, hračka si vyrobit svůj originál, originálně nedokonalý dokonale originální. Jako rukopis.

A ja pridám čím sa dá podpisovať alebo zohrievať raznicu. Razničky a hroty majú asi štvorku závit a funguje to bezvadne. Je k tomu 7 hrotov a 7 takých razničiek ozdobných. Občas to majú v Lídli za 199 Kč - a deleno 25 Eurov.

A ešte odkaz pre Andrea - dosť často sa tu opakuje slovíčko Lídl - páni z jeho marketingu by mohli aj prispieť na prevádzku tohto portálu :)
Jozef


Prílohy:
ypalovacka.jpg
ypalovacka.jpg [ 17.4 KiB | Zobrazené 10330 krát ]
vypalovačka.jpg [7.25 KiB]
Zatiaľ nikým nestiahnuté
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Ned Feb 23, 2014 4:00 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
Tak před časem jsem psal že jsem koupil frézku, tak ji sem konečně dávám... Bud jsem nemel foťák, nebo světlo (nebo oboje :)
je to zbrojovka z válečných let 1941, pěkná hrouda litiny....
Stroj byl naprosto oholený, tak mi ještě chybí poslední věc (ta by měla přijít po neděli) a budu moci konečně vyjet první kusy....
doma už mám nějaké vřetenové struhy co jsem do výroby zadal před půl rokem, tak doufám že teď už nebudu mít před vámi výmluvy :roll: chci nachystat větší várku do Klobouk... ale to už je téma do jiných vláken :wink:


Prílohy:
Poznámka: frezka
frezka.jpg
frezka.jpg [ 108.04 KiB | Zobrazené 10272 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Uto Feb 25, 2014 9:29 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Dec 05, 2011 11:56 am
Príspevky: 50
Bydlisko: Jižní Čechy-Táborsko
gurt píše:
Tak před časem jsem psal že jsem koupil frézku, tak ji sem konečně dávám... Bud jsem nemel foťák, nebo světlo (nebo oboje :)
je to zbrojovka z válečných let 1941, pěkná hrouda litiny....
Stroj byl naprosto oholený, tak mi ještě chybí poslední věc (ta by měla přijít po neděli) a budu moci konečně vyjet první kusy....
doma už mám nějaké vřetenové struhy co jsem do výroby zadal před půl rokem, tak doufám že teď už nebudu mít před vámi výmluvy :roll: chci nachystat větší várku do Klobouk... ale to už je téma do jiných vláken :wink:

---------------------------------------------
Gurte držím palce, ať vše dopadne jak má.... :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Str Feb 26, 2014 9:17 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
[quote="gurt"]Tak před časem jsem psal že jsem koupil frézku, tak ji sem konečně dávám... Bud jsem nemel foťák, nebo světlo (nebo oboje :)
je to zbrojovka z válečných let 1941, pěkná hrouda litiny....

Pěkné, mám rád ty poctivé staré mašiny, protože u obrábění oceli hmotnost=tuhost=přesnost. Též jsem o něčem takovém uvažoval, ale nemám pro to využití.
Tak už vím, kam pojedu na prázdniny na frézařský kurs :D .

Bude i 18 nebo 20mm dutinový struh?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Sob Mar 22, 2014 6:41 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Apr 12, 2013 3:14 pm
Príspevky: 90
sny se mohou plnit nejen o vánocích.Dnes jsem si pořídil stroj o kterém se mi snívalo, od fantastického pána z Hrubého Jeseníku okr.Nymburg.Pan Rybín 82 let první majitel stroje vyučen u soukromníka kolářem ,stroj v perfektním stavu pouze zaprášen.Já su tak štastné!!!!!!


Prílohy:
IMG_0964.jpg
IMG_0964.jpg [ 133.85 KiB | Zobrazené 10123 krát ]
IMG_0965.JPG
IMG_0965.JPG [ 113.95 KiB | Zobrazené 10123 krát ]
IMG_0962.JPG
IMG_0962.JPG [ 156.85 KiB | Zobrazené 10123 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Sob Mar 22, 2014 8:16 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
miloslav oroš píše:
sny se mohou plnit nejen o vánocích.Dnes jsem si pořídil stroj o kterém se mi snívalo, od fantastického pána z Hrubého Jeseníku okr.Nymburg.Pan Rybín 82 let první majitel stroje vyučen u soukromníka kolářem ,stroj v perfektním stavu pouze zaprášen.Já su tak štastné!!!!!!


To je super,
stejně jako obrazová výzdoba.
Gratuluju k obojímu :-)
jirka
pozor na ruce


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Ned Mar 23, 2014 9:29 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Máj 19, 2011 7:15 am
Príspevky: 322
miloslav oroš píše:
sny se mohou plnit nejen o vánocích.Dnes jsem si pořídil stroj o kterém se mi snívalo, od fantastického pána z Hrubého Jeseníku okr.Nymburg.Pan Rybín 82 let první majitel stroje vyučen u soukromníka kolářem ,stroj v perfektním stavu pouze zaprášen.Já su tak štastné!!!!!!



A čo to vlastne je, fréza?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Ned Mar 23, 2014 9:59 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Apr 12, 2013 3:14 pm
Príspevky: 90
fréza,dlabačka,hoblovka,pila a protahovačka.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Ned Mar 23, 2014 2:04 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Máj 19, 2011 7:15 am
Príspevky: 322
miloslav oroš píše:
fréza,dlabačka,hoblovka,pila a protahovačka.



Tak to uz hej, je to paradne masivne, to sa Ti len tak ľahko nerozochveje, tak si to pekne uži


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: dnes jsem si udělal radost
PoslaťNapísal: Ned Mar 23, 2014 9:55 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
miloslav oroš píše:
sny se mohou plnit nejen o vánocích.Dnes jsem si pořídil stroj o kterém se mi snívalo, od fantastického pána z Hrubého Jeseníku okr.Nymburg.Pan Rybín 82 let první majitel stroje vyučen u soukromníka kolářem ,stroj v perfektním stavu pouze zaprášen.Já su tak štastné!!!!!!


Tak tuhle strojovnu měl u nás taky pan kolář plus ještě kolářský soustruh spousta speciálních hoblíků dláta, nebozezy velká vrtačka. Nádherné mašiny, bohužel po jeho úmrtí veškeré vybavení zkončilo ve šrotě. Bavil jsem se s kamarádem který byl jeho strejda a zachánil po něm jen poříz který v dílně zkončil někde zapadlý. :( Tak ať ti slouží ke spokojenosti. :D


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 481 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 33  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com