Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 5:55 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Soutěžní rychlořezba
PoslaťNapísal: Pon Jan 09, 2012 11:04 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Diskusia k článku Soutežní rychlořezba


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Soutěžní rychlořezba
PoslaťNapísal: Str Aug 13, 2014 6:42 am 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Neda mi zareagovat na članok ,Derave dno rezbara .Aj ked v drobnych detailoch mam trošku ine skusenosti tomuto vravím "Trafiť klinec po hlavičke ".Presne pred nejakym časom ked sa chlapec prihlasoval na školu na odbor umelecky stolar tak sa nepodarilo ho otvoriť bol proste sam kto chcel držať hoblík .Takže jedinym východiskom bolo vziať najbližší možny smer a to dizajn nabytku (ale podla toho čo sa učia o dizajn ide len okrajovo ).Nemať vlastne skusenosti a dlhoročnu prax ktoru sa snažim odovzdať asi by len v buducej praci tupo hladel na monitor počítača a podla netu či katalogov opajcovaval to čo vo svete prave letí len v zelenom ,pretože podla môjho nazoru tak na jedno kopyto vyzerá dnešná produkcia nábytku pre masy


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Soutěžní rychlořezba
PoslaťNapísal: Ned Jan 11, 2015 9:45 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Ernest píše:
Neda mi zareagovat na članok ,Derave dno rezbara .Aj ked v drobnych detailoch mam trošku ine skusenosti tomuto vravím "Trafiť klinec po hlavičke ".Presne pred nejakym časom ked sa chlapec prihlasoval na školu na odbor umelecky stolar tak sa nepodarilo ho otvoriť bol proste sam kto chcel držať hoblík .Takže jedinym východiskom bolo vziať najbližší možny smer a to dizajn nabytku (ale podla toho čo sa učia o dizajn ide len okrajovo ).Nemať vlastne skusenosti a dlhoročnu prax ktoru sa snažim odovzdať asi by len v buducej praci tupo hladel na monitor počítača a podla netu či katalogov opajcovaval to čo vo svete prave letí len v zelenom ,pretože podla môjho nazoru tak na jedno kopyto vyzerá dnešná produkcia nábytku pre masy


Očakával som aj negatívne reakcie, no pravdou je - že vlastne zazneli len pozitívne. Od učiteľov, žiakov, rodičov... Vraj kto by aj chcel oponovať - radšej strčí hlavu do piesku a ostatní sa (aj napriek zmieneným detailom) stotožňujú. Dlho to vo mne vrelo - musel to von. A to som tam nedal ešte také detaily, ako sa robí odborná prax žiakov, alebo koľko hodín majú žiaci ktorí majú opracovávať drevo určených na prácu s drevom - a koľko na iné - viacmenej pre rezbárstvo veľmi málo využiteľné veci...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Soutěžní rychlořezba
PoslaťNapísal: Pon Apr 06, 2015 7:17 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Zaujal ma prípravok prezentovaný v článu .Skutočnou devízou tohto prípravku je až neuveriteľná jednoduchosť ktorá ma nadchla.Dokonca by som si vedel predstaviť jeho použitie aj niekde v prírode kde si ho pribalím do batôžku .Svojho času som sa s podobným problémom vysporiadal trošku zložitejšie ,no výhodou je tuhosť a odolnosť aj pri použití paličky .Ernest


Prílohy:
100_2992-1.jpg
100_2992-1.jpg [ 246.67 KiB | Zobrazené 16746 krát ]
100_2991-1.jpg
100_2991-1.jpg [ 174.58 KiB | Zobrazené 16746 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Soutěžní rychlořezba
PoslaťNapísal: Sob Jan 07, 2017 2:34 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Ernest


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com