Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:02 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pon Feb 09, 2015 10:09 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Už si zopár měsíců říkám, že budu reagovat jenom výjimečně a Ernest mě popíchnul.
Ta sekunda nepozornosti je fakt matkou následujícího neovlivnitelného děje, který Nás může zaměstnat nebo znehybnit na delší dobu.

Já jsem před koncem roku přesně 24.12.2014 zkomentoval na rezbárstvu ovečku na prstě kolegy a otřel jsem se o EU a jeho neviditelnou ruku svobodného trhu, která zbytky podnikání u nás co chvíli zadusí svými nesmyslnými předpisy v kombinaci s jejich striktním uplatněním místními orgány státní správy. No co čert nechtěl, za dva dni jsem si ovečku vyrobil též, když mi sklouznul struh a prst se mi dostal mezi něj a lože soustruhu. Tak jsem si říkal náhoda, cha, cha asi první varování ducha EU:mrgreen: . Nejsem žádný tvrďák s prahem bolesti pitbula a pálky na baseball, tak jsem chvilku lapal v dílně po kyslíku a pak jsem odkráčel na ošetřovnu do baru v obýváku mojí manželky. Po několika modlitbách a nezávazných fernetových meditacích jsem prst umrtvil ( v noci trochu rušil, ale recidivu jsem opět umrtvil nasazením osvědčené fernetové meditace a zbytek noci jsem vydržel s myšlenkama na týden vánočních prázdnin, který nerušeně přečkám u soustruhu v dílně ).

Až jsem si asi za čtrnáct dnů při práci s pořízem připučil stejný prst znovu v místě kde nehet navazuje na lůžko a tkáň prstu, nebylo mi do skoku a slzy, které mi spontánně vhrkly do očí už nezastavil ani manželčin bar a fernetová meditace. Má krev skropila cihlovou dlažbu dílny, což nebylo poprvé a "ku.va" bylo jen jedno z mnoha sprostých slov, které ze mně spontánně vytlačila momentální situace.

Tak tady je ještě obrazový materiál a omlouvám se, ale ze mně už vycházejí jen obsáhlé příběhy.


Prílohy:
IMG_29031.jpg
IMG_29031.jpg [ 28.22 KiB | Zobrazené 15499 krát ]
IMG_29071.jpg
IMG_29071.jpg [ 25.75 KiB | Zobrazené 15499 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Str Feb 11, 2015 9:16 am 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Radim Kocián píše:
Už si zopár měsíců říkám, že budu reagovat jenom výjimečně a Ernest mě popíchnul.
Ta sekunda nepozornosti je fakt matkou následujícího neovlivnitelného děje, který Nás může zaměstnat nebo znehybnit na delší dobu.

Já jsem před koncem roku přesně 24.12.2014 zkomentoval na rezbárstvu ovečku na prstě kolegy a otřel jsem se o EU a jeho neviditelnou ruku svobodného trhu, která zbytky podnikání u nás co chvíli zadusí svými nesmyslnými předpisy v kombinaci s jejich striktním uplatněním místními orgány státní správy. No co čert nechtěl, za dva dni jsem si ovečku vyrobil též, když mi sklouznul struh a prst se mi dostal mezi něj a lože soustruhu. Tak jsem si říkal náhoda, cha, cha asi první varování ducha EU:mrgreen: . Nejsem žádný tvrďák s prahem bolesti pitbula a pálky na baseball, tak jsem chvilku lapal v dílně po kyslíku a pak jsem odkráčel na ošetřovnu do baru v obýváku mojí manželky. Po několika modlitbách a nezávazných fernetových meditacích jsem prst umrtvil ( v noci trochu rušil, ale recidivu jsem opět umrtvil nasazením osvědčené fernetové meditace a zbytek noci jsem vydržel s myšlenkama na týden vánočních prázdnin, který nerušeně přečkám u soustruhu v dílně ).

Až jsem si asi za čtrnáct dnů při práci s pořízem připučil stejný prst znovu v místě kde nehet navazuje na lůžko a tkáň prstu, nebylo mi do skoku a slzy, které mi spontánně vhrkly do očí už nezastavil ani manželčin bar a fernetová meditace. Má krev skropila cihlovou dlažbu dílny, což nebylo poprvé a "ku.va" bylo jen jedno z mnoha sprostých slov, které ze mně spontánně vytlačila momentální situace.

Tak tady je ještě obrazový materiál a omlouvám se, ale ze mně už vycházejí jen obsáhlé příběhy.


Milí radime ,tak som dostal kopanec od muzy a vravím: tvoje príspevky by bez zavahania mohli raz víjsť knižne alebo aspon v digitalnej podobe pod suhrným názvom" Krev na dlažbe mé dílny" :lol: :lol: alebo podobne .Je v tom slušný dej , zapletka, jemna erotika ,trochu ezoterika ,dokumentaristika a aj skvele vyvrcholenie,tož celý literárny počin .Ernest :wink:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Feb 26, 2015 10:46 pm 
Offline

Registrovaný: Str Jan 07, 2015 6:52 pm
Príspevky: 39
Bydlisko: u Brna...
Myslím že tohle téma -úrazy a bezpečnost...
by sneslo samostatnou kategorii :)
Ale určitě za to nemůže neděle....
Mám někde z loňska foto odhoblovanej palec, naštěstí mám malou mezeru na hoblovce a byla tupá jinak bych byl čtyřprsťák.. :lol:
Zdeněk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Mar 19, 2015 10:19 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Apr 10, 2014 6:13 pm
Príspevky: 83
Tak delší dobu sem už chodím, takže bych se moh i představit.

Takže moje jméno je jak můžete z niku vidět je Stanislav Kašík, žiji v Mutěnicích na Hodonínsku, jsem profesí strojař a je mi 37 let. V soutružení dřeva jsem spíše nováček, kromě soustružení ještě pletu z pediku a proutí, taky jsem zkoušel plést i drátky. Kromě těchto činností také ještě i trochu vinařím, neboť víno je jeden z nejpodivuhodnějších výtvorů přírody, alespoň mi to často říkával i můj praděda. A já mu to dodnes věřím. Kromě práce se dřevem se ještě zabývám studiem historie řemesel a to hlavně historií soustružení dřeva, ale i dalších řemesel a to i řemesel zaniklých. A také mám zájem i o historické soutružení dřeva, stejně jako o poznání dalších historických řemeslných technik. A vlastně touha znát historii řemesel mě dovedla k soustružení.
Stalo se tak, když jsem jednou náhodou přišel do Masarykova muzea v Hodoníně a tak jsem uviděl jednoho pána, který pracuje na šlapacím setrvačníkovém soustruhu a vytvářel na něm paličky na paličkování. Tehdy se mi to hodně zalíbilo, ale nějaký čas ještě trvalo, než jsem si uvědomil, že bych to chtěl dělat aktivně a začal jsem se tím více zabývat.
Toť ve stručnosti k mojí maličkosti, ještě bych chtěl tady všechny přítomné poprosit, pokud někoho také zajímá historie řemesel, případně historie soustružení a má z tohoto oboru i třeba fotku nějaké věci, jako třeba nějakou zajímavou listinu nebo něco podobného, tak budu vděčný, když se pochlubí, za což mu předem děkuji.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Mar 20, 2015 10:48 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Tak nám vítej do komunity. Kombinace soustružník - vinař je dobrá volba.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Apr 23, 2015 7:18 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Tak je tu nový kamarád, Miklósz Bodka. Tož vitaj ogare.


Prílohy:
IMG_2930.JPG
IMG_2930.JPG [ 37.01 KiB | Zobrazené 15175 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Apr 24, 2015 10:42 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Máj 19, 2011 7:15 am
Príspevky: 322
Radim Kocián píše:
Tak je tu nový kamarád, Miklósz Bodka. Tož vitaj ogare.


Ak je to výplod Tvojej fantázie a Tvojich rukou, tož seš dobrej ogare.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Apr 24, 2015 1:13 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 17, 2011 10:47 pm
Príspevky: 321
Bydlisko: Prešov
Tvoj kamoš je aj naš kamoš ,ta vitaj.
šikula.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Ned Apr 26, 2015 6:50 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Jarík píše:
Radim Kocián píše:
Tak je tu nový kamarád, Miklósz Bodka. Tož vitaj ogare.


Ak je to výplod Tvojej fantázie a Tvojich rukou, tož seš dobrej ogare.


Nazval jsi to přesně výplod mojí fantazie a pak už je to jen na těch rukách co z nich vypadne. Momentálně se rozhoduju zda to bude jen zátka na láhev, nebo jestli dodělám i tělo. Ta fotka na přirozeném světle mi přijde horší, než když to člověk fotí při umělém světle.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Júl 03, 2015 4:13 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Júl 03, 2015 4:01 pm
Príspevky: 113
Bydlisko: Opočno pod Orl.h.
Dobrý den, jsem tu nový a chtěl bych se tímto představit. Jmenuji se Jan Masopust, bydlím v Opočně a jsem profesionální dřevař. Soustružení je mým koníčkem již několik let. Rád se zapojím do Vaší diskuse a těším se na případné setkání. Budu rád když se mi ozve kdokoliv z východočeského kraje.
Soustruh, který jsem si sestavil sám i moje práce můžete vidět v této galerii https://plus.google.com/photos/10246371 ... qzs5bzQ5AE


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Ned Júl 05, 2015 7:51 am 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 23, 2011 1:11 pm
Príspevky: 417
Bydlisko: BRNO
Yetti píše:
Dobrý den, jsem tu nový a chtěl bych se tímto představit. Jmenuji se Jan Masopust, bydlím v Opočně a jsem profesionální dřevař. Soustružení je mým koníčkem již několik let. Rád se zapojím do Vaší diskuse a těším se na případné setkání. Budu rád když se mi ozve kdokoliv z východočeského kraje.
Soustruh, který jsem si sestavil sám i moje práce můžete vidět v této galerii https://plus.google.com/photos/10246371 ... qzs5bzQ5AE


krásna galerie, krásná práce !!!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pon Júl 06, 2015 6:35 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Júl 06, 2015 6:00 pm
Príspevky: 2
Bydlisko: ULOžA
Dobry deň.Volam sa Viliam Chmelár byvam v malej dedinke v Levočskych vrchoch.Som ID a mam kopec času.Asi pred 30-35 rokmy som sa venoval tokarčine a trošičku rezbarstvu.Ale pre pracu som na to mal malo času takže koniček bokom a prvorade bolo zabespečiť rodinu.Vyučeny som nastrojar a tym som sa živil ako OSZČ.Nejakou nahodou som sa dostal na rezbarstvo.sk a znova ma to oslovilo :oops: Ale pozeram že vyvoj sa neda zastaviť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pon Júl 06, 2015 8:48 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
PRAKTIK píše:
Dobry deň.Volam sa Viliam Chmelár byvam v malej dedinke v Levočskych vrchoch.Som ID a mam kopec času.Asi pred 30-35 rokmy som sa venoval tokarčine a trošičku rezbarstvu.Ale pre pracu som na to mal malo času takže koniček bokom a prvorade bolo zabespečiť rodinu.Vyučeny som nastrojar a tym som sa živil ako OSZČ.Nejakou nahodou som sa dostal na rezbarstvo.sk a znova ma to oslovilo :oops: Ale pozeram že vyvoj sa neda zastaviť.


Tož vitaj


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Uto Júl 07, 2015 8:27 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jún 17, 2015 8:31 pm
Príspevky: 13
Bydlisko: Březová nad Svitavou
Jmenuji se Franta Moravec a protože se mi před pár lety blížil důchod, pořídil jsem si soustruh, by mi nebyla později dlouhá chvíle. S Vojtou a teď i s Poličákem se snažíme vylepšovat jak výrobky, ale hlavně naše vybavení. To nám jde dobře. S mnohými jsem se setkal v Kloboucích (Kloboukách?) a v Brně a to jsou ty třešně na soustružnickém dortu důchodce. Těším se na vás.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pon Sep 07, 2015 8:48 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Sep 07, 2015 12:16 am
Príspevky: 231
Bydlisko: Skalica
Ahoj,

Volám sa Štefan, k sústruženiu som sa dostal tak že môj kreatívny švagor vymyslel že kúpime svokrovi na chalupu sústruh na drevo ako dar k jubileu. So sústruhom to dopadlo tak, že zatiaľ na ňom robím niečo len ja, svokor sa k tomu ešte nedostal...
Samotný sústruh je domáca výroba, predchádzajúci majiteľ je strojár ktorý pôsobil v nástrojárni strojárskeho podniku, takže sústruh je dobre urobený, má robustné lôžko, točný priemer cca 35 cm. Predchádzajúci majiteľ na ňom točil "konfekciu" - rôzne bytové doplnky a pod. pokiaľ ho z trhu nevytlačili Poliaci a neskoršie Čína. Určitou slabinou sústruhu je malý priemer skľučidla - 80 mm, dokážem upnúť priemer max. 40 mm. K sústruhu sme dostali aj množstvo prípravkov, zatiaľ neviem do akej miery budú použiteľné.
Máme tam aj sadu struhov, ale slabá kvalita, asi nejaká lacná Čína. Predchádzajúci majiteľ si vyrábal struhy sám, ako nástrojár to dobre zvládal, sú vyrobené z radeca alebo z pilníku, uchytené skrutkou do rúrky. Už sa mi podarilo niektoré zatupiť, musím sa naučiť ich brúsiť...
Vlastný sústruh zatiaľ ešte nemám, som v štádiu rozhodovania. Zatiaľ sa prikláňam k tomu, že by som kúpil nejaký starší ale poriadny stroj, ale mojim problémom sú priestory - mám maličkú dielničku, buď z nej budem musieť niečo vyhodiť, alebo si postaviť novú...
K sústruhu sa dostávam len málo, chalupa je vzdialená 250 km. Už sa mi podarilo niečo vytočiť, až to nafotím, skúsim to dať do galérie...

Štefan

_________________
Štefan


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com