Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:33 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 217 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Štv Jan 26, 2017 6:12 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Ahoj Bobe, tak to je nádhera, jen pro upřesnění, jak jsou ty misky velké? Radim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Štv Jan 26, 2017 9:38 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Radime,
nejmenší má ( průměr ) 150x90 a největší 190x90 a na výšku jsou ( to je zajímavé ) od 80 do 90mm všechny. Zajímavé proto, že jsem je neměřil, ale dělal pocitově.

Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Pia Jan 27, 2017 3:21 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Božetěch píše:
Radime,
nejmenší má ( průměr ) 150x90 a největší 190x90 a na výšku jsou ( to je zajímavé ) od 80 do 90mm všechny. Zajímavé proto, že jsem je neměřil, ale dělal pocitově.

Božetěch


Ano, jsou dělané pocitově - proto kromě specifického materiálu jsou takové " tvarově ladné".
Já taky nikdy misky nerozměřuju, nikdy jsem nedělal na objednávku ( že by mi někdo dal rozměry ). A ono čas ukáže, které výrobky je třeba tvarově předělat, nebo se tomu tvaru vyhnout - ony nám totiž zůstanou.

"A proto se točí " ( trochu jsem ten známý citát " A přece se točí " upravil a nabízím ho náčelníkovi jako slogan do toho našeho loga nebo jako motto na další sraz).

Ahoj Radim


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Pia Jan 27, 2017 11:29 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Dec 28, 2010 10:14 pm
Príspevky: 408
Radim Kocián píše:
Božetěch píše:
Radime,
nejmenší má ( průměr ) 150x90 a největší 190x90 a na výšku jsou ( to je zajímavé ) od 80 do 90mm všechny. Zajímavé proto, že jsem je neměřil, ale dělal pocitově.

Božetěch


Ano, jsou dělané pocitově - proto kromě specifického materiálu jsou takové " tvarově ladné".
Já taky nikdy misky nerozměřuju, nikdy jsem nedělal na objednávku ( že by mi někdo dal rozměry ). A ono čas ukáže, které výrobky je třeba tvarově předělat, nebo se tomu tvaru vyhnout - ony nám totiž zůstanou.

"A proto se točí " ( trochu jsem ten známý citát " A přece se točí " upravil a nabízím ho náčelníkovi jako slogan do toho našeho loga nebo jako motto na další sraz).

Ahoj Radim


dnes jsem byl na super akci - Pan Vít Kašpařík ukazoval svoje hudební nástroje - už se těším až si spolu Radime zahrajeme
http://www.ireceptar.cz/zajimavosti/ton ... lku-a-jak/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Str Feb 01, 2017 6:48 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Okt 31, 2014 6:51 am
Príspevky: 157
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Zdravim kamaradi.Nevim jaky pilovy pas poridit.Vetsina z vas ma jiste zkusenost.Poradite jaky vybrat a kde koupit?
Zdenda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Sob Feb 11, 2017 12:19 am 
Offline

Registrovaný: Str Mar 16, 2016 9:55 am
Príspevky: 28
Vinšuju brejvečír vespolek! Tak jsme s bráchou před pár dny položili tuhle nádheru. Ty barvy mne přivádějí do naprosté extáze. Dovolím si poprosit o tipy, jak to nařezat a ošetřit, aby to nepopraskalo a barvy zůstaly zachované. Spíš to chci to zásoby a občas od toho podle potřeby uříznout kousek, za mokra to točit na polotovary nebudu, teď nic nestíhám. Sušit to můžu ve stínu pod terasou, naskládat to můžu až do výšky 1m, větrané to je, resp. ještě je možnost u bráchy na půdě v suché, nevětrané stodole. Rozměry jsou cca 7-30cm průměr, délka špalků cca 40cm. Předpokládám, že ty barvy asi po vysušení zachovat nepůjde, nebo se pletu? Když to vezmu olejem, mám strach, že to zhnědne a ta sytě fialová a oranžová zmizí. Jinak bych rád pro pár drobných věcí použil tu kombinaci jádra a běli (dvoubarevnost), jenže si nejsem vůbec jist, zda ta běl to sušení vydrží. Díky moc!


Prílohy:
svestka2.jpg
svestka2.jpg [ 178.41 KiB | Zobrazené 13237 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Sob Feb 11, 2017 7:24 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
oxidační barvy mokrého dřeva moc zachovat nejdou. řešil jsem to s mokrým jasanem, který krásně barvyl do červena... po vysušení se barvy ztratí.

jak píšeš u švestky, meruňky a jim podobné je z bělí potíž, nebot sesychají veeelmi rozdílně.

štípl bych to aspon na polovice a čela poznatíral duvilaxem, nebo nějakou barvou (už se to tu vícekrát řešilo)

na půdu bych to nedával jak do půdy zasvítí, bude tam horko.
stodola nezní špatně, jen pozor, pokud se vzduch nehýbe vůbec, hrozí to plísní (což je nepříjemné zejména pro dýchací ústrojí)
takže snad pod tu terasu?

mnoho zdaru.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Sob Feb 11, 2017 10:29 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Júl 03, 2015 4:01 pm
Príspevky: 113
Bydlisko: Opočno pod Orl.h.
ladis1973 píše:
Vinšuju brejvečír vespolek! Tak jsme s bráchou před pár dny položili tuhle nádheru. Ty barvy mne přivádějí do naprosté extáze. Dovolím si poprosit o tipy, jak to nařezat a ošetřit, aby to nepopraskalo a barvy zůstaly zachované. Spíš to chci to zásoby a občas od toho podle potřeby uříznout kousek, za mokra to točit na polotovary nebudu, teď nic nestíhám. Sušit to můžu ve stínu pod terasou, naskládat to můžu až do výšky 1m, větrané to je, resp. ještě je možnost u bráchy na půdě v suché, nevětrané stodole. Rozměry jsou cca 7-30cm průměr, délka špalků cca 40cm. Předpokládám, že ty barvy asi po vysušení zachovat nepůjde, nebo se pletu? Když to vezmu olejem, mám strach, že to zhnědne a ta sytě fialová a oranžová zmizí. Jinak bych rád pro pár drobných věcí použil tu kombinaci jádra a běli (dvoubarevnost), jenže si nejsem vůbec jist, zda ta běl to sušení vydrží. Díky moc!

Ahoj ladis pravdu má náčelník a ze své skušenosti vím že trnka je prevít a dokáže se trhnout i vpolotovarech,přeju ti hodně štěstí at se daří Honza Yetti


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Ned Feb 12, 2017 5:28 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Jak se mění priority. Dříve jsem dělal palivovou kulatinu max. do průměru 25 cm, jen říznout na délku 50 cm, rozseknout napůl a hotovo. No a teď 50-60 cm :) Jasany a javory z těžby před 14 dny. Tak doufám, že to sluníčko a teplo ještě chvilku počká. :)


Prílohy:
2017-02-12 16.41.21-900.jpg
2017-02-12 16.41.21-900.jpg [ 92.66 KiB | Zobrazené 13145 krát ]
2017-02-12 16.42.25-900.jpg
2017-02-12 16.42.25-900.jpg [ 64.4 KiB | Zobrazené 13145 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Ned Feb 12, 2017 7:51 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jún 24, 2015 5:16 pm
Príspevky: 96
Hurykan píše:
Jak se mění priority. Dříve jsem dělal palivovou kulatinu max. do průměru 25 cm, jen říznout na délku 50 cm, rozseknout napůl a hotovo. No a teď 50-60 cm :) Jasany a javory z těžby před 14 dny. Tak doufám, že to sluníčko a teplo ještě chvilku počká. :)

Ahoj Jirko, chceš se tím snad pochlubit s koupí velkého kotle? :-)
Moc ti to přeju, ale bude s tím hodně rachoty!!! Zdravím a dej pozor při zpracování!!!
Karel


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Ned Feb 12, 2017 8:49 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Júl 03, 2015 4:01 pm
Príspevky: 113
Bydlisko: Opočno pod Orl.h.
Hurykan píše:
Jak se mění priority. Dříve jsem dělal palivovou kulatinu max. do průměru 25 cm, jen říznout na délku 50 cm, rozseknout napůl a hotovo. No a teď 50-60 cm :) Jasany a javory z těžby před 14 dny. Tak doufám, že to sluníčko a teplo ještě chvilku počká. :)

Ahoj JIrko to jsi upytlačil na panským?Nám to vozí v celých délkach a tohle je ve dvojkách to je pimpong.Vybírej rozumě musí něco zůstat na topení.Užij si to čus Honza


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Ned Feb 12, 2017 9:12 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Kamarádi i když je to za peníze, tak z toho mám radost, známý mi vybral opravdu pěkný rovný dříví za cenu palivového a ještě k tomu do budoucna by sním mohl být dobrý handl. Do panskýho se teprve chystám, ale tam na takhle velký duby nemůžu, to by bylo drahý.
To víte, začínám a tak se musím trochu zasyslit :D Motorovou pilu jsem dnes opravil, elektrickou musel koupit novou, protože odešla do věčných lovišť a tak ráno pln optimismu se na to vrhnu :) Za tři dny budu hlásit, že mě bolí záda :D Zdravím Vás JHur


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Ned Feb 12, 2017 9:43 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Hurykan píše:
Kamarádi i když je to za peníze, tak z toho mám radost, známý mi vybral opravdu pěkný rovný dříví za cenu palivového a ještě k tomu do budoucna by sním mohl být dobrý handl. Do panskýho se teprve chystám, ale tam na takhle velký duby nemůžu, to by bylo drahý.
To víte, začínám a tak se musím trochu zasyslit :D Motorovou pilu jsem dnes opravil, elektrickou musel koupit novou, protože odešla do věčných lovišť a tak ráno pln optimismu se na to vrhnu :) Za tři dny budu hlásit, že mě bolí záda :D Zdravím Vás JHur




No ja by som to vydel na celkom slousne foršne a dosky ,zahradny nabytok stoly ,lavice ,hojdacky ,altanok......:))))) no proste horu prace .Moc pekne kusy len prosim davaj pozor krvy tu už na tento rok bolo dost Ernest.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Ned Feb 12, 2017 10:08 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Moc pekne kusy len prosim davaj pozor krvy tu už na tento rok bolo dost Ernest.[/quote]

Něco nařežu na víc jak metrovky a postavím pod střechu na severní stranu a vršek přikreju jak píše na straně 3 Radim Kocián a z části se pokusím vyřezat silnější fošny tak, jak je to taky tady někde v odkazu na videu. Jen aby zbylo něco na topení až se zase zima zeptá :D
Nákup KDRky jsem odložil na neurčito... :( bojím, bojím...souhlas Ernest, buďme opatrní, je to hned... :(


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Drevo na sústruženie - získavanie, príprava pred sústruž
PoslaťNapísal: Ned Feb 12, 2017 11:30 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Jún 08, 2015 9:27 am
Príspevky: 384
Bydlisko: Myjava
Hurykan píše:
Moc pekne kusy len prosim davaj pozor krvy tu už na tento rok bolo dost Ernest.


Něco nařežu na víc jak metrovky a postavím pod střechu na severní stranu a vršek přikreju jak píše na straně 3 Radim Kocián a z části se pokusím vyřezat silnější fošny tak, jak je to taky tady někde v odkazu na videu. Jen aby zbylo něco na topení až se zase zima zeptá :D
Nákup KDRky jsem odložil na neurčito... :( bojím, bojím...souhlas Ernest, buďme opatrní, je to hned... :([/quote]
ahoj .čo od KDR chceš kupit?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 217 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com