Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 10:01 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pon Aug 21, 2017 2:52 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Minulý týden byla v Lidlu šikovná sadička Imbus a Torx,
ve čtvrtek myslím, mohlo by to ještě být.
Radime, není to identické, jako jsi viděl u mne, to byl jen imbus, bude to ale za chvíli, protože to mám kolem roku a to so co rok opakuje. Mám i s tím Torxem, protože jsem ji koupil dříve, a protože Torx se taky může hodit, není to profi kvalita, ale já to občasným používáním neopotřebuju.
Lidl, správná volba :-)
jirka
P.S. S vyjímkou kotoučů do flexy a jak říká Gurt i šmirglů, ale ty taky nejsou všechny stejné.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pon Aug 21, 2017 7:17 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Okt 22, 2013 4:56 pm
Príspevky: 76
Bydlisko: Mirošovice
Božetěch píše:
Zdar Michale,
obávám se, že máš problém - blikni ještě konec kabelu, který leze z motoru, ať jde vidět počet žil.
Rozhodně neříkám, že to nejde, ale v tomto provedení, které máš, je lepší jej vrátit a pořídit přesně, co potřebuješ.
Božetěch


To bylo za dara, mám jich víc. leze z toho fáze,nula,zem a taky kondík.
podle výrobce to je jednofázový asynchroní motor s kotvou nakrátko.
jen nevím jestli záleží na ledajakém fr.měniči nebo ne. Koupil bych tak do 200W.

_________________
Nemám čas ztrácet čas


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pon Aug 21, 2017 9:02 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
No, tak to jsem nechtěl slyšet - na tohle by jsi potřeboval člověka, který se tím živí a navíc to má jako koníčka aby byl schopen na frekvenčním měniči nasimulovat nesymetrickou zátěž v jednotlivých vinutích motoru, kdy jedno má větší odběr ( hlavní ) a druhé ( pomocné ) menší a slouží jen k vlastnímu roztočení pomocí kondíku ( stálého ) běhového. Navíc tyhle motorky jsou stavěny na maximální, ideální provoz a jakákoliv změna drasticky mění všechny parametry a mimo jiné i výkon je v p.... neznámu. Toto se s měničem dá regulovat v rozmezí 40-50Hz a Ty by jsi potřeboval tak od 25-30 nahoru, ale to jsou tak mezní stavy, že není zaručena životnost.
Tož tak.
Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pon Aug 21, 2017 9:37 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Okt 22, 2013 4:56 pm
Príspevky: 76
Bydlisko: Mirošovice
Božetěch píše:
No, tak to jsem nechtěl slyšet
Božetěch

To Já asi taky ne, ale co se dá dělat. Jediná možnost je to kuchnout a pohrabat se v převodovce. Nebo nechat 9.6m/min. To mi přijde dost rychle. Válcové brusky mají tak 3-6m/min. :-(

_________________
Nemám čas ztrácet čas


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Okt 11, 2017 3:37 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
S času na čas kuknem na forum no a skutocne to tu zaspava tak aspon par fotiek co ma zaneprazdnuje a odputava od sustrueženia Ernest


Prílohy:
IMG_20170824_015114_1- pult ibm.jpg
IMG_20170824_015114_1- pult ibm.jpg [ 284.8 KiB | Zobrazené 12623 krát ]
IMG_20170921_155642- pult.jpg
IMG_20170921_155642- pult.jpg [ 282.59 KiB | Zobrazené 12623 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Okt 18, 2017 11:48 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Dnes jsem se ve volné chvíli v práci :D probíral youtubem a na co jsem nenarazil? Kluci vy jste tam byli tak mladí :D

https://www.youtube.com/watch?v=CDJYMSAk9EY


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Uto Okt 31, 2017 3:03 pm 
Offline

Registrovaný: Pia Jan 04, 2013 10:57 am
Príspevky: 16
Bydlisko: Bratislava
Zdravím vospolok, pri pozeraní videa na yt občas vidím, že majstri na praskliny, čo majú v obrobku, používajú nejaké asi rýchloschnúce lepidlo, zrejme, aby sa im to nerozletelo pri točení, nepoužívate tiež? A ak áno, značka? :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Uto Okt 31, 2017 3:22 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Aug 01, 2017 9:41 pm
Príspevky: 21
Mikuláš Bruttovszký píše:
Zdravím vospolok, pri pozeraní videa na yt občas vidím, že majstri na praskliny, čo majú v obrobku, používajú nejaké asi rýchloschnúce lepidlo, zrejme, aby sa im to nerozletelo pri točení, nepoužívate tiež? A ak áno, značka? :-)


Ahoj, používám klasické vteřinové lepidlo, k dostání v každém marketu nebo trafice.
Jarda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Nov 01, 2017 10:09 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Mikuláš Bruttovszký píše:
A ak áno, značka? :-)


Ahoj, občas používám tzv. CA lepidlo, jedná se o vteřinové lepidlo, které kupuji v modelářských prodejnách. Dříve jsem ho používal na lepení dřeva RC letadel. Ber si vždy řídké, protože časem se ti z něj stane střdní a pak husté :D Dobré je ve spojení s urychlovačem ve spreji. Zakápneš prasklinu a zastříkneš aktivátorem. U EPP (extrudovaný polypropylen- což je materiál jako igelitová taška) ti nehezky bíle vypění, ale u dřeva a to i mokrého to nic neudělá, jen značně zrychlí reakci CA lepidla. Osobně ho spíš používám na misky točené z mokrého do slaba, když málo odeberu ze středu a ona začne praskat, tak to hned zalípnu a ono to podrží. Pozor docela špatně se brousí. Je tvrdé a u zalepeného měkého dřeva probrousíš okolí dříve jak lepidlo! Tak asi tak.... :) ať se daří


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Nov 02, 2017 9:45 am 
Offline

Registrovaný: Str Okt 15, 2014 10:09 pm
Príspevky: 33
Ahoj všem,
Dokončuji konečně repas mé pásové pily ale trochu mi háže hnací kolo na motoru a pila trochu vibruje.
Nemáte někdo nějakou zkušenost z vyvážením litinového kola?


Prílohy:
IMG_20171007_183500.jpg
IMG_20171007_183500.jpg [ 69.11 KiB | Zobrazené 12403 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Nov 02, 2017 7:56 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Zdar,
máš to moc pěkné. Také jsem chtěl mít kolečka barevné, ale zvítězila touha co nejrychleji řezat, nebo to aspoň zkusit. Bohužel nevyhnul jsem se házení. To se řešilo páskama plechu na loukotích, což nestačilo a nakonec jsem odvrtával řemenici. Dva večery jsem seděl u pily a točil, značil, točil, značil a vrtal a točil... Teď už jen šumí.

Božetěch


Prílohy:
IMG_9011.JPG
IMG_9011.JPG [ 129.51 KiB | Zobrazené 12366 krát ]
IMG_9013.JPG
IMG_9013.JPG [ 142.51 KiB | Zobrazené 12366 krát ]
IMG_6787.JPG
IMG_6787.JPG [ 159 KiB | Zobrazené 12366 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Nov 02, 2017 9:48 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
adambernau píše:
Ahoj všem,
Dokončuji konečně repas mé pásové pily ale trochu mi háže hnací kolo na motoru a pila trochu vibruje.
Nemáte někdo nějakou zkušenost z vyvážením litinového kola?




Ahoj pekne si sa pohral
.Na mojej pile to vyvažovali nejaky profíci a že vedeli čo robia .Navynuli na lúče kolesa drôt priemer cca 5 mm a postupne odvíjali a uštipovaly alebo pridavali prstence ktore nakoniec poprivarovaly aby netancovali.Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pia Nov 03, 2017 7:53 am 
Offline

Registrovaný: Str Okt 15, 2014 10:09 pm
Príspevky: 33
myslel jsem si to. na jedné loukoti mám namotaný zřejmě olověný pásek,zkoušel jsem zatěžovat jednu loukot po druhé ale bezúspěšně. Zřejmě to bude chtít trochu víc trpělivosti jak píše Božetěch a točit a značit a točit :D .
S tím drátem to je docela dobrý nápad!
Zatím díky za nápady.Adam


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pia Nov 03, 2017 9:30 am 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 06, 2009 5:05 pm
Príspevky: 320
Bydlisko: Uherský Ostroh
Samo, že jsem také první namotával olověný drát, který se pak sundal, odvážil a ustříhnul plechový pásek, zvážil, odstříhnul a pak se natvaroval a přivařil. Kdyby mne napadlo to stím ocelovým drátem, asi bych do toho šel i za cenu, že to jde víc vidět, ale zase se jedná o pohodlnější postup.
Vtip byl v tom, že odlitek na řemenici byl na jedné straně 12 mm a na druhé 21mm. Proto jsem musel celé soukolí dovažovat odvrtáváním děr na řemenici.

Božetěch


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Sob Jan 13, 2018 10:50 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Ahoj, nevím kam můj dotaz přesně patří tak to napíšu sem: Dostal jsem se k dubu, těženo tento týden. Rád bych polovary misek nějak obarvil, ale nechci používat mořidla. Vím o čpavkování a pak si matně pamatuji, že mi kdosi povídal něco o možnosti rozupusit snad kovové špony v něčem a do toho dát dřevo...... prosím můžete mě ťuknout?
Moc díky JirkaHu


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com