Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 6:25 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Uto Dec 22, 2015 10:57 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 04, 2015 10:05 pm
Príspevky: 10
Bydlisko: Lipovec - okr. Blansko
Zdravím všechny bojovníky se dřevem.

Jmenuji se Zdeněk Doležel a bydlím v Lipovci nedaleko Moravského krasu.
Jsem tak nějak domácí kutil i když se dřevem moc pracovat neumím, tak mě to baví ze všeho kutění nejvíc.
K soustružení jsem se dostal tak, že jsem chtěl vyzkoušet něco nového a tak jsem si koupil malý stolní soustruh na dřevo.
Po čase mě to tak polapilo, že jsem z dílny sotva chodil na oběd (díky tolerantní manželce, která byla toho času na mateřské)
Soustružím cca 4 roky a na těchto stránkách to pro mě všechno začalo a hodně jsem se tady dověděl a naučil.
Takže jsem se učil podle těchto stránek a podle videí na internetu.
Nyní již druhým rokem jezdím spolu s manželkou sem tam i na nějaký jarmark (cca 5 -6 jarmarků do roka / na víc není čas – problém s hlídáním dětí a taky s volnem v práci).
Chtěl jsem se zde přihlásit již dříve, ale neměl jsem odvahu mezi Vás profíky vstoupit.
Tolik k mému představení a snad se přidám i do nějakých diskuzí.

P.S.
Vzhledem k pokročilému datu bych chtěl popřát Všem tady hodně štěstí a zdraví do nového roku a hodně povedených výtvorů bez nehody.

Zdenek


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Dec 24, 2015 1:08 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Nov 18, 2011 1:35 am
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno
Zdenek_D píše:
Zdravím všechny bojovníky se dřevem.

Jmenuji se Zdeněk Doležel a bydlím v Lipovci nedaleko Moravského krasu.
Jsem tak nějak domácí kutil i když se dřevem moc pracovat neumím, tak mě to baví ze všeho kutění nejvíc.
K soustružení jsem se dostal tak, že jsem chtěl vyzkoušet něco nového a tak jsem si koupil malý stolní soustruh na dřevo.
Po čase mě to tak polapilo, že jsem z dílny sotva chodil na oběd (díky tolerantní manželce, která byla toho času na mateřské)
Soustružím cca 4 roky a na těchto stránkách to pro mě všechno začalo a hodně jsem se tady dověděl a naučil.
Takže jsem se učil podle těchto stránek a podle videí na internetu.
Nyní již druhým rokem jezdím spolu s manželkou sem tam i na nějaký jarmark (cca 5 -6 jarmarků do roka / na víc není čas – problém s hlídáním dětí a taky s volnem v práci).
Chtěl jsem se zde přihlásit již dříve, ale neměl jsem odvahu mezi Vás profíky vstoupit.
Tolik k mému představení a snad se přidám i do nějakých diskuzí.

P.S.
Vzhledem k pokročilému datu bych chtěl popřát Všem tady hodně štěstí a zdraví do nového roku a hodně povedených výtvorů bez nehody.

Zdenek

Zdarec Zdenku,
zbytečná skromnost, všichni jsme nadšení amatéři/profíci prominou/ a tak buď vítán.
Honza


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Dec 24, 2015 9:14 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Jasnočka,
Vitaj Zdeno
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Dec 24, 2015 10:32 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Okt 31, 2014 6:51 am
Príspevky: 157
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Zdenek_D píše:
Zdravím všechny bojovníky se dřevem.

Jmenuji se Zdeněk Doležel a bydlím v Lipovci nedaleko Moravského krasu.
Jsem tak nějak domácí kutil i když se dřevem moc pracovat neumím, tak mě to baví ze všeho kutění nejvíc.
K soustružení jsem se dostal tak, že jsem chtěl vyzkoušet něco nového a tak jsem si koupil malý stolní soustruh na dřevo.
Po čase mě to tak polapilo, že jsem z dílny sotva chodil na oběd (díky tolerantní manželce, která byla toho času na mateřské)
Soustružím cca 4 roky a na těchto stránkách to pro mě všechno začalo a hodně jsem se tady dověděl a naučil.
Takže jsem se učil podle těchto stránek a podle videí na internetu.
Nyní již druhým rokem jezdím spolu s manželkou sem tam i na nějaký jarmark (cca 5 -6 jarmarků do roka / na víc není čas – problém s hlídáním dětí a taky s volnem v práci).
Chtěl jsem se zde přihlásit již dříve, ale neměl jsem odvahu mezi Vás profíky vstoupit.
Tolik k mému představení a snad se přidám i do nějakých diskuzí.

P.S.
Vzhledem k pokročilému datu bych chtěl popřát Všem tady hodně štěstí a zdraví do nového roku a hodně povedených výtvorů bez nehody.

Zdenek


Take te vitam.
A at to moc nepraska.
Zdenda


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Dec 24, 2015 1:44 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Júl 03, 2015 4:01 pm
Príspevky: 113
Bydlisko: Opočno pod Orl.h.
Ahoj Zdenku vítám Tě zde a doufám že nám ukážeš něco ze své tvorby.Vše dobré přeje Yetti


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Ned Máj 22, 2016 5:42 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Zdenek_D píše:
Zdravím všechny bojovníky se dřevem.

Jmenuji se Zdeněk Doležel a bydlím v Lipovci nedaleko Moravského krasu.
Jsem tak nějak domácí kutil i když se dřevem moc pracovat neumím, tak mě to baví ze všeho kutění nejvíc.
K soustružení jsem se dostal tak, že jsem chtěl vyzkoušet něco nového a tak jsem si koupil malý stolní soustruh na dřevo.
Po čase mě to tak polapilo, že jsem z dílny sotva chodil na oběd (díky tolerantní manželce, která byla toho času na mateřské)
Soustružím cca 4 roky a na těchto stránkách to pro mě všechno začalo a hodně jsem se tady dověděl a naučil.
Takže jsem se učil podle těchto stránek a podle videí na internetu.
Nyní již druhým rokem jezdím spolu s manželkou sem tam i na nějaký jarmark (cca 5 -6 jarmarků do roka / na víc není čas – problém s hlídáním dětí a taky s volnem v práci).
Chtěl jsem se zde přihlásit již dříve, ale neměl jsem odvahu mezi Vás profíky vstoupit.
Tolik k mému představení a snad se přidám i do nějakých diskuzí.

P.S.
Vzhledem k pokročilému datu bych chtěl popřát Všem tady hodně štěstí a zdraví do nového roku a hodně povedených výtvorů bez nehody.

Zdenek


Sorry Zdenku,
byl jsi mi povědomý, ale taky jsem byl trochu rozbrnkaný a nesoustředěnmý a spěchal jsem. To je mi moc líto, že jsme nedali delší řeč. Měl jsem návštěvu a nestíhal jsem.
Misky máš pěkné, jak už jsem Ti je chválil na jarmarku v Kroměříži.
A jak jsi pěkně mlžil s těmi olejovosky :-).
Hodně zdaru, jsi šikovný.
Jirka-prošedivělý pán před polednem.A povídání o Praze a bezlepku :-)
Chlapi, Zdenek má téměř všechny misky zespoda hladké :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Aug 05, 2016 5:38 am 
Offline

Registrovaný: Štv Aug 04, 2016 4:49 am
Príspevky: 9
Zdravím všetkých nadšencov dreva a sústruženia.

Som tu nový tak je na čase sa aj kus predstaviť. Pochádzam zo stredného Slovenska - Podbrezová, mám 24 rokov. Práca s drevom ma baví od malička, kedže bývam v dome a tam sa robí s drevom vždy :). Viac sa tomu venujem posledné dva roky a po skončení vysokej školy som si zadovážil aj sústruh. Vždy ma to fascinovalo, čo všetko sa dá vyrobiť na sústruhu ale až teraz prichádzam na to, že to nieje také jednoduché a treba sa mi veľmi veľa učiť tak som hľadal a našiel túto stránku. Dúfam že sa tu naučím čo najviac, nájdem tu super ľudí a časom aj ja odovzdám svoje skúsenosti.

Zatiaľ som do drevárčiny lajik, kedže som to nikdy neštudoval. Všetko sa učím sám za pomoci internetu. Mám vyštudovanú strojarinu a predsa ma to ťahá viac k drevu . :)

Tak, toľko zhruba o mne.

Jaro.


Naposledy upravil Jaro dňa Pia Aug 05, 2016 9:15 am, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Aug 05, 2016 6:10 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon Júl 04, 2011 11:59 am
Príspevky: 1568
Bydlisko: Kroměříž
Jaro píše:
Zdravím všetkých nadšencov dreva a sústruženia.

Som tu nový tak je na čase sa aj kus predstaviť. Pochádzam zo stredného Slovenska, mám 24 rokov. Práca s drevom ma baví od malička, kedže bývam v dome a tam sa robí s drevom vždy :). Viac sa tomu venujem posledné dva roky a po skončení vysokej školy som si zadovážil aj sústruh. Vždy ma to fascinovalo, čo všetko sa dá vyrobiť na sústruhu ale až teraz prichádzam na to, že to nieje také jednoduché a treba sa mi veľmi veľa učiť tak som hľadal a našiel túto stránku. Dúfam že sa tu naučím čo najviac, nájdem tu super ľudí a časom aj ja odovzdám svoje skúsenosti.

Zatiaľ som do drevárčiny lajik, kedže som to nikdy neštudoval. Všetko sa učím sám za pomoci internetu. Mám vyštudovanú strojarinu a predsa ma to ťahá viac k drevu . :)

Tak, toľko zhruba o mne.

Jaro.


Tož vitaj chlope,
jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Aug 05, 2016 1:16 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Sep 22, 2011 12:36 pm
Príspevky: 164
Bydlisko: Veľký Krtíš
Jaro píše:
Zdravím všetkých nadšencov dreva a sústruženia.

Som tu nový tak je na čase sa aj kus predstaviť. Pochádzam zo stredného Slovenska - Podbrezová, mám 24 rokov. Práca s drevom ma baví od malička, kedže bývam v dome a tam sa robí s drevom vždy :). Viac sa tomu venujem posledné dva roky a po skončení vysokej školy som si zadovážil aj sústruh. Vždy ma to fascinovalo, čo všetko sa dá vyrobiť na sústruhu ale až teraz prichádzam na to, že to nieje také jednoduché a treba sa mi veľmi veľa učiť tak som hľadal a našiel túto stránku. Dúfam že sa tu naučím čo najviac, nájdem tu super ľudí a časom aj ja odovzdám svoje skúsenosti.

Zatiaľ som do drevárčiny lajik, kedže som to nikdy neštudoval. Všetko sa učím sám za pomoci internetu. Mám vyštudovanú strojarinu a predsa ma to ťahá viac k drevu . :)

Tak, toľko zhruba o mne.

Jaro.

Vitaj Jaro! Pekne sa nám tu tá stredoslovenská skupinka rozrastá :)
Určite tu nájdeš veľa z toho čo hľadáš, nech sa Ti darí.
Peter :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pia Apr 21, 2017 7:27 am 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv Apr 21, 2016 5:38 am
Príspevky: 234
Bydlisko: Nelahozeves
Ahoj dnes je to rok, co jsem se zaregistroval a tak je asi už na čase přidat pár řádek o sobě. V občance mám napsáno Jiří Hurych, ročník 1974 a stejně jako několik mých generací předků bydlím vždy někde blízko řeky Vltavy. Přezdívku Hurykán jsem dostal cca. před 20 lety v práci, protože mě bylo asi všude plno a tak nějak už mi zůstala.
Ke dřevu a soustruhu (mimo kácení a štípání ) jsem se poprvé dostal v dubnu 2016, poté co jsem kamarádovi vyprávěl o videích na YouTube a on sundal z půdy nový, ještě nepoužitý Gude1000 s tím, že si ho mám půjčit, že on nikdy soustružit nebude, ani to neumí. Začal jsem tedy hledat někoho, kdo by mi pomohl v začátku. Poptával jsem se v okruhu známých, pak u okolních truhlářů a bylo mi řečeno, že to kdysi na učňáku zkoušeli, byla to velká psina, dřevo lítalo vzduchem a všichni uskakovali. Prý se toho nemám bát, mám to zkusit a uvidím. :) Tak to zkouším už rok a stále mě překvapuje, co tak veskrze jednouchý stroj dokáže. Pořád mě to baví a to taky díky vám, kamarádům soutokárům, kteří jsou ochotni se podělit o své zkušenosti, poradit, povzbudit, popíchnout……
Nevím jaké budou další roky, ale ten první byl dost divoký a v mých očích i hodně progresivní, což je dobré, to je to co, mě na tom mimo jiné baví (ta široká škála možností co vyrobit a penzum znalostí co je potřebné načerpat) a doufám, že mi to vydrží. Tělo ani mysl nezakrní a ten: „pocit z dobře odvedené práce u soustruhu je k nezaplacení“ no vždyť to znáte…. :D :D
Vzhledem k tomu, že nemám technické vzdělání, tak mé příspěvky jsou takové, jaké jsou. Povětšinou dotazující se, úsměvné nebo povzbuzující. Negací je všude okolo dost a tak jsem rád, že lidé scházející se zde na fóru jsou jak se říká: „na pohodu“.
Tak ať nám to tu vydrží. Zdravím vás a mějme se fanfárově, Hurykán.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Str Aug 02, 2017 7:45 pm 
Offline

Registrovaný: Uto Aug 01, 2017 9:40 pm
Príspevky: 4
Ahoj SOUTOKÁRI.
Jsem Josef Kroupa z Třeboně a nějakou dobu již sleduji tyto stránky. Proto jsem se také rozhodl zaregistrovat.
Nevím co o sobě říct.
Jsem kutil a láká mne učit se soustružení dřeva. Soustruh mám ale zkušenosti malé.
Těším se na setkání s vámi. Moje první setkání již proběhlo díky GURTOVI v DFT 2017.
Pepa


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Štv Aug 03, 2017 2:33 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Aug 01, 2017 9:41 pm
Príspevky: 21
Zdravím všechny přátele roztočeného dřeva. Jmenuji se Jaroslav Čapek, pocházím z Třebíče, studoval jsem na východním Slovensku a nyní žiji v Mošnově - nedaleko letiště Ostrava.
Profesí sice nemám s dřevem nic společného ale pracovat s ním mě baví a tak zkouším kde co - řezbu dláty i motorovkou, nábytek i hračky. Nedávno jsem si nadělil malý soudtruh Holzmann 490FXL, k tomu In-OUT sklíčidlo z unimaxu, nějaké struhy od Gurta a teď sbírám zkušenosti a učím se točit. Díky za tohle forum - je to zdroj inspirace a nových informací.

Jarda - Orion


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pon Aug 14, 2017 5:19 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Tož Vás chlapci vítáme v našem soutokárském kolektívu a rádi Vás uvidíme osobně na některém setkání. Možná jsme se i potkali, ale jak říká Hurykán naživo jsou ty ksichty z fotek špatně identifikovatelné.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Pon Dec 04, 2017 10:10 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Dec 03, 2017 7:32 pm
Príspevky: 6
Bydlisko: Uherský Brod
Zdravím všechny soustružníky.
Jmenuju se Václav a bydlím v Uherském Brodě. Je mi 26 let. K soustružení jsem se dostal přes youtube, kde jsem tak rok v kuse sjížděl videa kde chlapící točili misky a vázy a talíře a všechno možné. Potom jsem objevil tohle forum a bylo vymalováno. Nedlouho poté jsem si objednal svůj první soustruh Holzmann d460 fxl a dva struhy od Gurta. No a svůj první výrobek na sebe nenechal dlouho čekat. Hraju si s tím tak měsíc a neskutečně mě to baví... Jen mít toho času víc.

tohle je moje první věc co jsem vytočil

Obrázok


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Uto Dec 05, 2017 6:50 am 
Offline

Registrovaný: Štv Mar 19, 2009 7:26 pm
Príspevky: 357
Bydlisko: Nivnice u Uherského Brodu
Venouš píše:
Zdravím všechny soustružníky.
Jmenuju se Václav a bydlím v Uherském Brodě. Je mi 26 let. K soustružení jsem se dostal přes youtube, kde jsem tak rok v kuse sjížděl videa kde chlapící točili misky a vázy a talíře a všechno možné. Potom jsem objevil tohle forum a bylo vymalováno. Nedlouho poté jsem si objednal svůj první soustruh Holzmann d460 fxl a dva struhy od Gurta. No a svůj první výrobek na sebe nenechal dlouho čekat. Hraju si s tím tak měsíc a neskutečně mě to baví... Jen mít toho času víc.

tohle je moje první věc co jsem vytočil

Obrázok


Tož vitaj krajane! Konečně někdo další na Slovácku, ať se ti daří, spoustu krásného dřeva a
málo leteckých dnů! :-))


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com