Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:45 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Str Jan 31, 2018 9:52 am 
Offline

Registrovaný: Pon Jan 29, 2018 1:11 am
Príspevky: 9
Zdravím všetkých účastníkov fóra a touto cestou by som sa predstavil.
Moje meno je Oliver Šípka, som z Bratislavy, 55 rokov, formálnym vzdelaním stavár, ale tým som sa živil po škole len cca 2 roky. Od detstva sa motám okolo dreva. V začiatkoch to bolo vyrezávanie príveskov, potom nejaké sošky. Po revolúcii stavebno-stolárska drevovýroba, (okná, dvere, profilová výroba). Posledných 20 rokov predaj krbového dreva, ktoré si sám chodiť píliť do lesa a následne rúbem. Sústruženie ma vždy priťahovalo. Vo firme sme mali jedného tokára, ktorý nám točil nábytkové úchytky. Používal 3 struhy, 2 šublery, 2 odpichovátka a bola radosť na neho pozerať. Madielka jedno ako druhé, a rýchlosť práce sa blížila k automatu.
Ku kúpe sústruhu som sa ale dokopal až teraz (GOMAD DNXA-40 100A, a o tom budú aj moje prvé dotazy). V rámci točenia som úplný laik, (okrem teórie z fóra a you tubu). Pre seba točenie vnímam ako hobby,(zatiaľ). Okrem toho rád hrám pool, brúsim nože, rôzne nástroje, britvy – tie aj renovujem a holím sa s nimi. Takže brúsenie je pre mňa relax a nie nutné zlo. 2-3 hodiny na jednom noži,(alebo britve) bez mechanizácie nie je nič neobvyklé.
Fórum sa mi páči, veľa príjemných a ochotných ľudí,spústa kvalitných informácií. Všetkým vopred ďakujem za odpovede na moje ešte nevyslovené, (nenapísané) otázky.
Ryžo


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Jsem TU
PoslaťNapísal: Str Jan 31, 2018 8:47 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto Máj 31, 2011 10:26 pm
Príspevky: 872
Tož vitaj mezi nás.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com