Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:44 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Jan 02, 2019 12:21 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jún 24, 2015 5:16 pm
Príspevky: 96
Jirko máš recht a bytˇ jsem nebyl u zrodu, mluvíš mi z duše.
Zdravím všechny a moc vám všem děkuji Karel


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Jún 06, 2019 2:57 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Apr 23, 2009 5:25 pm
Príspevky: 183
Bydlisko: BRNO
Dobrý den. Nevím kam bych můj dotaz pro radu jinam dal. Chtěl bych poradit proč mi pilovy pás na pasové pile ujizdi? Mám stroj z unimaxu asi za 15 tisic. Přitáhl jsem teď ty vodici ložiska na doraz k pásu, je to dobrý nápad nebo tam ma byt vule. Nevěděl by někdo kde se takové informace dozvim? Pasova pila bude asi samostatne téma. Děkuji moc přeji veselou práci.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Jún 06, 2019 6:26 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Milan zo Sniny píše:
Dobrý den. Nevím kam bych můj dotaz pro radu jinam dal. Chtěl bych poradit proč mi pilovy pás na pasové pile ujizdi? Mám stroj z unimaxu asi za 15 tisic. Přitáhl jsem teď ty vodici ložiska na doraz k pásu, je to dobrý nápad nebo tam ma byt vule. Nevěděl by někdo kde se takové informace dozvim? Pasova pila bude asi samostatne téma. Děkuji moc přeji veselou práci.





Bolo by faj dat nejaku fotecku . Odchadza pas pri rezani ? alebo uz po samotnom pusteni stroja ....... Vo vseobecnosti plati ak pas uchadza pri spusteni stroja a zoskakuje, treba urobit korekciu naklonu .Spravidla horneho obežneho kola na prezentacnych fotkach z unimaxu cierna plastova ružica na zadnej strane stroja .Presnejsi popis asi v manuali k stroju . Ak uteka pas pri samotnom rezani tzv podrezava su len dve možnosti :tupá alebo zly, chap ,nerovnomerny zozchod zubov na strany tzv šrank.Vymen pas za novy a tento zver na nabrusenie a nasrankovanie odbornikom . Tie loziska nepritahuj na fest ,zajedno to bude jacat zadruhe rozvalcujes pas ktory sa bude viac hriat a bude nachylny na prasknutie pas by sa kladiek (lozisk)mal dotykat len nežnúčko ak ich oprieš pôjdu ako divé skus si vypocitat ich otacky z obvodovej rychlosti pasu a pochopiš. Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Jún 06, 2019 6:38 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Apr 23, 2009 5:25 pm
Príspevky: 183
Bydlisko: BRNO
Děkuji ještě jednou. To jsem velice rád že to není mašinou, protože uchází při řezání. Pásy jsem kupoval od pilany. Je fakt, že poslední dobou řezu samý suky a kořeny od bláta. Čistím co se dá, ale nekdy je to i uvnitř. Jen si vzpomínám, když jsem měl nový pás a řezal jsem 20 cm švestku, taky jsem s tím řezem nebyl moc spokojený.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Jún 06, 2019 7:54 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Milan zo Sniny píše:
Děkuji ještě jednou. To jsem velice rád že to není mašinou, protože uchází při řezání. Pásy jsem kupoval od pilany. Je fakt, že poslední dobou řezu samý suky a kořeny od bláta. Čistím co se dá, ale nekdy je to i uvnitř. Jen si vzpomínám, když jsem měl nový pás a řezal jsem 20 cm švestku, taky jsem s tím řezem nebyl moc spokojený.






Prax ukazala ze staci maly kusok hliny zaschnutej v dreve a pas je tupy hned .Co sa tyka samotneho rezania na kazde drevo treba použit urceny pas, suche ,svieze ,makke, tvrde ,zmrznute a pod rozhodujuca je jeho ostrost a presnost šranku.Čim kvalitnejsi nabrus tym presnejsia a cistejsia praca. Dost vyznamne sa meni kvalita rezu aj posuvom ,jeho rychlostou ako aj upnutim materialu ci rezanim volne z ruky.Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pon Jún 10, 2019 5:52 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Jan 07, 2019 9:19 pm
Príspevky: 1
Milan zo Sniny píše:
Dobrý den. Nevím kam bych můj dotaz pro radu jinam dal. Chtěl bych poradit proč mi pilovy pás na pasové pile ujizdi? Mám stroj z unimaxu asi za 15 tisic. Přitáhl jsem teď ty vodici ložiska na doraz k pásu, je to dobrý nápad nebo tam ma byt vule. Nevěděl by někdo kde se takové informace dozvim? Pasova pila bude asi samostatne téma. Děkuji moc přeji veselou práci.


Taktiež som mal s pásovkou problém ale vyriešili to nové vedenia. kupoval som zde
http://gunsmithjm.blogspot.com/2019/01/ ... to-je.html

pán poradí, moc ochotný ak nebude pasovať tak sa dá vrátiť


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Štv Mar 19, 2020 10:11 am 
Offline

Registrovaný: Ned Okt 23, 2011 1:11 pm
Príspevky: 417
Bydlisko: BRNO
Nazdár všem! Tady chcíp pes ... :-(
Poraďte prosím, potřeba třetí pilu řetězovku do baráku, teda spíš do terénu a volba padla na akumulátor. Máte někdo zkušenosti, nebo nějaké dobré reference na nějakou značku, nebo tip ?
Díky Štefan z Brna


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Pon Mar 23, 2020 3:53 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Nov 10, 2012 6:53 pm
Príspevky: 216
S tím psem máš pravdu. Všichni utekli do knihy ksichtů (FB). S elektrickou řetězovkou ti neporadím, já mám jen malou benzínovou husquarnu, kterou používám jen na porcování a úpravu špalků před soustružením.
Zdraví Jindra


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Volné téma ( pro všechny - o všem )
PoslaťNapísal: Str Apr 01, 2020 4:55 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Štefan z Brna

Ahoj Štefan ,sice takyto strojcek nevlastnim aj ked som už mal tu čest ju vyskusat (Makita) ,no tiež sa pohravam s myšlienkou na kupu sice len na obcasne pouzitie .Prax mi ukazala neporovnatelny vykon benzinu oproti baterke tak som kupil znovu benzin .Zatial najvecsie minus je nekompatibilita baterii takže treba kupit od znacky ktorej baterky a nabyjacku už maš a pasuju .Metabo ma teraz novy projekt kompatybility baterii s nejakymi inymi vyrobcami no zatial som to nepreluskal.Asi toto https://www.cordless-alliance-system.de/


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 699 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com