Aktuálny čas je Štv Mar 28, 2024 9:06 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Str Aug 08, 2018 2:57 pm 
Offline

Registrovaný: Str Aug 08, 2018 5:19 am
Príspevky: 1
Pěkný den všem,
jsem začátečník a plánuji zakoupit několik nástrojů pro mojí tvorbu.Počítám , že ze začátku to budou spíš jednodušší věci lžíce atd a pokud se mi bude dařit rád bych se časem propracoval k řezbě různých postaviček , zvířat apod.
Moje představa by byla asi 2 nožíky a 2-3 dláta vše od pfeil.
Můžete mi tedy prosím poradit které konkrétní nože a dláta bych měl si měl obstarat ?
Předem díky za odpoved


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Štv Aug 09, 2018 9:13 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Mar 18, 2013 9:38 pm
Príspevky: 313
Bydlisko: Topolčany
Newton píše:
Pěkný den všem,
jsem začátečník a plánuji zakoupit několik nástrojů pro mojí tvorbu.Počítám , že ze začátku to budou spíš jednodušší věci lžíce atd a pokud se mi bude dařit rád bych se časem propracoval k řezbě různých postaviček , zvířat apod.
Moje představa by byla asi 2 nožíky a 2-3 dláta vše od pfeil.
Můžete mi tedy prosím poradit které konkrétní nože a dláta bych měl si měl obstarat ?
Předem díky za odpoved






No zasa odpoviem za seba,podla toho čo som skusil, pretože kolko ludi tolko chuti a k tomu treba priratat vyvoj ako osobny tak aj profesny ..... Zacal som so sadou od firmy Mameli http://vytvarnepotreby.cz/naradi-a-vse- ... -8-ks.html no po case som presiel na nastroje od firmy M-stein http://www.mstein.sk/index.php/cms/en/products tu som zatial skoncil s nakupom pretože som s nimi max spokojny dokupujem už iba nejake nastroje ktore potrebujem na predne urcenie .Stein ponuka aj nejake zakladne sady no dva nožiky a dve dlata je podla mna preukrutne malo pri prvej praci budes nakukat do katalogu co by na tieto rezy bolo asi dobre ,na zaciatok som si zaobstaral sadu cca 20 ks ,je jasne že si sa rozhodol pre kupu kvalitneho tovaru (asi si si urobil reserš )no doležiteisia ako spickova znacka je osobna skusenost zacal by som u niekoho kto je ochotny dat to osahat ,vyskusat .Dalsou vecou je bruska ,zvladnutie brusenia a lapovania .Viem o com pisem bola to vcelku zdlhava a draha lekcia samouka .Ak to chces iba na vyskusanie postaciapodla mna na zacatie nožiky .Ernest


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Sob Apr 04, 2020 7:25 am 
Offline

Registrovaný: Štv Apr 23, 2009 5:25 pm
Príspevky: 183
Bydlisko: BRNO
Ahoj ... věděli byste lidé kde se dozvím o něco o mé otázce?
Koupím si truhlářské fošny, které ohobluji a protáhnu, slepím je dohromady polyuretenem 66A - lze to i s nátěrem použít jako venkovní sochu? Děkuji za Váš čas :)
Lze to udělat i se stavebním řezivem?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Sob Apr 04, 2020 8:09 am 
Offline

Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 1:34 pm
Príspevky: 433
Milan zo Sniny píše:
Ahoj ... věděli byste lidé kde se dozvím o něco o mé otázce?
Koupím si truhlářské fošny, které ohobluji a protáhnu, slepím je dohromady polyuretenem 66A - lze to i s nátěrem použít jako venkovní sochu? Děkuji za Váš čas :)
Lze to udělat i se stavebním řezivem?


pokial je lepidlo určene na vonkajšie prostredie a má označenie D4 v tvojom prípade je to značka soudal , tak ano samozrejme treba k tomu použiť aj náter na to určený čiže na exterier . ja by som ti aj odporučil natrieť najskor náterom proti plesniam je možné kúpiť aj transparentný bez pigmentu potom to bude OK

_________________
Ľutujte tých čo sa ľutujú , povzbudzujte tých čo bojujú ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Sob Apr 04, 2020 10:56 am 
Offline

Registrovaný: Štv Apr 23, 2009 5:25 pm
Príspevky: 183
Bydlisko: BRNO
No pokud je to možné takto dělat sochy, otvírá se mi nový dimenzionální prostor tvorby :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Sob Apr 04, 2020 1:42 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 1:34 pm
Príspevky: 433
Milan zo Sniny píše:
No pokud je to možné takto dělat sochy, otvírá se mi nový dimenzionální prostor tvorby :)


prečo nie , aj majster Pavol z Levoče tak robil . ked reštaurovali sochy tak tam tiež našli kopec poprilepovaných častí hlavne na prstoch , :) pošli potom fotku :)

_________________
Ľutujte tých čo sa ľutujú , povzbudzujte tých čo bojujú ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Pon Máj 11, 2020 5:49 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Apr 23, 2009 5:25 pm
Príspevky: 183
Bydlisko: BRNO
Tak jsme to polepili. :) Polyuretanem od Soudalu. Byla to zábava. Nejdřív jsem slepil pět hranolů. A potom pět desek, které jsem malinko břebrousil pásovou bruskou o zrnitosti 24. Je to větší spotřeba lepidla, ale doufám, že to k něčemu bylo. Měl jsem jen tři knechty. Tak jsem to nejdřív stáhnul knechtem, dal tam svěrku a knecht oddělal a použil dál. Jak jsem teď řezal našel jsem zatím mezeru o velikosti 1,5 milimetru. To si myslím, že je celkem úspěch.


Prílohy:
vod.jpg
vod.jpg [ 297.04 KiB | Zobrazené 11886 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poraďme si navzájom
PoslaťNapísal: Pon Máj 11, 2020 8:07 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 1:34 pm
Príspevky: 433
Milan zo Sniny píše:
Tak jsme to polepili. :) Polyuretanem od Soudalu. Byla to zábava. Nejdřív jsem slepil pět hranolů. A potom pět desek, které jsem malinko břebrousil pásovou bruskou o zrnitosti 24. Je to větší spotřeba lepidla, ale doufám, že to k něčemu bylo. Měl jsem jen tři knechty. Tak jsem to nejdřív stáhnul knechtem, dal tam svěrku a knecht oddělal a použil dál. Jak jsem teď řezal našel jsem zatím mezeru o velikosti 1,5 milimetru. To si myslím, že je celkem úspěch.


si sa vizabával .... len polyuretán má tú vlastnosť že z väčších špár sa po čase začne vytrácať ale inak super

_________________
Ľutujte tých čo sa ľutujú , povzbudzujte tých čo bojujú ...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com