Aktuálny čas je Pia Mar 29, 2024 7:29 am

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Nov 29, 2008 7:33 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Aug 16, 2007 8:55 pm
Príspevky: 599
Bydlisko: Česká Kamenice
Obrázok . Prostě to nefunguje :!: :!: :shock: :evil:

_________________
Ať se daří.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Nov 29, 2008 7:45 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Radku, tam za tým lomítkom chýba ešte číslo toho obrázu, takže kód nie je kompletný. A potom tam bola za hranatou zátvorkou bodka. Pred, ani za nesmie byť žiadny znak.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Nov 29, 2008 8:08 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 1:34 pm
Príspevky: 433
irsa píše:
To je jednoduché:
Zoberieš vrták priemeru 5 cm a s dížkou nad 10 cm :lol: ...
Alebo to môžeš odvŕtať v stojanovej vŕtačke menšími priemermi vrtákov s použitím dorazu. Pekne podľa kružnice s malým prídavkom (dorobíš profilovým dlátom). Potom si urob nástroj škrabnu ma dno napríklad z oceľovej planžety ktoré používajú v kartonáži na Bobstoch (výsekové stroje). Ten materiál je cečlom tvrdý a udrží chvíľu ostrie, ale pritom sa dá ohnúť do potrebného tvaru. Urobíš také očko na drevenej rúčke a vyškrábeš to z vnútra. Niekedy som robil drevené dózy a urobil som si vrták z veľkého závitníku vybrúsením, niektoré priemery som mal z oceľového plechu na tyči (trochu väčší plochý vrták ako dostať v obchodoch). Alebo si kúp sukovník... Tých možností je veľa, treba len pohýbať pilinami v hlave (ale opatrne, aby sa neopotrebovali :D 8) ).


sradista .... sukovnik ma dlžku len 9cm a nikte ho nemaju .... no snad nieco vymyslim ale stymi vrtakmi si mi vnukol napad

_________________
Ľutujte tých čo sa ľutujú , povzbudzujte tých čo bojujú ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Nov 29, 2008 8:08 pm 
Offline

Registrovaný: Štv Aug 16, 2007 8:55 pm
Príspevky: 599
Bydlisko: Česká Kamenice
Já mám ten obrázek uložený na ploše a přece když dám procházet, označím žádaný obrázek a odešlu, zkopíruju a vložím, tak by to mělo fungovat, nebo :?: :?: :?:

_________________
Ať se daří.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Nov 29, 2008 8:11 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 1:34 pm
Príspevky: 433
Radek píše:
Ahoj Maťo, o jaké dřevo se jedná :?: Je to deska :?: Pak bych měl dvě rady, prvá je pokud máš a Ty jsi se myslím zmiňoval, že dost používáš, horní frézku, tak ta by měla mít v příslušenství takovou tyčku s trnem, tak to je právě myšleno na tyto případy. Ale když si téď tak uvědomuju asi to pro tak malý průměr nebude fungovat. Potom ještě existují takové speciální nastavitelné vrtáky, vypadá asi zhruba takto:

a nebo vyříznout přímočarkou a potom dopasovat.
Nějak se mi nedaří vložit obrázek :!: :!:


no ta moja frezka mala velmo biednu vybavu jednu frezku a jeden kluč a a to bolo vce

_________________
Ľutujte tých čo sa ľutujú , povzbudzujte tých čo bojujú ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Nov 29, 2008 11:51 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 11:10 pm
Príspevky: 1536
Bydlisko: Choceň
vem na to dláto :lol:

_________________
Dřevořezba není cil ale cesta.
Oskar


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Nov 30, 2008 3:02 pm 
Offline

Registrovaný: Sob Dec 29, 2007 1:34 pm
Príspevky: 433
oskar píše:
vem na to dláto :lol:


skončilo to moooc špatne ... tolko som uberal aznebolo z čoho uberať :lol: :lol:

_________________
Ľutujte tých čo sa ľutujú , povzbudzujte tých čo bojujú ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Dec 18, 2008 9:16 pm 
Offline

Registrovaný: Str Dec 19, 2007 8:17 pm
Príspevky: 373
Bydlisko: Pohorelá
Nazdar chlapci, potreboval by som poradit a pomoct. Fascinovali ma tie konstrukcie na rezanie dosiek motorovou pilou, neviete prosim vas zohnat tech. vykresy takychto konstrukcii??


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Dec 19, 2008 7:21 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jan 02, 2008 11:24 am
Príspevky: 417
Zdravím,
na jaře si budu vyrábět přípravek podle svého návrhu. Až vyrobím, odzkouším, tak prozradím. :lol: Jirka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Dec 19, 2008 9:00 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 11:10 pm
Príspevky: 1536
Bydlisko: Choceň
Jirko jestli to bude jak ta palička z puku tak to se moc těším :lol:

_________________
Dřevořezba není cil ale cesta.
Oskar


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pia Dec 19, 2008 10:37 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Jan 02, 2008 11:24 am
Príspevky: 417
Zdravím,
ty paličky, které jsem navrhnul jsou prakticky nezničitelné, ale patentovat je nebudu, je to nákladné. Ať všem slouží k užitku. Vyrobil jsem dvojčata. Při práci neničí rukojeť dláta a zároveň jednotlivé segmenty tlumí akustický vjem, a jak říká Čestmír neničí rameno a loket neboť pryžové segmenty (puky) absorbují dynamický ráz úderu. A navíc se přidáváním či ubíráním segmentů může měnit hmotnost paličky. Jen mám obavy, aby se ze mně nestal řezbářský vynálezce. Mam totiž další návrh tvaru rukojeti, která se mi v praxi velmi osvědčila a jeví se mi, jako revoluční v kombinaci s úpravou geometrie břitu dláta. Je to dláto i nůž a perfektně se s ním dělá. :lol: Jirka
Obrázok


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Dec 20, 2008 5:55 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob Dec 08, 2007 11:10 pm
Príspevky: 1536
Bydlisko: Choceň
souhlasím s tebou jsou moc fajn. :lol: :lol: V Malackách jsem ji vyzkoušel a povím všem NÁDHERA :lol: :lol:

_________________
Dřevořezba není cil ale cesta.
Oskar


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: nasazení sekery na topor
PoslaťNapísal: Uto Mar 03, 2009 11:23 am 
Offline

Registrovaný: Uto Mar 03, 2009 10:47 am
Príspevky: 1
Mám starou sekeru, kterou rodiče koupili i s chalupou. Byla nasazená dost netradičně - jako krumpáč; topůrko se směrem k sekeře mírně rozšiřuje, nebylo uklínované, sekera držela jak démon. Protože byla prasklá v čepci, pokusil jsem se jí sundat, aby mi jí kamarád vyvařil. Během sundavání (nešla a nešla) jsem jí dorazil, když jsem zkusil to prasklé oko roztáhnout - místo jednoho svaru jsou na ní teď dva :evil:, zřejmě byla vykalená celá, nejen břit.
To na úvod.
A teď prosba o radu - jak jí dostat na ten topor zpátky :? . V místě kde byla, je topůrko (jasan) vymačkané ca 1,5-2 mm do hloubky, bez známek opálení. Jediné co mne napadlo, bylo uložit na těleso ústředního topení, jestli se to neseschne, ale po měsíci jsem jí dostal tak do 2/3 délky topůrka. Čekat dál, nebo někdo víte přesně, jak to ti dědci dělali?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Mar 03, 2009 7:13 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str Aug 15, 2007 11:08 pm
Príspevky: 2476
Sú tam teda dva zvary... Napadá ma, že na montážach sme obýbali rúry nahriatím jednej strany steny rúry a pri ochladzovaní sa tá rúra zohla v mieste nahriatia, jednoducho v tom nahriatí sa ten materiál stiahol. Podobne to môže byť aj s tým okom, teda že zváraním sa ten materiál stiahol.
Aj dedo nasádzal násady uprostred leta, práve preto lebo vtedy bolo drevo najviac vysušené a teda najviac scvrknuté. Máme teda dva faktory v súčinnosti. Vyriešil si jednu vec tým ústredným topením, ale ten kov už asi neporiešiš. Síce sa nezdá, ale aj to urobí celkom dosť. Normálne tú rúčku opatrne obrús a nasaď. Ak sa dostaneš do 2/3, tak už stačí skutočne málo...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Mar 05, 2009 2:44 pm 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia Dec 26, 2008 3:51 pm
Príspevky: 780
Bydlisko: u Brna
dokazal by mi nekdo poradit kde bych nasel neaky vzor (predlohu) pro "florentsky" ram? pripadne skousel nekdo neco takeho? myslim ze je to takova ta "klasika" ale nevim jestli to vidite stejne jak ja.
dik


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 668 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Minimal style was made by the DEVPPL/ThatBigForum crew.
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.


Bridge by mehdiplugins.com