Aktuálny čas je Pia Apr 19, 2024 6:41 pm

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Sob Nov 06, 2010 9:55 pm 

Andrej, ta moje "Galerie" by měla být něco obdobného....sice laicky dělaná, ale ty základy jsou stejné. Je tam část "Prodejné", kde se může prodávat a nakupovat, je tam část výstavní, kde mohou řezbáři prezentovat co umí, a v sekci vystavovatelé si může potencionální zákazník vyhledat nejbližšího řezbáře. U každého vystavovatele je uveden odkaz na jeho stránky, takže není problém si o něm zjistit podrobnosti. Ty půlroční poplatky by tam byly taky, samozřejmě až pokud si budu vědom, že vystavovatelé za své peníze něco dostanou. Nejsem ještě tak zkažený dobou, abych někomu nabízel za peníze službu, která nefunguje. Pokud tam budou lidi chodit, bude dobře. Pokud ne, svět se nezboří. Stránky se zruší, a mě bude hřát vědomí, že jsem nikoho nepodvedl. :)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Nov 07, 2010 9:02 am 
Obrázok užívateľa

Predajných portálov je celkom dosť
http://www.umeleckediela.sk
http://www.dieladielka.sk/

alebo štátna inštitúcia
http://www.uluv.sk/sk/galeria/uvod/
http://eshop.uluv.sk.svr-csw.mksol.cz/

alebo zoznam galérií
http://www.zoznam.sk/katalog/Kultura-um ... e/Galerie/

Mne sa najviac páči http://www.fler.cz/ (aj keď to nie je celkom o dreve) a je dobré sa pozrieť, koľko užívateľov je online. Dobre sa predáva tam, kde je veľa ľudí.
A galérií (aj internetových) je celý rad. Nepoznám však žiadny špecializovaný portál zameraný na sprostredkovanie práce. V poslednej dobe mám veľa požiadaviek na sprostredkovanie práce. Lenže často sa jedná o ľudí, ktorí síce prácu chcú, ale je im zaťažko sa zaregistrovať v našom fóre.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Nov 07, 2010 6:08 pm 

Fler se mně taky líbí, dokonce jsem tam i něco nabízel. Dostával jsem tam hromadu srdíček,(že se líbí), ale prodal jen 1 sovu za 200 :) A dostal fakturu na 20kč provize :D
Myslím si, že tam lidi chodí spíš pro inspiraci než nakupovat. Problém je tam asi s poštovným, které je někdy vyšší jak cena výrobku :)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Ned Nov 07, 2010 7:01 pm 

Správný "podnikatel" by si nejdřív udělal průzkum trhu, potom ekonomickou rozvahu, pak by si zadal výrobu stránek, SEO optimalizaci, atd, atd. Já to dělám naopak. Napadla mně galerie, tak to zkusím udělat a pak se starám o vše ostatní. Vím, že je to špatně, ale baví mě to a tak tomu věnuji všechen čas, a čekám, co z toho vyleze. :D
Celkem zajímavé jsou i reakce okolí. Poslal jsem nabídku 23 řezbářům, 7 (30%) jich bylo stejně nadšených jak já a vystavují, 1 mě sprostě vynadal, že jestli o něm něco zveřejním, že mně dá k soudu, zbytek zatím neodpověděl.
Tady odsud, (z rezbárstva) se přišlo podívat 63 lidí, ale přihlásil se jen jeden, t.j. 2%

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Nov 08, 2010 6:07 pm 

Pánové, prosím o radu.... Začaly se mně dělat profi stránky, potřeboval bych vědět, do jakých kategorií dřevořezby rozdělit. Jestli stačí tak, jak mám
www.drevorezby.websnadno.cz
nebo nějakou kategorii přidat

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Nov 08, 2010 6:52 pm 
Obrázok užívateľa

Ono asi záleží, koľko tam budeš mať výrobkov. Možno sa ti galéria bude stále plniť a možno nie. A asi by si to mal sprehľadniť. A bude sa ti to plniť, lebo ja ti to prajem. Len si ešte zmeň tie prvé podsekcie na ukážkovú alebo nepredajnú, lebo ju máš ako hlavnú sekciu. A ktomu rozdeleniu drevorezby : náboženská, poľovnícka. atď

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Nov 08, 2010 9:22 pm 
Obrázok užívateľa

Myslím si, že to základné rozdelenie by malo byť len na interiér a exteriér. Na podstránke by mal byť rozcestník podľa rôznych kľúčov výberu. Celkom určite by mali byť "loutky" a "betlémy" samostatne. Vôbec najlepšie by bol databázový výber v PHP. Jednoducho, položky by sa sami radili podľa zadaných parametrov. Jeden autor by bol teda v niekoľkých kategóriách, ale vždy v tých ktorým sa venuje. Neviem či to však tento systém (Web snadno) zvládne a či je možná aj automatická registrácia (ale cez overenie admina). Potom by bola dobrá štandardizácia profilov autorov. Teda fotografia, rozsah textu, galéria... Chcelo by to lepšiu grafiku. To nejde ani povedať že toto takto a hento tak. Napríklad na tej fotografii je drevený kufrík, a ťažko sa dá identifikovať čo za vercajch v ňom je a je tam ako sláma - železá sa asi dotýkajú. Kufrík ako hlavný objekt na ilustračnej fotografii v zemitých farbách zaniká v agresívnej červenej. Oslovenie a veľmi stručný popis na úvodnej stránke by mohlo byť skôr neosobné, teda nie pozdravom, a textom viažucim sa k vlastnej osobe. Tieto informácie by mohli byť v samostatnej položke kde by bol popísaný projekt ako taký a mohlo by tých informácií byť aj viac. Rád by som napísal viac a aj by som sa prihlásil, ale ako som spomenul, teraz je strááášne veľa práce a musím sa oháňať aj iným smerom.

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Pon Nov 08, 2010 10:02 pm 

Andrej, díky za mnoho dobrých rad, které určitě použiji. Zadal jsem výrobu třetí verze programátorovi, bude to na www.rezbari.cz , chtěl po mně, abych mu zadal kategorie a podkategorie, bude určitě lepší design. Hlavně mně zajímají ty podkategorie.
Já mu rozdělil takto:

interiérové na:
sochy,sošky,plastiky
Obrazy, reliéfy
Nábytek, doplňky
Do kuchyně
Betlémy
Loutky a marionety
Myslivecké
Náboženské

A exteriérové na
sochy, sošky plastiky
Zahradní nábytek
Totemy, sloupy
Nápisy, směrové tabule

A na ploše by bylo tlačítko "Vše/Jen prodejné"

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Nov 10, 2010 5:55 pm 

Tak mám samé dobré zprávy, doména je aktivovaná, našel jsem moc šikovného programátora, maká jak šroubek, půlku už má hotovou. I ta stará verze začíná fungovat, už se mně ozval jeden řezbář, že má prvního zákazníka, který přišel z www.drevorezby.websnadno.cz
:D

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Uto Nov 16, 2010 8:30 pm 

:D :D :D HOTOVO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
www.rezbari.cz
No teda ještě tam nefungují nějaké přídavné drobnosti :)

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Nov 17, 2010 8:17 pm 
Obrázok užívateľa

Tak toto konečne vyzerá byť na úrovni... :D
A tieto perfektné výtvory robí Václav Vrabec. Myslím tie na ktoré sa pýtaš na webe. Tie fotky som hneď poznal, len to meno som musel nájsť v googli.

Naposledy upravil husto dňa Str Nov 17, 2010 8:22 pm, celkovo upravené 1

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Nov 17, 2010 8:20 pm 
Obrázok užívateľa

Hneď pri prvom kliknutí je jasné, o čom je ten web. Teda pre mňa. :lol: :lol: :lol:

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Str Nov 17, 2010 10:26 pm 

Na žádost pana Mináře jsem přidal ještě rubriku "Knihy o řezbářství" , tu by mohl využít i Andrej :)
Dnes, první den byla návštěva 130 lidí, je mi jasné, že to byli většinou řezbáři, ale přesto, taková návštěvnost potěší. Děkuju všem, co přišli na vernisáž :D

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Nov 18, 2010 11:37 am 

stránky už vypadají opravdu profesionálně. moc hezké

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: Štv Nov 18, 2010 2:26 pm 

Tak já taky písnu pár slov. Vezmu to zkrátka. Web vypadá pěkně a je profesionálně zpracovaný . Doufám,že řezbářům dopomůže i k nějaké té zakázce.
A teď to co mně osobně moc nevoní:
Nelíbí se mi, že je až moc kopií webu rezbarstvo.sk i když lehce jinak zaměřený .
Co se týká struktury menu tak budiž všechny weby jsou na tom podobně . Ale bezbečných barev pro web jsou stovky tady je kombinace barev hodně podobná . Náhoda? Těžko.
Další věc co mě rozčiluje, že používáš vědomě fotografie děl u kterých víš že porušuješ autorská práva . To mi přijde neskutečně amatérský a v podstatě i neuctivý právě k mistrům kterým chceš webem pomoci.
Jelikož podnikám (v úplně jiném oboru) a webové prezentace používám velmi často jako hlavní zdroj reklamy a nalákání zákazníků, vytáčí mě, když se dělám (přez webmastera ) s prezentací ,texty a nápady na akce a do pár týdnů stejné věci vidím u konkurence slěpě okopírované.
Neber můj příspěvek špatně, jen chci říct, že je dobré jít svojí cestou a být originál.
At se daří.

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Všetky časy sú v GMT [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 0 hostia