Brúska Holzstar NTS 251
IMG_2920Na internete je veľa užitočných informácií, no no čo sa týka produktov – veľmi často je pozornosť venovaná jednému, na úkor iných. A tak sa opakovane dozvedáme ako je onen výrobok vynikajúci a iné nestoja za nič, alebo ani neexistujú... Je to skutočne tak? Som presvedčený, že existujú aj iné alternatívy.
Čítať celý článok...
 
3D EXPO 2017 z pohľadu výtvarníka

IMG_5401Na májovú výstavu 3D EXPO v Prahe som išiel s dvomi očakávaniami. Prvým bolo vybrať z pomedzi aktuálnej ponuky najlepšie tlačové riešenia pre výtvarníkov, ktorí majú zameranie najmä na oblasť tvorby väčších sôch a objektov.

Druhým bolo nájsť skenovacie zariadenie, schopné skenovať tváre aj celé postavy a pokiaľ možno v tzv. „ručnom“ prevedení. Obe očakávania sa naplnili.

Čítať celý článok...
 
Prečo treba brúsiť zadnú hranu rezných zubov?

DSC_3355Tento článok je spracovaný na žiadosť čitateľov, majiteľov motorových píl, ktorí používajú výtvarnícke lišty a reťaze. Taktiež pomôže tým, ktorí nad ich kúpou uvažujú. Je však mimoriadne vhodný aj pre predajcov. Keďže som pôvodnou profesiou strojár, na niektoré veci sa pozerám inak ako bežný spotrebiteľ. Majster Marián Cáfal nám vštepoval do pamäti, že ak používame nástroje, musia byť správne zvolené a naostrené tak, ako to vyžaduje druh a spôsob práce, aby bola práca efektívnou aj bezpečnou. Platilo to vtedy, platí to aj po dvadsiatich piatich rokoch a som presvedčený, že to bude platiť vždy. V návodoch na použitie vidím veľmi často rozpory, nedostatky a skôr ich možno považovať za súpis zákazov a zrieknutia sa zodpovednosti, ako vysvetľujúci návod na obsluhu (postupy prác, konkrétne možnosti použitia...)

Čítať celý článok...
 
Nemožné na počkanie, zázraky do troch dní

IMG_1809Bolo to veľmi dávno, keď bol letiaci balón po pristátí zničený pobožnými sedliakmi, ako dielo diabla. Obdobný postoj nebol výnimočný ani u iných vynálezov. Pred vrčiacim a dymiacim strojom pohybujúcim sa bez koní po ceste utekal bežec s vlajkou, aby upozornil okrem iného aj na to, že éra automobilizmu sa práve začala... Možno sa nám to zdá úsmevné, ale boli to nové nepoznané veci, prijímané s nevôlou a odporom. To, že lietajúce balóny, lietadlá, autá a podobné výdobytky berieme ako niečo úplne bežné a pomerne bezpečné nie je len pre ich technickú vyspelosť, ale aj preto, že pre všetky takéto zariadenia a ich prevádzkovateľov platia pravidlá.
Tak ako pravidlá niekde sú, v niektorých oblastiach nie sú. No a potom to funguje všelijako, ale celkom iste nie dobre. Prečo?

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 4 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-3.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria