Budova světové výstavy 1873 ve Vídni.

Priemyselný palác všetkých národov, alebo Krištáľový palác vystavený ku príležitosti Svetovej výstavy 1851 v Londýne, je míľnikom vo výstavbe výstavných pavilónov a po jeho vzore sa podobné stavby realizovali aj v iných krajinách. O tých ďalších sa však píše menej. Je to škoda, pretože tieto výstavy významnou mierou prispievali k rozvoju priemyslu, vedy, kutúry, umenia a samozrejme aj remesiel... Prečítajte si článok o budove Svetovej výstavy vo Viedni (v pôvodnom znení), ktorý takejto udalosti v roku 1873 predchádzal.


  

Čítať celý článok...
 
JOZEF PEKARA

Kto by nepoznal Slovenský betlehem. Menej sa vie o jeho autorovi. Dokonca aj vo farebnej skladačke SLOVENSKÝ BETLEHEM ktorú si môžete zakúpiť v Rajeckej Lesnej sa na majstra akosi "pozabudlo" a je tam spomenutý len ako "Majster Pekara", teda bez plného mena a životopisných údajov...

Rezbár Jozef Pekara  sa narodil 15.6.1920 v Borskom Petre, býval v osade Šuja pri Rajci a  neskôr v Rajeckých Tepliciach, kde 5.1.2005 zomrel.
Výber profesie nebol náhodný. Vzťah k drevu a práci s ním mal Jozef Pekara už od detstva. Neboli to však len okolité lesy  a rezbársky silný región, ktoré nasmerovali profesnú cestu tejto výraznej osobnosti. Jeho otec bol debnár a aj starší brat Ján pracoval ako rezbár. Sám začal používať dláta ako desaťročný...

Čítať celý článok...
 
Řezbář FRANTIŠEK GAJDA

Sample ImageDva roky pripravovaná a očakávaná monografia známeho strážnického rezbára.

Kniha má rozmery 290x220, 264 strán, celofarebná, kriedový papier, pevná väzba. V predajniach Kniha Bystrický a ÚĽUV. Doporučená MOC 30,-€. Možnosť objednať aj na  Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. . Pri objednávke 3 a viac kusov je cena knihy 25,-€ vrátane poštovného a balného.

Článok o Františkovi Gajdovi

Poviedky o Františkovi Gajdovi 

 
Joomla! License Guidelines

This website is powered by Joomla! The software and default templates on which it runs are Copyright 2005 Open Source Matters. All other content and data, including data entered into this website and templates added after installation, are copyrighted by their respective copyright owners.

If you want to distribute, copy or modify Joomla!, you are welcome to do so under the terms of the GNU General Public License. If you are unfamiliar with this license, you might want to read 'How To Apply These Terms To Your Program' and the 'GNU General Public License FAQ'.

 
« ZačiatokDozadu31DopreduKoniec »

Stránka 31 z 31

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-3.jpg
  rez-module-bottom
anket

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 7. októbra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria