Africké umenie
 V Afrike sa v priebehu tisícročí menia klimatické podmienky, čo sa prejavuje rozširovaním Sahary a ústupom kultúr do prijateľnejších existenčných podmienok. Prišlo tak k prirodzenému rozdeleniu kontinentu na severnú časť ( ovplyvnenú Európou a Áziou ) a južnú časť, vyvíjajúcu sa pomerne izolovane. Asi tak by sa dali  charakterizovať podmienky pre rozvoj umenia a remesiel na území tak rozsiahlom ako je Afrika. 

Čítať celý článok...
 
Dvorný rezbár Habešského cisára
Sample Image    
Keď navštívili rezbári Alojz Machaj a Jozef Barta rezbára Jozefa Ostrovského v Štúrovskom paneláku, s ťažkým srdcom sa majster rezbár „pochválil“ s práve rozrobeným dielom - bustou Lenina. Bol Jozef Ostrovský taký zanietený stúpenec režimu? Alebo sa prepracoval do dlhého radu umelcov tvoriacich „večne živého“ ako na bežiacom páse? Nie. Všetko bolo úplne inak...  (ai)

Čítať celý článok...
 
Remeslá očami "amatéra"
 Vyrástol som z názorovej neistoty a nepresvedčí ma tvrdenie rôznych "odborníkov" o svojej pravde, v oblasti kde som ako ryba vo vode. V oblasti ktorá je oficiálnym a hlavným zdrojom príjmov mojej rodiny. V oblasti ktorá je povolaním a radosťou zároveň. V oblasti kde som prešiel od najjednoduchších foriem, až po tie najnáročnejšie. V oblasti o ktorej píšem, publikujem a ktorú dokumentujem. V oblasti kde mám najlepších priateľov. V oblasti pre ktorú žijem...  Prečo to píšem? Čítajte ďalej.
Čítať celý článok...
 
Řezbář František Gajda (k vydanej monografii autora)


Zopár pohľadov do knihy o strážnickom rezbárovi Františkovi Gajdovi a jeho tvorbe,...

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu313233DopreduKoniec »

Stránka 31 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruforcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria