Remeslá očami "amatéra"
 Vyrástol som z názorovej neistoty a nepresvedčí ma tvrdenie rôznych "odborníkov" o svojej pravde, v oblasti kde som ako ryba vo vode. V oblasti ktorá je oficiálnym a hlavným zdrojom príjmov mojej rodiny. V oblasti ktorá je povolaním a radosťou zároveň. V oblasti kde som prešiel od najjednoduchších foriem, až po tie najnáročnejšie. V oblasti o ktorej píšem, publikujem a ktorú dokumentujem. V oblasti kde mám najlepších priateľov. V oblasti pre ktorú žijem...  Prečo to píšem? Čítajte ďalej.
Čítať celý článok...
 
Řezbář František Gajda (k vydanej monografii autora)


Zopár pohľadov do knihy o strážnickom rezbárovi Františkovi Gajdovi a jeho tvorbe,...

Čítať celý článok...
 
Tridsať rokov Klubu výtvarníkov v Skalici

Tretie uzavreté desaťročie od vzniku najstaršieho výtvarného združenia (zväčša) neprofesionálnych výtvarníkov na Slovensku sa oslávilo v najmladšom hoteli na Slovensku, ktorý má naviac nie krížik, ale hviezdičku. Štvorhviezdičkový hotel Patriot v Skalici sa stal miestom  vyjadrení vďaky, pôct a záväzkov zástupcov mesta, kultúrnych združení, sponzorov a tiež zmieneného klubu. Samozrejme, k oslave patrí aj dobrá hudba (Cifra zo Skalice) a niečo pre labužnícke jazýčky. Keďže akcia mala pokračovanie aj v neformálnejšom prostredí (kde som bohužiaľ už nebol), dúfajme, že to skončilo ako-tak kultúrne (ak nie, tak potom pśśśt!)...  (ai)

   
Čítať celý článok...
 
Dotyky 2007

 Záhradná galéria Alojza Machaja v Plaveckom Štvrtku sa stala dejiskom desiateho ročníka výstavy Dotyky - tentoraz s podtitulom Konfrontácie. Svojimi prácami sa výstavy zúčastnilo  18 poslucháčov vysokých škôl ( Praha, Bratislava, Brno a Viedeň), a niekoľko profesionálnych výtvarníkov. Časť z nich vytvorila svoje práce ako súčasť sympózia, ktoré výstave predchádzalo. Slnečný sobotný deň 1.9.2007 bol vítaným spestrením predĺžených prázdnin.

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu313233DopreduKoniec »

Stránka 31 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria