Tridsať rokov Klubu výtvarníkov v Skalici

Tretie uzavreté desaťročie od vzniku najstaršieho výtvarného združenia (zväčša) neprofesionálnych výtvarníkov na Slovensku sa oslávilo v najmladšom hoteli na Slovensku, ktorý má naviac nie krížik, ale hviezdičku. Štvorhviezdičkový hotel Patriot v Skalici sa stal miestom  vyjadrení vďaky, pôct a záväzkov zástupcov mesta, kultúrnych združení, sponzorov a tiež zmieneného klubu. Samozrejme, k oslave patrí aj dobrá hudba (Cifra zo Skalice) a niečo pre labužnícke jazýčky. Keďže akcia mala pokračovanie aj v neformálnejšom prostredí (kde som bohužiaľ už nebol), dúfajme, že to skončilo ako-tak kultúrne (ak nie, tak potom pśśśt!)...  (ai)

   
Čítať celý článok...
 
Dotyky 2007

 Záhradná galéria Alojza Machaja v Plaveckom Štvrtku sa stala dejiskom desiateho ročníka výstavy Dotyky - tentoraz s podtitulom Konfrontácie. Svojimi prácami sa výstavy zúčastnilo  18 poslucháčov vysokých škôl ( Praha, Bratislava, Brno a Viedeň), a niekoľko profesionálnych výtvarníkov. Časť z nich vytvorila svoje práce ako súčasť sympózia, ktoré výstave predchádzalo. Slnečný sobotný deň 1.9.2007 bol vítaným spestrením predĺžených prázdnin.

Čítať celý článok...
 
Záhradné posedenie pre deti - SLIMÁKY

Návod obsahuje postup pri výrobe dvoch slimákov so spoločnou ulitou v tvare kocky, ktorá sa stala symbolom pokroku v živočíšnej ríši. Pre toho, kto nemá rád takéto príbehy, uvedieme cel­kom prozaické dôvody: na rovnej ploche sa lepšie sedí a zároveň aj výtvarník uspo­kojil svoje ego, pretože dielu dal vlastnú výtvarnú pečať.


Pracovný postup

  

1. K výrobe sedadla potrebujeme guľati­nu s priemerom 40 až 50 cm, s dĺžkou do 150 cm. Vhodným materiálom mô­že byť lipa, dub, topoľ... Ihličnaté dre­viny sú menej vhodné. Najprv očistí­me kôru kmeňa od prachu a hliny. Na základné opracovanie použijeme mo­torovú alebo elektrickú reťazovú pílu. Je dobré mať dve reťaze, staršiu po­užijeme pri práci s neodkôrovaným kmeňom a novšiu použijeme na ďalšie práce Ak máme len jednu reťaz a chce­me zabrániť jej výraznejšiemu otupeniu, môžeme kmeň najskôr odkôrovať. Najprv urobíme rovnú plochu, na kto­rú sedadlo po zhotovení položíme.
2. Urobíme rezy, ktoré súvisia so základ­nou plochou. Materiál vždy otočíme tak, aby sme predišli zarezaniu do ze­me. Teraz ešte ľahko dosiahneme pra­vouhlé rezy. Na nich sa dobre kreslia orientačné čiary, čo nám uľahčí na­kreslenie obrysu. Na mazanie reťa­ze píly používame ekologický olej. Pri „úspornom" použití napríklad ojazde­ného motorového oleja môžeme mať zamazanú, nepeknú vec hneď na za­čiatku.Čítať celý článok...
 
Budova světové výstavy 1873 ve Vídni.

Priemyselný palác všetkých národov, alebo Krištáľový palác vystavený ku príležitosti Svetovej výstavy 1851 v Londýne, je míľnikom vo výstavbe výstavných pavilónov a po jeho vzore sa podobné stavby realizovali aj v iných krajinách. O tých ďalších sa však píše menej. Je to škoda, pretože tieto výstavy významnou mierou prispievali k rozvoju priemyslu, vedy, kutúry, umenia a samozrejme aj remesiel... Prečítajte si článok o budove Svetovej výstavy vo Viedni (v pôvodnom znení), ktorý takejto udalosti v roku 1873 predchádzal.


  

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu313233DopreduKoniec »

Stránka 32 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-3.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruforcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria