Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne

IMG_0405Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne patrí medzi najkvalitnejšie výstavné podujatia a to už 58 rokov.  Teší sa záujmu zo strany vystavovateľov aj návštevníkov (vystavovateľov bolo 1700). Medziročný progres je poznať na ponuke ponúkaných technológií, ale aj kvalite predajcov, ktorí pripravujú reprezentatívne expozície. Potešiteľné je, že odbornosť nebola len z pozície obchodníka snažiaceho sa predať, ale bola cítiť aj profesionálna používateľská spätosť s predávanými strojmi.

Čítať celý článok...
 
Fotokniha Saal Digital

IMG_0206Fotoknihy považujem za mimoriadne vhodnú príležitosť dokumentácie a prezentácie. Úprimne odporúčam každému, aby vo vlastnom záujme využíval túto možnosť čo najčastejšie v profesionálnom, aj osobnom živote. Veď aj tá najlepšia pamäť je celkom nespoľahlivým úložiskom na spomienky. Nik, okrem toho kto deje prežil si nedokáže predstaviť opis, nehľadiac na to, že aj osobne prežité deje časom miznú v zabudnutí, alebo podliehajú predstavivosti, ktorá upraví skutočnosť do zidealizovanej podoby. No a elektronické pamäte? Nuž, čo nám funguje dnes – zajtra už nemusí... Fotografie vo fotoknihe nepotrebujú žiadne zariadenia na zobrazenie, sú ľahko prenosné, uskladniteľné a neroztratia sa. Ak máme fotografie spracované vo fotoknihe (a treba aj s doplnkovým textom), tak sme pre uchovanie spomienok urobili ozaj maximum. Po čase nám nebude ľúto ani vynaloženého úsilia ani financií. Čo sa týka fotokníh ako firemnej prezentácie – pri jednaní so zákazníkom niet lepšej možnosti, ako práve fotokniha. Každá fotografia povie viac ako tisíc slov a celkový objem zachytenej práce dáva dokonalú predstavu o poskytovateľovi služby, kvalite prác, možnostiach, kreativite. U zákazníkov je to práve fotokniha (alebo web), ktorá rozhodne o tom, či si dajú prácu zrealizovať u Vás, alebo u niekoho iného.

Čítať celý článok...
 
Socha z dreva - akt

Po vypredaní knihy "Rezba motorovou pílou - príručka pre výtvarníkov" zotrváva záujem o jej kúpu. Keďže nové vydanie bude z podstatnej časti prepracované, uvoľnujem kapitoly, ktoré budú v novej podobe. Takto sa dostanú informácie zo starej verzie aj k tým, ktorí si ju už nestihli zakúpiť.

 

Postup výroby sochy.

Vo fotoseriáli je popísaný postup výroby sochy (aktu) bez použitia modelovej štúdie). Predlohou je len nákres na papieri. K výrobe sú použité motorové píly, uhlová brúska, dláta a nože. V závere je urobená povrchová úprava. Ženská postava je vyhotovená v pokojnej póze s vychýlením ťažiska a pozdĺžnym uložením rúk. Pre väčšiu názornosť nemá hlava vlasy, aby bolo vidieť šiju a tvar lebky.

D1

Pripravíme si peň, z ktorého odstránime kôru. Najprv zarovnáme čelá, najmä podstavu s prihliadnutím k postoju sochy (vychýlenie). Drevo postavíme a podľa návrhu si vyznačíme kriedou na drevo základné rezy.

Čítať celý článok...
 
Tvorba versus reakcie

IMG_1321.1__kpiaObčas sa stávame svedkami kolíznych situácií, keď výtvarník zrealizuje dielo v exteriéri a to sa stretne s odmietnutím časti verejnosti (niekedy aj odbornej). Popravde - je to jav, ktorý nie až tak výnimočný, pretože už dvaja ľudia môžu mať na jednu vec rôzne názory. A tu je reč o podstatne vyššom počte ľudí. Napriek dlhoročnej tvorbe mám prevažne dobré skúsenosti. Z vyše stovky realizácií na verejných priestranstvách poznám len päť, voči ktorým boli zaregistrované nejaké výhrady a len dve, kde bola socha na podnet odstránená (pred zostárnutím). Jeden prípad z dôvodu neosadenia sochy prijímateľom a druhým prípadom je dva roky osadená socha v mestskom parku v Piešťanoch.

 

 

 

 

 

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 5 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria