Tvorba versus reakcie

IMG_1321.1__kpiaObčas sa stávame svedkami kolíznych situácií, keď výtvarník zrealizuje dielo v exteriéri a to sa stretne s odmietnutím časti verejnosti (niekedy aj odbornej). Popravde - je to jav, ktorý nie až tak výnimočný, pretože už dvaja ľudia môžu mať na jednu vec rôzne názory. A tu je reč o podstatne vyššom počte ľudí. Napriek dlhoročnej tvorbe mám prevažne dobré skúsenosti. Z vyše stovky realizácií na verejných priestranstvách poznám len päť, voči ktorým boli zaregistrované nejaké výhrady a len dve, kde bola socha na podnet odstránená (pred zostárnutím). Jeden prípad z dôvodu neosadenia sochy prijímateľom a druhým prípadom je dva roky osadená socha v mestskom parku v Piešťanoch.

 

 

 

 

 

Čítať celý článok...
 
Ako vyberať stroje

IMG_0120Ak sa kupuje dom – spravidla sa posudzujú okrem samotného domu aj iné faktory: Vzdialenosť lokality od práce, napojenie na inžinierske siete, terén, dostupnosť, orientácia, možnosť parkovania pred domom, susedia, vplyvy hluku, prachu a zápachu (blízka priemyselná alebo poľnohospodárska prevádzka, dialnica, kameňolom), či sa jedná o zátopovú oblasť, či je dom zaťažený vecným bremenom... Je to preto, aby sa maximálne investícia zhodnotila vo forme výhod, ktoré za svoje peniaze môžeme mať a zároveň sa predišlo rizikám, ktoré zo zámeru kúpy vyplývajú.

Čítať celý článok...
 
Profesionalita a bezpečnosť práce
profk

Výraz profesionál je v poslednom čase mimoriadne používaným výrazom. Náradie pre profesionálov, profesionálny prístup, profesionálna činnosť, profesionál... Nálepku profesionála má dnes ktokoľvek, dokonca aj ten, kto by si nezarobil vlastnou prácou ani na pohár vody. S príliš častým používaním výrazový obsah slova klesol na takú mieru, že sa stáva prázdnou frázou. Preto urobím najprv rozbor slova a následne aj významu, ktorý sa za ním skrýva.

 

Čítať celý článok...
 
Makita a Dolmar

IMG_8032Tento článok je pilotným zo série článkov venovaných nástrojom Makita a Dolmar. Sú pre to viaceré dôvody. V priebehu niekoľkých rokov sa v mojej výbave vyselektoval výber strojov práve na uvedené značky. V tomto roku sa stala Makita/Dolmar hlavným nástrojovým sponzorom pripravovaného druhého vydania knihy Rezba motorovou pílou - príručka pre výtvarníkov.

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 5 z 32

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria