Ako vyberať stroje

IMG_0120Ak sa kupuje dom – spravidla sa posudzujú okrem samotného domu aj iné faktory: Vzdialenosť lokality od práce, napojenie na inžinierske siete, terén, dostupnosť, orientácia, možnosť parkovania pred domom, susedia, vplyvy hluku, prachu a zápachu (blízka priemyselná alebo poľnohospodárska prevádzka, dialnica, kameňolom), či sa jedná o zátopovú oblasť, či je dom zaťažený vecným bremenom... Je to preto, aby sa maximálne investícia zhodnotila vo forme výhod, ktoré za svoje peniaze môžeme mať a zároveň sa predišlo rizikám, ktoré zo zámeru kúpy vyplývajú.

Čítať celý článok...
 
Profesionalita a bezpečnosť práce
profk

Výraz profesionál je v poslednom čase mimoriadne používaným výrazom. Náradie pre profesionálov, profesionálny prístup, profesionálna činnosť, profesionál... Nálepku profesionála má dnes ktokoľvek, dokonca aj ten, kto by si nezarobil vlastnou prácou ani na pohár vody. S príliš častým používaním výrazový obsah slova klesol na takú mieru, že sa stáva prázdnou frázou. Preto urobím najprv rozbor slova a následne aj významu, ktorý sa za ním skrýva.

 

Čítať celý článok...
 
Makita a Dolmar

IMG_8032Tento článok je pilotným zo série článkov venovaných nástrojom Makita a Dolmar. Sú pre to viaceré dôvody. V priebehu niekoľkých rokov sa v mojej výbave vyselektoval výber strojov práve na uvedené značky. V tomto roku sa stala Makita/Dolmar hlavným nástrojovým sponzorom pripravovaného druhého vydania knihy Rezba motorovou pílou - príručka pre výtvarníkov.

Čítať celý článok...
 
Stovky lidí se zúčastnili slavnostního žehnání kaple svatého Huberta

Sobota 2. 7. 2015 ve Velkých Karlovicích patřila slavnostnímu žehnání Kaple svatého Huberta. Akci si nenechaly ujít stovky lidí. Okolí kaple je lemováno mnoha lesy, na které dohlížejí myslivci. Proto kaple získala jméno jejich patrona a stala se tak příjemným místem k jejich setkávání.

Dominantou Kaple svatého Huberta je dřevěný oltář, který vznikal déle, než kaple samotná – celé dva roky. Kapli, oltáři i všem přítomným lidem dal na místě požehnání opat Lukáš Evžen Martinec, který ocenil, že podobná díla v dnešní době stále ještě vznikají.

Autorem výtvarného návrhu oltáře je stejně, jako je tomu v případě kaple, Miroslav Valenta, investorem skupina SYNOT.

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 6 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria