Na besede v Besede

V areáli holíčskej Besedy sa v dňoch 24 – 27. 6. 2015 uskutočnilo rezbárske sympózium. Počas horúcich dní, ktoré záverom schladil  málo výdatný dážď, traja slovenskí a dvaja českí rezbári urobili viac ako päť diel. Viac preto – lebo jeden z rezbárov nerobil sochy, ale viacero dekoratívnych kvetináčov pre areál Besedy.
Suita autotorov pozostávala z Marka Halásza (Bratislava), Vladislava Borutu (Vracov), Ladislava Sedláčka  (Uherský Brod), Martina Časa (Holíč) a Jirku Poláka (Holíč).

Čítať celý článok...
 
Kĺbový upínací prípravok
img_0656Vo fóre na stránkach Rezbárstvo.sk nájdeme mnohé možnosti upnutia reliéfov, sôch, sošiek. Sú medzi nimi remeselne aj technicky náročné či úplne jednoduché prípravky, alebo upínacie zariadenia z toho, čo dielňa/domácnosť poskytne. Rezbár Vladislav Boruta síce nevymyslel niečo nové, ale k návrhu upínacej pomôcky predsa len novátorsky pristúpil. Ako základné kritériá zvolil jednoduchosť a funkčnosť.
Čítať celý článok...
 
CONECO / RACIOENERGIA 2015
IMG_0554Na výstavisku Incheba Expo v Bratislave sa v dňoch 25 - 28. 3. 2015 konal 36. ročník veľtrhu CONECO a 25. ročník veľtrhu RACIOENERGIA. Podujatie je zamerané na predstavenie ponúk vystavovateľov a nových trendov v oblasti stavebníctva. Súčastou veľtrhov sú odborné prednášky, konferencie a semináre. Tohtoročný veľtrh bol tématicky orientovaný na drevostavby a novinkou bola sekcia zameraná na vodu a jej využitie. Taktiež ponuka v oblasti inteligentných elektroinštalácií zaznamenáva výrazný progres. No aj „klasické" pavilóny sa predstihovali v ponukách. Nechýbali vystavovatelia s doplnkovými službami a sortimentom. Medzi takéto patrili expozície dizajnu predovšetkým exteriérového aj interiérového nábytku, nástroje a náradie.
Čítať celý článok...
 
Záhorácko-Slovácky betlehem vo Francii

fr_-_kpiaDňa 25. novembra minulého roku sa uskutočnila vernisáž výstavy betlehemov v severonormandskom mestečku Allouville Bellefosse. Výstavy betlehemov sa tu konajú už zopár rokov – čiže túto výstavu už možno považovať za tradičnú. Ako každé podujatie, ktoré má za sebou pekných pár ročníkov - aj táto výstava má svoju vývojovú líniu. Výsledkom je, že počet vystavených betlehemov dosiahol číslicu 1200 kusov! Možno aj takto symbolicky sa vzdala pocta 1200 ročnému dubu, ktorý je jedným z hlavných atrakcií a symbolov mestečka. Čo je však nemenej zaujímavé – zastúpenie tu malo viac ako 80 krajín, s významným zastúpením Čiech a Slovenska. Čo nás však môže obzvlášť tešiť – je že na výstavu sa v tomto roku dostal aj Záhorácko-Slovácky betlehem z obce Kátov .

 

 

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 7 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria