Sympózium v Skalici - „Sedempočetníci"

thumb_spolocOd 9. do 14. septembra sa konalo rezbárske sympózium v Skalici. Podujatie sa odohrávalo pod skalickými hradbami vo Františkánskej záhrade. Téma podujatia „Sedempočetníci" nebola náhodná. Pojmom „Sedempočetníci" sú označovaní svätci Cyril a Metod so svojimi piatimi najvýznamnejšími žiakmi.

Čítať celý článok...
 
Deravé dno rezbárstva
V časopise Remeslo Umenie  Dizajn - číslo  1 z marca tohto roku, kde bolo tématické zameranie na drevo, bol zverejnený článok rovnakého znenia. Pokiaľ bol časopis v predaji  a nebola sprístupnená internetová verzia článku na stránke  ÚĽUVu, nebolo možné použitie na týchto stránkach.  Avšak - bolo by škoda, ak by nebol dostupný článok celý - respektíve doplnený o to, čo sa do tlačenej verzie nedalo. Článok má zásadný význam pre pochopenie smerovania súčasného školského systému (záver článku) - ktorý si žije svojím životom - plne odtrhnutý od reality aj skutočnej odbornosti a potrieb spoločnosti.
Čítať celý článok...
 
Rezbárske sympózium v Holíčskom zámku

thumb_IMG_0470V rámci projektu „V zámku a podzámku..." sa v areáli Holíčskeho zámku konalo od nedele 8. 6. 2014 až do 14. 6. 2014 rezbárske sympózium. Sympózium v Holíči sa odohrávalo priamo v areáli zámku, pričom kulisami mu boli historické zámocké a hospodárske budovy. Už táto skutočnosť dalo sympóziu punc jedinečnosti. Čo sa týka výberu autorov – jednalo sa o skúsené osobnosti s mnohými realizáciami a bohatou výstavnou činnosťou. Výsledkom preto sú reprezentatívne diela, ktoré budú slúžiť k výtvarnému zatraktívneniu blízkeho okolia Holíčskeho zámku. Umiestené budú v blízkosti detského ihriska a zámockých valov. Po nutnom povrchovom obschnutí bude urobená ochrana dreva a osadenie umeleckých diel na miesta, kde budú slúžiť pre potešenie verejnosti, ale najmä detí. Tento projekt ako aj aktivita „Rezbárske sympózium" sú financované v rámci Programu cezhraničnej spolupráce SR- ČR 2007 – 2013. www.sk-cz.eu

Čítať celý článok...
 
Umenie medzi ľuďmi
img_0257
Plavecký Štvrtok je veľkou obcou a má niekoľko viac či menej známych zaujímavostí. Zatiaľ čo niektoré obecné témy pútajú pozornosť prevažne bulvárnych médií – tie reprezentatívne zostávajú v ich tieni. No práve tieto podujatia a aktivity by si zaslúžili nielen viac pozornosti, ale aj prirodzenej hrdosti.
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 8 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-3.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria