STUDENT GALLERY a DOTYKY 2013
Už po piaty raz sa konala výstava žiakov umeleckých vysokých škôl v STUDENT GALLERY Alojza Machaja v Plaveckom Štvrtku. Vlastne - nie tak úplne. Štvrtý ročník hosťoval v Bratislavskej mestskej galérii a súborná výstava s názvom Dotyky má už celkovo šestnásťročnú tradíciu. Staršia éra galérie bola venovaná predovšetkým drevorezbe a v menšom meradle aj keramike. Zastúpenie mali profesionáli, amatéri, ľudoví aj abstrakní umelci – prakticky všetky polohy výtvarného prejavu v dreve, keramike a okrajovo aj kove.
Čítať celý článok...
 
Rezbárska škola Kunovice 2013
Dvadsiaty ročník detského folklórneho festivalu Kunovské Léto v Kunoviciach bude po desiaty raz doplnené rezbárskym sympóziom. Zúčastnia sa ho autori, ktorí začínali prvým ročníkom, alebo niektorého z nasledujúcich. Tentoraz to bude Alojz Machaj, Jozef Barta, Miroslav Kinder a Branislav Petráš. Témou sympózia bude voda - tvorba blízka vode. Užšou motiváciou môže byť realizácia projektu Živá škola - Živá voda v obci Modrá, pretože v tejto lokalite boli umiestnené aj prvé diela Rezbárskeho sympózia v Kunoviciach.
Čítať celý článok...
 
Poznávací zájazd do centra súčasného európskeho rezbárstva
Veľmi často sa stretám s rezbármi, ktorí ako motivačné uvádzajú diela Leonarda Da Vinci, Michalangela, Majstra Pavla z Levoče... Na tom samozrejme nie je nič zlé. Lenže tých niekoľko storočí neprehliadnuteľne oddeľuje súčasného autora od vtedajšieho videnia sveta aj umeleckého prejavu. Samozrejme – vzory potrebujeme. A mnohí by povedali, že aj tých novších je plný internet. S tým sa nedá nesúhlasiť, lenže mnoho súčasných autorov si neuvedomuje dostupnosť, dosiahnuteľnosť či dokonca osobnú skúsenosť s osobnosťami súčasnej tvorivej scény. Na rozdiel od tých historických sú tu a my ich môžeme navštíviť, vidieť či siahnuť na ich dielo...
Čítať celý článok...
 
TATRY ICE MASTER 2013
Na Slovensku sa konala po prvý krát súťaž v "sochaní" sôch z ľadu s názvom TATRY ICE MASTER / International ICE SCULPTURE Championship. Hlavnými organizátormi bola kreatívna agentúra DAISY a najvýznamnejší investor v oblasti Tatier - TATRY MOUTAIN RESORTS.  Na podujatí sa zúčastnili tímy z týchto krajín: Česká republika, Slovenská republika, Fínsko, Maďarsko, Francúzsko, Poľsko, Srbsko a Švédsko. Podujatie podľa oficiálnych správ dosiahlo návštevnosť až  20 000 ľudí a v čase od 27. januára do 3. februára 2013, bolo najvýznamnejším  podujatím  na Hrebienku a v okolí.

 

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 9 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria