TATRY ICE MASTER 2013
Na Slovensku sa konala po prvý krát súťaž v "sochaní" sôch z ľadu s názvom TATRY ICE MASTER / International ICE SCULPTURE Championship. Hlavnými organizátormi bola kreatívna agentúra DAISY a najvýznamnejší investor v oblasti Tatier - TATRY MOUTAIN RESORTS.  Na podujatí sa zúčastnili tímy z týchto krajín: Česká republika, Slovenská republika, Fínsko, Maďarsko, Francúzsko, Poľsko, Srbsko a Švédsko. Podujatie podľa oficiálnych správ dosiahlo návštevnosť až  20 000 ľudí a v čase od 27. januára do 3. februára 2013, bolo najvýznamnejším  podujatím  na Hrebienku a v okolí.

 

Čítať celý článok...
 
PF 2013

 
Vercajch pod stromčekom? Prečo nie!
Blížia sa Vianoce a nákupná horúčka onedlho dosiahne bod varu. Je veľa ľudí, ktorí si na Vianoce doprajú to, čo možno ani nepotrebujú - ale veď prečo nie, treba si urobiť radosť. Lenže Vianoce pominú a v novom roku nás bude čakať veľa práce a v niektorých prípadoch doslova boj o prežitie. Nie, našťastie sa nebojuje zbraňami, ale hlavou a schopnosťami. Ak sa trošičku zamyslíme, zistíme, že radosť sa dá urobiť aj darom, ktorý dokáže investíciu nie len vrátiť, ale vylepší nám rodinný rozpočet - či priamo nám bude zarábať. V nasledovných riadkoch si prečítate o najosvedčenejších nástrojoch sochárov, rezbárov či iných remeselníkov.
 
Čítať celý článok...
 
Kde je chyba?
Pohľad na rozlomený kotúč Veľa rezbárov používa uberací kotúč Woodcarver Gold od firmy Kaindl na hrubé opracovanie dreva. Uvedený kotúč používam niekoľko rokov tiež (a nie len ja) a vždy takmer do úplného spotrebovania zubov. Aj takýto kotúč  (okrem príliš krátkych zubov náchylných  na zlomenie) však nenesie závady, ktoré by predstavovali  výraznejšie bezpečnostné riziká. No ako som sa presvedčil - existujú aj spotrebitelia, ktorí majú s týmto kotúčom inú skúsenosť.
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 9 z 32

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria