Povrchové úpravy dřeva
napis_1

Finalizace povrchu je jednou z etap zhodnocení výrobku. Můžeme jím posunout výrobek až do  „exluzivní“ podoby, nebo jej načisto „zabýt“. Proto k ní přistupujeme s rozmyslem.

Zkusíme se podívat na možnosti, jež nám dřevo a jeho povrchová úprava přináší. Jde o heslovité vyjmenování. Podrobnější postupy, názory, doporučení jsou (byly – budou) probírána na fóru, kde jsou již vlákna zaměřující se na povrch a jeho úpravu, nebo jsou volně včleněna do jiných tém. O nelehké témě napovídá i celá řada příspěvku, někdy i z protichůdnými názory... Správný postup je ale ten který NÁM FUNGUJE!

Čítať celý článok...
 
Predávame výtvarnícke reťaze a lišty + akciová ponuka
oreg_1 Ľady sa pohli. Asi takto by sa dalo charakterizovať obdobie, keď sa na náš trh dostali výrobky, ktoré sme mohli závidieť našim zahraničným kolegom, alebo len s veľkými ťažkosťami  sme sa k nim predsa len dostali... Avšak ani s prvými výrobkami, ktoré sa u nás začali predávať to nebolo až také jednoduché.  Dostával som správy, kde sa spotrebitelia sťažovali na informácie predajcov, v ktorých chýbali závažné upozornenia. Špecifiká, ktoré špeciálne náradie má a nie je na ne braný ohľad, sú príčinou neefektívnosti investície a poškodenia náradia.
Čítať celý článok...
 
Elektrické dláta
arbor Pomerne často sa rezbári informujú o možnostiach použitia elektrického dláta. Dôvod je jednoduchý - vedomie, že práca sa dá uľahčiť je vec lákavá, no a na rozdiel od rotačných uberacích zariadení sa jedná o  rez veľmi podobný dlátu. Pozrime sa ale na výhody a nevýhody tejto technológie a porovnajme aj dostupné zariadenia.
Čítať celý článok...
 
Základní části soustruhu
thumb_gurt_1 Adam Florian (známy aj pod pseudonymom, nickom či prezývkou "Gurt") je nie len fanúšikom, ale dnes už uznávaným majstrom tokárom. Okrem bohatých teoretických a praktických skúseností je aj konštruktérom, či výrobcom struhov. Nie, nejedná sa o výrobcu v pravom slova zmysle (je študentom a býva v paneláku). Avšak jeho schopnosti už teraz predstihujú možnosti, čo je vidieť aj na posledných článkoch, ktoré máme možnosť v poslednej dobe čítať. Myslím, že skôr ako sa začítate do článku, je vhodné  Gurta  predstaviť v tomto krátkom úvode.
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 10 z 31

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
anket

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 7. októbra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria