Základní části soustruhu
thumb_gurt_1 Adam Florian (známy aj pod pseudonymom, nickom či prezývkou "Gurt") je nie len fanúšikom, ale dnes už uznávaným majstrom tokárom. Okrem bohatých teoretických a praktických skúseností je aj konštruktérom, či výrobcom struhov. Nie, nejedná sa o výrobcu v pravom slova zmysle (je študentom a býva v paneláku). Avšak jeho schopnosti už teraz predstihujú možnosti, čo je vidieť aj na posledných článkoch, ktoré máme možnosť v poslednej dobe čítať. Myslím, že skôr ako sa začítate do článku, je vhodné  Gurta  predstaviť v tomto krátkom úvode.
Čítať celý článok...
 
Nástroje pro soustružení 2. část (soustružnické nože, struhy)

IMG_8560

Dělení struhu může probíhat podle několika kritérií.

Podle použití pro podelné (vřetenové, osové) soustružení:
ubírací, tvarovací, hladící, rozpichovací, vyvrtávací (volné s.)

Pro příčné soustružení (zpravidla volné):
dutinový, vyvrtávací, tvarovací, „škrabák“,(ploché struhy)

Jiné: na zdobení

Podle tvaru:
hranaté - škrabák (čelo hranaté, zaoblené)
duté - ubírací, tvarovací, dutinové
jiné - textůrovací, háčky

Čítať celý článok...
 
Pripravujeme výstavu DOTYKY - 4. ročník
thumb_zg_1

Pripravujeme výstavu DOTYKY - 4 ročník. Vo výstavných priestoroch Mestského Múzea v Bratislave (Stará radnica) sa uskutoční výstava mladých umelcov - študentov vysokých škôl umeleckého zamerania (socha, maľba, grafika), pod názvom DOTYKY. Účasť prisľúbili študenti VŠVU v Bratislave a AVU v Prahe. Vernisáž bude 4. 5. 2012, výstava potrvá do 3. 6. 2012. Je tu ešte obmedzená možnosť prihlásenia študentov do 30. 2. 2012 - aj reprezentantov iných škôl. V prípade záujmu kontaktujte Alojza Machaja na tč. +421905415748 , písomne Student Gallery Alojz Machaj, Plavecký Štvrtok 900 68, alebo mailom na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. . (Na obrázku je ukážka práce Veroniky Jamrichovej, AVU Praha).

Čítať celý článok...
 
Soutěžní rychlořezba - Chain Saw Carving Championship
rych_21 Několikrát jsem se osobně zúčastnil  soutěže v rychlořezbě pořádané v Mostech u Jablunkova v loňském roce jsem se podílel na organizaci akce  s názvem    LYONESS cup 2011 Česko - Slovenský pohár v rychlořezbě. Prostřednictvím tohoto článku bych se rád podělil o své soutěžní i organizační  zkušenosti.

 

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu11121314151617181920DopreduKoniec »

Stránka 11 z 32

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-3.jpg
  rez-module-bottom
anket

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 7. októbra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria