Kde je chyba?
Pohľad na rozlomený kotúč Veľa rezbárov používa uberací kotúč Woodcarver Gold od firmy Kaindl na hrubé opracovanie dreva. Uvedený kotúč používam niekoľko rokov tiež (a nie len ja) a vždy takmer do úplného spotrebovania zubov. Aj takýto kotúč  (okrem príliš krátkych zubov náchylných  na zlomenie) však nenesie závady, ktoré by predstavovali  výraznejšie bezpečnostné riziká. No ako som sa presvedčil - existujú aj spotrebitelia, ktorí majú s týmto kotúčom inú skúsenosť.
Čítať celý článok...
 
Urbanovia, vincúri a tí druhí
IMG_0884

Vinohradnícka tematika v dielach rezbárov

23.8. – 30.9.2012

Malokarpatské múzeum v Pezinku

Čítať celý článok...
 
Zhotovenie reliéfu z fotografie
IMG_7938_-_kpia Rezbári sa veľmi často stretnú s požiadavkou zhotovenia reléfu podľa obrázku. Možno je v tomto smere o niečo ukrátené autoské ego, ale z niečoho sa žiť musí, zákazníci za zhmotnenie svojej predstavy radi zaplatia a takáto výroba patrí medzi bežnú ponuku komerčného rezbára. Mimochodom, aj v autorskej tvorbe veľmi často vychádzame z kresieb a fotografických podkladov.
Čítať celý článok...
 
Povrchové úpravy dřeva
napis_1

Finalizace povrchu je jednou z etap zhodnocení výrobku. Můžeme jím posunout výrobek až do  „exluzivní“ podoby, nebo jej načisto „zabýt“. Proto k ní přistupujeme s rozmyslem.

Zkusíme se podívat na možnosti, jež nám dřevo a jeho povrchová úprava přináší. Jde o heslovité vyjmenování. Podrobnější postupy, názory, doporučení jsou (byly – budou) probírána na fóru, kde jsou již vlákna zaměřující se na povrch a jeho úpravu, nebo jsou volně včleněna do jiných tém. O nelehké témě napovídá i celá řada příspěvku, někdy i z protichůdnými názory... Správný postup je ale ten který NÁM FUNGUJE!

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu11121314151617181920DopreduKoniec »

Stránka 11 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-2.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruforcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria