Zhotovenie reliéfu z fotografie
IMG_7938_-_kpia Rezbári sa veľmi často stretnú s požiadavkou zhotovenia reléfu podľa obrázku. Možno je v tomto smere o niečo ukrátené autoské ego, ale z niečoho sa žiť musí, zákazníci za zhmotnenie svojej predstavy radi zaplatia a takáto výroba patrí medzi bežnú ponuku komerčného rezbára. Mimochodom, aj v autorskej tvorbe veľmi často vychádzame z kresieb a fotografických podkladov.
Čítať celý článok...
 
Povrchové úpravy dřeva
napis_1

Finalizace povrchu je jednou z etap zhodnocení výrobku. Můžeme jím posunout výrobek až do  „exluzivní“ podoby, nebo jej načisto „zabýt“. Proto k ní přistupujeme s rozmyslem.

Zkusíme se podívat na možnosti, jež nám dřevo a jeho povrchová úprava přináší. Jde o heslovité vyjmenování. Podrobnější postupy, názory, doporučení jsou (byly – budou) probírána na fóru, kde jsou již vlákna zaměřující se na povrch a jeho úpravu, nebo jsou volně včleněna do jiných tém. O nelehké témě napovídá i celá řada příspěvku, někdy i z protichůdnými názory... Správný postup je ale ten který NÁM FUNGUJE!

Čítať celý článok...
 
Predávame výtvarnícke reťaze a lišty + akciová ponuka
oreg_1 Ľady sa pohli. Asi takto by sa dalo charakterizovať obdobie, keď sa na náš trh dostali výrobky, ktoré sme mohli závidieť našim zahraničným kolegom, alebo len s veľkými ťažkosťami  sme sa k nim predsa len dostali... Avšak ani s prvými výrobkami, ktoré sa u nás začali predávať to nebolo až také jednoduché.  Dostával som správy, kde sa spotrebitelia sťažovali na informácie predajcov, v ktorých chýbali závažné upozornenia. Špecifiká, ktoré špeciálne náradie má a nie je na ne braný ohľad, sú príčinou neefektívnosti investície a poškodenia náradia.
Čítať celý článok...
 
Elektrické dláta
arbor Pomerne často sa rezbári informujú o možnostiach použitia elektrického dláta. Dôvod je jednoduchý - vedomie, že práca sa dá uľahčiť je vec lákavá, no a na rozdiel od rotačných uberacích zariadení sa jedná o  rez veľmi podobný dlátu. Pozrime sa ale na výhody a nevýhody tejto technológie a porovnajme aj dostupné zariadenia.
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu11121314151617181920DopreduKoniec »

Stránka 11 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruREZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria