Veru sa nenudíme

kun_vJe za nami ďalšia rezbárska sezóna. Urobíme si malé poohliadnutie na zaujímavé podujatia - sympóziá a neznalým popíšeme o čo ide.
Asi dvadsať rokov máme možnosť zúčastňovať sa sochárskych, rezbárskych či výtvarníckych podujatí - sympózií. Tá možnosť tu síce bola aj skôr, ale tá pravá doba nastala až po nežnej revolúcii. Dôvodom je, že uvoľnením politického napätia, kontroly a cenzúry začali vznikať v oveľa väčšom rozsahu podujatia organizované mestami, občianskymi združeniami aj jednotlivcami. Vznikla potreba tvorby programovej ponuky regiónov, neskôr pribudla aj možnosť využívania rôznych fondov.

Čítať celý článok...
 
Akt - efektne, rýchlo, jednoducho

thumb_AktAnatomické stvárnenie ženskej postavy je vari najžiadanejšou túžbou začínajúcich rezbárov. Na strane jednej je však túžba ako taká, na strane druhej - vlastné schopnosti.

Svalstvo sa pri pohybe mení. Končatiny nie sú teda "rúry" s rovnakým priemerom, ale živá hmota, obopínajúca kostru. Svaly vykresľujú v závislosti od pózy kontúry postavy a členenie povrchu tela. Kostra dáva telu oporu a jej možnosti sú vymedzené dĺžkou jednotlivých častí a možnosťami ohybu v kĺboch. Toto všetko je vo vzájomnej súhre. Zhotovenie anatomickej sochy je pomerne zložité - obzvlášť ak je robená bez modelu. Avšak práve takto sa neskúsený adept pokúša sochu vytvoriť.

Čítať celý článok...
 
Sympózium 2011 v Student Gallery

V záhradnej galérii v Plaveckom Štvrtku sa koná v termíne od 15.8 do 19. 8. 2011 sympózium študentov VŠ umeleckého zamerania. Socha, reliéf a objekty sa budú realizovať v dreve, ale po dohode je možné aj inomateriálové stvárnenie myšlienky. Toto sa samozrejme netýka maľby a kresby, ktoré sú vhodným doplnkom trojrozmerného prejavu.

Účastník má zabezpečené ubytovanie, stravu, preplatenie cestovných nákladov a vreckové 50,-€. Taktiež k tvorbe potrebný materiál a nástroje sú k dispozícii priamo v galérii (vrátane motorových píl). Dielo po zhotovení zostáva majetkom galérie. Ďaľšie informácie získate na t.č: 00421905415748.

Alojz Machaj

Pozrite si video z výstavy Dotyky 2011:

Dim lights Embed Embed this video on your site

 
KAINDL - Woodcarver Gold

thumb_woodcarverNa princípe rezných zubov reťazových píl je založená konštrukcia kotúčov z profilovaného oceľového plechu, ktoré sú na rozdiel od reťazových kotúčov vyrobené z jedného kusu. V článku si predstavíme jeden z najobľúbenejších kotúčov pre efektívne uberanie materiálu WOODCARVER GOLD od nemeckej firmy KAINDL.

 

 

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu11121314151617181920DopreduKoniec »

Stránka 14 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruadultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria